HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

Foorumi reeglid
* Pealkirja ette pane "O:" nagu ostan. Pealkiri peab sisaldama ostetava kauba täpset marki ja mudelit või kirjeldust ostetava kauba kohta.
* Kui tehing sooritatud, klõpsa nupule Pilt, et teatada moderaatorile teema aegumisest.
EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas EINAR » T Juun 08, 2010 9:44 am

Selline soov jah !
On olemas ICOM-735, olen (vähemalt esialgu) temaga väga rahul, aga tahaks ka mõnda teist, temast ehk natuke kaasaegsemat kah proovida ! Oma kõrv on kuningas ! Kraabiks kokku... noh ütleme kuni 15 tuh....
Ega ma 735 ära ei müü...panen kunagi klaaskupli alla kui oma esimese HAM-pilli ! :D

Aga teretulnud ka igasugused asjalikud soovitused !

304EI / ES6EI

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas Kaljukits » T Juun 08, 2010 10:07 am

Postita oma soov ka ham foorumisse. Sealt on suurem lootus midagi leida. Samas, kui sa oma senisega rahul oled, siis kas on esialgu mõtet uut soetada. Ka ham kokkutulekul võib keegi midagi müüa. Mäletan, et üleeelmisel kokkutulekul müüs keegi 16000 eest oma IC7400. Samas on alati oht, et võid pruugitud pilli saada mingi peidetud veaga, millest alles hiljem aru saad ja mida ei ole suudetud üles leida või siis mahapõlenud ja kuidagi taastatud jaama. Mina soovitaksin sellise rahanumbri juures ikka uut pilli osta. 20000 ringis saakasid FIN1 käest FT950 kätte ja Banderis maksab IC7400 23660 (aga võimalik on, et neist midagi ka kukub, kui asi konkreetseks läheb).
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas EINAR » T Juun 08, 2010 12:44 pm

Jaa, jaa. Ega ma väga ei kiirusta... elektroonika-palavik taaselustub mul tavaliselt sügisel !
Aga hakkan juba praegu tasapisi maad kuulama, asju ajama, juhus on pime teinekord. Ja jääb ka teistele meestele ehk meelde...juhtutakse kusagil millelegi peale ja võtke siis vaevaks mõni sõna mulle toksata !
Kui tänu kellegi infole saab ost teoks, on :drinkers: kindel värk ! :lol:

See võimalik "hiljemilmuvate" vigade probleem on mulle ka tuttav, isegi uue ostul pead paluma juhust, et ostuga õnnestuks !! Aga õnneks on maailmas selline mõiste ka nagu hea juhus ja selle peale tuleb ka loota !

No täiendame siis ostusoovi veel sellise lisateatega, et sooviks kindlapääle korras pilli, nt. kui kellelgi vähekasutatud või ka tutikas aparaat tal omal muu pilliga töötamise tõttu tolmuma jäänud.
Kõik eeltoodule enam-vähemgi lähedased pakkumised ikka oodatud !
:arrow: UP

304EI / ES6EI
Tel.: 50 78 385, 79 97 484 või PS

Kasutaja avatar
igiliikur
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 117
Liitunud: R Aug 07, 2009 7:02 am
QTH: KO37MV
QTH2: KO37LV
Asukoht: Väimela
Kontakt:

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas igiliikur » T Juun 08, 2010 2:53 pm

Einar, pakuks sulle paar asja välja:
1. YAESU FT-897D hinnaks 12100.-
2. ICOM IC 7200 hinnaks 13700.-

Kaup uus ja vastavalt EV seadustele on loomulikult garantii ka olemas. Sellise hinnaga asju loomulikult ma kohapeal ei hoia, tellimisel, tavaliselt on 5-7 päevaga kohal. Pakkumine on pikalt jõus, nii et vaata kuula ikka rahulikult ringi. Või kui mingit konkreetset aparaati silmas pead, siis hõika :D

Lauri
ES6ADE

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas EINAR » T Juun 08, 2010 8:18 pm

Tänud, Lauri !
...Eks ma nende tutikate hankimisega olen ise ka kursis, aga igal juhul arvestan infoga !

Eespool, Kaljukitse pakutud FT950 variant on mu mõtetes juba varem ka olnud ja võiks ühe märksõnana kõlama jääda kül !

73 de 304EI / ES6EI !

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas Kaljukits » K Juun 09, 2010 8:40 am

EINAR kirjutas:Kaljukitse pakutud FT950 variant on mu mõtetes juba varem ka olnud ja võiks ühe märksõnana kõlama jääda kül

Olles kasutanud IC7400 üle kolme aasta ja aasta eest ostsin ka FT950, millest siiski paari kuu möödudes loobusin, võin kokkuvõtteks öelda: mulle kui valdavalt telefoniside pidajale sobib IC7400 rohkem. FT950 üheks oluliseks puuduseks on kaunis vilets antennituuner, mis keeldub mitmeid tuntuid multibänd antenne (G5RV jt.) häälestamast - ei proovigi seda teha :(.
Sellest puudusest vabanemiseks oleks pidanud muretsema veel välise tuuneri. Võid kaaluda ka FT950 kärbitud venna FT450 + väline tuuner hankimist.
Ise ootan põnevusega IC9100 turuletulekut viewtopic.php?f=32&t=3226
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas EINAR » K Juun 09, 2010 9:39 am

No vot siis, mida teada saab.
Seepärast mõtlesingi, et võtan teema üles, enne kui mingi otsuse ja ostu teen !

IC9100 on vägev pill tõesti...üks mõte ongi minul ka selles suunas, et korjata raha juurde.

HAM-eetris räägivad mehed, et varsti ilmselt digile üleminek ka amatöörsides - siis käib kogu jutu eetris edastamiseks ainult korraks mingi "sirin" ja teisel pool häirevaba jutt olemas !
Selliste riistapuude peale tuleks siis juba varakult mõtlema hakata, muidu jääd oma analoogiga hiljem üksi sidetama! :)

Aga kellel miskit pakkuda, ikka huviga ootan !

304EI / ES6EI
Tel.: 50 78 385 või PS

Kasutaja avatar
mart63
Veteran
Veteran
Postitusi: 416
Liitunud: E Dets 14, 2009 7:09 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas mart63 » K Juun 09, 2010 9:49 am

Ei usu et amatöörside, vähemalt lühilainel, veel niipea digile üle kolib, ilmselt tegu lihtsalt praeguse digiboksihullusutusega.. :)
Dnt Strato Mini 80CH CB|Wouxun KG-UVD1P + 10el.70cm yagi,7el.2m yagi|Icom IC-R10
ES1MSD

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas EINAR » K Juun 09, 2010 10:16 am

Asi oli nii, et aeg-ajalt käisid 3,67 eetrist läbi mingid 0,5...1 sek. kestvad hästi omapärased "sirtsakad" ja kõik jäid kuuldele. Seda oli mitmel korral, kuulsin ise ka ja siis tuligi võimalik digiside versioon jutuks.
Ma kahjks kutsungeid ei kuulnud, aga olid tõsisema jutuga mehed, mitte niisama naljaloba. Aga mul tuli tööleminek kätte ja pidin lahkuma.
Võib-olla oskab ka siin keegi asja täpsemalt kommentaarida?

304EI / ES6EI

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas Kaljukits » K Juun 09, 2010 10:50 am

3,670 peal tehakse kõisugu eksperimente. Millega konkreetselt tegemist oli, on raske öelda.
Raadioamatörismis leiab aga iga amatöör kindlasti endale selle kõige põnevama ja sobivama sidepidamise viisi, olgu siis tegemist telegraafi, telefoni või digiga, millest viimast on õige mitut erinevat. Digiside populaarsus maailmas tundub olema hetkel kõrgem kui telefoni ja telegrafisidel ja seda minu nägemust mööda just seetõttu, et hammindus kaldub olema suurelt osalt senioride harrastus. Neile, kes eelmise sajandi teisel poolel võtme ja mikrofoniga alustasid on digi tulek põnevaks ja harrastust värskendavaks kogemuseks. Samas ka neile noortele, kes on üleskasvanud Interneti ajastul, kelle jaoks on arvuti ilmselt ainus tööriist, mida nad käsitleda oskavad :D. Ise ma jään nende kahe rühma vahele ja ei tee digit eeskätt seepärast, et ei ole ülikooli algusest siiamaani praktiliselt millegi muuga kui digitaaltehnikaga tegelenudki. Seetõttu on raadio analoog kõneside minu jaoks just see, mida vajan ja mida ma kalfin :D.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas officer » K Juun 09, 2010 12:29 pm

EINAR kirjutas:Võib-olla oskab ka siin keegi asja täpsemalt kommentaarida?
304EI / ES6EI


...kuna pole arst, ei oska kommenteerida. Samas olen seisukohal, et kui 3.67 on kokkuleppeliselt SSB modeks kasutuses, ei peaks terve(mõistusega) inimene seal muid modesid kasutama :roll:
ES2JT/304JT

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas EINAR » K Juun 09, 2010 12:34 pm

Inimesele on vist ürgsetest aegadest geenidesse kodeerunud nn. jahi instinkt.
Raadioamatörismis on side-jahi vahenditeks aparatuur + antennid + lisaseadmed, takistuseks aga eetrimürad ja vahemaad...huvi rahuldamine e. kaifi saamine seisnebki vahendite täiustamises (mis on omamoodi kaifi saamine :D ) ja takistuste ületamises eetris surfates....umbes nii saab meiesuguste hobi olemust vist teaduslikult :) lahti seletada.
Kui selline surfamine asendada kuiva digiprotsessiga (mille annaks veel omakorda automaatselt scannima panna !!), mille lõpptulemus on raudselt ette teada...mis amatöörside mõnu siis järgi jääks ? Minu jaoks null !!
Seega siis ikka uue, huvitava transiiveri otsingul edasi !!

73! de 304EI / ES6EI

Edit:
Officer, kui Sinust õigesti aru saan, et hullud eetris !! Sagedustele kokkulepitud modulatsioonidest võiks muidugi kinni pidada jah.
Täna hommikul köögis kohvi juues kuulsin 3,670-l selget CW-d, ma sain aru kül kes oli, aga siinkohal ei kommentaari. :lol:

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 831
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas postikana » K Juun 09, 2010 12:43 pm

Aa mis mõnu see uus ja huvitav transiiver sulle annab. Ka ju digi pudi täis tihkelt tikitud ja mõni neist vajab lausa arvutit, et esmane häälestus teha. Aga jaam ise on põnev ja saad ise kokku laduda (K3 - http://www.n4lcd.com/k3/). Ma usun et sa armud sellesse jaama kui sa ta oled kokku ladunud ja käima saanud. Koos arvuti ja microHAMiga on ikka tõsiselt mugav pill. Seda kassid ostaksid.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas EINAR » K Juun 09, 2010 12:47 pm

Vinge, ei vaidle vastu !!!
Aga ju siis peab minus mingi areng veel toimuma, et sellist värki kaiffima hakata ...? :D

304EI / ES6EI

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas Kaljukits » K Juun 09, 2010 12:59 pm

EINAR kirjutas:Kui selline surfamine asendada kuiva digiprotsessiga (mille annaks veel omakorda automaatselt scannima panna !!), mille lõpptulemus on raudselt ette teada...mis amatöörside mõnu siis järgi jääks ?

Kuigi on teoreetiliselt võimalik (ja ka praktiliselt) jaamad digisidet ilma operaatoriteta tegema panna, ei usu, et selline värk ülearu populaarne on. Või mine sa tea...tuled õhtul töölt koju ja su jaam on sulle hankinud viis uut DXCC-d ja E-QSL saidil ka kinnitused naksti olemas ;).
Senikaua, kui rigi taga inimene, pole nagu suurt vahet, millist sidemode kasutada -maitse asi. Kõigile ei peagi üks roog ühtemoodi maitsema.
Aga sry, Einar,et kaldusin Su teemast kõrvale :oops: .
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist