Tartu PMR Repiiter P7.00

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
jointsmith
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 44
Liitunud: T Apr 14, 2009 2:33 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas jointsmith » L Juun 13, 2009 1:05 pm

ja mina magasin seega taas maha?

seigo
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 27
Liitunud: K Juul 09, 2008 6:17 pm
Asukoht: Tartu

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas seigo » L Juun 13, 2009 10:47 pm

mina kuulsin ka midagi korraks see oli mingi nii kella 13 ajal... aga see oli korraks ainult..

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas hall kass » T Juun 23, 2009 10:10 pm

Selge on jah, et repiiteri antennile tuleb mingi jäigem puutoigas külge panna - praegu on ta vedelavõitu ja kui vähekesegi viltu seisab, siis aja jooksul vajub looka. Täna ma tõmbasin teda nööriga sirgemaks.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas Pagan » K Juun 24, 2009 4:14 pm

hall kass kirjutas:Selge on jah, et repiiteri antennile tuleb mingi jäigem puutoigas külge panna - praegu on ta vedelavõitu ja kui vähekesegi viltu seisab, siis aja jooksul vajub looka. Täna ma tõmbasin teda nööriga sirgemaks.

Ei ole vaja sinna mingeid toikaid ja roikaid lihtsalt jämedamast torust kest tuleb teha.
es5cc

goodeye
Veteran
Veteran
Postitusi: 636
Liitunud: N Juul 26, 2007 4:20 pm
QTH: KO38II45AP
QTH2: KO29GJ82VO
Asukoht: Tartu, Tammelinn

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas goodeye » K Juun 24, 2009 4:20 pm

Pagan kirjutas:
hall kass kirjutas:Selge on jah, et repiiteri antennile tuleb mingi jäigem puutoigas külge panna - praegu on ta vedelavõitu ja kui vähekesegi viltu seisab, siis aja jooksul vajub looka. Täna ma tõmbasin teda nööriga sirgemaks.

Ei ole vaja sinna mingeid toikaid ja roikaid lihtsalt jämedamast torust kest tuleb teha.

+ ära maandada :D
Pilt3Ø4GE
President GLENN, Cobra MT-725

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas hall kass » N Juun 25, 2009 2:18 pm

Eh, siis võib ju kasutada solgitoru, asja püstitada oma korruse wc kohale ja maskeerida wc tuulutuseks :P
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas Ambur » N Juun 25, 2009 3:39 pm

hall kass kirjutas:Eh, siis võib ju kasutada solgitoru, asja püstitada oma korruse wc kohale ja maskeerida wc tuulutuseks :P

Solgitoru kasutamisel ümber antenni saavad kaevurid ja muud maa-alused su repiiteril korralikult vestelda. :director:
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

tfu
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 208
Liitunud: T Okt 21, 2008 5:08 pm
QTH: KO38IJ
QTH2: KO38FB
Asukoht: Tartu, Otepää

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas tfu » E Juul 13, 2009 5:51 pm

Kas täna on repiiter töökorras, et akud täis vms?
Urmo / 304VE / ES6TFU

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas hall kass » E Juul 13, 2009 11:34 pm

tfu kirjutas:Kas täna on repiiter töökorras, et akud täis vms?


Hetkel taas töötab - eile õhtust kuni täna kella 18:45-ni oli aku laadimises ja sel ajal oli repiiter tõesti maas.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas hall kass » T Juul 14, 2009 2:41 pm

Pilt
By kassmees, shot with FE115,X715 at 2009-07-14

Tõstsin repiiteri antenni oma toa katuse keskele ja tõmbasin tipu ligidalt nöörid katusele, et asi ikka sirgelt seisaks. See PVC, mille najal ta muidu peab seisma, on liiga vedel. Hiljuti piisas juba sellestki, kui tuul pool päeva ühest suunast peale surus - looka mu antenn sellest jäigi ning nüüd otsustasin, et aitab jamast.

Eks testige ja uurige, kuidas see levile mõjub.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Eero_S
Algaja
Algaja
Postitusi: 8
Liitunud: R Mär 27, 2009 10:30 pm
QTH: KO28SV
Asukoht: Paide/Järvamaa

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas Eero_S » P Juul 19, 2009 1:19 pm

Eile kaupsi juures kellegi juttu kuulates tundus, et papagoi toimetas korralikult. Päris huvitav oli kuulata, kuidas mees naisele plärakasti kasutamist õpetas. Mööda Turu tänavat Võru poole jalutades minu Cobra 725 Espaki juurest enam arusaadavat heli ei edastanud. Läbi ragina üksikuid sõnu siiski tuvastasin.

Kanalilt üks tuli tore side: Ma olen Espakist väga kaugel, kas kuuled? Heli tuli minuni väga puhtalt, seega ei saanud ta väga kaugel olla, kuna mina olin Sõbra Selveri juures, küll aga tuli Espaki juurest/seest talle vastu side: toimib, kuulen. Minuni jõudis see side kerge raginaga, samas sõnadest sai selgelt aru.

Tartus skännimise kohapealt veel:
5 kanalil on liberada
6 kanalil on Vanemuise kõrval ehitusel olevad töömehed(vene keelne tekst)
8 kanalit kasutavad mõned autojuhid

Veel käis suhtlemine hansapäevadel telkidest telkidesse pemarite kaudu. Korra olid rollerimehed kanalil üks, aga side tuli läbi raginaga ja sõnadest suurt aru ei saanud kaugus ca 500m(panin selle paika sellejärgi, et kiirabi möödus minust ja veidi ajapärast tuli selle signaal läbi side minuni).

Terv,
Eero
Kutsung: Elevant

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas hall kass » P Juul 19, 2009 9:48 pm

Tartu-suuruses linnas võiks tegelikult täitsa proovida, et kui ühtlaseks on võimalik ajada repiiteri levi. Praegu on igatahes nii, et mõnes suunas töötab repiiter ülihästi (näiteks saan ma selle lahti Sangari juurest Annelinnas, samuti Kroonuaia sillalt, Puiestee tänavalt jne, on juba tehtud ka enneolematuid kohalikke siderekordeid Tartu maakonnast), aga mõni suund on tumm (Tähtverest ei saa poole vati ja modimata kabulaga üldse löögile, kesklinn on samuti leviaugus).

Oli kunagi mõte panna asi üles Lille mäele - seal üks tegelane ju üritas kah kunagi arvuti baasil papagoid teha, aga kuna tal oli saast kabul, siis levi oli vaid mõnisada meetrit, kuigi koht ise lubaks näiteks kesklinna ilusasti katta. Samas Lille mäelt ilmselt jääks varju Tammelinna tagumine osa, Ränilinn jne, pealegi mainis see tegelane mulle MSNis, et tal on katus üsna käidav koht ja seetõttu ta eriti vingeid asju sinna ei ehitaks (arusaadav). Üks variant oleks veel Kastani mast, aga sinna ei taha Mihka vist enam kola paigaldada (kah arusaadav). Kastanist aga, ma arvan, parandaks levi kesklinnas, Tammelinnas (Ränilinnani välja), Tähtveres, lisaks on võimalik purustada senised kohalikud PMR siderekordid (tuleb meelde küll, kuidas Mihka sealt 20 vatiga Lagujasse Tarmo Tanilsoo käsijaama lajatas). Annelinn muidugi jääb ilmselt siiski murekohaks, kuna sealsete kõrgete majade vahelt on modimata kabulaga niiehknaa raske kuhugi levida :) Okei, Ermo juurest ehk saaks ka Annelinna majadevahelised labürindid kaetud ja mis siin salata, Ermo haub tõesti mõtet "papagoi" kunagi enda juurde üles seada. Arvestades tema asukohta saaks sealt priima levi, kuna 70 cm peal suudab ta ka 20 millivatiga päris kaugele minna...
304FL, "Three zero four Freyja love"

Marx
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 212
Liitunud: L Nov 17, 2007 11:48 am
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas Marx » T Juul 21, 2009 7:00 am

Hetkel on jah, repiiteri antenn kesklinna suhtes ebasoosivas asendis. Varem sain repiiteri kodust lahti, aga nüüd mitte. Eile proovisin piitsaga Kalda tee Statoili juurest sidet - repiiter küll avanes, aga peale surina ja ragina midagi muud ma ei kuulnud. Võtan täna yagi ja teel Võrusse proovin mõnes kohas hõigata. Kunagi oli keegi Kambjast repiiteri avanud, vahest õnnestub minulgi. Liikuma hakkan 7:30.
Cobra MT 950, Intek M490+, 1/2 baasantenn

goodeye
Veteran
Veteran
Postitusi: 636
Liitunud: N Juul 26, 2007 4:20 pm
QTH: KO38II45AP
QTH2: KO29GJ82VO
Asukoht: Tartu, Tammelinn

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas goodeye » T Juul 21, 2009 3:36 pm

kusjuures mingi kahtlane surin on küll, täheldasin isegi seda kassiga kesklinnast ning raatuse kaubamaja juures. ning repiiter kohstub kuidagi vaikselt.
Pilt3Ø4GE
President GLENN, Cobra MT-725

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1086
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas äpu » T Juul 21, 2009 5:22 pm

Kas keegi kiirelt vastaks mis kanal on Tarus RPT ja Võrus ja keda kuulda ,mis kanalitel.Poiss sõidab mul praegu sinnapoole siis saadan sms-i talle
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist

cron