Radio controlled clock

Anna teada kui leidsid mõne huvitava poe või lingi
Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

Re: Radio controlled clock

PostitusPostitas Pagan » E Dets 21, 2009 10:16 pm

officer kirjutas:... julgen ennast ka sinna Kaljukitse "perteisse" kuuluvaks(või siis liikmekandidaat? ) olema :D
Igaljuhul hakkan uurima neid raadioskeeme,kus MW/LW magnetantenniga on olemas ka traatantenni ühenduse võimalus....


Mis sa selle traatantenniga jamad, tee ikka vähemalt 3 el. yagi. :lol:
es5cc

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Radio controlled clock

PostitusPostitas officer » T Dets 22, 2009 12:25 pm

Peaaegu et huumor,aga neid DCF77 kella AM vastuvõtjaosa mikroskeemi toodab soome firma Mas-Oy,skeemi tüüp on MAS1017.
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Radio controlled clock

PostitusPostitas officer » N Jaan 14, 2010 12:01 pm

tutvustaks siis oma eksirännakuid "kellateemal".
Nagu lubasin,täiendasin ühte kelladest traatantenniga võttes aluseks ühe veneaegse MW/LW taskuraadio skeemi,kus antennipistik oli ühendatud magnetantenni "kuuma otsaga" üle kondeka....Resultaat: vastuvõtt kehvemaks ei läinud :D
Nüüd,kui mõistus oli rohkem otsas kui enne,hakkasin otsima kohta kella paigutamiseks ja seda just madalama häirenivooga paigalduskoha leidmiseks. Selleks võtsin raadio (Yachtboy500),lülitasin selle sagedusele ca 200kHz ja üllatuseks leidsin,et minu väike koduke on täis pikallainel igasugu häireid,seda kiirgasid kõige rohkem välja tindiprinter,LCD televiisorid,läppar, LCD monitor, kodukino ressiiver ja võimendiga bassikõlar. Kui nendest objektidest DCF kell panna 1-1,5 meetri kaugusele,pole kellasignaali vastuvõtuga mingeid probleeme,ka mag.antenni suunamine pole enam oluline.
ES2JT/304JT

rannamees
Väga vana tegija
Väga vana tegija
Postitusi: 509
Liitunud: T Jaan 18, 2005 5:21 pm
QTH: KO29KI
Asukoht: P8.00
Kontakt:

Re: Radio controlled clock

PostitusPostitas rannamees » N Jaan 14, 2010 1:24 pm

officer kirjutas:Nüüd,kui mõistus oli rohkem otsas kui enne,hakkasin otsima kohta kella paigutamiseks ja seda just madalama häirenivooga paigalduskoha leidmiseks. Selleks võtsin raadio (Yachtboy500),lülitasin selle sagedusele ca 200kHz ja üllatuseks leidsin,et minu väike koduke on täis pikallainel igasugu häireid,seda kiirgasid kõige rohkem välja tindiprinter,LCD televiisorid,läppar, LCD monitor, kodukino ressiiver ja võimendiga bassikõlar. Kui nendest objektidest DCF kell panna 1-1,5 meetri kaugusele,pole kellasignaali vastuvõtuga mingeid probleeme,ka mag.antenni suunamine pole enam oluline.

Mul sõber elab sinust ca 1km mere/Muuga poole ja tal see kell ka lcd teleka ja arvutilaua vahel millel tindiprits ja lcd moll, ilusti iga öö pani ennast valeks, enne kui ajavööndi ära muutsin. Tal ei taha jälle väline temp.andur levida ca 5m kauguselt.

Kasutaja avatar
rekkamees Eedu
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 155
Liitunud: P Juun 29, 2008 5:05 pm
QTH: KO28XP
QTH2: Euroopa
Asukoht: KO28XP89FH
Kontakt:

Re: Radio controlled clock

PostitusPostitas rekkamees Eedu » L Mai 15, 2010 10:16 am

Kaljukits kirjutas:Kas keegi teab kauplust Tallinnas, kus selliseid kellasid müügil on? Äkki kuskil on koguni mingi valik olemas? Olen päris mitu kaubanduskeskust läbi kolanud, kuid selliseid kellasid ei ole nagu enam kusagil.

Mina ostsin kunagi Novalux`i kauplusest: kvaliteet made in China? :axe:
kõike kaunist Teile!

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Radio controlled clock

PostitusPostitas officer » P Juun 10, 2012 9:42 pm

...kas seoses "valge ajaga", aga ei taha need kellad mul emakellaga enam suhelda :(
ES2JT/304JT

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

Re: Radio controlled clock

PostitusPostitas smr » P Juun 10, 2012 10:00 pm

Mul sama mure. Ikoon küll kuvab, et synk toimub, kuid kell on paarkümmend minutit ette käinud
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Radio controlled clock

PostitusPostitas Evo » K Juun 13, 2012 11:20 pm

Mul üks vana kell, ostetud umbes 15 aastat tagasi kontrollib oma aega laitmatult.
Suveajad, talveajad ja muu sarnane on toiminud ideaalselt.
kell.jpg
kell.jpg (24.09 KiB) Vaadatud 16141 korda

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Radio controlled clock

PostitusPostitas Kaljukits » N Juun 14, 2012 8:31 am

Vanemad kellad sh Evo fotol olev, süngivad ennast igal täistunil. Uuemad millegipärast vaid paaril öisel täistunnil. Kui kell ei ole enne õigeks pandud, siis see aeg ei lange kokku parimale pimedale leviajale ja kell ei lähegi ise õigele ajale. Mul on ühel kellal veel tunniloendur 00-99 mis näitab aega, mitu tundi kell ei ole saanud signaali kätte. Sõltuvalt ilmast ja aastaajast võib see number kasvada päris suureks.
Ja veel, kui sünk toimub vilgub harilikult vastav ikoon kellal. Kui see aga ära kaob, siis ei ole kell signaali kätte saanud. Jääb aga nähtavale, peaks ka kell õiget aega näitama.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

Re: Radio controlled clock

PostitusPostitas Pagan » N Juun 14, 2012 6:26 pm

Ega siis ikka muud üle jää kui sammud torupoe poole seada ja läheb antennide tegemiseks.
es5cc

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

Re: Radio controlled clock

PostitusPostitas officer » R Juun 15, 2012 11:24 pm

...no kunagi augustis hakkab jälle näitama, siis võid antenni mahavõtta :roll: :roll:
ES2JT/304JT

Kasutaja avatar
taivo
Veteran
Veteran
Postitusi: 356
Liitunud: P Jaan 27, 2008 4:23 pm
QTH: KO39LH
Asukoht: Tallinn Kopli ; Ida-Virumaa Kulja
Kontakt:

Re: Radio controlled clock

PostitusPostitas taivo » R Juun 15, 2012 11:33 pm

Ei taha minu vigur ka viimaselajal signaali kätte saada. Aga viisin kella üksõhtu jalutuskäigule õue, häiretest eemale, siis tuli ludinal (vahetasin patareisid ja ei viitsinud kellaaega ja kuupäeva käsitsi sättida :D ).

Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

Re: Radio controlled clock

PostitusPostitas Pagan » L Juun 16, 2012 8:56 am

taivo kirjutas:Aga viisin kella üksõhtu jalutuskäigule õue.

Nüüd siis kellaomanikel õhtuti kaks jalutuskäiku, üks koeraga, teine kellaga. :lol:
Kehvema kella omanikel vaja veel lennukipiletid osta ja emakella juurde paaritama sõita.
es5cc

Kasutaja avatar
1Kusti
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 127
Liitunud: E Mai 02, 2011 10:40 pm
QTH: KO29IJ28XN
QTH2: KO18SW65WN
Asukoht: TLN (Mustamäe), Haapsalu

Re: Radio controlled clock

PostitusPostitas 1Kusti » L Juun 16, 2012 9:25 am

Pagan kirjutas:
taivo kirjutas:Aga viisin kella üksõhtu jalutuskäigule õue.

Nüüd siis kellaomanikel õhtuti kaks jalutuskäiku, üks koeraga, teine kellaga. :lol:
Kehvema kella omanikel vaja veel lennukipiletid osta ja emakella juurde paaritama sõita.


MEGAIRW!!! :finga:
:idea: Hankigem omale osutitega ja SEISEV kell, see näitab etalon-aatomkellaga absoluutselt sünkroonset aega lausa kaks korda ööpäevas! :rolleyes:
ES1GRA
55 959 414

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Radio controlled clock

PostitusPostitas Kaljukits » P Juun 17, 2012 10:25 am

Nendel kelladel on sees pisikene magnetantenni jupp (ferriitpulk, millel pool). Selle jupi asemele võiks panna pikema, aretada see väljaspoole kella. Mingi vanema vene raadio ferriitpulki vast veel vanades varudes leidub. Kui on valida, siis tumedam pulk on parem (heledamad on väiksema magneetilise läbitavusega). Tavaline traatantenn neelab rohkem häireid ja võib tänu sellele andmete vastuvõtu sootuks solkida.

Minu neljast kellast said öösel 2 signaali kätte (need proovivadki paaril tunnil öösel). Üks kell ei sünkinud ennast eelmisel täistunnil ja teine on olnud ilma signaalita 6 tundi.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

cron