Soovitage läpakat

Kõik teemad mis ei sobi teiste teemade alla
Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Soovitage läpakat

PostitusPostitas Kaljukits » K Apr 06, 2011 9:04 am

Kuna pole turuga absoluutselt kursis, siis pöördun soovituste saamiseks teie kõigi poole.
Plaan siis osta mingi odavam läpakas, mida kasutaksin vahel kuskil väljasviibides. Gabariidid ja kaal võiksid olla väikesed, et mugav kaasas tassida oleks. Hind võiks jääad kuskil 400 euro kanti.
Õ täht on oluline ja kõvaketas võiks ka olla mehhaaniline :D. Wifi ja muud vidinad on vist kõikidel default.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Soovitage läpakat

PostitusPostitas officer » K Apr 06, 2011 11:39 am

...mul on DELL läpakas olemas (Latitude D520), kasutan seda küll enamus statsionaris, järsku oleks pop ja noortepärane ning kulutuste optmeerimise koha pealt võtta mingi 10" tahvelarvuti /tablet/?
Viimati muutis officer, K Apr 06, 2011 8:59 pm, muudetud 1 kord kokku.
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
pauhh
Veteran
Veteran
Postitusi: 847
Liitunud: T Okt 14, 2008 7:37 pm
QTH: KO18UW
Asukoht: Taebla
Kontakt:

Re: Soovitage läpakat

PostitusPostitas pauhh » K Apr 06, 2011 12:27 pm

DELL on muidugi ülekõige! Kasutan seda brändi tööd tehes kui ka vabal ajal. Kuid viimased kuud kasutan mobiilsena Samsung Galaxy Tab tahveltelefoni ja olen igati rahul!
Parimatega,
Janek alias Pauhh/ES2ADF
http://pauhh.planet.ee/adf

rannamees
Väga vana tegija
Väga vana tegija
Postitusi: 509
Liitunud: T Jaan 18, 2005 5:21 pm
QTH: KO29KI
Asukoht: P8.00
Kontakt:

Re: Soovitage läpakat

PostitusPostitas rannamees » K Apr 06, 2011 1:02 pm

Asus EEEPC vist ainuke normaalne mis mahub hinda ja mõõtudesse.

http://flex.ee/2460-Asus-Eee-PC-1201PN-Hall

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Soovitage läpakat

PostitusPostitas officer » K Apr 06, 2011 1:41 pm

...sinna mahub ka Dell Mini 1018,...aga kõvaketas, miks peaks see (tänapäeval) mehaaniline olema? nn.Netbook'idel peab ta nii kui nii eraldi hankima,vist?
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Soovitage läpakat

PostitusPostitas Kaljukits » K Apr 06, 2011 1:55 pm

officer kirjutas:...aga kõvaketas, miks peaks see (tänapäeval) mehaaniline olema?

Olen siit sealt kuulnud, et need suured mälupulkkettad pidid üsna piitatud pöördumiste arvuga olema. Aga eks kõik sõltub ka valmistajast.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: Soovitage läpakat

PostitusPostitas ermo » K Apr 06, 2011 2:43 pm

Mina DELL'i ei soovita. Viimase 6 kuu jooksul minu tutvusringkonda ostetud DELL'id on kõik
viimseni vigaseks osutunud. 1 isendiga lugu eriti hapu, garantiis viibinud rohkem kui kasutuses.
Endale soetasin hiljaaegu kõikeoskava Samsung Galaxy Ace telefoni. Ajab asjad kenasti ära.
Aga ehk investeerid pisut rohkem ja võta ASUS'e läpakas.

Neile, kes tunnevad huvi, mis DELLil viga - tundub, et on hoitud kõvasti kooste kvaliteedilt kokku.
Kokku neid katkiseid 5 ja igal oma erinev viga. Ühel lausa emaplaadil mingid jootevead ning asja nali
selles, et omanik ei ole üldse mängur ega vaata ka filme...

Mälupulkketastega lihtne - paar tuhat korda kirjuta ketas otsast-lõpuni täis ja viska minema.
Midagi pole enam alles

Kasutaja avatar
mega
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 239
Liitunud: E Mai 07, 2007 12:46 am
QTH: KO38IJ50
Asukoht: Tartu

Re: Soovitage läpakat

PostitusPostitas mega » K Apr 06, 2011 2:53 pm

Mina arvan, et Delli on lihtsalt liiga palju turul :) Kõigil juhtub. Minul on negatiivne kogemus HP äriklassiga. Surevus garantiiajal üle 50%. Seda on liiga palju! Ja lisaks kõigele on HP garantii võrreldes Delliga lühike. Eelmisel aastal soetasime 13 tk Vostro 3005 ja 100% veatud. 4 tk Latitude E seeriaid ja vaid üks aku läheb varsti vahetusse. Latitude garantii 5 aastat ja Vostrol 3! Ja seda ilma ekstra juurde ostmata.
Parimat,
mega : 3Ø4IT

Kasutaja avatar
398AZP
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 204
Liitunud: K Dets 02, 2009 4:07 pm
QTH: KO39RI04AV
QTH2: KO28TJ40AO
Asukoht: Jõhvi

Re: Soovitage läpakat

PostitusPostitas 398AZP » K Apr 06, 2011 6:59 pm

Olen töötanud Toshibaga ja sellest margist jäi küll helge mälestus. Otsin ka ise endale uuemat läppakat ning klickis oli parameetritelt sobiv toshiba täitsa olemas ja hindki oli vist 400-450 eurikut.
kutsung: Paul
Intek 150 plus, antenn SIRIO ML 145, Cobra MT800
KO39RI04AV

Kasutaja avatar
mart63
Veteran
Veteran
Postitusi: 416
Liitunud: E Dets 14, 2009 7:09 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Soovitage läpakat

PostitusPostitas mart63 » K Apr 06, 2011 8:26 pm

ermo kirjutas:Mina DELL'i ei soovita. Viimase 6 kuu jooksul minu tutvusringkonda ostetud DELL'id on kõik
viimseni vigaseks osutunud. 1 isendiga lugu eriti hapu, garantiis viibinud rohkem kui kasutuses.
Endale soetasin hiljaaegu kõikeoskava Samsung Galaxy Ace telefoni. Ajab asjad kenasti ära.
Aga ehk investeerid pisut rohkem ja võta ASUS'e läpakas.

Neile, kes tunnevad huvi, mis DELLil viga - tundub, et on hoitud kõvasti kooste kvaliteedilt kokku.
Kokku neid katkiseid 5 ja igal oma erinev viga. Ühel lausa emaplaadil mingid jootevead ning asja nali
selles, et omanik ei ole üldse mängur ega vaata ka filme...

Mälupulkketastega lihtne - paar tuhat korda kirjuta ketas otsast-lõpuni täis ja viska minema.

ASUS nüüd küll mingii väga väärt mark pole, kvaliteetsed on siiski Delli ja Lenovo äriklassi kompuutrid. Igasugu odavklassi Dellid ongi loodud surema - you get what you pay for.. :wink:
Jutt SSD'de (solid state disk) kohta ei pea ka paika.
Kui tahta korralikku töölooma, kuid ei taha uue äriklassi arvuti hinda (1000€+) maksta, siis tasub vaadata mõned aastad vanade äriklassi sülerite poole. Dell D630, Lenovo T61 jne, kuulikindlad riistad. Saab täitsa 300-400€ eest juba ning jaksust ei tule ka puudu.
Dnt Strato Mini 80CH CB|Wouxun KG-UVD1P + 10el.70cm yagi,7el.2m yagi|Icom IC-R10
ES1MSD

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Soovitage läpakat

PostitusPostitas officer » K Apr 06, 2011 9:31 pm

ermo kirjutas:Mälupulkketastega lihtne - paar tuhat korda kirjuta ketas otsast-lõpuni täis ja viska minema.


