Küsimus!

Midagi ei meeldi, tahad mingit uut teemat? Kirjuta siia midagi, arutame ja täiendame foorumit. Või on lihtsalt mingisugune küsimus.
jaanu53
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 39
Liitunud: T Veebr 22, 2005 3:45 pm
QTH: KP20LF98FV
QTH2: KO38MS15OI
Asukoht: Helsinki/ Jõgevamaa

Küsimus!

PostitusPostitas jaanu53 » T Veebr 22, 2005 3:56 pm

Tere! Kas keegi oskab öelda, et kas CB- jaamaga ka midagi linnast väljaspool teha on (maakohas-elan Peipsi ääres)- ma mõtlen, et kodus oleks nagu baasjaam või midagi taolist? Ja äkki oskab keegi soovitada mõnda head jaama (autojaama või muud). missugune peaks olema antenn? Ette tänades! :)
Jaanus

Kasutaja avatar
Marco
Site admin
Site admin
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 01, 2004 5:05 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn: Mustamäe - Kopli
Kontakt:

PostitusPostitas Marco » K Veebr 23, 2005 10:11 am

Kui kodus jaam ja autos jaam, siis saad tasuta sidet pidada kodu ja auto vahel, korralikud antennid ja rusikad vahele ning vahemaa võib päris suur olla. Proovisime siin Hoomeriga suht puhta eetri korral saime autost autosse rääkida Tallinnast mustamäelt Sauele probleemideta ja rusikad andsid välja ca 15-20W. Vahemaa mingi ca20 kiltsa vist, kodust autosse see vahemaa võib ulatuda kuni 50 km, maakohas on see täitsa reaalne, sest pole mingisuguseid kivimaju ja trolle ja nende liine segamas.
Feel free to try everything, because you only live once.

Kasutaja avatar
Hoomer
Algaja
Algaja
Postitusi: 5
Liitunud: T Veebr 01, 2005 5:19 pm
Asukoht: FM21/AM8 enamasti Tallinn
Kontakt:

Re: Küsimus!

PostitusPostitas Hoomer » E Mär 14, 2005 1:45 pm

Vahemaad lubatakse sulle esmaste parameetrite järgi CB jaamaga a la 4-5km... 1W = 1km... originaalis on aparaadil lubatud 4W. Reaalselt on levi aga märksa parem... paned aga rohkem võimu vahele ja seda kaugemale räägid!
Marco siin eespool natuke mainis vahemaadest, ma lisaks, et ise olen kõige kaugemaks punktiks Tallinnast ALBU'ga kõnelenud, kes asub statsionaarse jaamaga Annas (vahemaa umbes 70km). Mu enda jaam andis kõigest 14-15W välja ja rääkisin autost... aga nagu näha päris hea tulemus!
Hoomer.......... not Simpson.......... Just Hoomer!

Kasutaja avatar
Hoomer
Algaja
Algaja
Postitusi: 5
Liitunud: T Veebr 01, 2005 5:19 pm
Asukoht: FM21/AM8 enamasti Tallinn
Kontakt:

Re: Küsimus!

PostitusPostitas Hoomer » E Mär 14, 2005 1:49 pm

Jaama soovitamise koha pealt ma ei tea öelda, mul omal selline pisike President Harry autos... antenn pane ikka võimas, mul omal on 1,45m magnet.. levib jube hästi! Ja kui ikka hästi levida tahad, siis rusikas olgu vahel.... :)

rusikas = võimendi
Hoomer.......... not Simpson.......... Just Hoomer!


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist