Sidetornide pühapäevad

Jaga infot ürituste kohta ja kommenteeri
Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Sidetornide pühapäevad

PostitusPostitas hall kass » P Mai 25, 2014 8:21 am

katoliiklaste tornist.jpg
katoliiklaste tornist.jpg (24.92 KiB) Vaadatud 3903 korda
ilusam vaade.jpg
ilusam vaade.jpg (47.12 KiB) Vaadatud 3903 korda


Üks hea variant sidetestideks oleks Tartus Kirikute Öö üritus. See toimub iga aasta maikuus.

http://www.kirikuteoo.ee/

Ka seekordsel kirikuteööl ma jalutasin kirikute vahet ja nautisin programmi.

Muu hulgas oli kolmes Tartu kirikus võimalik minna üles torni. Jaani kirikul on see võimalus püsivalt olemas, aga Peetri ja katoliku kiriku tornidesse minek on võimalik vaid sellel üritusel. Vaated on head. Teadaolevalt on Peetri kogudusel kavatsus oma torni vaateplatvorm teha. Samuti on sellele mõtelnud Salemi kogudus. Katoliiklased vist seda varianti kaalunud pole.

Ehk järgmisel korral võtaksime oma pillid kaasa ja teeksime teste kirikutornidest?
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
Ralfwind
Veteran
Veteran
Postitusi: 1297
Liitunud: E Jaan 23, 2006 2:23 pm
QTH: KO38JI38
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Sidetornide pühapäevad

PostitusPostitas Ralfwind » R Juul 18, 2014 9:54 pm

Tartus toimus seekord "sidetorni reede", mõõtsime kabulate sidekaugusi ja levi PMR kanalisagedusel 8.00
Katsetajateks Radioman, Mart ja Ralfwind. Mart ja Radioman olid statsionaarsed ja mina mobiilne. Lisan vaiksePMR- levikaardi. Minu kabulaks oli Midland CT790- minimaalne võimsus kasutusel.
Kummalisel kombel toimis horisontaalne polarisatsioon paremini kui vertikaalne
https://www.dropbox.com/s/xe1gpy57oil9sot/TARTU_PMR_2014.png

Radioman
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 150
Liitunud: N Apr 14, 2005 2:47 am
QTH: KO38IJ

Re: Sidetornide pühapäevad

PostitusPostitas Radioman » R Juul 18, 2014 11:23 pm

Ralfwind kirjutas:Tartus toimus seekord "sidetorni reede", mõõtsime kabulate sidekaugusi ja levi PMR kanalisagedusel 8.00
Katsetajateks Radioman, Mart ja Ralfwind. Mart ja Radioman olid statsionaarsed ja mina mobiilne. Lisan vaiksePMR- levikaardi. Minu kabulaks oli Midland CT790- minimaalne võimsus kasutusel.
Kummalisel kombel toimis horisontaalne polarisatsioon paremini kui vertikaalne
https://www.dropbox.com/s/xe1gpy57oil9sot/TARTU_PMR_2014.png

Jah, nii see tõesti oli. Ja huvitav oli ka see, et kui Ralfwind kasutas min. võimsuse asemel max. võimsust, siis erinevust peaaegu ei tajunudki, vähemalt selle konkreetse testi puhul mitte.
Kuid kui keerasime kabulad "külili", siis paranes halvema leviga kohtades side kvaliteet tunduvalt. Nii et pmr-testide puhul tasub alati proovida ka horisontaalset polarisatsiooni.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Sidetornide pühapäevad

PostitusPostitas EINAR » R Juul 25, 2014 9:53 am

[/quote] ...tasub alati proovida ka horisontaalset polarisatsiooni. [/quote]

Mulle tundub ka, et horisonaal polarisatsioonis levib 70 cm paremini kui vertikalis.
Kui Suure-Munamäe tornist Tallinnasse side tegin, kadus vertikal pol.-s signaal alla kuuldavuse piiri, samas horisontaal pol.-s oli see u. 5/3..5/4. Olin tornis 7-elem. yagiga tookord.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Sidetornide pühapäevad

PostitusPostitas EINAR » P Juun 07, 2015 10:33 am

Seekord küll laupäeval, aga äkki kuulsin kodus kutsungeid taas Suure-Munamäe tornist, seekord ES6SW-lt.
Tema väike käsijaam tekitas minu juures, ca 40 km kaugusel, signaali kuni 5/9+30.
Testisime ka väikestel võimsustel 0,1W ja täiesti loetavad signaalid.
Töötasime nii 2m kui ka 70 cm lainealadel ja testisime erinevaid antenne.

Minu kutsungeid antenniga X-200 kuulis ka Adavere lähistel ES3BEC ja korraks kuulsin ka mina teda.

Kes kusagil tornis, andke teada, huvitav oleks testida nii 2m kui ka 70 cm lainetel.
Mul nüüd 2m/70cm pööratav yagimast üleval, lisaks ka vertikal X-200.

Olgem ikka aktiivsed!!
73! 304EI/ES6EI
Tel., sõnumid: 5078385


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist