Võimalik tellida PMR YAGI

Kõik selle lainealaga seonduv
Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Võimalik tellida PMR YAGI

PostitusPostitas Kaljukits » E Apr 12, 2010 2:14 pm

EINAR kirjutas:Kaljukits mulle XT-2400 450 MHz peal väga ei soovitanud, ju tal selleks argumente on

Mul on teema selles, et kaablit on antennil taga täpselt 50 m ja sellise pikkuse juures tulnuks kasutada kordades väiksema kaoga paremat (kallimat) kaablit, kui seda on XT-2400. Kunagi võib olla vahetan mastist allatuleva 40 m osa millegi parema vastu jättes pöötatava osa ja baluni endiseks -X-2400.
UV mõju osas ei ole ma sellel kaablil nelja aasta jooksul, mil seda olen kasutanud, silmnähtavaid muutusi täheldanud.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: Võimalik tellida PMR YAGI

PostitusPostitas ermo » E Juun 07, 2010 10:03 pm

Sry, pisut vana teema aga lisan oma tähelepanekud/mõõtmised kaablite kohta.

RG58C/U-mil + 433Mhz peal = kohutav kadu ka ~1.5m jupi puhul. Meil esimesed mõõtekaablid olid ka sellest tehtud
ning aasta tagasi Tartu repi remondi järel sai mõõdetud. välja tuli miskid 2-3W. Vahetasime kaablid ja voila võimsust näidati kohe 7W.
hiljem sai ka analüsaatoriga 2m pikkust juppi uuritud, kuskil 270MHz peal hakkab tekkima suurem sumbuvus ja kaabel muutus tugevalt ebalineaarseks,
kõikudes kohati rohkem kui 15db.

XT2400 Mõõdetud vahemikus 300 - 1500MHz. 20m, ühes otsas N isa ja teises FME + BNC isa. 450MHz peal sumbuvus ca 2.7db, 900Mhz sumbuvus ~6db,
1500MHz sumbuvus üllatavad 8db. Ka oli XT2400 tunduvalt lineaarsem kõikudes 5-6db vahemikus kõrgematel sagedustel. TX2400 puhul teravat sumbuvuse
suurenemist ei täheldanud.

AIRCELL5 - Kallis ja paljukiidetud kaabel kuid pole tühjagi nii hea. Mõõdetud 1.5m jupp kuni 1500MHz'ni. Sumbuvus suureneb järsult 450Mhz juures ja uuesti 1.1GHz juures, ulatudes esimesel juhul pea 2db'ni ja teisel juhul üle 6.

ECOFLEX 15 - 1m. Ei õnnestunud mõõta kuna keegi oli sinna pistikud halvalt kinnitanud, nimelt ei andnud ühendust.

RG316 teflon - 1.5m. väga lineaarne kuni ~300MHz, edasi sumbuvus suurenes järsult ulatudes 500MHz peal 4db'ni. Edasi asi paranes.
Hetkel kasutusel analüsaatori ja tracking generaatori vahelise ühendusena kuni 3.8GHz'ni välja. Töötab paremini kui TZC 500 low loss kaabel.

Pooletolline fiider - N pistikud külge leiutatud ~20m. 450MHz kadusid ei täheldanud, 1GHz - vist midagi on, 1.5GHz - ehk 0.2db kui sedagi, raske mõõta -
analüsaator ja generaator ripnevad kaabli küljes mitte vastupidi :D

Sai tehtud ka mõõtmised RG58, XT2400 + joodetavad pistikud. Esimesel probleemid juba 200Mhz juures, teisel 300MHz juures. Jootmisel kesksoon nihkus kaabli tsentrist ja
rikkus kõik. Jootmise peale mina enam ei looda - ainult pigistatavaid pistikuid usaldan.

Mõõtmised sai tehtud 20MHz kaupa ning eelnevalt mõõteosa täpselt kalibreerides, mul selline analoog pill, ei ole igasugu automaatikat seal juures.

Samas ei leidnud ma kinnitust jutule, et üleminekud tekitavad suuri kadusid. Sai ikka korralik vorst erinevatest connectoritest kokku kruvitud ja ehk 1db tuli 1.5GHz peal.
Kuid halvasti paigaldatud pistikud on kindel sumbutaja :D Tuttaval vastsekuuste kandis probleem kõuga, sai siis kohal käidud ja takseeritud asja.
Kõu tegelased olid blondile naisele hirmus pika yagi malaka müünud koos 20m RG58 kaabliga. Aga vot ei toiminud see asi, kord oli kord polnud, nagu vahelduvvool.
Vea parandas pistikute vahetus. No mine sa võta kinni...

Pika targutamise peale ehk veel seda, et igasugust pesunööri pole ikka mõtet antennikaablina kasutada ja samas pole vaja ka hirmkallist panna.
Midagi pole enam alles

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Võimalik tellida PMR YAGI

PostitusPostitas officer » E Juun 07, 2010 10:42 pm

...millise kaabli pikkuse juures sa neid db-sid pakud?
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Võimalik tellida PMR YAGI

PostitusPostitas Kaljukits » T Juun 08, 2010 8:31 am

ermo kirjutas:Sry, pisut vana teema aga lisan oma tähelepanekud/mõõtmised kaablite kohta.

Väga huvitav ja praktiline info. Ermo, äkki Sa saad mingi lühikokkuvõtte teha mõõtmistest. St. sumbuvused kindlatel (145MHz, 446MHz) sagedusel sama kaabli pikkuse juures erinevatel kaablitüüpidel. Allapoole käivad need kindlasti kõik ja kõrgematel sagedustel jälle vast ei paku andmed nii palju huvi.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: Võimalik tellida PMR YAGI

PostitusPostitas ermo » T Juun 08, 2010 2:43 pm

officer kirjutas:...millise kaabli pikkuse juures sa neid db-sid pakud?

Kõikide kaablite pikkused kirjas.

Kaljukits kirjutas:
ermo kirjutas:Sry, pisut vana teema aga lisan oma tähelepanekud/mõõtmised kaablite kohta.

Väga huvitav ja praktiline info. Ermo, äkki Sa saad mingi lühikokkuvõtte teha mõõtmistest. St. sumbuvused kindlatel (145MHz, 446MHz) sagedusel sama kaabli pikkuse juures erinevatel kaablitüüpidel. Allapoole käivad need kindlasti kõik ja kõrgematel sagedustel jälle vast ei paku andmed nii palju huvi.


Pmst peab tegema uued mõõtmised, siis juba kas 1m või 5m pikkuste juppidega, kui kellegil on mingeid mitte igapäevaselt levinud kaableid koos datasheediga siis võiks need ka millalgi üle mõõta. Tegemist hea praktikaga, sest ega datasheet
alati tõele ei vasta. Seekord plaan lisada mõõtevalikusse ka CFD400 ja CFD200, kallid kaablid aga kas ka oma hinda õigustavad?? :?

EINAR kirjutas:Ermo, Sa kõiketeadja, mis Sa ütled selle P-22/460 kõu yagiga kaasasoleva kaabli POPE H155 kohta :?:
Mul on teda nüüd kokku 20m, panen Su käest saadud jätkumuhvi vahele ja läheb igaveseks üles !!
Aga enne seda (valet ?) liigutust ütle siis midagi mulle kah ?
Ehituselt on see minu kaabel pealtnäha kül nii viimase peal kui üldse näinud olen...aga ei tea ta kohta miskit.


Orgunni see kaabel koos connectoritega minu kätte ja mõõdame üle :)
Midagi pole enam alles

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Võimalik tellida PMR YAGI

PostitusPostitas officer » T Juun 08, 2010 5:14 pm

ermo kirjutas:
officer kirjutas:...millise kaabli pikkuse juures sa neid db-sid pakud?

Kõikide kaablite pikkused kirjas.


...vabandan lohaka ja kehva lugemisoskuse eest :)!

Kas kellegil on müüa ca 5m jupp seda kaablit või vahetada 2x 2,5m juppide vastu :roll: ?
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: Võimalik tellida PMR YAGI

PostitusPostitas ermo » R Juun 11, 2010 9:07 pm

officer kirjutas:Kas kellegil on müüa ca 5m jupp seda kaablit või vahetada 2x 2,5m juppide vastu :roll: ?


Mis kaablist juttu? vist ehk sellest pooletollisest fiidrist? Kui jah, siis mina sulle paar juppi leian.
Midagi pole enam alles

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Võimalik tellida PMR YAGI

PostitusPostitas officer » R Juun 11, 2010 9:28 pm

ermo kirjutas:
officer kirjutas:Kas kellegil on müüa ca 5m jupp seda kaablit või vahetada 2x 2,5m juppide vastu :roll: ?


Mis kaablist juttu? vist ehk sellest pooletollisest fiidrist? Kui jah, siis mina sulle paar juppi leian.


XT2400!
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: Võimalik tellida PMR YAGI

PostitusPostitas nemo » R Juun 11, 2010 9:47 pm

officer kirjutas:XT2400!

Toda saad tehnoturust
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Võimalik tellida PMR YAGI

PostitusPostitas officer » R Juun 11, 2010 10:21 pm

TNX,Nemo!
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
mart63
Veteran
Veteran
Postitusi: 416
Liitunud: E Dets 14, 2009 7:09 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Võimalik tellida PMR YAGI

PostitusPostitas mart63 » R Juun 11, 2010 10:58 pm

Panin täna oma 4-el UHF yagi järele 2m RG28 jupi asemel 2m XT2400't ja ainult kiidaks! Keila repiiter tuleb puhtalt tagasi, ka madala vatiga küttes ning tänane test oli paduvihma ajal! RG58'ga tuli suhteliselt piiri peal ikka. Igatahes julgen soovitada, lisaks hea omadus, et olemasolevad RG58 pistikud saab ära kasutada, sest mõõtudelt on XT2400 identne. :mrgreen:
Dnt Strato Mini 80CH CB|Wouxun KG-UVD1P + 10el.70cm yagi,7el.2m yagi|Icom IC-R10
ES1MSD


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist