Volbriõhtu 11m test

Jaga infot ürituste kohta ja kommenteeri
Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Volbriõhtu 11m test

PostitusPostitas Kaljukits » E Mai 07, 2012 8:23 pm

sombi kirjutas:Kas ma oma nelja sidega esikümnesse pääsesin? Tegelikult on selline üritus üldse ebavõrdne, sest kust kohast ma siin kandis sidetajaid leian?

Ja Sa oled hetkel viies, ei pannud ju jutu sees olevat logi tähelegi. Kahjuks oli see ka ainult loetelu operaatoritest, kellega töötasid, mitte logi :) milles nagu 5 kontakti, mitte 4?
Mis ebavõrdsusesse puutub, siis iga Eestist väljapoole QSO oleks Sulle andnud punkte samapalju kui viis eesti operaatorit. Ja iga Euroopast välja QSO, kui 10 kohalikku operaatorit.

Hetkel siis foorumisse postitatud logide põhjal edetabel selline:

1.JOOSEP QSO-d 15 (sh. 2 QSO-d Inglismaalt)
2. SKEEM QSO-d 12
3. KRIIMU QSO-d 9

4. DZINN QSO-d 7
5. SOMBI QSO-d 5
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Volbriõhtu 11m test

PostitusPostitas sombi » E Mai 07, 2012 8:26 pm

Aga kui levi pole? Ega sel õhtul polnudki suuremat levi, seega on maakonnad erinevate võimalustega. Ma saaks aru kui tehakse võistlus pikima kohaliku side jaoks, aga ka siin on levitingimused erinevad.
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Volbriõhtu 11m test

PostitusPostitas Evo » T Mai 08, 2012 8:50 am

Lõuna- Eestis oli asi rahulik. Lobisesime neljakesi: Hanno, Aare, Tom-80 ja mina.
Korraks kuulsin Põhja- Ameerikat hõikamas, aga sidet ei saanud.

arvo
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 102
Liitunud: R Veebr 04, 2011 9:46 pm
QTH: KO29HK08
Asukoht: Tallinn, Kakumäe

Re: Volbriõhtu 11m test

PostitusPostitas arvo » T Mai 08, 2012 12:43 pm

Reeglitega:
Kaljukits kirjutas:Eesmärk: Saada max arv QSO-id KOGU MAAILMAST 11m lainealal ja tähistada koos Volbirõhtut.
Iga Eesti-Eesti QS0=1 punkt
Iga Euroopa QSO= 5 punkti
Iga QSO outside of the Europe = 10 punkti
QSO!

Kui nüüd võistlus käib punktide peale,siis on tegelikult kohaliku side osakaal suht väike, kui vähegi levi on. Seekord tegelikult oli veidi ka levi. Ehk, kes peale passis ja mõned väilismaa sided sai, on kohe tabeli tipus (eeldas küll sidebandi võimalust).
Mulle tundub, et selliste reeglitega võistlusel hea tulemuse saamiseks polnud seekord oma QTH asukoht esmatähtis.
Arvo / 3Ø4JA /ES1JA
Yaesu FT-847
Yaesu FT-897D
President Lincoln
IC-706MKIIG autos
Midland CT790

Kasutaja avatar
Joosep
Veteran
Veteran
Postitusi: 315
Liitunud: L Nov 28, 2009 4:41 pm
QTH: KO29KK
Asukoht: Iru, Jõelähtme vald, Harjumaa

Re: Volbriõhtu 11m test

PostitusPostitas Joosep » T Mai 08, 2012 1:08 pm

sombi kirjutas:Kas ma oma nelja sidega esikümnesse pääsesin? Tegelikult on selline üritus üldse ebavõrdne, sest kust kohast ma siin kandis sidetajaid leian?

Sombi, sul seal müravaba piirkond, otsi metsast pikk kuusemast ja vea antenn sinna üles, küll siis sided tulevad.
Joosep 3Ø4AJ, ES2AJK
President George, Alan 42, ML 145, Sirio 827 5/8, Sirio SY-27-4 jagi, PMR

peeter
Veteran
Veteran
Postitusi: 324
Liitunud: N Juul 13, 2006 10:42 am
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Volbriõhtu 11m test

PostitusPostitas peeter » T Mai 08, 2012 2:48 pm

arvo kirjutas:Reeglitega:
Kaljukits kirjutas:Eesmärk: Saada max arv QSO-id KOGU MAAILMAST 11m lainealal ja tähistada koos Volbirõhtut.
Iga Eesti-Eesti QS0=1 punkt
Iga Euroopa QSO= 5 punkti
Iga QSO outside of the Europe = 10 punkti
QSO!

Kui nüüd võistlus käib punktide peale,siis on tegelikult kohaliku side osakaal suht väike, kui vähegi levi on. Seekord tegelikult oli veidi ka levi. Ehk, kes peale passis ja mõned väilismaa sided sai, on kohe tabeli tipus (eeldas küll sidebandi võimalust).
Mulle tundub, et selliste reeglitega võistlusel hea tulemuse saamiseks polnud seekord oma QTH asukoht esmatähtis.

See värk kisub ju vägisi hamminduse poole. Mis siin CB-ga ühist on sel juhul?
Tervitustega
Peeter

arvo
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 102
Liitunud: R Veebr 04, 2011 9:46 pm
QTH: KO29HK08
Asukoht: Tallinn, Kakumäe

Re: Volbriõhtu 11m test

PostitusPostitas arvo » T Mai 08, 2012 3:01 pm

peeter kirjutas:See värk kisub ju vägisi hamminduse poole. Mis siin CB-ga ühist on sel juhul?


11m laineala :mrgreen:
Arvo / 3Ø4JA /ES1JA
Yaesu FT-847
Yaesu FT-897D
President Lincoln
IC-706MKIIG autos
Midland CT790

Kasutaja avatar
Joosep
Veteran
Veteran
Postitusi: 315
Liitunud: L Nov 28, 2009 4:41 pm
QTH: KO29KK
Asukoht: Iru, Jõelähtme vald, Harjumaa

Re: Volbriõhtu 11m test

PostitusPostitas Joosep » T Mai 08, 2012 3:06 pm

peeter kirjutas:
arvo kirjutas:Reeglitega:
Kaljukits kirjutas:Eesmärk: Saada max arv QSO-id KOGU MAAILMAST 11m lainealal ja tähistada koos Volbirõhtut.
Iga Eesti-Eesti QS0=1 punkt
Iga Euroopa QSO= 5 punkti
Iga QSO outside of the Europe = 10 punkti
QSO!

Kui nüüd võistlus käib punktide peale,siis on tegelikult kohaliku side osakaal suht väike, kui vähegi levi on. Seekord tegelikult oli veidi ka levi. Ehk, kes peale passis ja mõned väilismaa sided sai, on kohe tabeli tipus (eeldas küll sidebandi võimalust).
Mulle tundub, et selliste reeglitega võistlusel hea tulemuse saamiseks polnud seekord oma QTH asukoht esmatähtis.

See värk kisub ju vägisi hamminduse poole. Mis siin CB-ga ühist on sel juhul?

Hei Peeter

Ega asi päris hammindus ka ikka ei ole kuigi nii CB-s ja ham alas on pikemad sided alati kõiki huvitanud. Kui saad CB peal ikka pikki sidesid siis ei ole seal midagi pahasti, pigem huvitav, sõltub mida keegi tahab.
Joosep 3Ø4AJ, ES2AJK
President George, Alan 42, ML 145, Sirio 827 5/8, Sirio SY-27-4 jagi, PMR

peeter
Veteran
Veteran
Postitusi: 324
Liitunud: N Juul 13, 2006 10:42 am
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Volbriõhtu 11m test

PostitusPostitas peeter » T Mai 08, 2012 3:23 pm

Ma pidasin ikka seda silmas, et kui minna väljapoole CB sagedusala ja kasutada SSB modulatsiooni.
Loomulikult pole mul midagi selle vastu, kui teha CB diapasoonis DX sidesid. Ka endale meeldib see!

Kel amatööri kutsungit pole, ei tohiks justkui CB-st välja ronida :o
Tervitustega

Peeter

arvo
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 102
Liitunud: R Veebr 04, 2011 9:46 pm
QTH: KO29HK08
Asukoht: Tallinn, Kakumäe

Re: Volbriõhtu 11m test

PostitusPostitas arvo » T Mai 08, 2012 3:33 pm

peeter kirjutas:Ma pidasin ikka seda silmas, et kui minna väljapoole CB sagedusala ja kasutada SSB modulatsiooni.
Loomulikult pole mul midagi selle vastu, kui teha CB diapasoonis DX sidesid. Ka endale meeldib see!

Kel amatööri kutsungit pole, ei tohiks justkui CB-st välja ronida :o


Oot oot, kes CB-st välja roninud on?? SSB on lubatud. Või on CB F band keelatud :cry:, sel juhul on ikka suur seltskond siin pätte ja kaabakaid, ma ise kaasa arvatud.
Arvo / 3Ø4JA /ES1JA
Yaesu FT-847
Yaesu FT-897D
President Lincoln
IC-706MKIIG autos
Midland CT790

peeter
Veteran
Veteran
Postitusi: 324
Liitunud: N Juul 13, 2006 10:42 am
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Volbriõhtu 11m test

PostitusPostitas peeter » T Mai 08, 2012 3:45 pm

arvo kirjutas:
peeter kirjutas:Ma pidasin ikka seda silmas, et kui minna väljapoole CB sagedusala ja kasutada SSB modulatsiooni.
Loomulikult pole mul midagi selle vastu, kui teha CB diapasoonis DX sidesid. Ka endale meeldib see!

Kel amatööri kutsungit pole, ei tohiks justkui CB-st välja ronida :o


Oot oot, kes CB-st välja roninud on?? SSB on lubatud. Või on CB F band keelatud :cry:, sel juhul on ikka suur seltskond siin pätte ja kaabakaid, ma ise kaasa arvatud.

Ma ise nii ei julgeks just nii nimetada, kuid sinnapoole kisub küll.
Kui seadust lugeda, siis lubatakse ju üldrahvalikult kasutada vaid CB 40-t kanalit (C diapasoon) AM ja FM modulatsioonis ja võimsusega kuni 4W. Vist oli seal ka antenni kohta oma piirang.
Kõik muu jääb amatööride mängumaale.
Tervitustega

Peeter

Kasutaja avatar
Dzinn
Veteran
Veteran
Postitusi: 625
Liitunud: K Aug 26, 2009 2:56 pm
QTH: KO29FH
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: Volbriõhtu 11m test

PostitusPostitas Dzinn » T Mai 08, 2012 3:48 pm

peeter kirjutas:
arvo kirjutas:
peeter kirjutas:Ma pidasin ikka seda silmas, et kui minna väljapoole CB sagedusala ja kasutada SSB modulatsiooni.
Loomulikult pole mul midagi selle vastu, kui teha CB diapasoonis DX sidesid. Ka endale meeldib see!

Kel amatööri kutsungit pole, ei tohiks justkui CB-st välja ronida :o


Oot oot, kes CB-st välja roninud on?? SSB on lubatud. Või on CB F band keelatud :cry:, sel juhul on ikka suur seltskond siin pätte ja kaabakaid, ma ise kaasa arvatud.

Ma ise nii ei julgeks just nii nimetada, kuid sinnapoole kisub küll.
Kui seadust lugeda, siis lubatakse ju üldrahvalikult kasutada vaid CB 40-t kanalit (C diapasoon) AM ja FM modulatsioonis ja võimsusega kuni 4W. Vist oli seal ka antenni kohta oma piirang.
Kõik muu jääb amatööride mängumaale.

Viimati oli see https://www.riigiteataja.ee/akt/13304540 - peatükk 4. aga enam ei kehti Mis nüüd kehtib teab vana :evil: ise.
EDIT. Nüüd kehtib: https://www.riigiteataja.ee/akt/113102011001 ja täpsemalt https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/11 ... _lisa1.pdf
Viimati muutis Dzinn, T Mai 08, 2012 3:56 pm, muudetud 2 korda kokku.
Dzinn / ES2ACT
Telia 4G (Mõtetes : 2m/CB/Ham :D )

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Volbriõhtu 11m test

PostitusPostitas Kaljukits » T Mai 08, 2012 3:52 pm

peeter kirjutas:Ma pidasin ikka seda silmas, et kui minna väljapoole CB sagedusala ja kasutada SSB modulatsiooni.
Loomulikult pole mul midagi selle vastu, kui teha CB diapasoonis DX sidesid. Ka endale meeldib see!

Kel amatööri kutsungit pole, ei tohiks justkui CB-st välja ronida :o


Amatööri kutsungiga ei ole CB bändis midagi teha. Nii, nagu ka vastupidi. Rahvusvahelised CB klubid korraldavad ka võistlusi, tehakse kokkutulekuid ja elu käib :)
Selle nn F bändiga on aga meil nii, et amatlikult ta Eestis tõesti ei ole kirjas kui CB bänd. Lihtsalt meil puudub selline ühendus, kes asja ette võtaks, et seaduse muutus käsile võetaks. Mitteametlikult on TJA öelnud, et laske vanas vaimus edasi. Meil kasutab hetkel aegajalt seda bändi hea kui kümmekond CB huvilist. Mujal maailmas on selle bändi kasutamine kus nii kus naa. USA-s keelati aga CB sagedustel väljaspoole oma osariigi piire lällamine sootuks ja hoidku jumal, et välismaale. Aga vaatamata sellele, ei ole 2. division eetrist õnneks kuhugile kadunud.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

arvo
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 102
Liitunud: R Veebr 04, 2011 9:46 pm
QTH: KO29HK08
Asukoht: Tallinn, Kakumäe

Re: Volbriõhtu 11m test

PostitusPostitas arvo » T Mai 08, 2012 3:57 pm

peeter kirjutas:Ma ise nii ei julgeks just nii nimetada, kuid sinnapoole kisub küll.
Kui seadust lugeda, siis lubatakse ju üldrahvalikult kasutada vaid CB 40-t kanalit (C diapasoon) AM ja FM modulatsioonis ja võimsusega kuni 4W. Vist oli seal ka antenni kohta oma piirang.
Kõik muu jääb amatööride mängumaale.


Hmm
https://www.riigiteataja.ee/akt/13060116
Raadiosageduste kasutamise tingimused ja tehnilised nõuded sagedusloast vabastatud raadioseadmetele

Vastu võetud 28.10.2008 nr 95
on kirjas:
(3) CB raadioseadme puhul on lubatud kasutada nurk- ja amplituudmodulatsiooni ning suurim lubatav e.r.p. nurkmodulatsiooni ja ühekülgribaga amplituudmodulatsiooni (SSB – Single-Sideband modulation) korral on 4 W ja kahekülgribaga amplituudmodulatsiooni (DSB – Double-Sideband modulation) korral 1 W.

Ehk SSB on kindlasti lubatud, aga F band on vist tõesti hall maa.
Arvo / 3Ø4JA /ES1JA
Yaesu FT-847
Yaesu FT-897D
President Lincoln
IC-706MKIIG autos
Midland CT790

Kasutaja avatar
Joosep
Veteran
Veteran
Postitusi: 315
Liitunud: L Nov 28, 2009 4:41 pm
QTH: KO29KK
Asukoht: Iru, Jõelähtme vald, Harjumaa

Re: Volbriõhtu 11m test

PostitusPostitas Joosep » T Mai 08, 2012 4:00 pm

peeter kirjutas:Ma pidasin ikka seda silmas, et kui minna väljapoole CB sagedusala ja kasutada SSB modulatsiooni.
Loomulikult pole mul midagi selle vastu, kui teha CB diapasoonis DX sidesid. Ka endale meeldib see!

Kel amatööri kutsungit pole, ei tohiks justkui CB-st välja ronida :o

Jah Peeter, aga SSB on lubatud ka CB bändis ja selleks ham kutsungit vaja ei ole, sagedusest on asi kinni.
Joosep 3Ø4AJ, ES2AJK
President George, Alan 42, ML 145, Sirio 827 5/8, Sirio SY-27-4 jagi, PMR


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist