Küsimus Harry kohta

Läks midagi kärssama või tahad midagi ehitada.
Sonny87
Algaja
Algaja
Postitusi: 7
Liitunud: E Veebr 15, 2010 5:10 pm

Küsimus Harry kohta

PostitusPostitas Sonny87 » E Veebr 15, 2010 5:14 pm

Tere, ärge kohe karjuma hakake, kuna olen suht uustulnuk lällarite kohapealt :D Aga probleem järgmine, nimelt on mul harry classic, ning kui mina kellegiga räägin, siis teine mind ei kuule, kuid mina teisi kuulen, võib olla sellest, et minul on mikker katki????? Ning kohati kuulen maru vaikselt, näppinud igast asju seal.
Aparaadiks siis Harry Classic, mis on täpselt 1:1 Harry II, kuid minu omal on AM/FM asemel A ning B.
Et milles siis võib probleem olla?

Tervitades J.

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Küsimus Harry kohta

PostitusPostitas Evo » E Veebr 15, 2010 6:27 pm

Kõigepealt kontrolli antennimajandus üle, et see oleks korras ja SWR paigas. Edasi, kui sul on lähikonnas sõber või tuttav, kellel CB- raadiojaam olemas, siis minge mõlemad näiteks mingile kindlale FM- sagedusele. Sõber las keerab oma raadiojaamal SQUELCH-i täiesti maha, nii, et kostuks pidev kahin. Siis mine saatele (vajuta tangent alla). Kui nüüd sõbra juures kahin ära kaob ja S- meeter mingit näitu näitab, siis on sinu raadiojaama poolt vähemalt kandevsagedus välja minemas. Edasi tasuks sellisel puhul juba mikrofoniahelaid uurida. Tavaliselt on raadiojaamadel ka TX (saatele mineku indikaator, üldjuhul valgusdiood) olemas, vaata, kas see hakkab helenduma. Üldiselt mikrofon nii tihti läbi ei lähe, küll aga on sageli põhjus halvas ühenduses või katkenud juhtmetes.

Sonny87
Algaja
Algaja
Postitusi: 7
Liitunud: E Veebr 15, 2010 5:10 pm

Re: Küsimus Harry kohta

PostitusPostitas Sonny87 » E Veebr 15, 2010 6:33 pm

Evo kirjutas:Kõigepealt kontrolli antennimajandus üle, et see oleks korras ja SWR paigas. Edasi, kui sul on lähikonnas sõber või tuttav, kellel CB- raadiojaam olemas, siis minge mõlemad näiteks mingile kindlale FM- sagedusele. Sõber las keerab oma raadiojaamal SQUELCH-i täiesti maha, nii, et kostuks pidev kahin. Siis mine saatele (vajuta tangent alla). Kui nüüd sõbra juures kahin ära kaob ja S- meeter mingit näitu näitab, siis on sinu raadiojaama poolt vähemalt kandevsagedus välja minemas. Edasi tasuks sellisel puhul juba mikrofoniahelaid uurida. Tavaliselt on raadiojaamadel ka TX (saatele mineku indikaator, üldjuhul valgusdiood) olemas, vaata, kas see hakkab helenduma. Üldiselt mikrofon nii tihti läbi ei lähe, küll aga on sageli põhjus halvas ühenduses või katkenud juhtmetes.


Juhet m6tlesingi, seal oli juba keegi kunagi mingi teibituuningut teinud, võtsin lahti ning panin korralikult teipi, kuid mis asi on SWR? Ma ei jaga eriti seda teemat ültse, hea oleks kui mingi targem tegelane tartust viskaks pilgu peale.
Aparaat siis selline: http://www.orbito.com/images/CB/harry.jpg
kuid mikker on mul teistsugune, kas see ei või midagi m6jutada? Mikker selline: http://www.tehnoturg.ee/files/tooted/P82/acc-cb-43_1.jpg mitte ei ole sarnane sellega, mis on pildil.

Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

Re: Küsimus Harry kohta

PostitusPostitas Pagan » E Veebr 15, 2010 7:21 pm

Sonny87 kirjutas: kui mina kellegiga räägin, siis teine mind ei kuule

Aparaadiks siis Harry Classic, mis on täpselt 1:1 Harry II, kuid minu omal on AM/FM asemel A ning B.


Kui saatele minnes tulukesi põlema ei lähe siis arvatavasti on lõpp läbi lastud.

Harry Classic ja Harry II on seest täiesti erinevad.
es5cc

Sonny87
Algaja
Algaja
Postitusi: 7
Liitunud: E Veebr 15, 2010 5:10 pm

Re: Küsimus Harry kohta

PostitusPostitas Sonny87 » E Veebr 15, 2010 7:33 pm

tulukesed asjad toimivad k6ik ilusti

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Küsimus Harry kohta

PostitusPostitas hall kass » N Veebr 18, 2010 12:18 am

Oleks hää teha üks katse. Nimelt välja selgitada, kas vastaspool sinu suunast üldse miskit kuuleb. Kui sinu suunast ei tule juttu, aga sinu saateleminekul vastaspoole jaamal kahin vaikib, siis tähendab see, et kandevsagedus on olemas ja ilmselt on asi mikris. Kui aga ei kosta sinu suunast vastaspoolele midagi, siis on miskit nii läbi, et signaal ei jõua antenni. Tasub kindlaks teha ka, kas mikri lülitile vajutamisel jaama küljes mingituli süttib, üldiselt on jaamadel ju saateleminekut märgistav LED ka olemas (kirjaga "TX" vms). Kui see ei sütti, siis ilmselt on kas lõpud läbi või mikri lüliti kutu.

EDIT: Just käis teemaalgataja mu juurest läbi ja ma vaatasin asja üle. Antenn on hääles, võimsust läheb ka piisavalt välja, et SWR-mõõtja töötaks (mõõtja nullistamiseks ei pidanud ka nullistamisenuppu lõpuni keerama).
Sidetest näitas, et kandevlaine tuleb läbi, aga jutt mitte. Kusjuures kandevlaine kestus on umbes 1-3 sekundit ka siis, kui mikri nuppu kauem all hoida. Veel sain kuulda, et teemaalgataja oli millalgi kelleltki korraks laenanud sama tüüpi mikri, nagu tal on praegu (Presidendi mikker) - laenatud mikriga oli jaam ilusasti töötanud. Praegusel mikril on ilmselt mingit remonti või lausa juhtmete ümberjootmist tehtud - pistiku sees on teibituuning.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
rekkamees Eedu
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 155
Liitunud: P Juun 29, 2008 5:05 pm
QTH: KO28XP
QTH2: Euroopa
Asukoht: KO28XP89FH
Kontakt:

Re: Küsimus Harry kohta

PostitusPostitas rekkamees Eedu » L Okt 23, 2010 11:01 pm

Sonny87 kirjutas:Tere, ärge kohe karjuma hakake, kuna olen suht uustulnuk lällarite kohapealt :D Aga probleem järgmine, nimelt on mul harry classic, ning kui mina kellegiga räägin, siis teine mind ei kuule, kuid mina teisi kuulen, võib olla sellest, et minul on mikker katki????? Ning kohati kuulen maru vaikselt, näppinud igast asju seal.
Aparaadiks siis Harry Classic, mis on täpselt 1:1 Harry II, kuid minu omal on AM/FM asemel A ning B.
Et milles siis võib probleem olla?

Tervitades J.

A ongi Sul AM ja B FM. Kolmest nupust parempoolne keera päripäeva lõpuni. Keeruta kanalinuppu ka mõned tiirud siia ja sinnapoole. Kolleegi pilli saime selle nipiga igatahes tööle. SQL ka muidugi maha.
kõike kaunist Teile!

Kasutaja avatar
ccayser
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 85
Liitunud: T Jaan 20, 2009 10:48 pm
QTH: KO29GH
QTH2: KO29BG
Asukoht: Saue;Padise
Kontakt:

Re: Küsimus Harry kohta

PostitusPostitas ccayser » E Okt 25, 2010 1:32 am

Kas lisaks TX LED-ile süttivad ka rohelised signaali tugevust näitavad LED-id?
Kutsung: Kaiser, ES2CCA või 3Ø4CCA
President Taylor III, Antenn:ML-145/Team Eco 050 1/2 baas

Kasutaja avatar
ritsikas
Veteran
Veteran
Postitusi: 254
Liitunud: L Mai 19, 2007 1:02 pm
Asukoht: 18rq, LääneMK

Re: Küsimus Harry kohta

PostitusPostitas ritsikas » K Nov 03, 2010 6:42 pm

Noortel on pahatihti komme ilma äntennita saatele minna. :(

Kasutaja avatar
ccayser
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 85
Liitunud: T Jaan 20, 2009 10:48 pm
QTH: KO29GH
QTH2: KO29BG
Asukoht: Saue;Padise
Kontakt:

Re: Küsimus Harry kohta

PostitusPostitas ccayser » K Nov 03, 2010 6:46 pm

OT: Huvi pärast küsin, et kui ilma antennita saatele minna, siis lõputranss lendab millisekundi pealt või kannatab ta mõned(nii ca 5) sekki ilma ka ikka saatel olla? Või milline see keskmine aeg on, millega transs lendab?
Kutsung: Kaiser, ES2CCA või 3Ø4CCA
President Taylor III, Antenn:ML-145/Team Eco 050 1/2 baas

Kasutaja avatar
mart63
Veteran
Veteran
Postitusi: 416
Liitunud: E Dets 14, 2009 7:09 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Küsimus Harry kohta

PostitusPostitas mart63 » K Nov 03, 2010 8:29 pm

Kohe ei lenda, mina olen pooleks sekiks paar korda kogemata vajutanud, midagi ei juhtunud. Sellegipoolest ei soovita järele proovida seda piiri.. :)
Dnt Strato Mini 80CH CB|Wouxun KG-UVD1P + 10el.70cm yagi,7el.2m yagi|Icom IC-R10
ES1MSD

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 829
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: Küsimus Harry kohta

PostitusPostitas postikana » K Nov 03, 2010 10:36 pm

Kindel et sõltub jaamast aga ei ole juhtund midagi Danita 640, Yaesu FT 857D, FT 840, Midland Neptune New merejaamaga. Paar sekki on suht tühine aeg tänapäevase jaamaga, mis suudab power foldback teha. Aga parem karta kui pärast MOSFETte vahetada.

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: Küsimus Harry kohta

PostitusPostitas ermo » E Nov 08, 2010 11:00 pm

ccayser kirjutas:OT: Huvi pärast küsin, et kui ilma antennita saatele minna, siis lõputranss lendab millisekundi pealt või kannatab ta mõned(nii ca 5) sekki ilma ka ikka saatel olla? Või milline see keskmine aeg on, millega transs lendab?


Kuidas juhtub. Mõni isend peab igavesti vastu, mõned aga põlevad millisekunditega läbi.
Enamasti tegu konkreetse eksemplari parema vastupidavusega või õnnestub kõrgsagedusel
lekkida üle kondede/poolide kuidagi maha.
Omaette teema muidugi on väljatrantsidega lõpud. Väljakad üldiselt kannatavad 20 SWRi
kenasti välja...
Iseasi muidugi, kas keegi katsetama tahab hakata.
Midagi pole enam alles

Xim
Algaja
Algaja
Postitusi: 4
Liitunud: L Apr 16, 2011 11:10 am
QTH: KO38EF

Re: Küsimus Harry kohta

PostitusPostitas Xim » K Apr 20, 2011 10:14 pm

Ei hakanud uut teemat tegema, aga kust ma võiksin leida sellele lällarile mikkri pistiku isast poolt e. siis seda mis jaama küljes on. Käisin täna oomipoes seal laiutati käsi.

Kasutaja avatar
Dzinn
Veteran
Veteran
Postitusi: 625
Liitunud: K Aug 26, 2009 2:56 pm
QTH: KO29FH
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: Küsimus Harry kohta

PostitusPostitas Dzinn » K Apr 20, 2011 10:28 pm

Xim kirjutas:Ei hakanud uut teemat tegema, aga kust ma võiksin leida sellele lällarile mikkri pistiku isast poolt e. siis seda mis jaama küljes on. Käisin täna oomipoes seal laiutati käsi.

Äkki leiad siit midagi http://www.tehnoturg.ee/EE/3563

D
Dzinn / ES2ACT
Telia 4G (Mõtetes : 2m/CB/Ham :D )


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist