Magnet antennile lühem antenn otsa

Kõik antennijutud siia
laskarpoiss
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: K Veebr 08, 2012 11:04 pm
QTH: KP20NF22

Magnet antennile lühem antenn otsa

PostitusPostitas laskarpoiss » P Mär 04, 2012 8:55 pm

Tere, olen võhik sellel alal, kuid mul autol (Jeep) on katusel magnet antenn umbes 145cm, kas võin sinna asemele keerata sinna keermesse garaasist leitud tava antenni 45cm umbes. Kas mu jaam (S-mini) jääb toimima ikka või keerab midagi tuksi ja ei levi enam yldse.
Ärge pahandage kui ilgelt l....ll küsimus on :oops:

janno
Veteran
Veteran
Postitusi: 759
Liitunud: N Dets 20, 2007 12:59 pm
QTH: KO37MU
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Magnet antennile lühem antenn otsa

PostitusPostitas janno » P Mär 04, 2012 9:19 pm

Jah võib ikka, peasi kui keere sobib. 8) Muidugi vaata enne mis SWR, kui ei tea mis antenniga tegu on ?
CB-CH23FM/PMR446-CH6,00/2m-145,500/70cm-433,500/80m-3,670 - http://wiki.kuus.eu

laskarpoiss
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: K Veebr 08, 2012 11:04 pm
QTH: KP20NF22

Re: Magnet antennile lühem antenn otsa

PostitusPostitas laskarpoiss » P Mär 04, 2012 10:03 pm

janno kirjutas:Jah võib ikka, peasi kui keere sobib. 8) Muidugi vaata enne mis SWR, kui ei tea mis antenniga tegu on ?


Keere sobib ideaalselt, kuid mis asi on SWR ja kust ma seda vaatan kas sobib. Antenn mille tahaks panna vedeleb mul garaasis juba pikemat aega ja tean vaid et on auto raadio antenn.

janno
Veteran
Veteran
Postitusi: 759
Liitunud: N Dets 20, 2007 12:59 pm
QTH: KO37MU
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Magnet antennile lühem antenn otsa

PostitusPostitas janno » P Mär 04, 2012 10:20 pm

Kui tal nii ilus vint siis ma kipun kahtlema, et tavaline raadioantenn on.... aga kui oled kindel, et on tõesti tavaline raadio antenn siis ei sobi ta sinu jaama taha kohe mitte, vähemalt mitte saatele minekuks. SWR on seisulaine mõõdetakse seda SWR-mõõtjaga, lihtsamalt öeldes vale antenniga, mis ei ole hääles ei lähe midagi antennist välja ja see ei pruugi kohe mitte jaamale hästi mõjuda.

laskarpoiss kirjutas:
janno kirjutas:Jah võib ikka, peasi kui keere sobib. 8) Muidugi vaata enne mis SWR, kui ei tea mis antenniga tegu on ?


Keere sobib ideaalselt, kuid mis asi on SWR ja kust ma seda vaatan kas sobib. Antenn mille tahaks panna vedeleb mul garaasis juba pikemat aega ja tean vaid et on auto raadio antenn.
CB-CH23FM/PMR446-CH6,00/2m-145,500/70cm-433,500/80m-3,670 - http://wiki.kuus.eu

laskarpoiss
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: K Veebr 08, 2012 11:04 pm
QTH: KP20NF22

Re: Magnet antennile lühem antenn otsa

PostitusPostitas laskarpoiss » P Mär 04, 2012 10:23 pm

Selge, siis ei hakka seda sinna ka panema.

Kasutaja avatar
Xpike
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Juul 27, 2010 10:34 pm
QTH: KO28YY
Asukoht: Viljandi-Pärnu

Re: Magnet antennile lühem antenn otsa

PostitusPostitas Xpike » E Mär 05, 2012 2:48 am

laskarpoiss kirjutas:Selge, siis ei hakka seda sinna ka panema.


Janno tahab öelda, et kui vale asi, siis võib sul jaamale haiget teha, kui saatele lähed. Levi võtab too lühem antenn arvatavasti vähemaks ka, aga kindlasti saab auto oksade alt paremini liikuda :) Kui sa tead, et see kindlalt autoantenn on, siis võid rohkem infot ka anda, et kus see olnud on, sest et ilma lubadeta on ainult kaks sagedusala võimalik kasutada. Neil sagedusaladel on aga väga erinevad antennide häälestused. Kui räägid juttu kõrvale, siis võime siin aimata, et mis antenniga sul tegu on. Kui leiad mõne marginumbri või teed pilti on ka veel parem.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist