Hõikamine

Kõik selle lainealaga seonduv
Kasutaja avatar
Xpike
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Juul 27, 2010 10:34 pm
QTH: KO28YY
Asukoht: Viljandi-Pärnu

Hõikamine

PostitusPostitas Xpike » T Nov 16, 2010 1:40 am

Olen hõiganud mõnda aega juba. Pärnu ja Viljandi vahet. Kord Viljandis kord pärnus. Pärnus üritasin saada kordajat lahti, aga ei tundunud, et nagu oleks mingit efekti. Käisin isegi 50 kaugusel sellest QTH'st mis Pärnus on. Hõikasin korduvalt erinevatel sagedustel ja jätsin scannima pikkadeks ajavahedeks. Tolku sellest ei midagi. Viljandi kordaja sain, aga mitmeid kordi lahti. Isegi korra foorumikasutaja Tekken keeras antenni pealt maha ja siis kuskil 100 m kaugusel kordajast saime lahti. Kuigi Viljandi kordaja QTH ei ole nii täpne, ma arvan, et selle ala sees leidsime üles õige antenni ka. Tundus olevat see haigla katusel olev antenn, mis on kõige lõunapoolsema otsa peal. Kaks päeva hõikasime kordajasse aga keegi ei vastanud. Siis andsin oma vennale, kes elab Viljandis paalalinnas, ühe saatja. Tema võibolla saab õhtuti veidi kuulata seda kordaja sagedust. Mina enam hõigata ei saa, kuna Tekken läks ära koju oma saatjaga ja ma elan kordajast 18331m eemal, minu saatja ei kuule ega räägi selle maa taha. Tekkeni käsijaam, aga teeb mõlemat selle maa taha. Hetkel ongi ainult mu vennal saatja õhtuti kordaja peale keeratud (kui parasjagu patareisid on) ja Tekken ajab Jõgeva-Tartumaal oma rida.
Maailm, milles õppisid eksisteerima jääb igaveseks minevikku.

Kasutaja avatar
pauhh
Veteran
Veteran
Postitusi: 848
Liitunud: T Okt 14, 2008 7:37 pm
QTH: KO18UW
Asukoht: Taebla
Kontakt:

Re: Hõikamine

PostitusPostitas pauhh » T Nov 16, 2010 12:02 pm

Pärnus papakoil tooni peal ei ole aga Viljandis minuteada on. Kas proovisid puhta 3.0 kanali peal ikka? Papakoi töötab igati hästi, just proovisin järgi. Asub ta Mai tänaval, kui tead Eluvee poodi siis sama maja seitsmeda korruse rõdu peal on antenn. Õhtuti kui kodus olen siis on alati mul jaam lahti. Vaata oma kabul üle ja proovi uuesti. Kuulmiseni!
Parimatega,
Janek alias Pauhh/ES2ADF
http://pauhh.planet.ee/adf

Kasutaja avatar
Xpike
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Juul 27, 2010 10:34 pm
QTH: KO28YY
Asukoht: Viljandi-Pärnu

Re: Hõikamine

PostitusPostitas Xpike » T Nov 16, 2010 1:55 pm

Teadmiseks võetud. Kontrollin oma seaded, seadmed üle ja siis proovin uuesti. Kuigi omaarust oli kõik nii nagu traaditawikis kirjas oli selle kordaja kohta. Proovimist ei tule aga lähiajal kuna pole saatjat kaasas Pärnus. Kui proovin uuesti, siis annan ka teada tulemuse. Saatja millega omaarust proovisin, oli Hoffer 508 saatja.
Maailm, milles õppisid eksisteerima jääb igaveseks minevikku.

Kasutaja avatar
Xpike
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Juul 27, 2010 10:34 pm
QTH: KO28YY
Asukoht: Viljandi-Pärnu

Re: Hõikamine

PostitusPostitas Xpike » E Nov 22, 2010 6:32 pm

Täna öösel sai proovitud siis sama saatjaga Pärnus seda kordajat. Ei tea kas seadistused olid valesti või oli asukoht parem, igastahes võttis sama koha pealt ilusti kordaja lahti. Läksin ka lähemale ja sain selgemat heli. Siis hiljem autoga eemaldudes proovisin veel mitmeid kordi. Tundub, et mu saatja ei saada kuigi kvaliteetset heli: et siis R= 1 või 2. Ja signaalitugevuse kohta ei tea. Linnavahel sõites viimast korda sain lahti kuskil Liiva tänava ja Riia maantee ristis. Hiljem proovisin Männi tänava ja Rääma tänavav risti lähedal jõe pervel. Sealt võttis lahti aga paraku mu jaama squelchi ta stabiilselt lahti ei hoidnud. Kokkuvõttes: jaam on sitt.

Eelnevalt kodus (seal kus mu QTH) veel ühendasin sellele jaamale järgi Iskra P28 NMT antenni, mis oli mu RAS1000 terminali küljes ja keerasin selle viljandi peale. Kuna katuseräästas jäi ette, siis viimane element jäi kõveraks. Siis tegin saatmisekatse. Ennem kui kordaja poolne "roger beep" saadeti, oli minu sõnumi ja kordaja "roger beep"'i vahel üks vaikuse hetk. See vaikus oli väga vaikne ja "roger beep" oli väga puhas. Siis eeldan, et vastuvõtt on 5/9 aga minu saatmine, mis tuli ennem seda oli vaevu arusaadav ja ka oli palju staatikat. Ütleks siis 1/5.

Minu jaam (Hoffer 508) on originaalis väga halva antenniga, mis ei ole üllatav. Lisaks veel ei suuda see jaam kõnest saadud signaali adekvaatselt eetrisse lasta (isegi toast teise tuppa on maksimaalselt 2/9).
Sellised on minu mõtted selle jaama teemal.

Ootan kunas EINAR keldris ära käib ja ehk saan siis endale teised jaamad. Üritan siis nendest maksimumi võtta.
Maailm, milles õppisid eksisteerima jääb igaveseks minevikku.

Kasutaja avatar
Mario
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 212
Liitunud: K Nov 21, 2007 11:54 pm
QTH: KO18WU
Asukoht: E-R: Laagri ja R-P ko18wu
Kontakt:

Re: Hõikamine

PostitusPostitas Mario » E Nov 22, 2010 11:05 pm

Aga võta juba parem midagi sellist: http://foorum.cbradio.ee/viewtopic.php?f=6&t=4647
CB- Emperor Shogun->kl200p->1/2baas
PMR- Wouxun KG-UVD1P
Salalux

Kasutaja avatar
Xpike
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Juul 27, 2010 10:34 pm
QTH: KO28YY
Asukoht: Viljandi-Pärnu

Re: Hõikamine

PostitusPostitas Xpike » T Nov 23, 2010 12:08 am

Ma mõtlen selle peale. Niikuinii ma arvestasin, et palgapäeval on alles raha midagi osta. Nagu ikka.
Maailm, milles õppisid eksisteerima jääb igaveseks minevikku.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 3 külalist

cron