....kui sul ikka 3T mahuga SSD on, siis ma tahaks väga teada, mitu korda sa seda täis kirjutad :D
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: Soovitage läpakat

PostitusPostitas ermo » K Apr 06, 2011 10:34 pm

officer kirjutas:
ermo kirjutas:Mälupulkketastega lihtne - paar tuhat korda kirjuta ketas otsast-lõpuni täis ja viska minema.


....kui sul ikka 3T mahuga SSD on, siis ma tahaks väga teada, mitu korda sa seda täis kirjutad :D


Näita mulle 3Tb suurust SSD draivi...kui kuskil müügil, siis täitsa kaaluks ostmist :D
Ja SSD sureb. Endal hiljutine kogemus sd-kaardi surma kohta. Oli valvekaamera sees. 4Gb kaart ning kirjutati
umbes 20 korda päevas täis, arvutuste järgi 3000 täiskirjutust.

Aga mina olen nõus täitsa eespool kirjutatuga - paar aastat vana äriklassi masin on rohkem väärt kui tänased uued
läpakad. Ja Asuse kohta ei saa ma midagi halba kosta. Endal Asus, paaril tuttaval samuti. Kõik kusjuures
aastatst 2007 - 2008. Uuemate kohta netist lugedes ei ole tõesti kiita...
Midagi pole enam alles

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Soovitage läpakat

PostitusPostitas officer » K Apr 06, 2011 10:49 pm

ermo kirjutas:
officer kirjutas:
ermo kirjutas:Mälupulkketastega lihtne - paar tuhat korda kirjuta ketas otsast-lõpuni täis ja viska minema.


....kui sul ikka 3T mahuga SSD on, siis ma tahaks väga teada, mitu korda sa seda täis kirjutad :D


Näita mulle 3Tb suurust SSD draivi...kui kuskil müügil, siis täitsa kaaluks ostmist :D


...mulle tundub, et ma väitlen teemadel, mida eriti ei jaga :D sry!
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
mart63
Veteran
Veteran
Postitusi: 416
Liitunud: E Dets 14, 2009 7:09 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Soovitage läpakat

PostitusPostitas mart63 » N Apr 07, 2011 7:44 am

Ei tasuks sassi ajada mälukaarti ja SSD ketast, mälukaart tõesti võib paarituhande kirjutamisega surra. SSD on ikka ehitatud süsteemikettana töötamaks ning kasutatud vähe teist tehnoloogiat, ei ole nigu kõrvu jäänd, et keegi oleks juba suutnud mõne SSD katki kirjutada. :)
Dnt Strato Mini 80CH CB|Wouxun KG-UVD1P + 10el.70cm yagi,7el.2m yagi|Icom IC-R10
ES1MSD

Kasutaja avatar
bob
Veteran
Veteran
Postitusi: 569
Liitunud: R Veebr 26, 2010 12:23 pm
QTH: KO29IJ66
Asukoht: TLN

Re: Soovitage läpakat

PostitusPostitas bob » N Apr 07, 2011 8:09 am

mart63 kirjutas:Ei tasuks sassi ajada mälukaarti ja SSD ketast, mälukaart tõesti võib paarituhande kirjutamisega surra. SSD on ikka ehitatud süsteemikettana töötamaks ning kasutatud vähe teist tehnoloogiat, ei ole nigu kõrvu jäänd, et keegi oleks juba suutnud mõne SSD katki kirjutada. :)

No on ikka küll, ssd'ga on asi lihtne, vaatad kui kirjutus protsess käib, tõmbad toite tagant ära, ssd on käpuli. kaputt.
Võtad hdd, pärast sama nalja teed chkdsk/f ja asi töötab edasi :)

Isegi kui sul jääb füüsiline BAD kuhugi sisse, siis hdd saad sa enamus taastada. SSD vigane kivi tähendab sinu andmete surma.

Ja anyway, mis puudutab Delli siis on partii lõikes päris vigaseid masinaid. Kui veel ei tea keegi, siis Dell ei tooda ise masinaid, vaid tellib need suvalistest odavatest tehastest. Odavatest juppidest koostatud kalli brändi masin.
PiltPilt
ES1/ES2/304-BOB/2480010


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist