Skänneriga lennukisse/välismaale ?

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
sigma
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 17, 2005 11:19 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Skänneriga lennukisse/välismaale ?

PostitusPostitas sigma » E Jaan 05, 2009 10:37 pm

Kuidas suhtuvad lennujaama röntgenistid, kui käsipagasist raadioskänner vastu vaatab ? kas seda tõlgendatakse kui raadiovastuvõtjat ja soovitakse head teed, või tekib kära rohkem kui asi väärt ja antakse 25+5 ?

Kas on kellegi reaalelu kogemust (nii positiivset kui negatiivset) ?
Millisest instansist võiks abi küsita ? miski lennujaama infoliin ?
...-.-

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » E Jaan 05, 2009 11:02 pm

Ei tohiks probleemi olla. Mobiiltelefoni võtad ju ka salongi ja enne starti alati hoiatatakse, et ei tohi elektroonseid seadmeid kasutada. Mobiiltelefone kogu lennu jooksul, aga teisi mänguasju vist lubatakse teatud momendist. Küsi igaks juhuks lennuametnikelt üle (1188 :D). Mina olen PMR paari pakkinud kohvrisse riiete vahele ja kohver pagasisse. Mida vähem kolu käe otsas, seda mugavam. Salongi olen võtnud vaid fotokoti -annab sedagi tirida.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
YRracing
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 53
Liitunud: T Okt 30, 2007 4:06 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas YRracing » T Jaan 06, 2009 1:32 am

Lennu ajal võib telefoni sisselülitada olen teinud seda, levi pole aint ja kõik. Ning nt vidokaameraga võib terve reis filmida vähematl tuttav filmis tõusu ja maandumist ning vahepeal keset lendu ka.
Kutsung: Hõbe

Hetkel pole aktiivne, kuna otsin uut jaama.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » T Jaan 06, 2009 3:26 am

No küll tehakse alles kirste... iga kirevase puuksu peale tahavad alla kukkuda :D
304FL, "Three zero four Freyja love"

SiiliOnu

PostitusPostitas SiiliOnu » T Jaan 06, 2009 4:34 am

Tripis on sel teemal jahutud väheke http://trip.ee/node/30258
Minul modimata PMRiga probleeme polnud.

Ja kas suurtes mastides on mobla antennid mõni kraad allapoole suunatud?

sigma
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 17, 2005 11:19 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas sigma » T Jaan 06, 2009 9:42 am

mobladega on selline jutt (pärit lenduri suust, mulle rääkisid naised saunas): kõrgel taevas kiiresti lennates vahelduvad mobla mastid nii siga kiiresti, et et mobila panustab 120% mastide otsimisele ja leidmisele, kui lennukis on selliseid teledone palju, ning lisaks on veel täiskuu neljapäev, siis mingitel lennukitüüpidel läheb selle peale autopiloot lolliks.

Võimalik muidugi ka et selle jutukese võib tõsta koomuksite nurka.
...-.-

jrgn
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 43
Liitunud: L Mär 15, 2008 5:51 pm
QTH: KO38IJ
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas jrgn » T Jaan 06, 2009 10:25 am

sigma kirjutas:mobladega on selline jutt (pärit lenduri suust, mulle rääkisid naised saunas): kõrgel taevas kiiresti lennates vahelduvad mobla mastid nii siga kiiresti, et et mobila panustab 120% mastide otsimisele ja leidmisele, kui lennukis on selliseid teledone palju, ning lisaks on veel täiskuu neljapäev, siis mingitel lennukitüüpidel läheb selle peale autopiloot lolliks.

Võimalik muidugi ka et selle jutukese võib tõsta koomuksite nurka.


Eks kõik sõltub muidugi lennukist. Isiklik kogemus on pisikese Cessna 172 pardalt. Seal võis küll rääkida, rääkis nii piloot, kui ka reisijad, alla ei kukkunud. Aga lendasime madalalt ja aeglaselt :) Levi oli hea...

kala7
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 181
Liitunud: N Okt 25, 2007 8:36 am
Asukoht: KO38DI

PostitusPostitas kala7 » T Jaan 06, 2009 12:56 pm

Arvan samuti, et ei tohiks probleemi olla. Olen käsipagasis igasugu elektroonikat vedanud, kaasa arvatud pemareid.

gunn
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 82
Liitunud: P Mär 18, 2007 5:39 pm
QTH: KO29KB
QTH2: KO29IJ
Asukoht: Tallinn KO29IJ, Hagudi KO29KB, Paide KO28SV
Kontakt:

