CB EESTI TUUR 2010 vol. I

Jaga infot ürituste kohta ja kommenteeri
Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: CB EESTI TUUR 2010 vol. I

PostitusPostitas hall kass » N Mär 11, 2010 2:19 am

Üks huvitav koht, mida võiksid kasvõi mandrilt PMR-jaamaga sihtida, oleks Ruhnu saar.Sinna pandi aastaid tagasi PMR repiiter ja varustati saarerahvas jaamadega - asja eestvedaja on ka siin foorumis, seega las ta kommenteerib, kuidas asjad on. Et ka ka praegu Ruhnul PMR toimib jne. Või on siin mõni teine, kellel Ruhnu kohta lähemat inffi pakkuda on?

Tartus võid PMR 7. kanalil hõigata, mõnes kohas saad ehk ka meie repiiteri kätte (loodame, et ükskord leiame repiiterile taas korraliku asukoha).
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: CB EESTI TUUR 2010 vol. I

PostitusPostitas officer » N Mär 11, 2010 10:28 am

...viimati käisin(tegelt lendasin) Ruhnu novembris,kaasas skänniv PMR ja ei mingeid elumärke. Ja huvitav,mis kanalil see p.koi seal töötab?....muidu nii jutukad kohalikud lennureisijad pole sellel teemal minuga küll sõnagi vahetanud,ilmselt häbenevad :D
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: CB EESTI TUUR 2010 vol. I

PostitusPostitas hall kass » N Mär 11, 2010 11:40 am

Foorumis veidi otsingut kasutades sain inffi, et Ruhnu pidi 3. kanalil elama.

Kunagine ajaleheartikkel kah:

http://www.tarbija24.ee/271107/esileht/olulised_teemad/tarbija24/tehnika/298159.php
304FL, "Three zero four Freyja love"

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: CB EESTI TUUR 2010 vol. I

PostitusPostitas EINAR » R Mär 12, 2010 12:41 am

Munamäe torn saaks Sul PMR-ilt üks hulgemate sidede saamise koht olema. Seda enam kui Su sealoleku aeg täpselt teada oleks. Mina sain sealt tavalise 0,5W orig. antenniga 51km...kui ilm vastav ja vähegi vaba aega leitakse, võiks uue tornide vahelise sideralli korraldada. Mul ka mitmed PMR-id vaja testida ! Üritaks Yagiga Põlvast jne. Mm. tornist Võrru PMR-iga side saada pole probleem, kui watte rohkem, saad Elva ja ehk isegi Tartu kätte, mina tookord mingid elumärgid suutsin registreerida. No kui Sul Yagi ka veel oleks, ei oskagi prognoosida...?? Tartu kindel, arvan.
CB-sideks oleks torni 1/2 vaja üles upitada, see on tegelikult ainult ettevõtmise asi...kohapeal 15 minutit monteeringut, siis kas käsijaam või autojaam otsa, kui 10m pikendusjuhet kaasas, saab võrguvoolu ka.
No siis lepi Tallinna meestega nende Teletornis oleku variant kokku ja kordad meie möödunud suve "röögatused Munamäe tornist", ilmselt tuttav Sulle foorumist juba teemal "üritused".
Ööbimisvõimalusi siin Lõuna-Eestis igal pool - odavamad on turismitalud, päris mugav ka Põlva hotell "Pesa", püüan nende kodulehe siia panna, saad ise tutvuda, sääl tahavad siiski törtsuke mony saada.
Praegu ehk varavõitu midagi täpselt paika panema hakata..nädal..kaks enne, minu arvamus.

Kasutaja avatar
Eve
Veteran
Veteran
Postitusi: 294
Liitunud: T Dets 30, 2008 2:13 pm
Asukoht: Kirna QTH:KO28RU
Kontakt:

Re: CB EESTI TUUR 2010 vol. I

PostitusPostitas Eve » R Mär 12, 2010 10:17 am

Hahaaa, Einar, minu jaoks kuu aega on normaalne, sest ega ma tegele ju selle planeerimisega segamatult nädal aega. Tehnika soetamine, arvutused jne tuleb kõik paika panna enne.....
Nojaa ja yagi mul ei ole ju veel? Kas see mu järgmine ost? Või äkki tuleb keegi laenamisega appi? See monteerimise osa, pean vaatlema ja õppima enne ära jah, või äkki liitub keegi minuga sinna torni ronimisega? Ei ole siin aega midagi.....seda enam,et ma tegelen oma teise ürituse korraldamisega hetkel Aprillis. Jubeeee aga toreeee :D
Saaremaa, Saaremaa infot selle kohta palun! Kas minna või ei? Kui minna, saab ikkagi 4 päeva kokku.:)
Mõtlen siin telkimise peale ka, aga siis vist mätas märg alles?
Mis arvate, kas merel sõites on hea püüda - 1 mõte on Tallinna laht jahiga Naissaarele(peab veel üle küsima, kuidas seda ilma seal prognoosib), teine praamiga üle väina saarlaste juurde. Kas kapteni sidet ei hakka segama?
Toas: Albrecht 5800, 1/2 antenn, KL 35.
Käes: Cobra MT 975

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: CB EESTI TUUR 2010 vol. I

PostitusPostitas EINAR » R Mär 12, 2010 11:52 am

No võib-olla annaks isegi nii teha, et aitame Su tornis 1/2 ga paika , ära esialgu midagi ostma hakka, saab siin kohapääl kokku kraapida, ma arvan ka yagi (kas Su PMR-il antenni pesa on kaabli ühendamiseks?), võimendi ja muud vidinad. Põlvast Munamäele sõit (kevadel) on käkitegu. Arutame siin, ehk saab veel seltskonda sääl olema Sul kui Sa vastu pole, aitavad pärast 1/2 ka maha võtta ja toovad Põlvasse. Ma ise oleks hää meelega baasjaamas ja hiljem PMR-iga liikvel, tuleks ehk päris mõnus üritus. Ma arvan, et Evo tahab ka just Läänistest ,oma baasjaamast Sinuga sidet teha ?
Mul on see tornivaht kergelt tuttav, saab ka ennem 1/2 sinna üles juba ära panna, kaabliots alla gondlisse, mis seal ööpäevaga ikka juhtub. Ülevalt platvormilt teed hiljem PMR-iga. Kül näed, saab paras vehklemine olema,( mul mõned kogemused olemas). Enne saab ju kõik foorumi kaudu kokku leppida.
Selles mõttes oleks minul nädalkond päevi Su tulekuplaani vaja ette teada, aga Sa ise planeeri juba varakult muidugi.
Kõiges edu Sulle !

Hakkasin mõtlema, peaks ise kuhugi Põltsamaa kanti autojaamaga selleks ajaks põrutama, arvan, et teeksime CB-side vabalt ära. Mu autovarustus on väga hea kuulmisega, no saatepoweriga probleeme ei teki ja sääl tornis kuuleksid mind kindlasti hästi.

Ööbimisvõimalustest info : www.kagureis.ee
Viimati muutis EINAR, R Mär 12, 2010 1:43 pm, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: CB EESTI TUUR 2010 vol. I

PostitusPostitas officer » R Mär 12, 2010 12:29 pm

Eve kirjutas:Mis arvate, kas merel sõites on hea püüda - 1 mõte on Tallinna laht jahiga Naissaarele(peab veel üle küsima, kuidas seda ilma seal prognoosib), teine praamiga üle väina saarlaste juurde. Kas kapteni sidet ei hakka segama?



-pikajalisem ilmaprognoos foreca kodulehelt, proffidele mõeldud vip.foreca on tasuline,minul ameti tõttu sinna pääs olemas.
-meresidet HAM,CB ja PMR ei sega mingil juhul (kui just käsiraadiojaama antenni teisele operaatorile kurku või mõnda muusse kehaavavusse ei torka)
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
Ralfwind
Veteran
Veteran
Postitusi: 1297
Liitunud: E Jaan 23, 2006 2:23 pm
QTH: KO38JI38
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: CB EESTI TUUR 2010 vol. I

PostitusPostitas Ralfwind » R Mär 12, 2010 5:30 pm

Eve kirjutas:Võtan maikuus ette ühe pika sõidu autoga ümber Eesti ja testin siis kõik kohad kohe maanteedpidi ära(mõni kõrvalepõige ka).

Vahva. Kui oma blogis enamvähem teatad kus "Raadiokala hakkad püüdma", ei tohiks tekkida ka suuri takistusi raadiõnge otsa saada "suurt" saaki.Ok Lahedaid sidesid :)
73"

Kasutaja avatar
henri503
Veteran
Veteran
Postitusi: 385
Liitunud: R Apr 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: TIksOJA
Kontakt:

Re: CB EESTI TUUR 2010 vol. I

PostitusPostitas henri503 » R Mär 12, 2010 9:34 pm

aega juu pallju tee vahe peal load ära siis saad tartus ham lainel hõigata 70cm repil on pealmine jutt :thumbright:
intek490+sirio 5/8
yaesu ft7800e+x30.

Kasutaja avatar
KUKI
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 107
Liitunud: N Sept 20, 2007 5:04 pm
QTH: KO18FG82WV
Asukoht: Saaremaa - Kuressaare

Re: CB EESTI TUUR 2010 vol. I

PostitusPostitas KUKI » L Mär 13, 2010 1:05 pm

Kõigepealt annaksin infot Ruhnu PMR repiiteri kohta, mis ei tööta alates Oktoober 2009 vist (juba pool aastat)... Mouseriga viimati suheldes sain aru ,et katki on midagi mastis oleva UV300 antenniga :( mida ta lubas pika ja karmi talve jooksul remontida ja tulemustest siin foorumis kindlalt teada anda... Ise olen siin Kuressaares oma KÕU yagi poleerinud ja aegajalt majakatuselt lund koristades Ruhnu poole Inteki MT5050-ga max võimuga karjumas käinud kanalil 3 (00), aga ei midagist... Loodan , et algaval 2010 turismihooajal papagoi "ärkab". Eve-le siis Saaremaa infot ka :D Meil siin Saare mk. töötavaid PMR446 repiiter/papagoisid hetkel kaks Salmel ja Kuressaares. Salme oma töötab kanalil 5(00) ATX-2000 salvestiga suurepäraselt asula katlamaja korstna otsas... Kuressaare oma kanalil 3(37) ja on läpaka juhtimisel veetorni katusel , Sellega on aegajalt väiksemaid muresi, aga saame üle... CB statsionaarseid jaamu on minu andmetel kokku 3-4 ,foorumist lantol tööjuures Koimlas (6W)+5/8 antenn, lantol kodus Kotlandi külas paarkümmend Watti võimu+ 1/2 antenn... Minul endal Kuressaares päris kõrgel 4W+5/8 antenn... Vaateplatvormidega/tornidega on ka enam-vähem ok, üks on Panga tuletorn põhja Saaremaal sealt saab Hiiumaale/kesk Saaremaale PMR kabulaga side iga kell... Teine on veel parem koht lääne Saaremaal Viidumäe vaatetorn (looduslik+ehituslik) 85-90 meetrit üle merepinna... Kaljukits eelmine suvi käis neis mõlemas ja oli saagiga rahul :D
Viimati muutis KUKI, L Mär 13, 2010 2:17 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kutsung: KUKI/Cobra-1/ES0KARI

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: CB EESTI TUUR 2010 vol. I

PostitusPostitas EINAR » L Mär 13, 2010 2:02 pm

Põrgu värk !! Ajate endal ka sidetamise isu nii peale, et hakka või omapoolset ettevõtmist välja mõtlema :!: Mitu pemarit ja käsijaam, autovarustus - kõik uuem värk veel korralikult testimata !
Ja kevade lähenemine on tümpsumehed juba poodi liikvele ajanud...riiulid muudkui tühjenevad !

Kaksik
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 171
Liitunud: P Sept 09, 2007 10:08 pm
QTH: KO29HI
QTH2: KO18BJ61
Asukoht: Tallinn Pääsküla

Re: CB EESTI TUUR 2010 vol. I

PostitusPostitas Kaksik » L Mär 13, 2010 11:17 pm

Saaremaale tasub minna küll.Ise hoian ka saatjad kogu aeg sees kui sinnakanti satun.Virtsus tuleb nii PMR kui CB pealt päris palju kasutajaid.Juunist hakkavad juba purjetajad ka liikuma nii et eeter päris tihedalt rahvast täis.Eelmine suvi sadamaehitusel osalevad krusad ka pidevalt omavahel lobisesid.Alates 8 juunist ise ka Saaremaal nii et kui öömaja vaja siis ikka saab.Sai omale Karujärve taha metsadesse maja soetatud nii et tulevikus üritan ka Saaremaa eetrit omaltpoolt täiendada.
Tervitades Kaksik

Alan Midland 78 PLUS,23FM
ML-145
Cobra MT800
Alinco DJ-X3E

Kasutaja avatar
lanto
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 89
Liitunud: T Juun 30, 2009 6:38 pm
QTH: KO18BF
Asukoht: Kotlandi,Saaremaa vald.Lokaator KO18BF
Kontakt:

Re: CB EESTI TUUR 2010 vol. I

PostitusPostitas lanto » P Mär 14, 2010 9:57 am

Siin lääne saaremaa ääre peal olen suutnud viimase aasta jooksul seda va PMR katku pisikut süstida veel viiele patsiendile,kes iga päev esinevad Salme repiiteril kanalil 5.00.CB haiguse tahan nendele ka veel kaela määrida-3 kasutatud jaama selle jaoks juba muretsetud.Nii,et read tasapisi täienevad.
Peale lume minekut hakkame antenne sättima.Antennideks tulevad Ljon veerandlaine statsionaarantennidele paigutatud pikendatud vardad.Ehk saab siis sidemehi juurde....sidenaistega on keerulisem lugu-neile meeldib rohkem otseühendus mobla abil.
Lugupidamisega Lanto
304CA
ES0LCA

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: CB EESTI TUUR 2010 vol. I

PostitusPostitas EINAR » P Mär 14, 2010 12:18 pm

Tervitused ja eduka jätkamise soovid Saaremaal tegutsejatele !

See suvi plaanis sealkandis olla, sidedest ülimalt huvitatud nii PMR-il kui CB-bändis. Annan siis infot ka foorumi kaudu ette juba.

Kasutaja avatar
emihkel
Algaja
Algaja
Postitusi: 7
Liitunud: N Mär 18, 2010 11:07 pm
QTH: KO38JI
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: CB EESTI TUUR 2010 vol. I

PostitusPostitas emihkel » R Mär 19, 2010 12:51 am

Tere siis ka minu poolt,
olen siin foorumis roheline veel aga Eve pakutud tuur hakkas kohe huvi pakkuma ja sellest tekkis lisa mõte:
ise kasutan ma lällarit juba hulga aastaid ja seda seoses tööga, mis on sundinud mind ka palju rändama mööda ilma... ehk siis kui teeks Evele kambavaimuks pakkumise ja maakonniti näiteks ühineda sõiduga, siis oleks sõit lõbusam, tee lühem ja kindlasti ei jää kuskil eetrivabat piirkonda järgi.
Ma pole päris kindel kuidas seda reaalselt teostada aga meenub selline film nagu KUMMIPIILU vms. kui keegi mäletab veel- sõideti ju siis ka maakondadest läbi ja koguti rahvast.
Ehk pakub see väike lisamõte kellegile veel huvi ja asi saabki teoks. Kindlasti saab ka peatuspaikadeks mõne suurema paltsi, et kõik ühinejad ära mahuks või on kellegil oma hoovis ruumi.
Harry II Classic + ML9Plus
Harry Classic + ML145


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist

cron