Kohalik DX QSL

Kauglevi mehed, andke minna!
Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Kohalik DX QSL

PostitusPostitas Kaljukits » R Jaan 22, 2010 10:26 pm

2m levib palju paremini kui 11m...
Kes kahtleb -proovigu ise :D!
http://foorum.erau.ee/viewtopic.php?f=6&t=1563&start=0
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kohalik DX QSL

PostitusPostitas EINAR » L Jaan 23, 2010 11:05 am

Levidega on viimastel päevadel üldse täielik ullumaja, eile kuulsin kohalikus eetris, et olid 70 cm peal Tallinnaga sidet pidanud jne, vahest hõikab ka mõni kaugoperaator äkki ja ootamatult nii et tuba kajab, SQ aga niipalju peale keeratud, et kohalikud mehedki hästi läbi ei tule ! :shock:

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1086
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: Kohalik DX QSL

PostitusPostitas äpu » L Jaan 23, 2010 1:32 pm

Sai jah ükspäev vist kolmapäev es6lc Viitinast 70cm peal räägitud.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

Kasutaja avatar
Mario
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 212
Liitunud: K Nov 21, 2007 11:54 pm
QTH: KO18WU
Asukoht: E-R: Laagri ja R-P ko18wu
Kontakt:

Re: Kohalik DX QSL

PostitusPostitas Mario » E Veebr 15, 2010 7:41 pm

Minu siiani peetud sided:

Alev Paatsalust - 36 km
Puravik Paatsalust - 36 km
Pauhh viibis jõulude paiku Kloostris - 14 km
Sombi Pürksist - 25km
Kaljukits Keilast - 59 km
Urmas Leholast - 55 km
Aivar Keilast - täpset qth-d ei tea aga pakun siis ka umbes 59 km
Laitse Skeem Raadio Laitsenburgist- 45 km
Laitse Pikk Laitsest - ei leidnud praegi kohe qth-d aga pakun ka sinna 45 km kanti
Tarvi Kodila lähedalt - 52 km
Ilmar Aespast - umbes 60 km
Siim Kodila lähedalt - umbes 52 km
Ambur Tabasalust - 75 km
Whiskey Laagrist - ei leidnud ka kohe qth-d aga mälu järgi Whiskey ütles umbes 72 km

Võib olla keegi veel aga list mul maal nn staabis.
Väga pikk see list pole aga oma asukoha suhtes ei saa nagu kurta sellegi üle ja samas olen saavutanud oma eesmärgi kelleks on siis Hr Ambur.

Võib olla keegi veel aga list mul maal nn staabis.
Väga pikk see list pole aga oma asukoha suhtes ei saa nagu kurta sellegi üle ja samas olen saavutanud oma eesmärgi kelleks on siis Hr Ambur.
CB- Emperor Shogun->kl200p->1/2baas
PMR- Wouxun KG-UVD1P
Salalux

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kohalik DX QSL

PostitusPostitas EINAR » T Veebr 16, 2010 11:27 am

No nii ! Eile lõuna paiku oli siis CB-eeter ja ka ligilähedased bändid +5...+7-ga pidevalt ludinat täis...proovisin ka mõnda kohalikkugi otsa saada...aga nad pidasid mind ilmselt mingiks kaugelt-tulevaks müraks !!! :lol: :lol:

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kohalik DX QSL

PostitusPostitas EINAR » L Apr 17, 2010 9:26 pm

Mario, mis pill ja antenn (ja kõrgus) Sul kasutusel olid kui Amburiga side tegid ( 75 km ) ?

Mul on siin üks hull mõte juba möödunud aastast peas, et Põhja-Eestiga (mõlemal pool kõrgele asetatud CB-yagidega) side ära teha.
Loodan sel suvel oma CB-yagi koos mastiga üles saada...ja kes sääl põhjapool siis oleksid ?
Mulle hetkel teadaolevalt ilmselt Kaljukits oleks kindlasti üks, kellega seda sidet üritada ?
Ja kui Sul on samuti hea yagi ja kõrgel, võiks samuti üritada ?
Ma "vormistan" varsti karpi ka omatehtud ( minu meelest päris heade omadustega ) kitsaribalise ja väikse müraga preampi, see parandab kaugemat kuuldavust märgatavalt, talvel maketi peal prooviskeemiga katsetasin, tulemused olid head.

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Kohalik DX QSL

PostitusPostitas officer » L Apr 17, 2010 9:51 pm

...tavakäsitluses, kui tekivad "hullud mõtted", tuleks pöörduda ühte teise institutsiooni, kus sealsed spetsialistid selle mõtte autoriga adekvaatselt tegelevad, ......mitte aga siia CB foorumisse :roll: Või ma eksin?
ES2JT/304JT

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

Re: Kohalik DX QSL

PostitusPostitas olc » L Apr 17, 2010 10:12 pm

officer kirjutas:...tavakäsitluses, kui tekivad "hullud mõtted", tuleks pöörduda ühte teise institutsiooni, kus sealsed spetsialistid selle mõtte autoriga adekvaatselt tegelevad, ......mitte aga siia CB foorumisse :roll: Või ma eksin?

Üldiselt võiks see tolmupilv juba laiali minna, siis saab lendur oma kepi taha ja jääb seda mõttetut sappi siin pisutki vähemaks.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kohalik DX QSL

PostitusPostitas EINAR » L Apr 17, 2010 10:58 pm

...nu jah, jätame need teised institutsioonid ja sealsed spetsialistid sinnapaika...ja küllap ka Olci soov täide läheb :) Ja hulludele raadioside mõtetele CB-foorum minu meelest ka ikka ainuõige koht.

...aga miks ei peaks see side yagidega ja veel u. 40 km väiksema vahemaaga õnnestuma kui Munamäe tornist GP antennidega Tallinnaga õnnestus !?? Ja Evo Lincoln küpsetas tookord ainult oma väljundiga antenni...või oli meil mingi KL ka taga, mitte ei mäleta enam ?
Samad arvutused, mis tookord sai visandatud, ennustavad yagide variandi korral veel tugevamat signaali.
Ainult selle suve kauglevi võib kõik meie soovid maha suruda kül !! Aga proovib siis talvel, vaiksema eetriga ?

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Kohalik DX QSL

PostitusPostitas Evo » P Apr 18, 2010 12:04 am

EINAR kirjutas:Ja Evo Lincoln küpsetas tookord ainult oma väljundiga antenni...või oli meil mingi KL ka taga, mitte ei mäleta enam ?


Mul oli ikka tookord väike võimendi kah jaama väljundil.

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Kohalik DX QSL

PostitusPostitas officer » P Apr 18, 2010 9:50 am

EINAR kirjutas:...Ja hulludele raadioside mõtetele CB-foorum minu meelest ka ikka ainuõige koht.
?


Õige ja just seepärast Tartu tohtritudengitel palutakse juba 1.semestril läbilugeda Amburi koduleheküljel kirjeldatud lühilaine levi iseärasused ja anatoomikumi praktika ajal näidatakse neile formaliinilahuses ujuvaid kehasid, kes (ka) jutustasid lühilaine otselevist ja priampi efektiivsusest selles lainealas...

to olc: sinu soovid on ka minu soovid,tänan mõtterikka, armsa ja leebe postituses eest :D !
ES2JT/304JT

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kohalik DX QSL

PostitusPostitas EINAR » P Apr 18, 2010 11:48 am

Hee...aga mina müttasin eile õhtul oma tankivägede side kohaliku levi valemitega ja optimism ikka endiselt suur ! Ja veel teisigi lisaoptimismi andvaid argumente mõttes mõlkumas...egas kõike ära rääkida ka ei saa.

Äkki paneb Kaljukits mõne ägeda auhinna välja ja siis kisume Officeriga mõlemad peast juuksekarvu - kuidas seda Diplomit ikka kätte saada !?
:D

Kasutaja avatar
Mario
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 212
Liitunud: K Nov 21, 2007 11:54 pm
QTH: KO18WU
Asukoht: E-R: Laagri ja R-P ko18wu
Kontakt:

Re: Kohalik DX QSL

PostitusPostitas Mario » P Apr 18, 2010 12:58 pm

Mario kirjutas:Minu siiani peetud sided:

Alev Paatsalust - 36 km
Puravik Paatsalust - 36 km
Pauhh viibis jõulude paiku Kloostris - 14 km
Sombi Pürksist - 25km
Kaljukits Keilast - 59 km
Urmas Leholast - 55 km
Aivar Keilast - täpset qth-d ei tea aga pakun siis ka umbes 59 km
Laitse Skeem Raadio Laitsenburgist- 45 km
Laitse Pikk Laitsest - ei leidnud praegi kohe qth-d aga pakun ka sinna 45 km kanti
Tarvi Kodila lähedalt - 52 km
Ilmar Aespast - umbes 60 km
Siim Kodila lähedalt - umbes 52 km
Ambur Tabasalust - 75 km
Whiskey Laagrist - ei leidnud ka kohe qth-d aga mälu järgi Whiskey ütles umbes 72 km

Võib olla keegi veel aga list mul maal nn staabis.
Väga pikk see list pole aga oma asukoha suhtes ei saa nagu kurta sellegi üle ja samas olen saavutanud oma eesmärgi kelleks on siis Hr Ambur.

Võib olla keegi veel aga list mul maal nn staabis.
Väga pikk see list pole aga oma asukoha suhtes ei saa nagu kurta sellegi üle ja samas olen saavutanud oma eesmärgi kelleks on siis Hr Ambur.


Einar sulle siis infoks, et mul ühisostu poollaine antenn, mille kand 13m kõrgusel ja abimeheks kl200p, jaamaks Intek m-490plus

Sidesid on veel vahepeal peetud ja on uuenenud ka vahepeal minu isiklik rekord kelleks siis praegusel hektel on
Eimo Albust-108.4 km sidetatud on mõned korrad
Dzinn Keilast- umbes 59km
CB- Emperor Shogun->kl200p->1/2baas
PMR- Wouxun KG-UVD1P
Salalux

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Kohalik DX QSL

PostitusPostitas officer » P Apr 18, 2010 2:16 pm

EINAR kirjutas:Äkki paneb Kaljukits mõne ägeda auhinna välja ja siis kisume Officeriga mõlemad peast juuksekarvu - kuidas seda Diplomit ikka kätte saada !? :D


...officer on hoolitsenud juuksuri abiga selle eest,et tal pole midagi peast kiskuda(jäävad üle muud kohad!) :D
Järjekindlalt olen veendunud,et "kohalikuks kaugsideks" on H yagi vilets lahendus oma kiirgusnurga tõttu :roll:
ES2JT/304JT

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Kohalik DX QSL

PostitusPostitas EINAR » P Apr 18, 2010 10:39 pm

OK, Mario, nüüd sidekaugustest ja Sinu kasutatud seadmetest ülevaade olemas. Ma olen neid näitajaid ikka huvipärast siin võrrelnud meestel mõnikord.
See 108,4 km on kül väga hea tulemus juba...minul vist oma baasjaamast sellise vahemaaga sidet polegi tehtud, kui peast õigesti mäletan, vist 81 km olen saanud...?

Officer, paku hea yagi (joonis või info ) antenni teemal välja, mul veel miskit üleval polegi. Pärast on hilja kui mingi "jama" üles olen upitanud...siis vannun ennast, antenni ja Sind ka, et Sa õigel ajal õiget antenni ei soovitanud ! :D


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist