KIRNA JÄRELKAJA PÄEVIK

Jaga infot ürituste kohta ja kommenteeri
Kasutaja avatar
Eve
Veteran
Veteran
Postitusi: 294
Liitunud: T Dets 30, 2008 2:13 pm
Asukoht: Kirna QTH:KO28RU
Kontakt:

Re: KIRNA JÄRELKAJA PÄEVIK

PostitusPostitas Eve » T Juul 14, 2009 7:11 pm

Evo kirjutas:Tere Eve.
Sul on seal oma maja ja maa. Katusele minekuks ja antenni püstitamiseks annad iseendale loa ja ei pea seda kuskilt mujalt küsima. Pane omale kindlasti statsionaarne CB- jaam koos baasantenniga püsti. Sellega saad ilusti Kesk- Eestiga ja ka põhjapoolsemate CB- raadioamatööridega sidet pidada. Lähemal asuvad (ja miks mitte ka kaugemalt pärit) mehed on kindlasti hea meelega Sulle nõu ja jõuga appi tulemas. Kindlasti on kellegil ka mõni jaam, toiteplokk ja ehk antenngi jõude seismas. Praegu ilus suvine aeg, saab sügiseks selle asja ära tehtud ning talveõhtutel jätkub juttu kauemaks.
Veelkord parimad soovid Sulle. :)


No kui õpetajaid ja abistajaid on, siis võtan vedu. :D Ega jah, mul palju vaba aega, iseasi, kas olen hea kuulaja. :wink:
Toas: Albrecht 5800, 1/2 antenn, KL 35.
Käes: Cobra MT 975

goodeye
Veteran
Veteran
Postitusi: 636
Liitunud: N Juul 26, 2007 4:20 pm
QTH: KO38II45AP
QTH2: KO29GJ82VO
Asukoht: Tartu, Tammelinn

Re: KIRNA JÄRELKAJA PÄEVIK

PostitusPostitas goodeye » T Juul 14, 2009 7:19 pm

kõrvallinnast(paidest) on kohe võtta paide vana, kes tundub ka olevat üsnagi muhe vend. ma usun et ta on kindlasti nõus nõu ja jõuga abistama.
Pilt3Ø4GE
President GLENN, Cobra MT-725

Kasutaja avatar
Eve
Veteran
Veteran
Postitusi: 294
Liitunud: T Dets 30, 2008 2:13 pm
Asukoht: Kirna QTH:KO28RU
Kontakt:

Re: KIRNA JÄRELKAJA PÄEVIK

PostitusPostitas Eve » T Juul 14, 2009 8:14 pm

Nonii, huvi tõuseb, kust saan infot kutsungi saamise eksami kohta?
Toas: Albrecht 5800, 1/2 antenn, KL 35.
Käes: Cobra MT 975

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

Re: KIRNA JÄRELKAJA PÄEVIK

PostitusPostitas olc » T Juul 14, 2009 8:21 pm

Eve kirjutas:Nonii, huvi tõuseb, kust saan infot kutsungi saamise eksami kohta?

Ei ole tarvis eksamit teha. Pane aga antenn püsti ja lusti palju jaksad. CB ongi vabakasutus.

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: KIRNA JÄRELKAJA PÄEVIK

PostitusPostitas Evo » T Juul 14, 2009 9:59 pm

Nonii, huvi tõuseb, kust saan infot kutsungi saamise eksami kohta?


CB- lainel sidetamiseks pole eksamit vaja sooritada, see on vabakasutuslaineala. Võid näiteks omale kutsungiks võtta Eve (või mõne muu kasutajanime, mis Sulle meeldib) ja aparatuuri ning antenni olemasolul kohe eetris tegutsema hakata. Kui aga soovid meie klubi kutsungit (304 ja sellele järgnev tähekombinatsioon), siis saada privaatsõnum oma sooviga Amburile.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: KIRNA JÄRELKAJA PÄEVIK

PostitusPostitas EINAR » T Juul 14, 2009 10:54 pm

Ei tea kas kusagil avaldatud ka PMR võistluste tulemused?. Ma ise mingit head tulemust tõenäoliselt ei saanud, aga kange huvi tekkis nende asjade vastu. Sidet peeti operaatori sõnul 10 mW ja eriantenniga, kuuldavus parem võrreldes samas minu poolt proovitud 0,5W ja orig.-ant.-ga!! PMR siiani mind vähe huvitanud, nüüd aga 1000x huvi tõus! EINAR.

Kasutaja avatar
Eve
Veteran
Veteran
Postitusi: 294
Liitunud: T Dets 30, 2008 2:13 pm
Asukoht: Kirna QTH:KO28RU
Kontakt:

Re: KIRNA JÄRELKAJA PÄEVIK

PostitusPostitas Eve » T Juul 14, 2009 11:26 pm

Evo kirjutas:
Nonii, huvi tõuseb, kust saan infot kutsungi saamise eksami kohta?


CB- lainel sidetamiseks pole eksamit vaja sooritada, see on vabakasutuslaineala. Võid näiteks omale kutsungiks võtta Eve (või mõne muu kasutajanime, mis Sulle meeldib) ja aparatuuri ning antenni olemasolul kohe eetris tegutsema hakata. Kui aga soovid meie klubi kutsungit (304 ja sellele järgnev tähekombinatsioon), siis saada privaatsõnum oma sooviga Amburile.


Seda klubi tähekombinatsiooni mõtlesingi. Tänan soovituse eest. Ambur juba tuttav mees tänu kokkusaamisele. :D Asju kohe lihtsam küsida ja ajada. Tänud jälle Pauhhile, kellega Cobra 750side hea ja asja sammhaaval seletab. Kas see on tõesti nii, et vabalainel 8.0 Türil ainult minule teadaoelvalt 3 inimest olemas? Teetöölised saime 4.0 kanalilt kätte. sest 2 päeva pole siin tõesti keegi teine mulle vastanud.
Toas: Albrecht 5800, 1/2 antenn, KL 35.
Käes: Cobra MT 975

Eero_S
Algaja
Algaja
Postitusi: 8
Liitunud: R Mär 27, 2009 10:30 pm
QTH: KO28SV
Asukoht: Paide/Järvamaa

Re: KIRNA JÄRELKAJA PÄEVIK

PostitusPostitas Eero_S » K Juul 15, 2009 11:02 am

Eve kirjutas:Kas see on tõesti nii, et vabalainel 8.0 Türil ainult minule teadaoelvalt 3 inimest olemas? Teetöölised saime 4.0 kanalilt kätte. sest 2 päeva pole siin tõesti keegi teine mulle vastanud.

Türi kohta ei tea, aga mina olen Paides olemas(kui hüüda, siis Poke/Pokenaut).. Enamus ajast Cobra 725 skännib, aga kuna mina pole veel kedagi kuulnud(va laupäeva hommik Siilionu(see oli ka kokkulepitult)), siis viimasel ajal olen hoidnud välja lülitatuna. Järgmisest nädalast katsun jälle skännimas hoida. :) Tahtsin tegelikult ka teie kogunemiselt läbi hüpata, aga kuna endal oli samal kuupäeval start Ida-Virumaale, siis mõtteks ta ainult jäigi.

Terv,
Eero
Kutsung: Elevant

Kasutaja avatar
Eve
Veteran
Veteran
Postitusi: 294
Liitunud: T Dets 30, 2008 2:13 pm
Asukoht: Kirna QTH:KO28RU
Kontakt:

Re: KIRNA JÄRELKAJA PÄEVIK

PostitusPostitas Eve » K Juul 15, 2009 10:03 pm

No aga mina olen iga päev saadaval ja lainetamas, äkki ise hüüad Eero? Kaks päeva on Pauhh oma targa ja uue saatjaga mind Paidest kätte saanud, vastasin 525 mudeliga. Kas on mingit võimalust Cobraga mind kätte saada, kui minul Cobra 750 ei võta 800st Türilegi välja? Ma lihtsalt Eve-Kirnamäelt.
Viimati muutis Eve, P Aug 02, 2009 11:23 pm, muudetud 1 kord kokku.
Toas: Albrecht 5800, 1/2 antenn, KL 35.
Käes: Cobra MT 975

Eero_S
Algaja
Algaja
Postitusi: 8
Liitunud: R Mär 27, 2009 10:30 pm
QTH: KO28SV
Asukoht: Paide/Järvamaa

Re: KIRNA JÄRELKAJA PÄEVIK

PostitusPostitas Eero_S » N Juul 16, 2009 11:33 am

Peab proovima. Kui ma maja katusele ronin, siis vast saab raginagi eetrisse(maja kõrgus maapinnast ca 15m). Või siis trenni tehes võtan oma cobra kaasa ja hakkan mööda teed Türi poole tulema. :)

Terv,
Eero
Kutsung: Elevant

Kasutaja avatar
Eve
Veteran
Veteran
Postitusi: 294
Liitunud: T Dets 30, 2008 2:13 pm
Asukoht: Kirna QTH:KO28RU
Kontakt:

Re: KIRNA JÄRELKAJA PÄEVIK

PostitusPostitas Eve » N Juul 16, 2009 4:03 pm

Ega muudmoodi ju teada ei saagi. Ehk siis teeks Cobra testi!
Toas: Albrecht 5800, 1/2 antenn, KL 35.
Käes: Cobra MT 975

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: KIRNA JÄRELKAJA PÄEVIK

PostitusPostitas Ambur » N Juul 16, 2009 9:20 pm

EINAR kirjutas:Ei tea kas kusagil avaldatud ka PMR võistluste tulemused?

Kokkutulekule järgnev nädal on olnud kiire, seepärast pole jõudnud sealse pemaritesti tulemusi siiani analüüsida.
Mõtlesin nüüd tükk aega, mida testi tulemustest kirjutada. Et mitte tekitada väärarvamusi erinevate PMR mudelite erinevustest (sellise testi tulemused on suht subjektiivsed), ei hakka siin kogu tabelit välja tooma, sest ka samade mudelite erinevad eksemplarid olid erinevad (olenedes ilmselt ka sellest, mis asendis keegi testija parajasti jaama hoidis).

Kontrolljaama asukoht oli umbes nelja kilomeetri kaugusel, metsaga kaetud künka taga nõos.

PMR446 jaamade kuuldavus 0,5W-ise võimsusega ja originaalantennidega oli enamvähem võrdne, 2-2,5 dB S-meetri järgi.

Pikendatud antennidega jaamad tulid keskmiselt 1-1,5 dB tugevamini, 3-4 dB. Ükski pikema antenniga jaam originaalantenniga jaamadest nõrgemini ei tulnud, nii et tunduvad olema kõigil testist osavõtnutel enamvähem hääles.

5W-ised jaamad tulid 4-5 dB S-meetri järgi (üllatavalt vähe tugevamini 0,5W ja pikendatud antenniga jaamadest).

Yagi antenniga 5W jaam 7-8 dB, 0,5W jaam 6-7 dB ja kõige huvitavam, 10 mW tuli Yagi antenniga ~ 2,5 dB (sama tugevalt kui 0,5W ja originaalantennidega).

Huvitav tähelepanek oli tänu testimise ajal sadama hakanud vihmale, sajuga muutusid kõik signaalid keskmiselt 0,5 dB nõrgemaks.

Niipalju PMR446 jaamade testist kokkutulekul. Kordan veel, et selline test on suhteliselt subjektiivne, seepärast ei hakka erinevate mudelite omavahelisi võrdlusi tegema, see annaks väära info nende kohta.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: KIRNA JÄRELKAJA PÄEVIK

PostitusPostitas EINAR » N Juul 16, 2009 9:51 pm

Info täiesti piisav mind huvitanu osas! Just see 10mW ja 0,5W vaheline suhe vastavate antennidega. Tal oli helitugevus ilmselt suurem kui minul, seepärast tundus minu side nõksa nõrgem, testi tulemustes aga peaaegu võrdne. Tänud kogu info eest! EINAR.

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: KIRNA JÄRELKAJA PÄEVIK

PostitusPostitas officer » N Juul 16, 2009 11:16 pm

...ja nagu ikka,saatja pole oluline,antenn on põhiline :D
ES2JT/304JT


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist

cron