HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

Foorumi reeglid
* Pealkirja ette pane "O:" nagu ostan. Pealkiri peab sisaldama ostetava kauba täpset marki ja mudelit või kirjeldust ostetava kauba kohta.
* Kui tehing sooritatud, klõpsa nupule Pilt, et teatada moderaatorile teema aegumisest.
EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas EINAR » K Juun 09, 2010 1:09 pm

Pole mingi teemast kõrvalekaldumine...asja ongi vaja arutada...muidu ostan uue pilli ära ja siis selgub, et hoopis teistsugune pidanuks olema.
No see digimode on tõesti maitse asi, vähemalt esialgu.
Aga vaatame, mis siin ära tõestatakse...võib-olla tulebki mul oma arusaamasid korrigeerida ja sellest tulenevalt siis ka uued eelistused transiiveris?
Arvan, et ka teistele "teelahkmel seisjatele" huvitav !?
:)

Ja samas tehke ka julgelt ikka pakkumisi või juhatage mõne hea pilli saadavusele !

304EI / ES6EI
Tel.: 50 78 385 või PS...või ka 3,670 MHz hommikuti 8...8:45 vahel, aga ei saa alati kuuldelolekut garanteerida.
Viimati muutis EINAR, K Juun 09, 2010 10:30 pm, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas officer » K Juun 09, 2010 1:10 pm

EINAR kirjutas:Edit:
Officer, kui Sinust õigesti aru saan, et hullud eetris !!


... see pelgalt minu isiklik, väikese inimese, arvamus :D
ES2JT/304JT

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas EINAR » K Juun 09, 2010 10:48 pm

Oi kurram, kõik see värk paneb mõtlema jah !
No mul see nõrkus, et kui kopkas taskus, kisub mõne raadiojaama ostuks ! :D
Ei tea midagi, mis ka siin amatööreetris (võib-olla isegi lähitulevikus?) tulema saab?
2..3 a. tagasi ei räägitud digi TV-st midagi...nüüd, mõne nädala pärast , ainult see saab olemagi...

Aga ostusoov ikka endine :arrow: UP

304EI / ES6EI

Aare
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 165
Liitunud: P Mär 08, 2009 12:31 am
QTH: KO38ME99
QTH2: KO38NF70
Asukoht: Põlvamaa

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas Aare » K Juun 09, 2010 11:01 pm

EINAR kirjutas:
HAM-eetris räägivad mehed, et varsti ilmselt digile üleminek ka amatöörsides - siis käib kogu jutu eetris edastamiseks ainult korraks mingi "sirin" ja teisel pool häirevaba jutt olemas !
Selliste riistapuude peale tuleks siis juba varakult mõtlema hakata, muidu jääd oma analoogiga hiljem üksi sidetama.


See on küll mõnest mõttest noortele hea võimalus eetris olla,kuid mina mõtlen,et ikkagi õige amatöör on see, kes istub päeval või öösel, kuida võimalust on kõrvaklapid peas ja üritab pingsalt aru saada kes kutsub,kaugelt kutsub ja siis veel temaga ka side peaks teha saadud,vahest ka nii röökides,et mikrofon on ümarik kui pesapall,siis minu arust on just see meiesugustele ülimalt suur kaif.Meiesuguste jaoks on ikkagi veel mikker ja ilus hea võti mida klõbistada, kui muidugi selle jaoks andi on.Jääme vähemalt meie truuks sellele õigele amatöörlusele ja las nooremad siis otsustavad mis neile sobib.(ega ma ei ütle,et ei tohi progressiga edasi minna,kuid minu arvamus on amatöörist selline)

304ARE:ES6ARE
304ARE.ES6ARE

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas Ambur » N Juun 10, 2010 12:16 am

Aare kirjutas:See on küll mõnest mõttest noortele hea võimalus eetris olla,kuid mina mõtlen,et ikkagi õige amatöör on see, kes istub päeval või öösel, kuida võimalust on kõrvaklapid peas ja üritab pingsalt aru saada kes kutsub,kaugelt kutsub ja siis veel temaga ka side peaks teha saadud,vahest ka nii röökides,et mikrofon on ümarik kui pesapall,siis minu arust on just see meiesugustele ülimalt suur kaif.Meiesuguste jaoks on ikkagi veel mikker ja ilus hea võti mida klõbistada, kui muidugi selle jaoks andi on.Jääme vähemalt meie truuks sellele õigele amatöörlusele ja las nooremad siis otsustavad mis neile sobib.(ega ma ei ütle,et ei tohi progressiga edasi minna,kuid minu arvamus on amatöörist selline)

:thumbright: :thumbright: :thumbright: 100% samal arvamusel.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2419
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas Evo » N Juun 10, 2010 9:18 am

Aga võib ju huvi pärast mõlemat kah teha, nii analoogi kui digit. Alati leiab midagi põnevat. :)

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas EINAR » N Juun 10, 2010 9:26 am

No nii, vahetult eelpool juttudes on jumet minugi jaoks ! Ja Kaljukitsest sain samuti kusagil eelpool aru, et mikriga side ikka üle kõige. No siis on vähemalt 4 meest sidepidamiseks olemas ja korraliku analoog-transiiveri ostusoov jääb minu poolt püsima ! :D
Jõudsin ise ka neid üsna palju läbi uurida, tegin lausa väikse nimekirja enda jaoks nn. pingerea.
Hetkel jäi etteotsa IC-7400 ja võiks siis märksõnaks vist jääda kül kõiki minu soove ja mõtteid silmas pidades .
Kui keegi aga umbes sama hinna eest ikka põhjendatult parema välja pakub, tehke seda kindlasti, vaatamata sellele, kas müüa seda pakute või ei ja kommentaare siis põhjalikult paluks !

304EI / ES6EI

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5373
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas Kaljukits » N Juun 10, 2010 10:24 am

EINAR kirjutas:Hetkel jäi etteotsa IC-7400 ja võiks siis märksõnaks vist jääda kül kõiki minu soove ja mõtteid silmas pidades .
Kui keegi aga umbes sama hinna eest ikka põhjendatult parema välja pakub, tehke seda kindlasti

Veel niipalju, et 7400 on ka teine nimi 746PRO ehk nimetust IC-7400 kasutatakse outside North America. Heal lapsel ikka mitu nime.
Parimad ülevaated ja hinnangud nende kastuajatelt jaamade kohta leiad eham.netist.
Millegi pärast on jänkid olnud selle pilli suhtes pisut kriitilisemad (746PRO 4,2/5; IC7400 4,5/5)
http://www.eham.net/reviews/detail/1951
http://www.eham.net/reviews/detail/1772

Üks oma tähelepanek, soovitus eham.neti arvustuste kohta. Mina loen eelkõige läbi koolipoisi hinde või aste kehvema pälvinud jutud. 5/5 ja 0/5 ei sisalda endas seda tera, mida olen otsinud :D. 0/5 on aga kasulik lugeda seetõttu, et see tõmbab keskmist koledasti alla ja sageli on asi kinni kas õnnetus praagis, teeninduses või siis mingis kasutaja erisoovis, mida antud jaam talle ei võimalda
Rating: 0/5 I bought my new 746pro in June. Last month TX died on 50% output power. It's now big problem to repair it in my QTH. I know what Icom knew about this problem long time, but do nothing to correct it.

Ja kui oled otsuse langetanud, siis loe kindlasti 5/5 jutte - see teeb ülimalt hää enesetunde, et oled osanud teha parima valiku ja palju teisigi on peaaegu sama targa otsuse osanud teha kui sina :D :D
Huvitavat lugemist ja oma tõe väljaselgitamist :)!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas EINAR » N Juun 10, 2010 11:07 am

Asi lähebki järjest huvitavamaks !
Just praegu tõusis siit minu juurest toolilt meiekandi kah kõva tegija mees, jõime kohvi ja arutasime mitu tundi sellel teemal.
Tema sõnad veel üle ukse tagasi vaadates olid : ära Einar Icomit kül võta .
Lugesin eelpool Kaljukits Sinu lingid mõistagi samuti läbi.

Kõigepealt : midagi võtta veel polegi. :D
No ma eelistaks nö. "kasutatud auto" põhimõtet, st. hind üksjagu allpool aga jääkresurssi minu jaoks ilmselt maa-ilm !No seda enam, et elektroonika ei kulu ju nagu auto ! :D
Aga eelpool Kaljukitse jutt (hoiatus) ja ka mu enda ettekujutus hiljem ilmuda võivate vigade suhtes tekitab arvestamist nõudva riskimomendi kindlasti !
Mina eriti nende foorumites ilmunud hinnangute suhtes tundlik mees ei ole, olen siiani kõik elektroonika (ja autod ) suutnud ise parandada kui selline juhus on ette tulnud ja jääks ka praeguse ostu juures põhimõttele, et julge (riskija) hundi rind on rasvaga ! :D
Uurin, vaatan, ehk lisan IC7400 ostusoovile veel mõne võimaliku variandi .

Seniks aga palun endiselt kommentaare ja kõik pakkumised teretulnud !

Samuti suured tänud seni osturallis osalenutele !

