M: Reduktor, võib sobida antennipöörajaks

Foorumi reeglid
* Pealkirja ette pane "M:" nagu müün. Pealkiri peab sisaldama müüdava kauba täpset marki ja mudelit. "Müüa lällar" stiilis kuulutused kustutatakse!
* Kui tehing sooritatud, klõpsa nupule Pilt, et teatada moderaatorile teema aegumisest.
Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

M: Reduktor, võib sobida antennipöörajaks

PostitusPostitas hall kass » R Dets 08, 2017 6:35 am

https://kolaturg.blogspot.com.ee/2017/12/reduktor-voib-sobida-antennipoorajaks.html

Hetkeseisuga pole ma veel jõudnud täpsustada juhtmete rolle. Asjal on 6 juhet, kaks toitele, neli lülititele. Kuid need on kõik sama värvi.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: M: Reduktor, võib sobida antennipöörajaks

PostitusPostitas officer » R Dets 08, 2017 12:19 pm

...oma TPI praktika ajast mäletan, et 3 juhet on toitele(üks ühine ja teised kaks ühele poole ja teisele poole pööramine), ülejäänud 3 juhet on tagasiside pote omad, vist 200 oomi?
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: M: Reduktor, võib sobida antennipöörajaks

PostitusPostitas hall kass » R Dets 08, 2017 12:32 pm

Ehk on netis skeeme? Kui just mu isakodust skeemid välja ei ilmu. Oleks huvitav teada, mida see tagasiside pote seal teeb.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
Joosep
Veteran
Veteran
Postitusi: 315
Liitunud: L Nov 28, 2009 4:41 pm
QTH: KO29KK
Asukoht: Iru, Jõelähtme vald, Harjumaa

Re: M: Reduktor, võib sobida antennipöörajaks

PostitusPostitas Joosep » R Dets 08, 2017 3:55 pm

Tere, see vene МЭО- 0,63. Toide 220 v, töötab just nii nagu Officer kirjutas. Sees on lõpukontaktid ja reostaat. Reostaadiga midagi suurt teha ei ole. Need reduktorid olid mõeldud ventilatsiooniluukide avamiseks ja sulgemiseks. Saab panna pöörlema ka peaaegu 360 kraadi, aga siis tuli vist lõppkontaktid ja reostaat välja visata.
Olen teinud sellest reduktorist mitmeid kasvuhoone luukide automaatseid avajaid ja isegi kergemaid garaaziuksi pannud avama. Kasutasin ka antennipöörajaks. Kuid tal on peavõll suht nõrk, läbimõõt 10 mm ja raskema antenni ja masti puhul keerab võlli puruks. Vahetasin oma antennipöörajal selle pärast kaks korda neid reduktoreid välja kuni lõpuks panin korraliku Yaesu pööraja. Kasutasin veel selle reduktori juures zelsüüne suuna näitamiseks ja väga hästi töötas. Mootor on tal tugev ja töökindel. Kui on soovi siis ma võin selle mootori skeemi ka kuskilt välja otsida. Kuskil oli mul selle kohta ka fotosid, aga hetkel ei leia üles, ilmselt koduarvutis. Võimalik, et siin foorumis on need kuskil üleval.
Lisaks neid mootoreid on kahe kiirusega, aga markeeringut enam ei mäleta. Mina kasutasin aeglasemat. Anna teada kui mootori skeemi soovid.
Joosep 3Ø4AJ, ES2AJK
President George, Alan 42, ML 145, Sirio 827 5/8, Sirio SY-27-4 jagi, PMR


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist