Mis toimub?

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
Kasutaja avatar
1Kusti
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 127
Liitunud: E Mai 02, 2011 10:40 pm
QTH: KO29IJ28XN
QTH2: KO18SW65WN
Asukoht: TLN (Mustamäe), Haapsalu

Re: Mis toimub?

PostitusPostitas 1Kusti » T Nov 01, 2011 10:44 am

äpu kirjutas:Ma nüüd ei viitsi kõike lugeda aga kui sa seda auto peale ei pane,siis osta rõdu antenn see pikem varjant ühe vastukaaluga.
Boomerang 27 A baasantenn 3420mm Sirio
Võin laenata kinnituse rõdu jaoks,mis üle meetri rõdust eemal.See toimetab küll kuigi omad veidrused juures.See uuem varjant ja pikem ehk on veel parem.Mul kunagi ,eelmisel sajandil oli selle eelkäia.


Tänan lahkete pakkumiste eest! :!:

Aga - nagu ma eelnevalt mainisin, hakkavad korteriühistu baabad vaimustusest kiljuma ( :axe: ) ja kätega tuuleveskite kombel vehkima, kui ma sihelmise pealt kolmemeetrise vaia kusagile rõdu külge kükitan (boonusena saab ülakorruse tibla ( :drinkers: ) seal otsas muidugi oma langevarju-trussaare (семейные трусы) kuivatada)...

Elik siis pean leppima ikkagi magnetpiitsaga, mille lainetamise ajaks saab aknapleki külge lajatada ja pärast (baabade röhkimist ennetades :Hangman: ) tuppa tagasi tõsta... :cry:

Ehk taas katsetamise-üleskutse - prooviks mõned nii pooleteisemeetrise piitsaga magnetjalad koos SWR-mõõtjaga läbi (kuigi enim kiidetakse ML-145) ja siis soetaks selle kõige jaama- ja levisõbralikuma isendi omale lemmikloomaks! :finga:
ES1GRA
55 959 414

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Mis toimub?

PostitusPostitas sombi » T Nov 01, 2011 11:34 am

No sul on tõsiselt si*t elu. Ega mul ka suurt parem pole, ei saa täismõõdus 80m antenni kuskile panna ja 1/2 CB siia panek jääb vist ka unistuseks :(
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1086
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: Mis toimub?

PostitusPostitas äpu » T Nov 01, 2011 11:37 am

Siin Lasnamäel üks mees ka üritas auto antenniga aga ikka majast eemale viies,tulemuseks,ainult mina ja keegi veel ligematest oli võimeline teda kuulma.
Maja rahvaga tuleb hästi läbi saada,siis pole probleeme,mul ka rõdu küljes kinnitused ja katusel Yagid ja vertikal.
Pead minema ühistu esimehe jutule,kas või selle rõdu antenni pärast ja seletama,et kaugete jaamade kuulamiseks noja mis iganes aga mitte saatmiseks,see ehmatab neid.
Kui asi korralikult tehtud ja näeb korralik välja,silma ei kriibi,võib olla keegi ei märkagi kui majast veel 1,5m eemal ka.
Antenn suht normaalse hinnaga ka ju.
2M antenn oli mul auto oma ja akna laua peal väljas no see veel kuidagi toimetas.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Mis toimub?

PostitusPostitas sombi » T Nov 01, 2011 11:43 am

Olen 1Kustil külas käinud mitmeid kordi, tal tekib naabritega tõesti probleeme. Lihtsam variant oleks tal kutsung ära teha, siis saaks naabritele paberi ette näidata kui probleeme tekib. Ega need mutikesed ju aru ei saa, et tegemist vaba sagedusega.
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

Kasutaja avatar
taivo
Veteran
Veteran
Postitusi: 356
Liitunud: P Jaan 27, 2008 4:23 pm
QTH: KO39LH
Asukoht: Tallinn Kopli ; Ida-Virumaa Kulja
Kontakt:

Re: Mis toimub?

PostitusPostitas taivo » T Nov 01, 2011 11:49 am

Kunagi proovisin tubastes tingimustes nii ML-145 kui ka seda pikka megawatti. Akna taga plekil ei toiminud kumbki. Swr jääb kolekole ja kuulda sai vaid mürasid ja lähedal asuvaid jutustajaid. Nagu äpu ütles ka juba, tahab seinast kaugemale saada, palju kaugemale kui see võimalik on.

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1086
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: Mis toimub?

PostitusPostitas äpu » T Nov 01, 2011 12:00 pm

sombi kirjutas:Olen 1Kustil külas käinud mitmeid kordi, tal tekib naabritega tõesti probleeme. Lihtsam variant oleks tal kutsung ära teha, siis saaks naabritele paberi ette näidata kui probleeme tekib. Ega need mutikesed ju aru ei saa, et tegemist vaba sagedusega.

Järelikult,on ta probleemne tegelane.Milles see väljendub :?:
Järelikult tuleb ennast parandada ja võib olla ka neid mutikesi aidata :!: ja mitte läbustada.Ega nad muidu ilmselt tigedad pole. :shock:
Aga nende auto antennidega ja akna laual pole mõtet vaeva näha.Parem mitte üritadagi ja aega rohkem,kas või mõnda mutikest aidata ja siis tuleb helge päev ja muikesed lubavad ka rõdule antenni panna. :D
Tervitades Äpu! es1ate 73!

304ET

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 829
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: Mis toimub?

PostitusPostitas postikana » T Nov 01, 2011 12:03 pm

Mina sain endal megavati 4000 häälde küll plekil. Aga nu ei ole tal ei kõrva egas levi. Äpuga sai sidetada aga käsijaamaga nii kildi kauguselt enam ei edenenud. Maja läheduses tundub toimima see antenn, mis on Arvedil. Ise temaga rääkinud autost ja töötab. NR770 koos diamondi magnetiga aga töötab täiesti viisakalt toas sees aknalaual. Läheb HAM alas häälde kenasti ja toimib kenasti 2m peal. Vt S-meetrit :-) http://test.kose.ee/cb/nurk1.jpg

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Mis toimub?

PostitusPostitas sombi » T Nov 01, 2011 12:21 pm

Äpu, eks ta ise kommenteerib oma suhteid naabritega ja enda asjalikkust ;)
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

Kasutaja avatar
rekkamees Eedu
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 155
Liitunud: P Juun 29, 2008 5:05 pm
QTH: KO28XP
QTH2: Euroopa
Asukoht: KO28XP89FH
Kontakt:

Re: Mis toimub?

PostitusPostitas rekkamees Eedu » N Nov 03, 2011 7:43 am

taivo kirjutas:Kunagi proovisin tubastes tingimustes nii ML-145 kui ka seda pikka megawatti. Akna taga plekil ei toiminud kumbki. Swr jääb kolekole ja kuulda sai vaid mürasid ja lähedal asuvaid jutustajaid. Nagu äpu ütles ka juba, tahab seinast kaugemale saada, palju kaugemale kui see võimalik on.

Soovitasin kunagi samal aknalaua pleki teemal Pauhh´ile toimetada kanalisatsioonikaevu kaanel. Ta enda sõnul tiriski ühe eksemplari 7nda korruse rõdule ja olevat toimetanud küll. Pauhh--- kui juhtud lugema , kommenteeri. :idea:
kõike kaunist Teile!

Kasutaja avatar
taivo
Veteran
Veteran
Postitusi: 356
Liitunud: P Jaan 27, 2008 4:23 pm
QTH: KO39LH
Asukoht: Tallinn Kopli ; Ida-Virumaa Kulja
Kontakt:

Re: Mis toimub?

PostitusPostitas taivo » N Nov 03, 2011 11:37 am

Ärge nüüd kõiki viimaseid kaevukaasi ka tuppa tassige, veelvähem aknaplekile kruvige. Sellest tõuseb kindlasti veel suurem kisa :D .

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1086
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: Mis toimub?

PostitusPostitas äpu » N Nov 03, 2011 11:41 am

Tundub,et asja osaline on uinunud. :D
Soovitan uurida EVO kodukat,seal on üks korralik rõdu antenn mida eelmisel sajandil sai katsetatud ja väga edukalt.Selle tunneb ära selle järgi,et üleval ja all on ristiga ruudud ja keskel väike pool ja kaabel,suht lühikesed dipoli elemendid 75,0cm.
Lihtne valmistada ja põhiline,et toimib sai isegi kaugsidesi peetud levi ajal.Oli teine rõdul pigem seespool kui väljapool.
Ainuke ebameeldivus on ,et see konde peab olema suht laiade vahedega ja sellega käib antenni häälestamine.
Link siin:
http://www.hot.ee/evo304/
Tervitades Äpu! es1ate 73!

304ET

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Mis toimub?

PostitusPostitas Evo » N Nov 03, 2011 2:53 pm

Jah, seda antenni kasutas ka Hall Kass edukalt, kui tal olid samuti probleemid katusele pääsemisega. Ehk ta ise kirjeldab siin asja täpsemalt. Nagu ma mäletan, sai ta selle antenniga üsna häid tulemusi ja kogemused selle häälde ajamisel on tal suured.
Joonis siin :
Pilt
Täiendavad selgitused leiab kodulehelt.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Mis toimub?

PostitusPostitas hall kass » R Nov 04, 2011 4:58 pm

Evo kirjutas:Jah, seda antenni kasutas ka Hall Kass edukalt, kui tal olid samuti probleemid katusele pääsemisega. Ehk ta ise kirjeldab siin asja täpsemalt. Nagu ma mäletan, sai ta selle antenniga üsna häid tulemusi ja kogemused selle häälde ajamisel on tal suured.


Jah, Hiinalinnas elades seda kasutasin. Üldiselt kui sul on on ümber betoon või plekk ja sa ei saa antenni pista isegi akna taha, siis ei ole vahet, kas kasutad antennina seda lühendatud dipooli või tuuneriga häälde aetud reformvoodit. Kivi ja plekk võtavad levi maha. Akna taha aga sobib see antenn hästi, sest selle saab disainida kaalult kergeks ja visuaalselt tähelepandamatuks. Otstes asuvad lühendusruudud teed jäigast, peenest vedrutraadist. Elemendi õlad teed näiteks CAT5 kaabli soonest. Sobituskarbi kui kõige raskema ja kobakama lüli paned tuppa akna külge (siis ei pea häälestamiseks aknast välja küünitama) ja viid sellest antennini eraldi kaabli. Siis saad antennile teha akna taha kerge riputuspoomi, mis ei pea olema massiivne raudtoru, vaid näiteks peenike klaasfiiberkaigas, õngeridva jupp vms. Ma hakkasin peale antenni valmimist sellega katseid tegema ja jõudsin lõpuks selleni, et antenn oli akna taga seinast üle meetri eemal ning sobituskarp oli toas. Elasin esimesel korrusel, kuid levi jagus. Viljandi suunal sai Kala7-ga kuni Puhjani tuld antud, kui ta töölt sinnakanti koju sõitis. Kärevereni ulatasin napilt ära. Luunjassegi sai sidet, kuigi Evoni ma ei ulatunud. Linnast välja ulatasin igas suunas.

Ma võiks ka praegu seda kasutada, kuid mul on siin toa ümber hunnik katuseplekki ja katuseharja tasandist allpool on hea, kui linnagi ära katan. Seega pole vahet, kas kasutan lühendatud dipooli või hoopis pisikest EH--d, magnetloopi vms.

Selle antenni tegemisel võid materjalidega laias skaalas mängida. Mina kasutasin poolialusena vanu pastakaid ja poolialuse läbimõõt pole väga kriitiline, paar millimeetrit võib see kõikuda ilma, et hakkaks antenni häälestamist segama.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
1Kusti
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 127
Liitunud: E Mai 02, 2011 10:40 pm
QTH: KO29IJ28XN
QTH2: KO18SW65WN
Asukoht: TLN (Mustamäe), Haapsalu

Re: Mis toimub?

PostitusPostitas 1Kusti » L Nov 05, 2011 5:05 pm

äpu kirjutas:
sombi kirjutas:Olen 1Kustil külas käinud mitmeid kordi, tal tekib naabritega tõesti probleeme. Lihtsam variant oleks tal kutsung ära teha, siis saaks naabritele paberi ette näidata kui probleeme tekib. Ega need mutikesed ju aru ei saa, et tegemist vaba sagedusega.

Järelikult,on ta probleemne tegelane.Milles see väljendub :?:
Järelikult tuleb ennast parandada ja võib olla ka neid mutikesi aidata :!: ja mitte läbustada.Ega nad muidu ilmselt tigedad pole. :shock:
Aga nende auto antennidega ja akna laual pole mõtet vaeva näha.Parem mitte üritadagi ja aega rohkem,kas või mõnda mutikest aidata ja siis tuleb helge päev ja muikesed lubavad ka rõdule antenni panna. :D


Kisa ja kära ei millegist :finga:

Lihtsalt korteriühistu üldkoosolekul on mängureeglid paika pandud ja ma ei hakka neid baabasid seal sodiks rääkima

PS (post scriptum): ma elan selles tares juba pea 40 aastat - aga nüüd ruulib KORTERIÜHISTU - 4. MVJ (majaviletsuse jaoskond) miski ministeeriumide vahelise jaotamiskava alusel saadud korterites pesitsevad endised baleriinid ja klaverdajad, maja kah eksperimentaalprojekti järgi keset Mustamäed kükitatud - nüüd miski ISS halduse alla topitud - mulle jääb ainult arvete maksmise rõõm :Hangman:
ES1GRA
55 959 414

longtian006
Algaja
Algaja
Postitusi: 7
Liitunud: T Nov 20, 2012 5:07 am
QTH: DFGSDF

Re: Mis toimub?

PostitusPostitas longtian006 » R Mär 22, 2013 9:02 am

Elion proges selle lairibaseadme ümber eemaldades häirivad kandvad. Soovitan kogemuste vahetamiseks pöörduda tema poole.


_______________________________________________________
ZOPO ZP950 Phone ZOPO ZP900S Leader mobile Phone ZOPO ZP900 mobiel phone


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist

cron