304EI / ES6EI
Tel.: 50 78 385, PS, või postitus siia.

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 831
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas postikana » N Juun 10, 2010 12:02 pm

Kuna ic7400 sisaldab 32bit DSP-d ja omab RTTY siis põhimõtteliselt sa ei tohiks juba seda osta, sest asi pole enam eriti analoog. Nii ei saa olla õige amatöör.

Aga nali naljaks ... eks kinnisideed on nagu nad on.

Võta jebaist kasutatud jeesu 847, isegi Jahimees kiidab.

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2419
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas Evo » N Juun 10, 2010 12:10 pm

EINAR kirjutas:Tema sõnad veel üle ukse tagasi vaadates olid : ära Einar Icomit kül võta .

Nimetas ta mingit konkreetset mudelit või põlgab kogu selle firma toodangut ?
Ise pean ka sidesid Icom- iga ja ta teeb täpselt kõike seda, mida ma temalt ostes vastavalt hinnaklassile lootsin. Erilisi torusid-vilesid pole, aga vastuseks saadud raportid on olnud kiitvad, seega ilma erilise vajaduseta ma teda välja vahetama ei kipu.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas EINAR » N Juun 10, 2010 12:16 pm

Jaa, FT-847 võiks ühe variandina kõne alla tulla kül.
Olen seda ise ka juba varem põhjalikult uurinud.
Postikana, aga paku välja kah lisaks kõigele ! :D Või müksa Jahimeest, võib-olla tahab lahti saada (kui tal see on?), igasugu uusi on väga vingeid ja proovigu ta ise mõnda nondest vahelduseks...

Kõik pakkujad aga, vaadake eestpoolt kuidas minuga ühendust saada.

Evo, ära muretse, 735 ei anna ma ära nii või naa...aga kui ma nüüd mingi vinge asja lisaks toon, tood siis ehk samasuguse omale ka ja siis on meil jälle äravahetamiseni sarnane pillindus, nagu praegugi... :D

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 831
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas postikana » N Juun 10, 2010 12:23 pm

Ei tea et 847t keegi tahaks ära müüa. Jahimehe jutu järgi tema pill kuuleb isegi sääse lennu ära. Seepärast soovitasin Ebayst otsida. Mehike siit foorumist vahetas ka oma Inteki selle vastu välja ja tulemus on ikka tõeliselt hea heli poolest. Alul sai mõeldud ic7000 (http://www.coastalcomms.org.uk/IC-7000.jpg) peale. Aga sellel pidavat FMis kehv modulatsioon olema.

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2419
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas Evo » N Juun 10, 2010 12:43 pm

EINAR kirjutas:
Evo...aga kui ma nüüd mingi vinge asja lisaks toon, tood siis ehk samasuguse omale ka :D

Jah, vingeid aparaate tahaks küll, aga asjal on ka teine külg... Vinget pilli tasub vaid siis osta, kui on aega sellega ka vingelt sidet pidada ja võimalus kõik tema head omadused viimseni ära kasutada. Nende paari tunni jaoks, mida mul õnnestub peale tööpäeva sidetamiseks napsata pole mul mõtet superaparatuuri osta. Esialgu investeerin antennidesse, need võiks küll alati paremad olla.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: HAM transiiveri ICOM, YAESU, vms.

PostitusPostitas EINAR » N Juun 10, 2010 2:49 pm

Evo, teeme antennid ka ! Ma ei julgegi oma ajutist 80/40m enam puutuda, nii hää on vist saanud...peaksid kunagi kuulama-sidetama tulema ! Kõik ajutiseks planeeritud asjad pididki hiljem pikaaegseks jääma !

Aga tuli pähe veel üks idee-pakkumine:
Võib-olla tahaks keegi Eesti meestest oma (juba ära tüüdanud !) pillist lahti saada ja omale mõne vingema asemele osta, nüüd oleks selleks hää võimalus ! ...Kaaluge asja põhjalikult, enne kui käega lööte !!!
Ja minul oleks samuti kindlam tunne osta kui mõnest Ebayst, Radioworldist või tont teab kustkohast veel...

Kes siin selliseid võimalikke kandidaate teavad, levitage infot, võtku aga läbirääkimisteks ühendust !
Hõigake HAM-eetris ka maha, ma püüan aeg-ajalt sama teha !
Tuleb siis üks vinge üle-eestiline pillide ost-müük-vahetus ! :D

Minu kontaktid endised, tel.:50 78 385, PS, või 3,670 MHz LSB (ES6EI) kui kuuldel juhtun olema hommikuti 8...8:45.
Viimati muutis EINAR, R Juun 11, 2010 8:58 am, muudetud 2 korda kokku.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist