Mis on raadioamatörism?

Kõik teemad mis ei sobi teiste teemade alla
Kasutaja avatar
Eve
Veteran
Veteran
Postitusi: 294
Liitunud: T Dets 30, 2008 2:13 pm
Asukoht: Kirna QTH:KO28RU
Kontakt:

Re: MIS ON RAADIOAMATÖRISM ?

PostitusPostitas Eve » T Mär 09, 2010 3:56 pm

Kopeerin ERAÜ kodulehelt lõiku:
Raadioamatööriks olemine ei tähenda olla selle ala spetsialist. Selle kütkeisse võib langeda koolipoiss ja professor, arst ja õpetaja, kirjanik ja traktorist. Kes kord raadioamatööriks olemise võlu on tunda saanud, ei saa sellest enam naljalt lahti. Või nagu vahel öeldakse: ”Raadioamatörism pole harrastus, vaid elulaad”.

Endapoolne kommentaar:
aga seda ma ju olengi, ala harrastaja ja ilma dokumentideta ja ilma tehnikat põhjalikult tundmata, kuigi meie mehed siin ütlesid, et just see ehitamise osa teebki inimesest amatööri.
Täna seletasin seda asja teisele naisterahvale nii:
nii tore, kui sa ei tea kunagi,kes, kus ja millal vastab. Kõik ühendused ei ole vennad. Vot, mulle meeldib.
Tehnikat kasutama õppides, oleme ka ju "koolipoisid-plikad".
Toas: Albrecht 5800, 1/2 antenn, KL 35.
Käes: Cobra MT 975

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: MIS ON RAADIOAMATÖRISM ?

PostitusPostitas hall kass » K Mär 10, 2010 9:30 am

Raadioamatöör on tegelane, kelle hobiks on igasugune ühe- või kahepoolne raadioside. Seadmete, antennide ost ja ehitamine on juba asjaga kaasnevad nähtused. Huvi raadioside vastu on see, mis asja käima lükkab. See on minu arvamus.

Arvan, et ka wardriverid ehk WIFI levialade hobi korras kaardistajad võib raadioamatöörideks lugeda - ikkagi raadioside, mis sest, et digitaalne.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: MIS ON RAADIOAMATÖRISM ?

PostitusPostitas Kaljukits » K Mär 10, 2010 9:34 am

hall kass kirjutas:Raadioamatöör on tegelane, kelle hobiks on igasugune ühe- või kahepoolne raadioside.

Kui ühepoolne side aluseks võtta, siis on kõik raadiokuulajad ja telekavaatajad raadioamatöörid :D
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Eve
Veteran
Veteran
Postitusi: 294
Liitunud: T Dets 30, 2008 2:13 pm
Asukoht: Kirna QTH:KO28RU
Kontakt:

Re: MIS ON RAADIOAMATÖRISM ?

PostitusPostitas Eve » K Mär 10, 2010 11:20 am

Aga kuidas oleks niimoodi:
Kes oskavad tehnikat kuid ei suhtle eetris, asuvad ühes grupis (PUNANE)
Kes, nii tehnikaga kui ka suhtlusega ehk sidetamisega tegelevad-ROHELINE- amatöörid.
Diplomitega, tunnistustega ja superkõrged tegelased -KOLLASES - tippamatöörid.

Ma siis oleks rohelises grupis ja sinna jään ka. Kaljukits, Einar ja teised targad tegelased kollases. :D
Toas: Albrecht 5800, 1/2 antenn, KL 35.
Käes: Cobra MT 975

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: MIS ON RAADIOAMATÖRISM ?

PostitusPostitas officer » K Mär 10, 2010 11:30 am

Eve kirjutas:Aga kuidas oleks niimoodi:
Diplomitega, tunnistustega ja superkõrged tegelased -KOLLASES - tippamatöörid.
Kaljukits, Einar ja teised targad tegelased kollases. :D



...no vaevalt,et Kaljukits :D !
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
Dzinn
Veteran
Veteran
Postitusi: 625
Liitunud: K Aug 26, 2009 2:56 pm
QTH: KO29FH
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: MIS ON RAADIOAMATÖRISM ?

PostitusPostitas Dzinn » K Mär 10, 2010 11:40 am

Eve kirjutas: Kes oskavad tehnikat kuid ei suhtle eetris, asuvad ühes grupis (PUNANE)

... paljud skannereid ja LL raadioid "kuulavad" tegelased oma antenni pargiga on kindlasti mõnest suulahti tegevast tegelasest suurem amatöör.

D
Dzinn / ES2ACT
Telia 4G (Mõtetes : 2m/CB/Ham :D )

Kasutaja avatar
Eve
Veteran
Veteran
Postitusi: 294
Liitunud: T Dets 30, 2008 2:13 pm
Asukoht: Kirna QTH:KO28RU
Kontakt:

Re: MIS ON RAADIOAMATÖRISM ?

PostitusPostitas Eve » K Mär 10, 2010 12:55 pm

No ma siis otsin parema selgituse....
See on hobi, mis viib raha välja, kui endale piiri ei oska panna, siis oledki mitme asjata..... :D

Aga tehnilise poole pealt ei oska mina aidata....kas siis meie seltskond ei ole enam piisav, et otsid tugevamat seltskonda? Ära neid imelikke, kes siin ülbitsevad, tähele pane- nagu näed, need ongi jutumehed. Huvitujad on ikka need, kes sidetavad. :D
Toas: Albrecht 5800, 1/2 antenn, KL 35.
Käes: Cobra MT 975

Kasutaja avatar
mega
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 239
Liitunud: E Mai 07, 2007 12:46 am
QTH: KO38IJ50
Asukoht: Tartu

Re: MIS ON RAADIOAMATÖRISM ?

PostitusPostitas mega » K Mär 10, 2010 1:22 pm

Vot, kui kõik see foorumi "side" toimuks raadioeetris!
Parimat,
mega : 3Ø4IT

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: MIS ON RAADIOAMATÖRISM ?

PostitusPostitas Evo » K Mär 10, 2010 1:25 pm

Amatörism on millegagi hobi korras tegelemine. Amatööri vastand on professionaal.
Ja nüüd ühelt väljamaa saidilt loetud hüüdlause:
Kuradima raadioamatöörid, saagem kord juba professionaalideks ! :)

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: MIS ON RAADIOAMATÖRISM ?

PostitusPostitas Kaljukits » K Mär 10, 2010 1:43 pm

Selle raadioamatörismiga on minu arust selline lugu, et igaüks, kellele see värk huvi pakub, peab selle sisu ja suunad endale ise selgeks tegema. Kõigega ei jõua lihtsalt tegeleda, seda nii ajalises kui ka rahalises mõõtmes. Seetõttu soovitan alguses teha teatud valikud, et siis nendega saaks pisut põhjalikumalt tegeleda. Hiljem on võimalik soovi korral neid valikuid muuta. Selge on see, et raadioamatörismi näol on tegemist väga laiahaardelise tehnikahobiga, mis nõuab pidevat enesearendamist kui ka -ületamist :).

Mis siis eristab minu meelest raadioamatööri muidu raadiohuvilisest. Mina sean kindlalt esikohale sidepidamise. Ja mitte ainult niisama naabrimehega, -naisega lobisemise, mille peamine eesmärk on telefoniarve kokkuhoid. Raadioamatöör peab kindlasti vähemasti esiksidedest logiraamatut ja saadab nende kinnituseks ka kindlasti QSL kaardid. Raadioamatöör peab kinni kindlasti eetrieetikast nii nagu ka muust viisaka suhtlemise juurde kuuluvast. Kuigi tänapäeval ei pea enam alaga tegelemisel omama põhjalikke erialateadmisi, tulevad need aga kindlasti jätkuvalt kasuks. Samuti ka oskus jootekolbi kasutada. Raadioamatöör täiendab enda teadmisi ja orienteerub oma hobis ka kaugmal toimuvaga. Tänapäev annab meile võimaluse paremini kui eales varem tegeleda raadioharrastusega alustades litsentsivabadest ja odavatest PMR ja CB jaamadest. Kellele sellest piisab, kellel hakkab king pigistama –igaühe oma valik. Mina pean näiteks aktiivset PMR kaugusrekordite poole pürgijat rohkem raadioamatööriks, kui oma kalli tehnikahunniku pealt vaid tolmu pühkivat litsentseeritud amatööri, keda keegi pole eetris kuulnud :D.

Neile, kes aga ei oska ennast liigitada kas raadioamatööride või mitte raadioamatööride hulka, pisikene kodukootud küsimustik:

- Kas jõudes koju lülitad oma jaama (jaamad) sisse kohe ja muud tegevused alles seejärel ?
- Kuuldes eetris uut kutsungit või raadiohäält haarad kohe mikri?
- Kas jälgid regulaarselt leviprognoose?
- Kas hea levi korral kipuvad ununema kõik kõrvalised toimetused ja ka kõht ei lähe tühjaks?
- Kas vaatad iga päev oma postkasti või käid vähemalt paar korda kuus oma nimekasti tühjendamas?
- Kas nähes uue raadiojaama reklaami või vana jaama müügikuulutust haarab käsi instinktiivselt krediitkaardi või rahakoti järel?
- Kas sulle tundub, et su hamschak ei saa kunagi valmis ja vähemalt üks antenn on puudu?
- Kas sa tead peast oma kutsungit (kutsungeid)?

Mida rohkem JA vastuseid, seda rohkem oled raadioamatöör :D.

73!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Radioman
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 150
Liitunud: N Apr 14, 2005 2:47 am
QTH: KO38IJ

Re: MIS ON RAADIOAMATÖRISM ?

PostitusPostitas Radioman » K Mär 10, 2010 2:35 pm

Mina juhtusin kord ühelt veebilehelt lugema sellist määratlust, et "amateur" on see, kes ka ise aparatuuri ehitab, ülejäänud olevat "just operators" (kõigest radistid).
Kõlab ilusti, aga vaevalt neid iseehitajaid praegusel ajal palju enam järel on...

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: MIS ON RAADIOAMATÖRISM ?

PostitusPostitas officer » K Mär 10, 2010 5:02 pm

...lisaksin Kaljukitse listi veel 2 punkti:

-kas oma HAM tegevusega saadud karikad ja diplomid peidad häbelikult ära või eksponeerid neid avalikult?
/minu vastus on,et 6 "topsikut" olen säilitanud,diplomeid ei ole ja osad isegi välja võtmata :)/
- kas eetris naishäält kuuldes lähed lolliks?
/minu vastus:kindlasti ei lähe ja tunnen kaasa nendele,kes lähevad....seda ka siinses foorumis/

Kaljukitse loetelus vastan jaatavalt ainult viimasele punktile :roll:
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: MIS ON RAADIOAMATÖRISM ?

PostitusPostitas Ambur » N Mär 11, 2010 1:09 am

Raadioamatörism on see, kui öösel kallimaga ühenduse lõpetades ütled harjumusest 73! ja seejärel QRZ! :axe:
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
Eve
Veteran
Veteran
Postitusi: 294
Liitunud: T Dets 30, 2008 2:13 pm
Asukoht: Kirna QTH:KO28RU
Kontakt:

Re: MIS ON RAADIOAMATÖRISM ?

PostitusPostitas Eve » N Mär 11, 2010 1:42 am

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Huvitav, paljudel seda siin juhtunud on?
Toas: Albrecht 5800, 1/2 antenn, KL 35.
Käes: Cobra MT 975

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: MIS ON RAADIOAMATÖRISM ?

PostitusPostitas hall kass » N Mär 11, 2010 2:26 am

Kaljukits kirjutas:
hall kass kirjutas:Raadioamatöör on tegelane, kelle hobiks on igasugune ühe- või kahepoolne raadioside.

Kui ühepoolne side aluseks võtta, siis on kõik raadiokuulajad ja telekavaatajad raadioamatöörid :D


No antenni nad ju sätivad paremasse asendisse, kui pilt on kehv või heli seguneb sahinaga :wink: Järelikult on neis raadioamatööri alge olemas.
304FL, "Three zero four Freyja love"


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist

cron