"Eesti CB Diplom"

Jaga infot ürituste kohta ja kommenteeri
Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: "Eesti CB Diplom"

PostitusPostitas Kaljukits » K Mär 24, 2010 9:18 am

Skeem kirjutas:Kuidas aga toimib asi siis,kui ma näit.naabrimehega pean sidet auto peale,kes sõidab ümber minu QTH?Ja hõikab iga näit.5-km tagant :roll: :?:

Side saad kirja vaid baasjaamaga sidet pidades. Sinu mobiilne naabrimees saab Sinu baasjaamaga tehtud side küll kirja, kuid peab diplomi saamiseks täitma ka vähemalt 10 baasjaamaga side nõude oma kodusest baasjaamast sidetades. Seega pole tal mõtet bensiini kulutada Sinu ümber sõites, saab ka oma baasjaamast side Sinuga tehtud (kui tal oma baasjaama aga ei ole, siis ei tule ka diplomit). Ka ei lähe arvesse kordussided sama baasjaamaga mobiilsest, sõbra baasjaamast või expeditsioonijaamast.

Diplomil võiks olla tõesti mitu astet, kuid esialgu on vist vara neid välja mõtlema hakata. Vaatame, palju selle esimese diplomi huvilisi üldse koguneb. Järgmise diplomi normi täitmise eest võib anda ka lihtsalt uue samasuguse diplomi, millel sidede koguarv kirjas. Siis on tegemist juba kahekordse jne. "Eesti CB diplomi" laureaadiga :D.

Mingit ajalist piirangut ei tule, ainult algusaeg on kõigile üks: 01.04.2010.a. Kindlasti tuleb lisaks oma baasjaamast sidetamisele sõita ringi ja/või külastada sõprade baasjaamu -muidu vaevalt, et nõutavat sidede arvu kokku tuleb. Diplom soosib ka CB expeditsioonide korraldamist (punktid kahekordsed nii korraldajatele kui nendega sidetajatele).

Kaartide vahetamise nõudest on ERAÜ-gi loobunud "Estonia Diplomi" arvestuses. Kui meie selle aluseks seaksime, siis vaevalt, et keegi kunagi selle diplomini jõuakski ja kui, siis oleks jube igav omada suurt pakki ühesuguse kujundusega klubikaarte. Päris omanäolisi CB QSL kaarte on üsna vähestel operaatoritel, keda võib vast ühe käe sõrmedel üles lugeda. Aga teeme sellise kompromissi, et vahetame tõesti nende sidede puhul kaarte, kuid ei seo nende olemasolu diplomi reeglitega. KALJUKITS vastab kõikidele talle saadetud kaartidele 100% :D.

73!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Dzinn
Veteran
Veteran
Postitusi: 625
Liitunud: K Aug 26, 2009 2:56 pm
QTH: KO29FH
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: "Eesti CB Diplom"

PostitusPostitas Dzinn » K Mär 24, 2010 10:31 am

Oot-oot, mul tekkis selline küsimused...
1. Kas ma saan side kirja vaid iga korrespondendiga ühe korra, st vahet pole kas tema on /M, /P, /X või /F, või olen seda mina. St välipäev ei tule kõne allagi ?
2. Kui nüüd mina lähen /X reziimi siis saan vastu võtta vaid baasjaama sidesid ? st ei lähe kirja teised /M, /P, /X või /F jaamad ? St tuleb minna korrespondendi "õuele külla", et side kirja saada.
3. Mida me loeme sideks/jaamaks - kui ma elan sadamas ja loen autoaknalt rekkajuhi nime ja saan taga paarsõna räägitud ja tema ka vastab mulle, kas see on ka side diplomi mõistes ?

Lisaks järkude poole pealt:
Võiks olla sellised "ületamatud/ raskesti saavutatavad" järgud näiteks 250 vaid /X, 250 ainult omast baasjaamast peetud sidet. Järgmine järk juba 500 jne.
Dzinn / ES2ACT
Telia 4G (Mõtetes : 2m/CB/Ham :D )

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: "Eesti CB Diplom"

PostitusPostitas EINAR » K Mär 24, 2010 10:44 am

QSL kaartide variant oleks huvitav jah (ärme Diplomiga otseselt seostame), aga saata - saada võiks !
Omal pole ka neid tehtud veel, aga jõuab kül, mõnus fotovariant - peaks sobima.

Analüüsisin ka veel reegleid, tõesti nii tehnilist taset, aktiivsuse ja ettevõtlikuse poolt kui ka huvi asja vastu esile kutsuvad. 2-s bändis eraldi või mitte - ei oskagi seisukohta võtta esialgu ?

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: "Eesti CB Diplom"

PostitusPostitas officer » K Mär 24, 2010 10:48 am

Kaljukits kirjutas:
Skeem kirjutas: Kindlasti tuleb lisaks oma baasjaamast sidetamisele sõita ringi ja/või külastada sõprade baasjaamu -muidu vaevalt, et nõutavat sidede arvu kokku tuleb.
73!



...mul oleks huvi küll ühte baasjaama külastada, kahjuks ei pea selle baasjaama omanik mind enda sõbraks :D :D :D !
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: "Eesti CB Diplom"

PostitusPostitas officer » K Mär 24, 2010 11:32 am

Dzinn kirjutas:Oot-oot, mul tekkis selline küsimused...

3. Mida me loeme sideks/jaamaks - kui ma elan sadamas ja loen autoaknalt rekkajuhi nime ja saan taga paarsõna räägitud ja tema ka vastab mulle, kas see on ka side diplomi mõistes ?.



...samas jälle on ilmselt lihtsamaid võimalusi iseendale valetada :roll:
Minu ja ilmselt paljude hobbykaaslaste jaoks oleks see diplom tähtis iseenda sisetunde jaoks, mitte valega saadud "eputustööriist" 8)
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: "Eesti CB Diplom"

PostitusPostitas Kaljukits » K Mär 24, 2010 11:53 am

Dzinn kirjutas:Oot-oot, mul tekkis selline küsimused...
1. Kas ma saan side kirja vaid iga korrespondendiga ühe korra, st vahet pole kas tema on /M, /P, /X või /F, või olen seda mina. St välipäev ei tule kõne allagi ?
2. Kui nüüd mina lähen /X reziimi siis saan vastu võtta vaid baasjaama sidesid ? st ei lähe kirja teised /M, /P, /X või /F jaamad ? St tuleb minna korrespondendi "õuele külla", et side kirja saada.
3. Mida me loeme sideks/jaamaks - kui ma elan sadamas ja loen autoaknalt rekkajuhi nime ja saan taga paarsõna räägitud ja tema ka vastab mulle, kas see on ka side diplomi mõistes ?

Lisaks järkude poole pealt:
Võiks olla sellised "ületamatud/ raskesti saavutatavad" järgud näiteks 250 vaid /X, 250 ainult omast baasjaamast peetud sidet. Järgmine järk juba 500 jne.


Tundub, et arusaamine reeglitest muutub järjest hämaramaks :D.
Aga soovitan need veel kord läbi lugda, usun, et küsimusi jääb vähemaks.

Võin ka uuesti ja teiste sõnadega üle seletada, Dzinni küsimustele vastates:

1. Kas ma saan side kirja vaid iga korrespondendiga ühe korra, st vahet pole kas tema on /M, /P, /X või /F, või olen seda mina. St välipäev ei tule kõne allagi ?

Sinu jaoks läheb side kirja vaid siis, kui vastaskorrespondent on baasjaamas. Vahet pole, kas ta on oma koduses baasjaamas või /X või /F baasjaamas. Kui oled ühe side temaga teinud, siis kõik ülejäänud enam arvesse ei lähe.

2. Kui nüüd mina lähen /X reziimi siis saan vastu võtta vaid baasjaama sidesid ? st ei lähe kirja teised /M, /P, /X või /F jaamad ? St tuleb minna korrespondendi "õuele külla", et side kirja saada.


Sinu diplomi taotluses lähevad /X alt Sinu poolt tehtud sided (DZINN/X) arvesse vaid sided nende baasjaamadega, kellega Sa varasemalt ei ole sidet teinud. /M ja /P ei ole baasjaamad ja need Sulle punkte ei too. Küll annad aga Sina neile punkte.
Sellesse nn. /X reziimi minekuks pead Sa aga kodunt ja oma õuelt lahkuma, soovitavalt kaugele, sinna, kuhu Su oma jaama signaalid ei jõua- siis saad sellest kasu ja kogud uusi peanahku.

Siin on muidugi selline "oht", et kuna /X annab topelt punktid, siis võib seda logi esitamisel oma kasuks ära kasutada ja lihtsalt varem tehtud sided esitatavast logist välja jätta. Samas tahaks selle topeltpunktide sättega motiveerida CB expetitsioone, mis on kõigile huvitavaks vahelduseks igapäevasidetamiste kõrval :).

3. Mida me loeme sideks/jaamaks - kui ma elan sadamas ja loen autoaknalt rekkajuhi nime ja saan taga paarsõna räägitud ja tema ka vastab mulle, kas see on ka side diplomi mõistes ?


Dipolomi taotlejale läheb arvesse QSO baasjaamas töötava kodanikuga (kutsungiga) vaid ühekordselt. Murrud ei loe -ei moodusta selles reeglistikus uut kutsungit.
Kui rekkajuht on oma autos, siis see Sinule punkti ei anna ja seda ära ka oma esitatavasse logisse kirjuta.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: "Eesti CB Diplom"

PostitusPostitas EINAR » K Mär 24, 2010 12:02 pm

...arusaamine reeglitest muutubki algul järjest hägusemaks ja siis jälle tasapisi selgeks nagu võistluste ajaks loodetav ilm ! Aga võistluste alguseks ikka kõigil kõik täpselt teada, loodame .
Powerist pole ka keegi midagi rääkinud, või pole ma märganud, või jätame tolle asja sinnapaika...
No trikatseid teha annaks siin üksjagu jah praeguse seisuga...aga mina kül selle peale välja ei lähe, jäägu sellisel võimalikul teel saadav Diplom siis parem saamata.
:D

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: "Eesti CB Diplom"

PostitusPostitas sombi » R Mär 26, 2010 8:35 am

officer kirjutas:...aga oma sidetamisi saab (muidugi uhkustundega!) kirja panna ainult selle konto omanik (oma IP numbriga või muu reaalse identifitseerimis tööriistaga) :roll: ?
Siis oleks saavutatud ka nö. selle omamoodi "võistukatsumise" läbipaistvus ilma suurema bürokraatiata

Tss! Ära sellest rohkem räägi. Ma pole arvatavasti Eestis ainuke, kellel IP-aadress muutub arvuti järgneva käivitamisega.
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: "Eesti CB Diplom"

PostitusPostitas Kaljukits » K Mär 31, 2010 5:33 pm

Tuletan meelde, et diplomilogi võib alustada juba homme!
Palju kontakte kõigile!
73!

:idea: 11 m aktiivsuse suurendamise, omavahelise suhtlemise laiendamise, oma apararatuuri arendamise motiveerimise ja üldse elu põnevamaks tegemise eesmärgil teen ettepaneku hakata analoogselt ERAÜ "Diplom Estonia" -ga (http://www.erau.ee/dpl_est.php) välja andma diplomit edukamatele CB bändis tegutsejatele nende saavutuste eest 11 m diapasoonis.

Reeglid:
"Eesti CB Diplom" antakse välja vähemalt 50 erineva Eesti CB-baasjaamakutsungiga üle otseeetri töötanud (st. v.a. repiiterid, vahendusjaamad, E-QSO lingid jms.) CB-amaröörile tema esitatud logi põhjal. Diplomi taotleja peab olema töötanud vähemalt 10 erineva Eesti CB-baasjaamakutsungiga oma kodusest baasjaamast. Ülejäänud erinevate baasjaamakutsungitega võib ta olla töötanud kas mobiilsest (/M), käsi (/P), CB-Expeditsiooni tarvis püstipandud ajutisest baasjaamast (/X) või sõbra baasjaamast (/F). Oma koduse baasjaamakutsungi lõpus puudub murrujoonetagune tunnus. Muudel juhtudel tuleb lisada vastav tunnus (/M, /P, /X või /F) diplomi taotleja oma kutsungile igale logireale.
Iga side CB-Expeditsiooni ajutise baasjaamakutsungiga või CB-Expeditsiooni ajutise baasjaamakutsungi alt teise baasjaamakutsungiga võrdub kahe tavalise baasjaamakutsungiga peetud sidega. Kutsungeid, mis kuuluvad ühele ja samale amatöörile ja/või erinevad vaid lisatud "murd-tunnuse" poolest ei loeta erinevateks kutsungiteks. CB-Expeditsiooni ajutise baasjaama ainsaks tehniliseks nõudeks on nõue antennile: kasutatav anenn ei või olla magnetalusel autoantenn, antenn ei või olla kinnitatud liiklusvahendi katusele vaid selleks spetsiaalselt püstitatud masti või looduslikule või/ja tehisobjektile.

Diplom antakse välja kvaliteetpaberil A4 formaadis ja selle koopia koos taotleja poolt esitatud logiga publitseeritakse elektroonselt CB foorumis ja/või CB kodulehel. Diplomi kulud katab diplomi taotleja (<= 50.- kr.). Diplomisidede logide stardikuupäev on alates 01. aprill, 2010.a.

Logi näide (selguse mõttes on näidislogi erinevatel ridadel - diplomilogi üks kirje peaks olema ühel real):

Kuupäev. 01.04.2010
Kell. 10:00
Oma kutsung: KALJUKITS/M
QTH: Tartu ringteel
Vastaskutsung: EVO
QTH: KO38NG
Kanal/tööliik (sagedus/tööliik): 23. FM
Saadetud raport: 5/9
Vastuvõetud raport 5/9

Kuupäev. 03.04.2010
Kell. 20:07
Oma kutsung: KALJUKITS
QTH: KO29EH
Vastaskutsung: EINAR
QTH: KO38MC
Kanal/tööliik (sagedus/tööliik): 27,480 MHz USB
Saadetud raport: 5/3
Vastuvõetud raport 5/2
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Dzinn
Veteran
Veteran
Postitusi: 625
Liitunud: K Aug 26, 2009 2:56 pm
QTH: KO29FH
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: "Eesti CB Diplom"

PostitusPostitas Dzinn » E Apr 05, 2010 9:41 am

Kaljukits kirjutas:
3. Mida me loeme sideks/jaamaks - kui ma elan sadamas ja loen autoaknalt rekkajuhi nime ja saan taga paarsõna räägitud ja tema ka vastab mulle, kas see on ka side diplomi mõistes ?

Kui rekkajuht on oma autos, siis see Sinule punkti ei anna ja seda ära ka oma esitatavasse logisse kirjuta.

Tekkis ikkagi "töö käigus" küsimus. Palun lihtsat jah/ei vastust.
Kas kodusest baasjaamast tehtud side, auto peale tehtud sidega võib kirja panna ?
(näide Kui mina räägin kodusest baasjaamast kodanikuga, kellel on ainult autojaam ja/või -antenn, kuid on foorumis registreeritud)

* Mis asi on Eesti CB-baasjaamakutsung, kas peab olema mingis (klubi)registris või foorumi nimekirjas.

Ma saan aru, et esitan rumalaid küsimusi aga tahan esimese korraga asja selgeks saada.
Dzinn / ES2ACT
Telia 4G (Mõtetes : 2m/CB/Ham :D )

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: "Eesti CB Diplom"

PostitusPostitas Kaljukits » E Apr 05, 2010 9:58 am

Dzinn kirjutas:Kas kodusest baasjaamast tehtud side, auto peale tehtud sidega võib kirja panna ?
(näide Kui mina räägin kodusest baasjaamast kodanikuga, kellel on ainult autojaam ja/või -antenn, kuid on foorumis registreeritud)

* Mis asi on Eesti CB-baasjaamakutsung, kas peab olema mingis (klubi)registris või foorumi nimekirjas.

Ma saan aru, et esitan rumalaid küsimusi aga tahan esimese korraga asja selgeks saada.



- Sulle annavad diplomipunkte vaid baasjaamadega tehtud sided. Teha võid sa neid aga ka auto- või käsijaamast.

- Termin "baasjaamakutsung" (nt. DžINN või DžINN/X) on kasutusel seetõttu, et eristada seda auto- (DžINN/M) või käsijaamakutsungist (DžINN/P). See vajab pisut harjumust ja diplomitaotlejalt täpsust sidede kirjapanemisel ning sidetamise ajal teiselt poolt ka vajadusel info täpsustamist.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: "Eesti CB Diplom"

PostitusPostitas EINAR » E Apr 05, 2010 11:53 am

... :D ...
... aga kas nii ei sobiks : me saadame Kaljukitsele oma peetud sidede kõik logid...ise ta vaatab siis, kes saab Diplomi ?
Ega ma seda andmete arvestuse kontrolli ja seonduvat töö hulka hästi ette ei kujuta tegelikult...võib-olla sai väga rumal ettepanek ? Endal kusagil 17 side ringis tehtud nagu hetke seisuga...
:?:

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: "Eesti CB Diplom"

PostitusPostitas Kaljukits » E Apr 05, 2010 12:01 pm

EINAR kirjutas:... :D ...
... aga kas nii ei sobiks : me saadame Kaljukitsele oma peetud sidede kõik logid...ise ta vaatab siis, kes saab Diplomi ?
Ega ma seda andmete arvestuse kontrolli ja seonduvat töö hulka hästi ette ei kujuta tegelikult...võib-olla sai väga rumal ettepanek ? Endal kusagil 17 side ringis tehtud nagu hetke seisuga...
:?:

Ega siis need reeglid nüüd nii keerulised ka ei ole, et nendest läbi ei näri :D. LÜHIDALT: 50 sidet erinevate baasjaamaoperaatoritega, millest vähemalt 10 oma kodusest baasjaamast. Kes aga tõesti aru ei saa, siis loomulikult võime koos logi üle vaadata.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: "Eesti CB Diplom"

PostitusPostitas EINAR » E Apr 05, 2010 3:39 pm

...Ega keeruline polegi, laiskus ainult kontides ! Ja maailmas levinud põhimõte: kõike saada nii lihtsalt kui võimalik...ja reeglite uurimise asemel - parem sidetaks ! :D
Nädalavahetus oli igatahes huvitav ja sündmusterohke selles osas.

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

Re: "Eesti CB Diplom"

PostitusPostitas olc » E Apr 05, 2010 8:27 pm

Kas Eestis on 50 baasjaama olemas? :rolleyes: Kui ikka käsijaama või autos jaama pole siis ple küll midagi teha.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

cron