PostitusPostitas gunn » T Jaan 06, 2009 5:02 pm

Käisin oktoobris Amsterdamis ning seljakoti põhjas asjade vahel oli ka scanner DJ-X3.
Kui tagasitulles lennujaama turvakontrolli läbisin siis võeti minu kott uuesti ja valgustati läbi... Seejärel tuli turva ja küsis, et mis elektroonikavidin mul kotis on. Algul ei tulnud scanner meeldegi, kuna polnud seda paar päeva kasutanud ja ütlesin et fotikas...
Sellepeale tegi suured silmad ja lasi koti lahti teha ja kuna fotikas oligi kõige peal, siis ütles et põhjas on veel midagi... Sellepeale tuli meelde ja ütlesin et walki talkie on seal ning pistsin käe kotti. Turva peatas mu tegevuse kuna tahtis ise oma käega asja välja võtta...
Kui oli koti pahupidi puistanud uuris ka teise turva käes, et kas too teab sellist asja - see ka ei teadnud. Kui selgitasin, et see on ainult kuulamiseks, lasi ta mul selle ka tööle panna. Kui ekraanile ilmus piuksu saatel HELLO! siis rahunes ta maha ja vabandas ja pakkus isegi, et aitab koti tagasi pakkida ning soovis head reisu...

Seega kui sellise asja kaasa võtate siis olge valmis, et see võib tähelepanu äratada - hea oli, et mul käsipagasi hulgas oli - sain kohapeal asja lahendada. Muidu oleks veel kuskile tagaruumidesse kutsutud ja võibolla ka lennukist maha jäänud...


73!
Gunn
Albrecht AE-6890+ML145
CB kutsung Gunn!
304QN

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » T Jaan 06, 2009 6:37 pm

Skanner on kõige ehtsam raadiovastuvõtja, millel lihtsalt laiem diapasoon ja seda võid endaga kaasa võtta, kuhu soovid.
Kui asjatundmatud tolliametnikud uurivad, mis see on, siis vastagi et raadio (radioreceiver) ja kõik.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

PostitusPostitas smr » K Jaan 07, 2009 9:45 am

Ei ole mingit probleemi olnud nii lennujaamas kui ka lennukis kasutades.
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

Mouser
Veteran
Veteran
Postitusi: 299
Liitunud: E Jaan 09, 2006 3:34 am
QTH: KO17OT83SS

PostitusPostitas Mouser » R Jaan 09, 2009 11:44 pm

Ise olen scannerit lennukiga vedanud aastaid tagasi (Icom-R3). Polnud mingit probleemi. Samas.. lennujaamas polnud ka erilist turvakontrolli :)
Lisaks scannerile olen vedanud veel l6hkepakette, suitsugranaate, sisse pakitud k6rini t2is bensiinikanistreid, ilutulestikupatareisid, trotyyli... :twisted:

jrgn kirjutas:Eks kõik sõltub muidugi lennukist. Isiklik kogemus on pisikese Cessna 172 pardalt. Seal võis küll rääkida, rääkis nii piloot, kui ka reisijad, alla ei kukkunud. Aga lendasime madalalt ja aeglaselt :) Levi oli hea...


Lennukis olen mobiiliga r22kind korduvalt. Siiani olen elus.
Veel on olemas selline kogemus:
Lendasin PV lennusalga kopteriga Ruhnust Tallinnasse. Terve tee istusin Qtek'i pihuarvutiga MSNis yle GSMi. Kirjutasin kogu aeg. Toimis ilma yhegi katkestuseta.
Service provider on EMT.
Kopteri l2nnuk6rgus on muidugi madal.. j22b kuskile ~200-300m peale.

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

PostitusPostitas smr » P Jaan 11, 2009 11:46 am

Kopteri juures saab määravaks ka kiirus maapinna suhtes.
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

Mouser
Veteran
Veteran
Postitusi: 299
Liitunud: E Jaan 09, 2006 3:34 am
QTH: KO17OT83SS

PostitusPostitas Mouser » P Jaan 11, 2009 3:11 pm

smr kirjutas:Kopteri juures saab määravaks ka kiirus maapinna suhtes.

jah, see oli ~190km/h

sigma
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 17, 2005 11:19 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas sigma » N Jaan 15, 2009 10:41 am

Nüüd ka isiklik kogemus olemas. TLN turvatöötajad avastasid, et kotis on midagi, koti lahtivõtmise järel tundsid huvi sänneri antenni vastu (BNC pistikuga teleskoop) ju nad ekraanilt arvasid, et miski terariist. Kotist välja võttes avastasid, et ega ta nüüd nii terav ka ei ole. Arlanda (ARN) lennujaamas ei huvitanud kedagi eriti mis mul seal kotis on.
...-.-


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist