PMR-PÜHAPÄEVAD

Jaga infot ürituste kohta ja kommenteeri
Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas Kaljukits » K Nov 11, 2009 11:55 pm

Kas on häid ideid, kuidas ja kus eelolevat PMR-pühapäeva läbi viia :?:
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas hall kass » N Nov 12, 2009 12:49 am

Tulge Tartusse... Siinsed on ammu tüdinud omavahel testimistest, ei viitsita antenne teha ega vaatetorne vallutada, ainus lõbupakkuv värk on veel mulisemine 70 cm amatöörrepiiteri ja CB peal :) Äkki väliskülalised suudavad selle huvi meis veel äratada... Ülikooli lähedal on ka kohti, kus odavalt süüa saab, näiteks Krooks ja Zavood.

Muidugi nii ruttu ilmselt te plaani paika panna ei suuda, aga ega me ei ootagi, et te just tuleval pühapäeval siia maanduksite. Kiiret pole kuhugi.
304FL, "Three zero four Freyja love"

peeter
Veteran
Veteran
Postitusi: 324
Liitunud: N Juul 13, 2006 10:42 am
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas peeter » N Nov 12, 2009 11:27 am

Kaljukits kirjutas:Kas on häid ideid, kuidas ja kus eelolevat PMR-pühapäeva läbi viia :?:

Võin välja pakkuda Pääsküla raba, kus asuvad Tallinna kõrgemad kohad (Toompeast kõrgem).
Tavalise käsikabulaga võtab sealt Keila repiiteri lahti, Keriga sai väga hea side ja viimati sain "laugaste" vahelt Urmasega side Rummu tuhamäe otsa. Kui kohta otsida, leiab paremaid sidevõimalusi.
Puuduseks on baaride/kohvikute jm. infrastruktuuri puudumine - kõik joogid endaga kaasa.
Olen valmis giidiks tulema. Jalutuskäigu pikkus 5-7 km.
Tervitustega
Peeter

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas EINAR » N Nov 12, 2009 4:53 pm

Oi krt. seda jõulu ja ettevalmistust, uue firma tegemisega samuti tegevus lõputa!! Kus te mehed varem olite, et selliseid ideesid välja ei käinud!!? No ükskord tulen mina niikuinii!!Arvan, et teisedki siitkandist.

(Hiljem tuleb meil kaubanduses "jõulu arvelt" 3...4 "tühja" kuud üle elada, kui nüüd ei tee, siis hiljem sured!!)

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas officer » R Nov 13, 2009 1:21 pm

EINAR kirjutas:Oi krt. seda jõulu ja ettevalmistust, uue firma tegemisega samuti tegevus lõputa!! Kus te mehed varem olite, et selliseid ideesid välja ei käinud!!? No ükskord tulen mina niikuinii!!Arvan, et teisedki siitkandist.


...kindlasti oleme süüdi ja lollid,nuukz :(
Aga ootame sind (ja teisi sealtkandist)väga :D !
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1086
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas äpu » R Nov 13, 2009 2:21 pm

peeter kirjutas:
Kaljukits kirjutas:Kas on häid ideid, kuidas ja kus eelolevat PMR-pühapäeva läbi viia :?:

Võin välja pakkuda Pääsküla raba, kus asuvad Tallinna kõrgemad kohad (Toompeast kõrgem).
Tavalise käsikabulaga võtab sealt Keila repiiteri lahti, Keriga sai väga hea side ja viimati sain "laugaste" vahelt Urmasega side Rummu tuhamäe otsa. Kui kohta otsida, leiab paremaid sidevõimalusi.
Puuduseks on baaride/kohvikute jm. infrastruktuuri puudumine - kõik joogid endaga kaasa.
Olen valmis giidiks tulema. Jalutuskäigu pikkus 5-7 km.

See Pääsküla prügimägi ammu juba vallutatud ühe raadioamatöri poolt,kes kui tervist ja viitsimist on kolib sinna suveti igal teisipäeval,et testidest osa võtta kuna suvel on kodu ümbrus puudega piiratud ja levi kehva.Talvel ta seal eriti ei käi kuna siis on puud lehdedeta ja saab ka kodus võistelda.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

peeter
Veteran
Veteran
Postitusi: 324
Liitunud: N Juul 13, 2006 10:42 am
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas peeter » R Nov 13, 2009 2:37 pm

äpu kirjutas:
peeter kirjutas:
Kaljukits kirjutas:Kas on häid ideid, kuidas ja kus eelolevat PMR-pühapäeva läbi viia :?:

Võin välja pakkuda Pääsküla raba, kus asuvad Tallinna kõrgemad kohad (Toompeast kõrgem).
Tavalise käsikabulaga võtab sealt Keila repiiteri lahti, Keriga sai väga hea side ja viimati sain "laugaste" vahelt Urmasega side Rummu tuhamäe otsa. Kui kohta otsida, leiab paremaid sidevõimalusi.
Puuduseks on baaride/kohvikute jm. infrastruktuuri puudumine - kõik joogid endaga kaasa.
Olen valmis giidiks tulema. Jalutuskäigu pikkus 5-7 km.

See Pääsküla prügimägi ammu juba vallutatud ühe raadioamatöri poolt,kes kui tervist ja viitsimist on kolib sinna suveti igal teisipäeval,et testidest osa võtta kuna suvel on kodu ümbrus puudega piiratud ja levi kehva.Talvel ta seal eriti ei käi kuna siis on puud lehdedeta ja saab ka kodus võistelda.

Kes siin Pääsküla prügimäest rääkis? See pole ümbrusega võrreldes üldsegi mitte kõrge koht.
Pakun välja uut linnuvaatlustorni ja teisel pool raba olevaid kõrgendikke. Pealegi saab teha ilusa jalutuskäigu looduses mööda uut looduse õpperaja laudteed. PMR pole ju ainult raadioamatööride laineala, vaid igamehe sidevahend ja sellega võiks kaasata ka teisi.

See oli ainult ettepanek, kuna küsiti ideid. Lisaks sidede kirjapanemisele võiks ju veel midagi välja mõtelda, millega neid jalutuskäike ahvatlevamateks teha.
Tervitustega

Peeter

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas Kaljukits » R Nov 13, 2009 3:05 pm

peeter kirjutas:lisaks sidede kirjapanemisele võiks ju veel midagi välja mõtelda, millega neid jalutuskäike ahvatlevamateks teha.

Minul on Pääsküla raba külastamise vastu huvi olemas. Kahjuks eeloleval pühapäeval ma sinna hästi ei jõua (antenniaktsiooni tõttu läheks veidi tormamiseks). Aga võib olla kellelegi sobib seal sel pühapäeval matkata ja qusotada? Ise jalutan pühapäeval kodu QTH-le lähemal.
Jalutuskäikude ahvatlemateks tegemiste peale olen ma ka mõelnud. Varsti möödub aasta esimestest jalutuskäikudest ja formaati peaks kindlasti uuendama ja huvitavamaks tegema. Mõningaid mõtteid mul on, kuid nendest veidi hiljem -las laagerdavad veel veidi. Kui aga kellelgi on häid ideid, siis laske aga tulla :D !
73!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas EINAR » L Nov 14, 2009 11:27 am

Rabades olen mina fotoaparaadiga ringi uidanud, lausa "hullus" nagu raadioamatörismki! Aga siin PMR- teema.
Kui sellised ahvatlevad jutud jätkuvad, tulebki vist kõik sinnapaika jätta ja massinale hääled sisse panna!
Vaatame mida Kaljukitse-isand ja teisedki veel välja pakuvad?

Kasutaja avatar
Eve
Veteran
Veteran
Postitusi: 294
Liitunud: T Dets 30, 2008 2:13 pm
Asukoht: Kirna QTH:KO28RU
Kontakt:

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas Eve » P Nov 15, 2009 12:35 am

Kas Manniku liivakarjaari hunnikud ei tule kone alla, seal rongiga mooda soites ikka on lohke ja muhke ja hea puhas plats ymberringi? kuidas levi rongist oleks, kas sama halb kui autost? osta pilet nt ainult raplani ja tagasi voi veel lyhem maa.
akki on veel moni 9x maja katus avalik? lasnas need 16x ka ju olemas? kas on motet? pakri ps vist proovitud? oismae tornmajad?
Toas: Albrecht 5800, 1/2 antenn, KL 35.
Käes: Cobra MT 975

Kasutaja avatar
Dzinn
Veteran
Veteran
Postitusi: 625
Liitunud: K Aug 26, 2009 2:56 pm
QTH: KO29FH
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas Dzinn » P Nov 15, 2009 5:56 pm

Minu QTH oli KO29AJ53
Sidet sain:
Kaljukits 12:55
Äpu 12:56
Aivar 13:05
Pauh 13:10
Dzinn / ES2ACT
Telia 4G (Mõtetes : 2m/CB/Ham :D )

Kasutaja avatar
oh2jin
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 185
Liitunud: K Juul 15, 2009 1:07 am
QTH: KP22IG
Asukoht: Keuruu, Finland

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas oh2jin » P Nov 15, 2009 7:54 pm

Minu QTHd oli Lasnamäe/Majak ristmik, Kopli Poolsaar (Sepa läheldal), Kadriorg (Hiina saatkonda lähedal rannas) ja viimne oli Marjamäe Loss lähedal mägi (mina nägin Pirita TV mast) aga ei ühtegi QSOd Marjamäe Loss mäelt. Minu log on sellinel

viewtopic.php?f=16&t=3386&p=30085#p30085

Mina olen nyt Rosenil juua mahl ja magan väike aega. Aga ma väljun pääs linna Intek MT-5050 - ga ja mina kuuleb ch8.00. Ch3.00 on scrambled trafiik.

Suured tänud QSO eest, head ja pikk sided kõigile Eesti PMR-446 kasutajil, 73

EDIT: Minu kutsung on (56) P77
Lugupidamisega, 73 ES GD DX
RAFAEL / 56P77 / OH2JIN

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas Kaljukits » P Nov 15, 2009 9:20 pm

QSO-d käsijaamaga matkalt:

12:00 ÄPU kodust Lasnamäelt baasjaama ja Yagiga
12:02 AIVAR Laagrist KO29HI62 (KALJUKITS KO29EG83) 15,9 km
12:32 PAUHH kodust Laagrist X-50
12:55 DZINN Pakri ps. tipust KO29AJ53 Yagiga (KALJUKITS KO29FG39XK) 25,5 km
13:33 LANTO Autost Keila lähedal
17-18 URMAS Niitvälja ja Lehola vahelt
TAIVO Toompealt üle Keila papagoi

QSO-d baasjaamast 14:00-14:15:

OFFICER
ÄPU
AMBUR
AIVAR

22:02 P77 üle Keila papagoi Harjumäelt.

Tänud kõigile sidede eest!
73!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1086
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas äpu » E Nov 16, 2009 12:27 pm

Mul ei olnud baasjaam kogu aeg vaid algul oli abiks Motorola T5522 koos 6el. Yagiga,aga akud said tühjaks ja siis oli baasjaam.
Tervitades Äpu! es1ate 73!

304ET

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas EINAR » E Nov 16, 2009 2:56 pm

Hall kass-il oli seal hea ettepanek: tulge hoopis Lõuna-Eestisse, käime Munamäe tornis (tellin veel ühe korruse selleks ajaks sinna otsa, et eelmise korraga vahe oleks!) , siin veel igavene hulk torne jms. kõrgeid kohti ümberringi, isegi ööbimisvõimalused soodsa hinnaga...kõike annaks korraldada kui täpsemalt ette teada. Pärast saaks kohvijoomise orgunnida, mul sobiv tasuta ruumgi selleks pakkuda keset Põlvat...no kui teid just 100 tk kokku ei tule!! Aga saame ka siis hakkama! Kohalikud mehed (Hanno, Janno, jt.) teavad minust veel huga rohkem sidetamiskohtade suhtes välja pakkuda.
No ei pea just see pühapäev mölluks minema...enne jõulu aega küll veel?


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist