Sideseadmete vargused.

Kõik teemad mis ei sobi teiste teemade alla
rax
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 236
Liitunud: L Aug 16, 2008 11:26 am
QTH: KO29VG
Asukoht: L-virumaa
Kontakt:

Re: Sideseadmete vargused.

PostitusPostitas rax » P Nov 29, 2009 10:24 am

TDR K-J 257 kirjutas:kuttil mis ma panin jaama auto peale Jaam on President Classic 2 ja antenn ML-145 ka elab K-Jvel parast nadala aega saame kokku ja ma ei nae tal auto katusel antenni kusin mis kuhu ara v6tsid? tema vastab mulle et varastati k6ik mina olen :shock: ja raagin miks sa jatad siis antenn katusel? tema vastab et ei jaatnud aga pani autosse ja murti auto sisse k6ik on lainud. veider on see et auto makk jaeti aga jaamu koos anteniga v6eti ara . vot kes need on et teevad selliseid jubedaid asju??????

julgen pakuda et nendest asjasdest me kuuleme veel kuna kindlasti on siin veel keegi kellele see asi huvi pakub aga ei ole raha et endale neid asju muretseda! Siis tuleb leida lihtsalt teine võimalus! :finga:
DANITA 640AM.
ML145
Kutsung rax
Дерьмократия

Kasutaja avatar
devilviper
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 43
Liitunud: N Mai 14, 2009 11:01 am
Asukoht: Talllinn, 8AM, 23FM
Kontakt:

Re: Sideseadmete vargused.

PostitusPostitas devilviper » P Nov 29, 2009 10:57 am

Enamus ongi just narkomaanid, kes varastavad tellimusena. Toon näite: Sina räägid "hankijale", et soovid saada lällarit koos antenniga, tema aga kontakteerub narkomaanidega, kes otsivad välja lähima sõiduki, milles on kõik vajalik olemas ning panevad selle tuuri. Kaup toimetatakse "hankija" kätte, tema annab narkomaanidele ütleme 25-50 eek ning "hankijale" omakorda maksab see kes selle kauba tellis nii 400-500 eek (olenevalt jaamast). Ülejäänud raha on "hankija" puhas kasum, narkomaanid on aga väga vähesega nõus. Tihtipeale pannakse kuritegu toime just narkomaani elukoha lähedal, sest tal pole oimu minna kuhugi kaugemale varastama.

Kust ma tean seda asja? Seda seepärast, et hiljuti läks minu masinal hinnaline makk, kuid minu õnneks sain ühe põgeneva narkomaani kätte ning uurisin nö "hankija" kohta, makstes muidugi väikse kupüüri. Järgmiseks külastasin paari sõbraga "hankijat", edasise jätan enda teada. Igatahes on makk õnnelikult autos tagasi ning kõik kulud mis auto lammutamisega ja minu hinge riivamisega tehtud, sai tasutud rahaliselt.
CB - Citizens' Band radio

Kasutaja avatar
rekkamees Eedu
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 155
Liitunud: P Juun 29, 2008 5:05 pm
QTH: KO28XP
QTH2: Euroopa
Asukoht: KO28XP89FH
Kontakt:

Re: Sideseadmete vargused.

PostitusPostitas rekkamees Eedu » R Apr 02, 2010 7:43 pm

Minu kogemus näitab et isegi antennijalga ei tasu katusele jätta,kadus koos jaamaga. Juhtmeid lõigati nii pikalt kui käsi ulatas. +purustatud küljeaken.
kõike kaunist Teile!

Skeem
Veteran
Veteran
Postitusi: 513
Liitunud: R Jaan 23, 2009 12:45 am
Asukoht: KO29DE93-Laitse

Re: Sideseadmete vargused.

PostitusPostitas Skeem » T Apr 06, 2010 11:55 pm

Minul ikka veel igavese kolaka magnetiga(vistS-90)"kolhoosniku"baasil "home made" antenn katusel,katuseplekk vajub isegi veidi lohku.Hambamehed on ennustanud,et varsti murrab antenn katusesse magnetisuurusega augu.Aga jah,väike närv on ikka sees,kui jaam masinas.
Laitse Skeem.Baasjaam"Raadio Laitsenburg",bandid-11mCB,0,7mPMR,80-10-2m-0,7mHAM.ES2ORL

Kasutaja avatar
Andre5
Veteran
Veteran
Postitusi: 309
Liitunud: N Apr 16, 2009 1:16 pm
Asukoht: Ida-Virumaa, Kohtla-Järve, Jõhvi, Tartu

Re: Sideseadmete vargused.

PostitusPostitas Andre5 » K Apr 07, 2010 9:18 am

eriti raske on elu nendel, kellel jaam autosse kruvidega kinnitatud... kuna endal juba 2 antenni autolt kadunud, siis seda ma enam katusele ei jäta, nagu ka magnetjalga, samuti pole mu jaam ka kuidagi kinnitatud ning ka selle saab väga kerge vaevaga autost välja, nii et siis asjad koju kaasa!!!
Kutsung: Andre5

Intek M-790+, Sirio AS 100 MAG

Tehnoturg-T edasimüüja Ida-Virumaal
55962411

Kasutaja avatar
mega
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 239
Liitunud: E Mai 07, 2007 12:46 am
QTH: KO38IJ50
Asukoht: Tartu

Re: Sideseadmete vargused.

PostitusPostitas mega » K Apr 07, 2010 10:23 am

Just sama hirmuga on enda jaam pigem "portatiivne" ja seoses teatud laiskuse-mugavuse sümbioosiga jääb sageli antenn/jaam paigaldamata ja hulga sidesid pidamata :(
Parimat,
mega : 3Ø4IT

Kasutaja avatar
Andre5
Veteran
Veteran
Postitusi: 309
Liitunud: N Apr 16, 2009 1:16 pm
Asukoht: Ida-Virumaa, Kohtla-Järve, Jõhvi, Tartu

Re: Sideseadmete vargused.

PostitusPostitas Andre5 » K Apr 07, 2010 5:01 pm

mega kirjutas:seoses teatud laiskuse-mugavuse sümbioosiga jääb sageli antenn/jaam paigaldamata ja hulga sidesid pidamata :(


oi kui tuttav mure....
Kutsung: Andre5

Intek M-790+, Sirio AS 100 MAG

Tehnoturg-T edasimüüja Ida-Virumaal
55962411

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Sideseadmete vargused.

PostitusPostitas officer » K Apr 07, 2010 10:59 pm

...optimaalne (muidugi minu arvates!) on ikkagi antenni aukkinnituse kasutamine, kui ei taha autokatusesse lisaauku teha, siis monteeri auto katusel olev ringhäälingu antenn maha ja pane asemele PL(MP) connektoriga aukpesa, sinna ühenda 50 oomine kaabel (originaal autoraadioantenn on vist? 150 või 75 oomi) mille külge all raadio juures ühenda sobiv duplexer või triplexer, kust võtad ühe väjundi autoraadiosse ja teise saatjasse. CB puhul sobib duplexer, mille jaotussagedus on ntx kusagil 50 MHz :roll: ?
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Sideseadmete vargused.

PostitusPostitas sombi » N Apr 08, 2010 8:20 am

officer, autoraadiote sisendtakistus peaks olema FMi puhul 75oomi. Vähemalt vanasti oli. Antennikaablid on siiani autodel 75oomi.
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

Kasutaja avatar
Andre5
Veteran
Veteran
Postitusi: 309
Liitunud: N Apr 16, 2009 1:16 pm
Asukoht: Ida-Virumaa, Kohtla-Järve, Jõhvi, Tartu

Re: Sideseadmete vargused.

PostitusPostitas Andre5 » N Apr 08, 2010 5:22 pm

officer kirjutas:...optimaalne (muidugi minu arvates!) on ikkagi antenni aukkinnituse kasutamine, kui ei taha autokatusesse lisaauku teha


sellega veel see mure, et paljudel ju liisinguautod, ja kui liisinglepingut sirvida ja tingimusi ka lugeda, siis seda tüüpi uuendusi/ümberehitusi tuleks ikkagi kooskõlastada... teiselt poolt on veel auto gaanti, mis tähendab aga seda, et kui sa midagi taolit teeb mitte ametliku esindaja juures, siis kaotada ka auto garantii, kui just esingusega kokkuleppele ei saa...

kui aga minna ametlikku esindusse, siis see töö hind tuleb ikka väga soolane, selle raha eest võiks juba paar antenni muretseda, arvestades kui palju neil läheb aega auto lae ja muu polstri demonteerimine ja monteerimine...

sombi kirjutas:officer, autoraadiote sisendtakistus peaks olema FMi puhul 75oomi. Vähemalt vanasti oli. Antennikaablid on siiani autodel 75oomi.


ega see 75 oomi kaabel hea ole, tuleb ikkagi välja vahetada, siis aga minu eelnev repliik...
Kutsung: Andre5

Intek M-790+, Sirio AS 100 MAG

Tehnoturg-T edasimüüja Ida-Virumaal
55962411

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Sideseadmete vargused.

PostitusPostitas officer » N Apr 08, 2010 6:53 pm

sombi kirjutas:officer, autoraadiote sisendtakistus peaks olema FMi puhul 75oomi. Vähemalt vanasti oli. Antennikaablid on siiani autodel 75oomi.


...kontrollisin ja vähemalt Taani firma Procom autoantennide diplexeritel on autoraadiole mõeldus väljund ja komplektis olev kaabel hoopis lainetakistusega 110 oomi :roll:
ES2JT/304JT

rannamees
Väga vana tegija
Väga vana tegija
Postitusi: 509
Liitunud: T Jaan 18, 2005 5:21 pm
QTH: KO29KI
Asukoht: P8.00
Kontakt:

Re: Sideseadmete vargused.

PostitusPostitas rannamees » N Apr 08, 2010 10:15 pm

Täiesti kindlalt on ka 150 Ohm süsteemid.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist