PMR-PÜHAPÄEVAD

Jaga infot ürituste kohta ja kommenteeri
Kasutaja avatar
taivo
Veteran
Veteran
Postitusi: 356
Liitunud: P Jaan 27, 2008 4:23 pm
QTH: KO39LH
Asukoht: Tallinn Kopli ; Ida-Virumaa Kulja
Kontakt:

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas taivo » P Dets 13, 2009 8:55 pm

Nii, kõik põhiline juba siin ööldud. Millegipärast kisub ilm alati hulluks, kui tuhamäele antennidega minna. Nüüd siis on ära proovitud see ühistellimuse raames soetatud cb kaigas - toimib. Kiviõli maxima ees vastuvõetud otsus, et ikka tassida cb kola mäkke oli hea mõte, päästis niiöelda päeva. Pmr-i sagedustel oli vaikus. CB-l aga oli vahepeal kuulda väljamaist möla ja paari vene taksokiisut.
mark-lll kirjutas:siin sm. Äpu teadis, et 18 pidi olema hää levivärk :wink:

Siis saab täna tühjaks jäänud logivihiku täis kirjutada :D .

keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas keri_saar » E Dets 14, 2009 8:04 am

rudolf kirjutas:Q10 Kiiult (pole kahjuks lokaatorit ja vahemaad ei tea). Kes kuulis meid ja meie teda. Rapordiks 4/4

Samuti kuulsime ABC-d. Rapordiks 5/6. Aga tema meid vist kahjuks ei kuulnud. Samuti ei tea me kas ta oli saarel või kodus. Kui saarel siis vahemaaks 113,8km.

73!


ABC oli koduses QTH's kostivere, mitte Keri saarel. Kuulsin teid isegi ähmaselt ära, kuid peale teie oli veel samasuguseid ähmaseid jaamu ja lõpuks rääkisin kalamaja Aivariga kuigi arvasin, et räägin tuhamäega. Läks sassi. Vahemaa peaks olema umb. 105 km.
_____________________
ABC; ES2APR

janno
Veteran
Veteran
Postitusi: 759
Liitunud: N Dets 20, 2007 12:59 pm
QTH: KO37MU
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas janno » K Dets 16, 2009 10:08 pm

rudolf kirjutas:
Evo rääkis kellegi Peetriga veel. Keda imekombel kuulsime meie 5/7 aga tema meid mitte mõhkugi. Oleks hea teada temagi vahemaad.
73!


Saab ju mõõta, Peeter palus lokaatori edasi anda milleks on : KO38LA53VH
CB-CH23FM/PMR446-CH6,00/2m-145,500/70cm-433,500/80m-3,670 - http://wiki.kuus.eu

Kasutaja avatar
mark-lll
Veteran
Veteran
Postitusi: 862
Liitunud: R Okt 10, 2008 10:59 pm
QTH: KO29IK63
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas mark-lll » P Dets 20, 2009 11:55 am

Tere hommikust raadiopere... :wink:
Mida plaanis härrastel tänaseks pööbliürituseks meeldivate miinuste juures.. :)
Mark 3, ES1KPO
X30, Anytone AT-779UV
Pr 145, Taylor 3
AT5888 UV, NR 770R, GT-3TP
Retevis RT3

keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas keri_saar » N Dets 24, 2009 8:15 pm

Käisin tna sidekatset tegemas Paukjärve ääres. qth lokaator KO29UJ25QT
seal on torn järve ääres oleva mäe otsas. Kahjuks läksin oma antenniga alt. Mind kuulis Albu vaevu vaevu. Kuid mina kuulsin teda, q10 ja veel kedagi täiesti selgelt. Sinna annab minna, 6km autoga mööda metsa ja siis 2km totnini jala minna. All järve ääres on korralikud pikniku pidamise kohad ka olemas. katusega istumine ja laud ning lõkkeplatsid lihaküpsetus vahenditega.

Pakuks välja, et pühapäeval minna sinna paukjärve äärde uuesti. Ma võtaks siis korraliku poollaine antenni ka juurde CB bandi jaoks. Asjad peaksid mahtuma seljakotti. Toiteks on mul 4x7Ah akut.
Kas keegi lööb kampa?
_____________________
ABC; ES2APR

Kasutaja avatar
Dzinn
Veteran
Veteran
Postitusi: 625
Liitunud: K Aug 26, 2009 2:56 pm
QTH: KO29FH
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas Dzinn » R Dets 25, 2009 12:56 pm

Et midagi uut välja pakkuda, võiks teha sellise üle Eestilise PMR pühapäeva... Teeks viie tunniga ringi ümber Eestimaa.
Alustaks näiteks kell üksteist Tallinnast ja üritaks sama sõnumi tagasi saada õhtul kella neljaks.
Iga ES regioon saab oma kasutusse 30 minutit ja peab selle aja jooksul suutma saata sõnumi ühest maakonna otsast teise etteantud suunas. Ettevalmistumiseks peaks piisama 1 kuust ja selline aktiivsustestide "vaba päev" peaks olema oleks 24.01.2010 a.

Esialgne ajakava
11.00 Tallinn
11:30 Harjumaa
12:00 Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaa
12:30 Tartu- ja Jõgevamaa
13:00 Põlva-, Võru- ja Valgamaa
13:30 Viljandimaa
14:00 Pärnumaa
14:30 Saare ja Hiiu maakond
15:00 Lääne-, Rapla- ja Järvamaa
15:30 Harjumaa
16:00 Tallinn

Arvatavasti tervet teed vist PMR'ga katta ei saa, siis võib osa maad kasutada ka CB lainel...
Kui üle mere ei levi, võib ka selle välja jätta...
Pilt
Dzinn / ES2ACT
Telia 4G (Mõtetes : 2m/CB/Ham :D )

keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas keri_saar » R Dets 25, 2009 2:50 pm

keri_saar kirjutas:Käisin tna sidekatset tegemas Paukjärve ääres. qth lokaator KO29UJ25QT
seal on torn järve ääres oleva mäe otsas. Kahjuks läksin oma antenniga alt. Mind kuulis Albu vaevu vaevu. Kuid mina kuulsin teda, q10 ja veel kedagi täiesti selgelt. Sinna annab minna, 6km autoga mööda metsa ja siis 2km totnini jala minna. All järve ääres on korralikud pikniku pidamise kohad ka olemas. katusega istumine ja laud ning lõkkeplatsid lihaküpsetus vahenditega.

Pakuks välja, et pühapäeval minna sinna paukjärve äärde uuesti. Ma võtaks siis korraliku poollaine antenni ka juurde CB bandi jaoks. Asjad peaksid mahtuma seljakotti. Toiteks on mul 4x7Ah akut.
Kas keegi lööb kampa?


Nii,haammas koledal kombel verel. Kroodionu laenab mulle 10m kaablit, võtan oma 1/2 antenni kaasa koos Albrechtiga ja lähen metsa tagasi.
Eetrisse jõuan arvatavasti 15:15 või umbes sel ajal. Eetris olen ehk tund või niikaua kuni akud kestavad. Katsun sinna lõkke ka teha torni alla, siis on mõnusam sidetada.

Kohtumiseni!
_____________________
ABC; ES2APR

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1086
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas äpu » R Dets 25, 2009 3:08 pm

Dzinn kirjutas:Et midagi uut välja pakkuda, võiks teha sellise üle Eestilise PMR pühapäeva... Teeks viie tunniga ringi ümber Eestimaa.
Alustaks näiteks kell üksteist Tallinnast ja üritaks sama sõnumi tagasi saada õhtul kella neljaks.
Iga ES regioon saab oma kasutusse 30 minutit ja peab selle aja jooksul suutma saata sõnumi ühest maakonna otsast teise etteantud suunas. Ettevalmistumiseks peaks piisama 1 kuust ja selline aktiivsustestide "vaba päev" peaks olema oleks 24.01.2010 a.

Esialgne ajakava
11.00 Tallinn
11:30 Harjumaa
12:00 Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaa
12:30 Tartu- ja Jõgevamaa
13:00 Põlva-, Võru- ja Valgamaa
13:30 Viljandimaa
14:00 Pärnumaa
14:30 Saare ja Hiiu maakond
15:00 Lääne-, Rapla- ja Järvamaa
15:30 Harjumaa
16:00 Tallinn

Arvatavasti tervet teed vist PMR'ga katta ei saa, siis võib osa maad kasutada ka CB lainel...
Kui üle mere ei levi, võib ka selle välja jätta...
Pilt

Üks väike küsimus,et kas lennukiga 5 tunniga.Harju maalt Võrumaale juba kulub oma 4 ja enam tundi suvel,millal suuremad kiirused. Ja Hiiumaalt Läänemaale oma 1,5 tundi laevasõitu :?:
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

Kasutaja avatar
mart63
Veteran
Veteran
Postitusi: 416
Liitunud: E Dets 14, 2009 7:09 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas mart63 » R Dets 25, 2009 3:38 pm

Ilmselt peeti silmas et selle 5 tunniga liigub see sõnum läbi terve Eesti, üle raadiolainete. Valguse kiirus piirajaks pole, vaid pigem levi ja operaatorid ise.. :)
Dnt Strato Mini 80CH CB|Wouxun KG-UVD1P + 10el.70cm yagi,7el.2m yagi|Icom IC-R10
ES1MSD

Kasutaja avatar
Dzinn
Veteran
Veteran
Postitusi: 625
Liitunud: K Aug 26, 2009 2:56 pm
QTH: KO29FH
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas Dzinn » R Dets 25, 2009 3:50 pm

martseger63 kirjutas:Ilmselt peeti silmas et selle 5 tunniga liigub see sõnum läbi terve Eesti, üle raadiolainete. Valguse kiirus piirajaks pole, vaid pigem levi ja operaatorid ise.. :)

Dzinn kirjutas: ... üritaks sama sõnumi tagasi saada õhtul kella neljaks...

See oli algselt mõtteks... aga kui kellegil oleks pakkuda lennumasinat oleks see ka huvitav lisa nüanss. Saaks "laiskade PMR'istide " piirkondadest üle lennata/vahele jätta.

D
Dzinn / ES2ACT
Telia 4G (Mõtetes : 2m/CB/Ham :D )

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas nemo » R Dets 25, 2009 4:12 pm

Dzinn kirjutas: Saaks "laiskade PMR'istide " piirkondadest üle lennata/vahele jätta.

D

Ja kus siis need "laiskade PMR'istide" piirkonnad ons?
Pean end ka vist laisaks PMR'istiks nimetama, sest selle ürituse üks nõrk koht on vooremaa, kus ma ainuke seni teada olevate andmete põhjal PMR-i kasutav foorumi liige.... Ja kuna on tegu PMR sidetestiga, siis on väga väär kaasata muid sidevahendeid päästmaks olukorda (vastasel korral võiks es5 piirkond teha vahelejätu es6 jaoks ja teate otse es7-le edasi anda skeemiga Jõgeva-Viljandi üle 70cm ham repiiteri... ning Jõgevale Virumaalt saabub teade ka muude kanalite kaudu kui otse ära ei levi...)....
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
Dzinn
Veteran
Veteran
Postitusi: 625
Liitunud: K Aug 26, 2009 2:56 pm
QTH: KO29FH
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas Dzinn » R Dets 25, 2009 5:12 pm

nemo kirjutas:Pean end ka vist laisaks PMR'istiks nimetama, sest selle ürituse üks nõrk koht on vooremaa, kus ma ainuke seni teada olevate andmete põhjal PMR-i kasutav foorumi liige.

Asjal on jah paar nõrka kohta, just see näiteks...
Samas minu minu arvates saab sellest ka üle. Kuna aega on kuu - siis võib ju midagi välja mõelda... (Ronida Emumäe tippu või kasutada suund antenni, võimsamat jaama vms).
Lõuna Maalased saavad samuti oma mägesid "ära kasutada". Valik on vaba...

Tegelikult peaks vist enne tegema mingi eelluuret, kust kaudu sõnum üldse liikuma hakkab. Kas üldse on sõnumile järgmises kohas vastuvõtjat, või suunata antenn hoopis teise suunda...

Kõigi maade PMR'istid ühinege !

D
Dzinn / ES2ACT
Telia 4G (Mõtetes : 2m/CB/Ham :D )

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas nemo » R Dets 25, 2009 5:51 pm

Võimsam jaam ka samas ebaaus ju. Samas kui antenn saast on, ei aita ka 4W....
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas keri_saar » L Dets 26, 2009 8:42 am

keri_saar kirjutas:Nii,haammas koledal kombel verel. Kroodionu laenab mulle 10m kaablit, võtan oma 1/2 antenni kaasa koos Albrechtiga ja lähen metsa tagasi.
Eetrisse jõuan arvatavasti 15:15 või umbes sel ajal. Eetris olen ehk tund või niikaua kuni akud kestavad. Katsun sinna lõkke ka teha torni alla, siis on mõnusam sidetada.


Ühtegi sidet halvemini kui 5x ei tulnudki. Kokkuvõte:
Q10 4w 5/7
Rudolf 5/5 49km
Albu 4w 5/9 24km
Mündi Rein 5/0 61km
Torn 5/0 58km
Kroodionu 50w 5/3
Peeter 5/1
Kapamäe 5/0
Kaljukits 60-70w 5/0 75km
Äpu 15w 5/3 50km
Kalamaja Aivar 5/0 75km (tuli paremini kui mul kodus, mis pn palju lähemal)
Arved Kehrast 5/9 23km

Ei tea kas pühapäeval kannatabki minna, teed on vist kinni tuisanud.
_____________________
ABC; ES2APR

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: PMR-PÜHAPÄEVAD

PostitusPostitas hall kass » L Dets 26, 2009 7:13 pm

Dzinni pakutud variandi paremaks õnnestumiseks võiks Tartus taas PMR "papagoi" püsti panna. Siin, kus ma praegu olen, ma mingite pikkade antennide jaoks enam luba ei saa, see on selge (mingi ühe paarimeetrise ehk paneks, aga sel juhul on mu põhisuund CB). Kuid komplekt on põhimõtteliselt töökorras (kaasa arvatud ka see Januse tehtud antenn, toide aga tuleks paremasse kesta mahutada, akusid on mul kas korralik posu).

Samuti võiks liini mööda juhtida maakondadest, kus foorumile teadaolevalt igasugune PMR hobiraadioside puudub. Või siis tuleb sellistesse kohtadesse saata keegi foorumlastest.
304FL, "Three zero four Freyja love"


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist