NIMED,KUTSUNGID

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

NIMED,KUTSUNGID

PostitusPostitas äpu » N Veebr 02, 2012 3:25 pm

Üks tähelepanek.
Kutsungid eetris ja Foorumis,mõnedel kasutajatel on need erinevad. :?: Oleks nagu tõenäolisem need ka ühesugusteks muuta.Peaks veel niipalju mainima,et see kutsung võiks olla ikka niisuhgune ,et eetris läbi raginate aru oleks saadav,mida lühem,seda arusaadavam(siinkohal ma ei mõtle CB 304...)
Mida siis arvate.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: NIMED,KUTSUNGID

PostitusPostitas Ambur » N Veebr 02, 2012 5:41 pm

Olen samal seisukohal. Hea oleks kui CB foorumis kasutajanimi langeks kokku CB eetris kasutatava nn. kohaliku kutsungiga (Äpu, Ambur, Kaljukits Sombi, Skeem, Joosep jne).
Siis ei tekiks segadust, ei foorumis ega ka eetris, kellega tegu.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: NIMED,KUTSUNGID

PostitusPostitas Kaljukits » N Veebr 02, 2012 7:47 pm

Äpul on 100% õigus!!
Kas näiteks foorumikasutaja Po18, kes identifitseerib oma asukohta QTH: a7423A kasutab oma kutsungit PapaOskarKaheksateist? Ma siiralt kahtlen. Aga eks operaatorid panevad need asjad ikka ise paika. ambureid, kaksikuid, kaljukitsesid jne võib olla kümneid, aga "kes on kes" küsimusele on vastust leida kaunis lihtne.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
sqirrel
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 218
Liitunud: R Dets 04, 2009 9:34 pm
QTH: KO29HH66
Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kontakt:

Re: NIMED,KUTSUNGID

PostitusPostitas sqirrel » N Veebr 02, 2012 9:04 pm

Sellisel juhul kas meie foorumi administraatorid saavad soovijail need nimed ära muuta nii, et vanad postitused siis uue CB eetrinimega välja tuleks? Näiteks mina olen foorumis kasutajanimega sqirrel (nagu ka teistes foorumites mida kasutan), kohalikus CB eetris aga kasutan kutsungit Astro. Selle olen ka foorumi signatuuri pannud. Kuid mul ei oleks midagi ka selle vastu kui keegi administraatoritest muudaks siin mu praeguse kasutajanime Astro'ks.
ASTRO / 304VP / ES2PRV

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: NIMED,KUTSUNGID

PostitusPostitas Kaljukits » N Veebr 02, 2012 9:50 pm

Adminn, Marco, saab. Teised mitte.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
mark-lll
Veteran
Veteran
Postitusi: 862
Liitunud: R Okt 10, 2008 10:59 pm
QTH: KO29IK63
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: NIMED,KUTSUNGID

PostitusPostitas mark-lll » N Veebr 02, 2012 10:16 pm

jaa, võiks olla küll samad. Ehkki osadel nii on ja siis on meeldivam ka kutsuda ja aru saada kellega tegu.

endast ma ei hakka rääkima..kõik teavad et üks... mis siin, mis õhus :D
Mark 3, ES1KPO
X30, Anytone AT-779UV
Pr 145, Taylor 3
AT5888 UV, NR 770R, GT-3TP
Retevis RT3

keri_saar
Veteran
Veteran
Postitusi: 302
Liitunud: P Sept 20, 2009 5:40 pm
Asukoht: KO29MQ

Re: NIMED,KUTSUNGID

PostitusPostitas keri_saar » N Veebr 02, 2012 10:38 pm

Siis peaks vist ruulidesse vastava sissekande tegema. Mul näed on erinevad nii kutsung kui kasutajanimi.
Põhjus ajalooline. Mingil põhjusel oli vaja foorumisse saada veel enne kui raadioeetris tegutsesin, ning see foorumi nimi isiklikuks kutsungiks eriti ei sobi, kuigi on võibolla seotud kuidagi.

Võib ka nii:
--------------------------------------
ABC, ES2APR
_____________________
ABC; ES2APR

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 831
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: NIMED,KUTSUNGID

PostitusPostitas postikana » N Veebr 02, 2012 10:44 pm

Kui seltsimees tuleb kuus korra eetrisse läbi raginate, siis vaevalt sellest suurt kasu on, et siin nimi sellega ühtib, mis ta üritas eetris öelda. Ja mõni ei kasutagi netti, kuid eetris on igapäevaselt. Et las asi olla nagu on.
Punkt

Kasutaja avatar
Xpike
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Juul 27, 2010 10:34 pm
QTH: KO28YY
Asukoht: Viljandi-Pärnu

Re: NIMED,KUTSUNGID

PostitusPostitas Xpike » N Veebr 02, 2012 10:58 pm

Kui oli võimalik siia QTH lahter panna, mis iga postituse kõrval on, siis on ka võimalik ju erinevate kutsungite lahtrid panna. Nt:
HAM: BLABLALBA
CB: BLABLABLA
10m: BLABLABLA
röntgen: BLABLABLA
Siis pole vaja ajalugu lõhkuda ja vahel vanu postitusi lugedes saab ka aru mis teema on.. tekkiski juba küsimus bandiidiga ükskord
Maailm, milles õppisid eksisteerima jääb igaveseks minevikku.

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: NIMED,KUTSUNGID

PostitusPostitas Ambur » N Veebr 02, 2012 11:11 pm

Tegelikult piisab täiesti sellest, kui igaühel oleks signatuuris kirjas ka eetri kutsung (kutsungid), nagu Sqirrelil ja ka Keri_saarel juba ongi.
Sealt on selgelt näha kellega tegemist, nii et pole vast midagi muutma vaja hakata.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
1Kusti
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 127
Liitunud: E Mai 02, 2011 10:40 pm
QTH: KO29IJ28XN
QTH2: KO18SW65WN
Asukoht: TLN (Mustamäe), Haapsalu

Re: NIMED,KUTSUNGID

PostitusPostitas 1Kusti » N Veebr 02, 2012 11:13 pm

Ja endiselt 1 Kusti ei oleks selle vastu, et RSS uudisvoona oma meilikasti mitte saada vale kella-ja aastaajaga sõnumeid. Miski on viltu, aga keegi aru ei saa, kuskohas täpselt. Marco, wake up

Ehk siis : T 3.01.2012 1:13, kuigi tegelikult on...
ES1GRA
55 959 414

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5368
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: NIMED,KUTSUNGID

PostitusPostitas Kaljukits » R Veebr 03, 2012 2:12 am

Tundub, et hapukurgi aeg nagu...
Äkki tuleb häid ideid Laitse talvepäva agendasse?
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Skeem
Veteran
Veteran
Postitusi: 513
Liitunud: R Jaan 23, 2009 12:45 am
Asukoht: KO29DE93-Laitse

Re: NIMED,KUTSUNGID

PostitusPostitas Skeem » P Veebr 05, 2012 12:53 am

Siin siis Skeemi mõtteavaldus oma kutsungi ja kasutajanime arendusest:
Kuna tehnikumis (TPT) sain endale hüüdnimeks Skeem ja nostalgijast segadusse viiduna registreerusin ka siinses ja mitmes muus foorumis selle nime all , ju ma siis ikke Skeem ka olen.Hiljem , raadioeetris hakkasin kasutama täpsustavat viidet "Laitse Skeem" , kes ma ju elukoha järgi ka olen.Hakkas ju minu QTH kandist lisanduma nii CB-eetrisse , kui ka Foorumisse teisigi (Laitse Kopamees , Laitse Pikk ...).Kõik ei lisa seda Laitset alati ette ja polegi tähtis .Mis "Raadio Laitsenburgi" puutub , olen kuskil kriblanud , et "Radio Luxembourg" aitas mul omal ajal tehnikumi lõputööd paremini öötundidel teha ja Inseneriga tegime 6,25mm magnetlindi peale ka "mölasalvestisi"-ja mixe nime all ,mis teineteisele suht sarnased .Ning kuna minu baasjaamast teevad sageli ka teised häält , tuli eraldada raadiojaam isikust kui sellisest keelelises tähenduses.
Mis nüüd puudutab QTH määratlemise teemat , siis ega ma aru ei saa küll , kui sisse toxitaxe 123XYZ%? näitusex. Samas tundub,et sisselogijaid sattub siia ka tont teab kuskandist üle ilma........ :?: :?: ja paljud ei tea QTH-st ega muustki ei ööd , ega musta mütsigi.
Minu jutu rezümee oleks ehk selline ,et mõistlik oleks oma kasutajanimi ja kutsung võimaluse korral ühendada . Mis QTH-sse puutub , siis ma ei tea , kas saaks mingi filtri ette panna , ... või admin ja moded lihtsalt teatavad registreerujale , et asi on nii ja nii ,asugu uus tulija kas või teisel pool Päikest.
Ma jätan selle targutamise nüüd järele.
Kõikke paremat!
Laitse Skeem.Baasjaam"Raadio Laitsenburg",bandid-11mCB,0,7mPMR,80-10-2m-0,7mHAM.ES2ORL


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist

cron