Keri saare nädalavahetused

Jaga infot ürituste kohta ja kommenteeri
keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Keri saare nädalavahetused

PostitusPostitas keri_saar » N Okt 01, 2009 1:31 pm

Tegin uue teema asjakohasema pealkirjaga.

Nimelt, kuna käin seal üsna tihti, siis pakun võimalust kaasa hüpata. Edasitagasi oleks sõltuvalt transpordist, mis sõltub ilmast 300-600 EEK per inimene.
Ühe vaba koha leiaks peaaegu alati. Ka kaks poleks suur probleem, kuid rohkemaga peab juba täpselt vaatama ja planeerima.

Kaasa soovijatel peaks olema seljas sellised riided, mis garanteerivad mõnusa enesetunde siis, kui kujutate annast lahtises autos läbi porilompide kihutamas. Ehk tuule ja veekindlad. Kaasas võiks olla magamiskott, söögikraam ja natuke küttepuid kas siis sauna või tuppa. Sütt võib ka olla grillimiseks.
Arvestama peab alati sellega, et kuiva jalaga saarele ei saa. Ehk peab paadist vette hüppama ja siis asju maale tõstma.

Saarel on mastis olemas üks LL tribander pööratav yagi. Selle kasutamisvõimalusi peab uurima ES5TV käest. Kokkupandud kujul on seal veel antenne. Oma traate saab tõmmata oma parema äranägemise järgi.
Võimsust on seal nii: 12V - 400A/h akupangast majakas, mida toidab nii tuul kui muud genekad. Bensukas annab kuni 650W ja Diisel 15kW 3 faasi. Akupangal on veel 300W inverter olemas.

Sel nädalavahetusel on nii, et ilm lubab reede õhtul nii 9 ajal ärasõitu ja Laupäeva lõunaks peab tagasi olema, sest pühapäevaks jõuab siia madalrõhkkond päris kõvade tuultega.

Eetris saaks olla siis millalgi reede öösel. Pakun et umbes 12 ajaks öösel saaks eetrisse minna. Ise plaanin vähemalt. No ja siis hommikul enne äratulekut ka tunnikese nii 10 ja 11 vahel.

Peep
_____________________
ABC; ES2APR

keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Re: Keri saare nädalavahetused

PostitusPostitas keri_saar » R Okt 02, 2009 3:55 pm

Täna Piritalt välja nii 18:00 ajal, eetris varem, nii 21:00 ajal. Kaasa saab täna 300 EEK eest. 2 kohta vaba. Homme kl 11:00 hiljemalt tagasi.

5046214
_____________________
ABC; ES2APR

keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Re: Keri saare nädalavahetused

PostitusPostitas keri_saar » L Okt 03, 2009 6:25 pm

Nonii. Tagasi seekord. Pisut ekstreemseks läks, kuid mis teha kui ilmajaam lubab 5m/s tuult kuid tegelikult on 12-13m/s. Pool ööd kulus paadi ümberhaalamiseks ohutumasse paika. Ning peale 2h magamist ajas katusepleki kolin üles mõttega, et ei tea kas paat on veel alles. Kuna meid oli liiga vähe, et paat kaldale tõmmata, siis oli valikuvõimalusi väga vähe läheneva tormi ees. Ettevaatlikult hakkasime siiski saarelt ära nihkuma mõttega liikuda sellises suunas mida laine lubab. Ja kui ikka ei pääse kuidagi siis tagasi saarele ja abi kutsuda. Kuid kokkuvõttes võib öelda, et 4h hiljem olin Pirital. Läbimärg, külmunud ja väsinud, aga rahulolev. Sided said ju peetud!

Esimene side oli Kaljukitsega Keilasse 56km
siis tulid järgemööda:
Siilionu Kosel 57km
Kostis ära ka Albu 72km, kuid kontakti ei saanud.
Peaaegu ei olnud kuulda Ilmarit. 59km
Ambur Tabasalust
Rudolf kusagil Lasnamäel Vana-Kuulis autos
q10 Kiiult
Kehra Arved mind kuulis kuid mina kuulsin ainult eetrimüra muutusi.
Laitse kuulis järjekordselt ainult mind.
Marja Jürka
Ohvitser
Ning Vahur, kellega lobisesime üsna pikalt.

Lisan hiljem signaali parameetrid.

Minu poolt oli siis Alan 100, Midland 747B Booster, 1/2 Energy antenn umbes 27m kõrgusel merepinnast ja 30m RG-58 kaablit.
Tänud sidede eest!
73!
_____________________
ABC; ES2APR

Raiku
Algaja
Algaja
Postitusi: 5
Liitunud: P Dets 21, 2008 7:35 pm
QTH: KO29KM
Asukoht: Haabneeme

Re: Keri saare nädalavahetused

PostitusPostitas Raiku » L Okt 03, 2009 7:08 pm

Õhtul enne kümmet uurisin, sel nädalal soetatud, Inteki käsijaama kodus (Haabneeme) ja suur oli üllatus kui Keri saar rääkima hakkas. Signaal just väga puhas ei olnud, aga jutt oli igati arusaadav. Amburi ja Rudolfi jutud tulid aga läbi vägagi korralikult. Sidevahendist johtuvalt minu jutud püsisid koduseinte vahel...ilmselt.
Intek M-490+
Intek H-520+
Midland G8

keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Re: Keri saare nädalavahetused

PostitusPostitas keri_saar » L Okt 10, 2009 9:41 pm

Taas keril 11.10.09 - Pühapäeval. Eetrisoleku aeg võiks olla nii 2-3 pm

Paat väljub Lepneemelt kl 11 Edasitagasi 300.- 1 koht vaba. Tagasi nii 6 ajal
_____________________
ABC; ES2APR

keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Re: Keri saare nädalavahetused

PostitusPostitas keri_saar » L Okt 17, 2009 12:30 pm

Pühapäeval kl 11 ajal Leppneemest paat Kerile. Tagasi siis kui asjatoimetused on saarel tehtud. Muuhulgas on ettenähtud uue tuulegeneraatori paigaldus ja PMR papa-koi tööle sättimine. Ehk siis võib vabalt pimeda peale jääda. Kaasa soovijad arvestagu eelpool kirjeldatud tingimustega. minu telefon on 5046214

Kui aega jääb üle, siis tulen eetrisse ka 23 kanalil. Ma arvan, et enne 16:00 ei jõua.
_____________________
ABC; ES2APR

keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Re: Keri saare nädalavahetused

PostitusPostitas keri_saar » E Okt 19, 2009 8:03 am

Nonii, seekord oli ajalimiit piiravaks teguriks. Tuulegeneraator toimib ja nüüd peaks elektrit olema nagu muda. CB peal sai ka paar sidet muude asjade vahelt tehtud. Sidet sai teha: Kristjan Kehrast, Kaspariga raketibaasist, Aravete Jaaniga ja Mark IIIga toompealt. Lisaks sai PMRi käsikabulaga ka Q10 Kiiult kätte.
Kuulsin eetrist veel palju juttu, kuid mind ei kuuldud.
Papagoi seekord tööle ei hakanud jälle sest aega jäi napiks. Järgmine minek nädala sees, eks katsub siis midagi teha.
_____________________
ABC; ES2APR

keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Re: Keri saare nädalavahetused

PostitusPostitas keri_saar » L Dets 05, 2009 12:35 pm

Täna-homme Keril. Eetris olen arvatavasti õhtupoole miski 7 ja 8 vahel. Ja homme hommikupoole 10-11 vahel.

kohtumisteni eetris.

ABC
_____________________
ABC; ES2APR

Kasutaja avatar
U2
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 146
Liitunud: E Veebr 18, 2008 9:37 pm
QTH: KO29DH
Asukoht: lehola küla.Keila v.

Re: Keri saare nädalavahetused

PostitusPostitas U2 » P Dets 06, 2009 1:09 am

Ei õnnestunud Keri saarega ühendus, mina küll kuulsin, aga saar mind ainult mürapiiril.
Signaal oli nõrk, aga loetav, õikasin paaril korral, aga side jäi siiski ühepoolseks.

Aga oh üllatust, õnnnestus side Albuga, kuigi lõpus tegime natuke tuplat.

Urmas 73
304US, ES2URN

Elts
Algaja
Algaja
Postitusi: 5
Liitunud: P Aug 16, 2009 4:19 pm
QTH: KO29JJ
Asukoht: Rae vald, Järveküla küla

Re: Keri saare nädalavahetused

PostitusPostitas Elts » P Dets 06, 2009 4:29 pm

Mina kuulsin eile õhtul Keri saare ära .
Ambur pidas sellel hetkel sidet ja ei hakanud vahele segama ning omad toimetamised olid pooleli.
Järgmisel korral proovin uuesti.
Kelle poolt järgmine Keri saare retk ette võetakse?

keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Re: Keri saare nädalavahetused

PostitusPostitas keri_saar » E Dets 07, 2009 12:26 pm

Nonii, nagu ikka, ei ole võimalik lubatud kellaaegadest kinni pidada. Algselt oli plaan startida kell 11 ning arvasin, et ehk 19:00 olen juba täiesti eetrist, aga võta näpust. Merele saime alles kell 15:00 Ning saarele kl 17:00. Vindi sõitsime pimedas külgtuulega ka kivisse, kuid õnneks ei ole tal suuremat viga, saab jälle kerge vaevaga sõidukorda. Ja kui Kaljukits helistas peale 18:00 siis ma küll ei leidnud endas jõudu torni ronimiseks ja antenni ja muu kola paigaldamiseks. Sai siis edais lükatud 21:00 peale ning 21:30 sai siis lõpuks eetrisse.
Järgmisel päeval olin ka eetris aga nii umbes 13:00 paiku. Öösel ajas külm ja tuule käes kolisev katus mitu korda üles ning uni oli väga magus hommikul.
Katsun järgmisel korral veelgi realistlikum olla.

Panen siit siis omalt poolt logi:

05.12.2009

kaljukits 41
ambur 55
ohvitser 51

pekasos - soomest porvoost 55

peeter nõmmelt 55
vanapagan 41
albu 55
tarvi 31
pauhh ei kuulnud mind aga mina 41

06.12.2009

Äpu 59
alfa 41
kroodionu 57
Minu Kostivere QTH 57
Kuulsin veel Ilmarit kellegiga rääkimas 24 kanalil, signaal 55 kuid ei hakanud vahele segama.

---------------------------------------
Aga Kerile minek on täpselt nii, et 1-3 päeva etteteatamist ja siis on minek. Võiks arvestada umb. 300 EEK paadiraha juurde pluss magamisasjad oma söök ja muu vajalik. Talvel on selline seis, et paadis saab märjaks ja tuul on kõva. Ehk mingi veekindel ja väga soe asi peab seljas olema. Minul on kuiv sukeldusülikond, sellega saab rahulikult vette hüpata rannas ja paati tüürida/hoida ja abistada neid, kes soovivad kuiva jalaga maale saada. Peaks sobima ka mingi soe suusaülikond, peaasi et vett peaks. Kapuuts on väga oluline tuule vastu ja veekindlad kindad, sest kui ikka viskab vett, siis peseb näo puhtaks ja jube halb kui sõrmed külmetaksid vettinud kinnastes. Mingisuguseid kindaid võin ise ka pakkuda. Ja üks mere ülikond on ülesõidu jaoks ka üle, kuid saarel tahan selle ise selga panna.
_____________________
ABC; ES2APR

keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Re: Keri saare nädalavahetused

PostitusPostitas keri_saar » N Jaan 07, 2010 11:35 pm

Erakordsed asjaolud sunnivad Kerile minekut ettevõtma. Kuna paat on suur, mahub rahvast hulgem ja kulud ka suured. Paar paadikohta on vabad. Saunakütja on ka kaasas. Saarel saab sidetada pakkuda on 11m 1/2 antenn ja 12V + 220V toited. Ülejäänu tuleb endal kaasa vedada. Võibolla vean oma CB jaama ka kaasa. Võib soomlastele ka teada anda, saaks kindlasti sidet sinnapoole ka. Muuhulgas läheb uuele katsele PMR papakoi, mis hetkel lugupeetud Äpu juures külmaravi saab.

Laupäeva hommikul kl 9 laseme paadi vette ja edasine toimub sündmuste kulgemise järjekorras. Tagasi sõidu aeg on siis kui kõik kriitilised asjad saavad tehtud. Ehk siis jumal teab millal. Arvestama peab et kl 23:00 võib vabalt saabumise aeg olla. Aga võibolla ka 19:00. Kõik sõltub ettenägematutest asjaoludest, mis ette võivad tulla.

Mina ise ei garanteeri mingit kindlat sideaega. Kui kõik läheb hästi siis ehk millalgi 14:00 paiku võiks eetrisse tulla.

Riietus peab olema selline, et kui te kujutate ette -5 kraadiga lahtises autos ja vihmaga sõitmist siis ei tohi külm hakkata.

Peep
ehk ka ABC
5046214
peep@keri.ee
_____________________
ABC; ES2APR

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Keri saare nädalavahetused

PostitusPostitas Kaljukits » R Jaan 08, 2010 8:45 am

keri_saar kirjutas:Tagasi sõidu aeg on siis kui kõik kriitilised asjad saavad tehtud. Ehk siis jumal teab millal. Arvestama peab et kl 23:00 võib vabalt saabumise aeg olla. Aga võibolla ka 19:00. Kõik sõltub ettenägematutest asjaoludest, mis ette võivad tulla.

Mina ise ei garanteeri mingit kindlat sideaega. Kui kõik läheb hästi siis ehk millalgi 14:00 paiku võiks eetrisse tulla.

Riietus peab olema selline, et kui te kujutate ette -5 kraadiga lahtises autos ja vihmaga sõitmist siis ei tohi külm hakkata.

Igatahes tõotab tulla ekstreemselt põnev Keri saare nädalavahetus. Kindlasti on meie raadiorahva seas palju neid, kes sellisele reklaami peale kail juba eelmisel õhtul järjekorra sisse võtavad :D
Edu kõigile ja kuulmiseni!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Re: Keri saare nädalavahetused

PostitusPostitas keri_saar » T Jaan 12, 2010 3:11 pm

Sai siis lõpuks üks pilt ka tehtud sellest CB antennist, kuidas ta mul torni küljes on. Tavaliselt on ta tuulevarjus, sest need Energy antennid kipuvad tuulega murduma. Õieti peaks ta mingi pikema vardaga tornist kõrgemale ajama, siis saaks veel parema ja häireteta levi :) Kõrgust tuleks siis üle 30m
Manused
CB_antenn_Keril.JPG
CB 1/2 antenn Torni rõdul.
CB_antenn_Keril.JPG (41.82 KiB) Vaadatud 6211 korda
_____________________
ABC; ES2APR

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Keri saare nädalavahetused

PostitusPostitas officer » T Jaan 12, 2010 5:57 pm

...igal juhul edu sulle!
Samas võin täie vastutustundega väita,et CB sagedusel seal keset merd antenni kõrguse suurendamine absoluutselt mitte midagi juurde ei anna,aga kaotad oluliselt töökindluses(tuulekahjustused,etc) :roll:
ES2JT/304JT


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist

cron