Kolhoosnikuga lällama

Läks midagi kärssama või tahad midagi ehitada.
Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

PostitusPostitas Pagan » E Juun 09, 2008 9:23 pm

Kardan et mitte. Samas ei ole mina näinud Ljon-i mis töötaks 162MHz peal
es5cc

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » E Juun 09, 2008 10:55 pm

Tundub, et nendel on rohkem mutatsioone, kui seni arvanud oleme... Ah, panen mõned pildid üles:

http://nagi.ee/photos/grey-cat/sets/100587/
304FL, "Three zero four Freyja love"

markko009
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 76
Liitunud: P Aug 21, 2005 9:02 pm
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu
Kontakt:

PostitusPostitas markko009 » T Juun 10, 2008 3:34 pm

Nägin ka siis selle Hallikassi jaama omasilmaga ära ja oma üllatuseks tõesti on aparaat 162mhz kopikatega ja 4kanalit.Lõpu osa saaks kindlasti seal 2m peal ära kasutada.
O: Mosu juppe :)

jaan
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 56
Liitunud: R Mai 11, 2007 9:57 am
QTH: KO29UD
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Tere

PostitusPostitas jaan » T Juun 10, 2008 6:42 pm

Tere hall kass. Kui sa nägid seal sees raadiolampi, siis on suur tõenäosus, et see on klaaskestaga kvarts ja selles aparaadis on sagedussüntesaator. ja sel juhul saab selle aparaadi vabalt ringi häälestada amatööride sagedusele. Võimalik, et selle masina nimi on hoopis MAJAK, või mingi selle sugulane, olen selliste isenditega tegelenud. Hea, kui keegi raadioamatöör saaks pilgu peale visata ja asja täpsustada. Igal juhul ära masinat enne ära lammuta, kui asi kindel. Mul annab selline aparaat 40W kahel meetril vabalt välja. Jõudu.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » T Juun 10, 2008 8:12 pm

Lõpuks ometi hakkab asi lootust andma :) Eks näitan seda asjandust ka ERAU foorumis, ehk nemad oskavad miskit öelda.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Muki
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 237
Liitunud: P Mär 25, 2007 3:07 pm
QTH: kk00aa

PostitusPostitas Muki » T Juun 10, 2008 8:20 pm

-
Viimati muutis Muki, L Mai 08, 2010 1:32 pm, muudetud 2 korda kokku.
Ära arvesta kellegi soovidega ja võta ära viimane, sest mida rohkem pakud, seda rohkem tahetakse ...

Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

PostitusPostitas Pagan » K Juun 11, 2008 8:20 am

hall kass kirjutas: silt küljel tundub rääkivat, et asi on 162 MHz peal. Kirjad muidugi venekeelsed...


Tee pilti või kirjuta mis seal on.
es5cc

ES7TR
Veteran
Veteran
Postitusi: 408
Liitunud: R Mai 12, 2006 10:51 am
Asukoht: KO28SP

PostitusPostitas ES7TR » K Juun 11, 2008 8:42 am

hall kass kirjutas:... Eks näitan seda asjandust ka ERAU foorumis, ehk nemad oskavad miskit öelda.

Vastasin seal. Täpsemate sildiandmetega või
sisu piltidega oleks kindlama vastuse saanud...
http://foorum.erau.ee/viewtopic.php?f=12&t=911

kaheksas

PostitusPostitas kaheksas » T Apr 28, 2009 1:03 pm

Vaadasin siin teemat ja vanad ajad tulid meelde.Nimelt tegelesin mingi 15 aastat tagasi laialdaselt nende LEN jaamade ja CB jaamadega.
Kasutati enamuses kahte sagedusriba esimene madalam oli majandite sisene ja kõrgema sagedusega rajooni sisene. Tavaliselt olid jaamad täiesti käest ära aga kui õnnestus leida selline riist nagu seisevlaine mõõtja võis nendega teha imesid.Üks jaam suutis katta kuni 1/3 eesti pindalast linnulennult!!! Samas oli see tasulises lainealas ja jooksis ka kokku Venemaa kolhooside jaamadega.Eesti siseselt kasutati ühte sama sagedust eri piirkondades. LEN-e. ise oli kolm tüüpi LEN-A;LEN-B;LEN-V.
Erinesid üksteisest võimaluste poolest.Kõige paremal jaamal oli mitu sagedust ja vahemisel elektrooniline mälu ja tavapärane lällar küljes.
Tulid aga mobiilid ja kogu see krempel lendas prügimäele v.a antennid mida sai edukalt CB sideme peale ümber seadistada.
Küsiti kas LEN-i saab ümber häälestad- saab küll aga raskused algavad õigete kvartside leidmisest jne.jne. tulemuseks saame ainult ühel CB sagedusel töötava jaama mis on täis mõttetus. :shock:
Foorumi lugejatele võibolla huvipakkuvaim on fakt et LEN jaama saatevõimendi plaadist sai ehitada CB jaama saatevõimendi ja isegi Komi ANSV amatööridega suheldud- ülilevi ajal muidugi.Ja hea on teada ka fakti ,et LEN jaama kõlar sobib sageli CB jaamale.CB jaamaks oli mul siis mingi firma (CARAT jaam).See raadiojaama haigus (noorus)läks mööda ja pole CB jaama 10 aastat kasutanud ja LEN sai piksega täistabamuse. :cry:
Ah jaa kolhoosides olid ka jahimeeste kantavad jaamad 21RTP (oli vist) mis ühtisid LENidega. Pookisime need tsiklite tööriistakarpi ja kiivrisse toppisime kuularikomplekti ja juba siis oli päris mõnus OffRoadi sõita ja kui söök valmis sai( 20 km kauguselt )kutsuti sööma kodu. :lol:

suksu
Algaja
Algaja
Postitusi: 1
Liitunud: K Nov 25, 2009 9:23 pm

Re: Kolhoosnikuga lällama

PostitusPostitas suksu » K Nov 25, 2009 11:14 pm

mul neid len`isid mitu tüki kodus kes tahab saab küsida
tel.5228406

Kasutaja avatar
TDR K-J 257
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 92
Liitunud: L Okt 31, 2009 11:18 am
Asukoht: Kohtla-Jarve/Ida Virumaa/KO39PJ.

Re: Kolhoosnikuga lällama

PostitusPostitas TDR K-J 257 » E Nov 30, 2009 1:54 am

suksu kirjutas:mul neid len`isid mitu tüki kodus kes tahab saab küsida
tel.5228406

aga kus sa elad? tere ma kusin uhelt kuttil ta tegeleb Leniga tal mingi v6imas kvarts laks katki ja nuud ta ei saa uhendust Linna ja suvila vahel . Siis vasta mida sa tahad nende eest mina edastan kuttile ja vaatab mis saab teha.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist