Wouxun KG-UVD1P dual bander

Raadiojaamade plussid, miinused ja ülevaated.
Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Wouxun KG-UVD1P dual bander

PostitusPostitas nemo » L Sept 05, 2009 10:30 pm

Pilt


Tegin täna pilte selle jaama sisemusest, tegemist ikkagi hiina toodanguga
Pildid siin, kliki
Jaama enda kohta infot tootja kodulehelt
Viimati muutis nemo, N Jaan 07, 2010 1:05 am, muudetud 2 korda kokku.
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Wouxun KG-UVD1P dual bander

PostitusPostitas Kaljukits » L Sept 05, 2009 11:07 pm

nemo kirjutas:Ei oska kategooriat leida sellele teemale, puudub meil otsene jaamade ja seadmete rubriik.
Tegin täna pilte selle jaama sisemusest, tegemist ikkagi hiina toodanguga
Pildid siin, kliki


Selline alajaotus - "Raadiojaamad ja -seadmed" võiks küll kuuluda teema "Kasulikku" alla.
Aitäh Nemole hea idee ja Marco ette juba tänud selle loomise eest :D!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

tfu
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 208
Liitunud: T Okt 21, 2008 5:08 pm
QTH: KO38IJ
QTH2: KO38FB
Asukoht: Tartu, Otepää

Re: Wouxun KG-UVD1P dual bander

PostitusPostitas tfu » L Sept 05, 2009 11:13 pm

Isegi üks eestikeelne leht on ja kes hongkongist tellida ei taha saab siit kallimalt tellida. http://radios.galaevents.ee/
Urmo / 304VE / ES6TFU

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: Wouxun KG-UVD1P dual bander

PostitusPostitas nemo » P Sept 06, 2009 11:06 pm

Kirjutan siia ka sellest jaamast mõne sõna. Uurind ja puurind teist nüüd mõne päeva ja üldmulje on hea.
Paljudes foorumites kirutakse, et menüü raskesti kasutatav jne - menüüs on kokku 30 kirjet, neist enim kasutatavaid natuke üle poole ja seega jäävad otsevaliku numbrid meelde.
Nii nagu tutvustuses kirjas on, et saab kasutada A ja B bandil nii 2m + 2m, 70cm + 70cm (selle poolelt paljudel jookseb loogika kokku, vaadatakse, et A bandil on 2m sagedus ees ja ei tulda selle peale, et käsitsi sisestada 70cm sagedus või ka vastupidi) ning 2m + 70cm, peab paika. Saab kasutada seda jaama ka nö single band variandina.
Squelch on harjumatu algul, astmeid on kokku 10 - null on maas ja 9 max - ja astmed 1-5 lasevad signaale läbi kuni 6-7 palli s-meetri järgi ning astmed 6-9 eriti suurt vahet ei anna.
FM raadiot kuulates kipub raadio ka siis vait jääma, kui signaal ees olevatel sagedustel liig nõrk ning squelchist läbi ei tule ( märku annab jaama peal olev roheline RX tuluke).
Käes istub jaam hästi mugavalt, kaalult raske pole. Peale teist laadimist on aku pidanud vastu üle 14 tunni ja hetkel tundub, et saab ka homse päeva läbi aetud. Taskulamp ehk siis üks suur valge dioodpirn jaama peal, valgustab keskpäraselt - võtmega saab ikka pimedas lukule pihta ja raha näeb ka lugeda :D
Modulatsioon oli alguses nõrga võitu, seda pidin juurde keerama kaane alt.
Scannida saab ka squelch maas, selleks on scanni menüüs valik "TO" ehk peale signaali leidmist jätkub scannimine 5 sekundi pärast. See aga liiga aeglane, sest iga kanalisammu tagant ootad 5 sekundit ja siis järgmine samm jne, selle asemel targem panna squelch astmele 1.
Need kes plaanivad tellida euroopa veebipoodidest, siis hoiatuseks ette, et avatud on ainult 2m ja 70cm HAM ala ja osad poed pidid müüma ka varianti, kus lisaks lahti ka PMR446 võimsusega 0.5W. Selleks et avada täisala - 136-175 ja 400-480 MHz, on vaja eraldi tarkvara ja seda kahjuks tootja ei paku ning programmeerimiskaablit. Kaablitest hetkel leitud info põhjal sobivad Kenwoodi omad markeeringuga KPG-4 ja KPG-22.
Sobivusest PMR446-ga kirjutan hiljem, sest pole veel jõudnud töö kõrvalt testi teha eraldi.

Räägiks vahepeal ka paarist miinusest, mis tunduvad olevat tarkvara kiuksud
1. Kui on ekraaninäit sageduse peal, jaamal mälus ka sagedusi ning soovid panna näidu sagedus+mälupesa number, siis kipub jaam end resetima. Minul on seda juhtunud siiani ainult peale pikemat scannimist. Resetiga menüü seadistused nullitakse ehk siis tehase seaded taastatakse, mälupesade info jääb alles.
2. Menüüs on aktiveeritud klahvi piiksud - menüü kasutamine veidi häiritud, aeglustub, sama ka nupust kanalisammu jagu edasi-tagasi sagedust keerates või klahvistiku nooleklahvidega.
3. Jaam teeb ka siis reseti kui peale välja lülitamist kohe uuesti sisse tagasi lülitada ilma väikest (ca 3-x sekundit) vahet sisse jätmata (selle avastasin täna õhtul)
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
Ralfwind
Veteran
Veteran
Postitusi: 1297
Liitunud: E Jaan 23, 2006 2:23 pm
QTH: KO38JI38
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Wouxun KG-UVD1P dual bander

PostitusPostitas Ralfwind » E Sept 07, 2009 9:55 am

Nemo , ma vaatasin ca 1 kuu tagasi ka ühte veebilehte ja mulle meeldis , et ta on dualband jaam. EI julgenud toona tellida kuna just nimelt polnud kindlust kas ta ikka päris hea on. Sai vaadatud , siis sellist veebilehte http://www.asiaradiosales.com/index.php ... 6e8291a80e
Mis poest sina oma variandi tellisid? Kuidas kaup kohale jõudis? Ok eks sa testi ja räägi ka PMR-446 sidevõimalustest!
Ootame põnevusega Nemo ekspreimentaallabori tulemusi :)

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

Re: Wouxun KG-UVD1P dual bander

PostitusPostitas Mihka » E Sept 07, 2009 12:18 pm

Vot kurask, sellepärast ma kardangi selliseid jaamu, kuna softi pole saada...pigem natuke kallim aga levinud firma...aga noh ..maitseasi..
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: Wouxun KG-UVD1P dual bander

PostitusPostitas nemo » E Sept 07, 2009 6:37 pm

Mihka kirjutas:Vot kurask, sellepärast ma kardangi selliseid jaamu, kuna softi pole saada...pigem natuke kallim aga levinud firma...aga noh ..maitseasi..

Administreerimise ehk haldussoft on saada, aga mööda nurgataguseid tuleb otsida softi, mille abil saad tervet 2m ja 70cm bandi lahti teha - mina selle sain, aga pole kaablit hetkel, et proovida kas ka toimib soft.

Ralfwind kirjutas:Nemo , ma vaatasin ca 1 kuu tagasi ka ühte veebilehte ja mulle meeldis , et ta on dualband jaam. EI julgenud toona tellida kuna just nimelt polnud kindlust kas ta ikka päris hea on. Sai vaadatud , siis sellist veebilehte http://www.asiaradiosales.com/index.php ... 6e8291a80e
Mis poest sina oma variandi tellisid? Kuidas kaup kohale jõudis? Ok eks sa testi ja räägi ka PMR-446 sidevõimalustest!
Ootame põnevusega Nemo ekspreimentaallabori tulemusi :)

Ma tellisin läbi inglise eBay. Kaup pandi teele ca 26-28 tundi peale maksmist ja saabus kohale Air Mail pakina ning aega võttis 13 ja pool päeva (Hong Kongi postis seisis pakk kaks päeva niisama juba, esimene sellest oli pühapäev)
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

verbal
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 22
Liitunud: N Okt 23, 2008 1:12 pm
QTH: KO29OH
Asukoht: Harjumaa

Re: Wouxun KG-UVD1P dual bander

PostitusPostitas verbal » R Sept 11, 2009 2:58 pm

Mihka kirjutas:Vot kurask, sellepärast ma kardangi selliseid jaamu, kuna softi pole saada...pigem natuke kallim aga levinud firma...aga noh ..maitseasi..


Uurisin ka natuke... Soft on täiesti olemas ja tasuta allalaetav: http://www.wouxun.com/down_01.asp

Tellisin ära endale ebay'st. Hind koos saatmise ja programmeerimiskaabliga tuli pisut üle 1400.- krooni. Eks annan teada, kui kohale tuleb.

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: Wouxun KG-UVD1P dual bander

PostitusPostitas nemo » R Sept 11, 2009 7:30 pm

Progemise kaabel ka valmis (max232 baasil) ja katsetatud mõlemad softid järgi - administreerimine ja rx/tx haldus. Kaablitest sobivad Kenwoodi KPG-4 ja KPG-22.
FM raadio tundlikus päris hea (täna hommikul Palamusel uue vallamaja ehitusel kuulasin soome raadiojaamu).
PMR test veel tegemata, pole lihtsalt aega leidnud veel.
Tartu 70cm repiiter on Jõgeval suht puhtalt kuulda - seda ainult akna juures (linnas ringi tuiates kuidas kunagi), majas on häireid palju (näit 2m peal elektrikilbid, neist mööda lähen, siis lööb max squelchist läbi).
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

ahhaaa
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: K Sept 23, 2009 9:14 am

Re: Wouxun KG-UVD1P dual bander

PostitusPostitas ahhaaa » K Sept 23, 2009 9:24 am

Kasutan ise, toimib. Mul neid pille mitu tükki laua nurga peal, võin soovijatele jagada hinnaga 2K. Programeerimiskaabel kahjuks ainult üks aga kasutada saab küll. Asun Tartus, tel. 556 13961

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: Wouxun KG-UVD1P dual bander

PostitusPostitas nemo » N Sept 24, 2009 8:58 pm

ahhaaa kirjutas:Kasutan ise, toimib. Mul neid pille mitu tükki laua nurga peal, võin soovijatele jagada hinnaga 2K. Programeerimiskaabel kahjuks ainult üks aga kasutada saab küll. Asun Tartus, tel. 556 13961

Kas garantii ka saab (kohapealse just, mitte et läheb sinna kust tuli garantiisse)? Ja tseki ka?
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

ahhaaa
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: K Sept 23, 2009 9:14 am

Re: Wouxun KG-UVD1P dual bander

PostitusPostitas ahhaaa » R Sept 25, 2009 8:08 pm

Garantii 1 aasta. Tsheki üle annab arutada.
Ahjaa, minu raadiotel on selle raha eest max. suurusega 1700 mAh LI-ioon akud.
Helista ja räägime lähemalt.

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: Wouxun KG-UVD1P dual bander

PostitusPostitas nemo » R Sept 25, 2009 8:31 pm

ahhaaa kirjutas:Garantii 1 aasta. Tsheki üle annab arutada.
Ahjaa, minu raadiotel on selle raha eest max. suurusega 1700 mAh LI-ioon akud.
Helista ja räägime lähemalt.

Mida ma ikke helistan, mul selline isend endal olemas. Tundsin huvi garantii ja tseki suhtes seetõttu, et vahelt võtta oskavad kõik
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

ahhaaa
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: K Sept 23, 2009 9:14 am

Re: Wouxun KG-UVD1P dual bander

PostitusPostitas ahhaaa » L Sept 26, 2009 5:59 pm

Nujah, eks sa ise tead, ise kasutaja. Ma ka kasutan, suht intensiivselt, hea sidevahend tiibvarjuga lendamisel. Mul olid ennem mingid HYT-id aga nüüd kasutan seda.

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

Re: Wouxun KG-UVD1P dual bander

PostitusPostitas Mihka » L Sept 26, 2009 7:58 pm

NO HYT firma sellest ikka nii tehnoloogias kui arendustöös peajagu yle...see ikka väga kollane ja kolmandajärguline värk...
HYT on maailmas 5-l kohal sidevahedite tootjate seas ja paljud ka nimega asjad tehtud tegelt HYT i tehastes..eks uuri ise netist kui ei usu..see Wouxun on ikka suht suva aga nagu ma ütlen maitseasi...
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist

cron