CB/PMR aktiivsus Jõuludel ja aastavahetusel

Jaga infot ürituste kohta ja kommenteeri
Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

CB/PMR aktiivsus Jõuludel ja aastavahetusel

PostitusPostitas Ambur » N Dets 22, 2005 4:09 pm

Põhjanaabrid korraldavad mitmelpool Soomes Jõulupühade CB aktiivsusõhtuid 23,24,25 detsembril. Põhiliselt kanalitel 7 ja 31 - FM, kanalil 2 - AM,FM,SSB ja kanalil 35 - SSB, alates ~ kella 18.00-ist (reedel kanal 2 - AM,FM,SSB kella 20.00-ist).
Kellel on huvi ja aega, hoidke jaamad sees ja kõrvad lahti, ehk on ka ülelahe levi. Kellel jaamad autos ja armastab pühade õhtutel ringi kimada, võib teha huviretke mereäärde mõne kõrgema koha peale ja sealt proovida.
Ja kui ei saa sidet üle lahe, oleks omavahel huvitav testida, palju siinpool lahte aktiivseid CB jaamu väljas on.
Viimati muutis Ambur, N Dets 29, 2005 11:21 am, muudetud 2 korda kokku.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » N Dets 29, 2005 10:46 am

Nüüd on siis põhjanaabrite jõulu aktiivsusõhtud möödas. Ei ole veel täpseid andmeid sealsete lõunarannikul asuvate jaamade aktiivsuse kohta, aga siiapoole lahte praktiliselt neid kuulda polnud. Otselevi oli vilets ja meie jaamu kahjuks samuti vähe. Seevastu 26 ja 27 detsembri öösel tekkis aurora levi ja põhja Soome, Norra ja ka Murmanski ümbruse jaamad tulid tugevalt.
Järgmise aktiivsusringi tahavad põhjanaabrid korraldada 31 detsembri õhtul ja 1 jaanuari päeval. Usun, et vanaaasta õhtul on niigi meie jaamu palju väljas üksteist õnnitlemas (kes veel võimelised) ja 1 jaanuaril samuti (kes juba võimelised). Nii et kes kuuldel, hoidke kõrvad lahti ka põhja poole, ehk on levi.

Ettepanek ka kõigile pemarimeestele/naistele (PMR446 omanikele)!
Uusaasta öösel, kui lähete välja ilutulestiku vaatama või ka koduaknalt, võtke pemarid kaasa ja tervitame üksteist kanalil 8 (kaheksa). Huvitav oleks kuulda, palju meid kusagil kandis kokku saab ja kaugele kedagi kuuleb.
Andke teada ka nendele pemariomanikest tuttavatele, kellel pole internetti või kes ei osale CB foorumis.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

chesm6mmi
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 15
Liitunud: N Aug 25, 2005 2:10 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas chesm6mmi » R Dets 30, 2005 1:00 pm

ma viimased nädalaega ringi liikund masinaga tallinnas ja lõunaeestis jne ja krt ple kedagi kuskil kuulnud, täitsa masendav selline tunne et nagu oleks üksi... olen 8 kanali am peal istund ja ka 21 am ja 21 fm ple kuskilt midagi tulnd, võimu ja antenni peaks olema küll ja küll :roll:
shalalala

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » R Dets 30, 2005 2:18 pm

Tallinnas ja ümbruskonnas ikka oli jaamu väljas, ilmselt ei sattunud sa õigel ajal peale, aga jõulupühadel üldiselt tegeldaksegi rohkem muude asjadega ja mikri hoidmiseks jääb aega vähe.
Ära seepärast kurvasta, vanaaasta õhtul on neid alati palju väljas olnud, usun, et ka sellel aastal, siis käib klaasi ja mikri tõstmine käsikäes.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
Uaz469
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 159
Liitunud: E Sept 26, 2005 12:29 pm
Asukoht: Pärnu/Audru KO28GI57VN

PostitusPostitas Uaz469 » P Jaan 01, 2006 6:03 pm

:( Pärnus ei olnud kahjuks kedagi PMR kanalil 8 kutsungile vastamas!
Sai kl 23.50 - 00.15 korduvalt kesklinnas hõigatud, a vastu küll keegi
ei rääkinud!
Ja CB`ga ei olnud mul võimalik hõigata, kuna autot oma jaama küljes
pole kerge kaasas kanda :) !

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » P Jaan 01, 2006 6:55 pm

Olin ise Tabasalu kõrge kalda peal Tallinna ilutulestiku vaatamas, sinna oli vastajaid ja õnnitlejaid kuulda nii eesti kui venekeelseid, aga lärm ja ragin olid nii tugevad (ka seal kõrval paugutati palju), et ei nimedest ega asukohtadest suurt sotti ei saanud.
Palju kesklinnas häälttegijaid kuulda oli, võiks keegi sealolnutest kommenteerida.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Marja Jüri
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 157
Liitunud: P Apr 03, 2005 8:59 pm
Asukoht: Tallinn ,Kristiine. 21FM

PostitusPostitas Marja Jüri » P Jaan 01, 2006 7:14 pm

Kesklinnas oli ikka paras sõda.Enne aastavahetust 15 min. ei olnud Vabaduse väljakul kedagi vastamas... Kõva lärmi tõttu lihtsalt keegi ei kuule.Küll aga umbes 00.20 paiku Pronkskuju juures oli kuulda nii eesti- kui venekeelset juttu läbisegi. Ise ei saanud kellegagi ühendust. Tegelikult oleks pidanud minema Toompeale, vaateplatvormile.Aga järgmine kord olen ehk siis targem...
Teid tervitab Marja Jüri.

chesm6mmi
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 15
Liitunud: N Aug 25, 2005 2:10 pm
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas chesm6mmi » P Jaan 01, 2006 7:52 pm

irf ma ei tia kas ma olen alati nagu vales kohas vai milles asi:D:D olin pirita teeääres ja seal lasin cb-ga läbi kõik kanalid nii fm kui am, plus pmr kõik kanalid ja no ei mittemidagi ja pärast linnas ringi sõites oli cb ka 8 kanali peal sees koguaeg ja oli ka null :roll:
shalalala


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist

cron