Shortcut´d aeglased

Kõik teemad mis ei sobi teiste teemade alla
Kasutaja avatar
Eve
Veteran
Veteran
Postitusi: 294
Liitunud: T Dets 30, 2008 2:13 pm
Asukoht: Kirna QTH:KO28RU
Kontakt:

Shortcut´d aeglased

PostitusPostitas Eve » R Okt 04, 2013 7:39 pm

Tere,

üritan aru saada, miks arvutist otseteed internetti ei tööta või on jube aeglased kuid välja ei mõtle. Kas teist on keegi teadjam mees, miks see nii on?
Olen muutnud ära vaikebrauserid Firefow, Explorer ja Chrome kordamööda kuid ei saa ikkagi korralikult tööle. Samuti installisin katsetuseks maha Chrome, siis tundus asi mõneks ajaks paremini töötavat kuid hetkel jamad tagasi.
Netiühenduse saamiseks kasutame EMT pulka. Palju parandaks asja 4GB netipulk?
Toas: Albrecht 5800, 1/2 antenn, KL 35.
Käes: Cobra MT 975

myller
Veteran
Veteran
Postitusi: 338
Liitunud: E Apr 21, 2008 11:16 pm
QTH: KO18KI

Re: Shortcut´d aeglased

PostitusPostitas myller » R Okt 04, 2013 8:01 pm

EMT ongi kuidagi aeglu. Olenevalt EMT mastist ei pruugi 4G eriti aidata. Mul on EMT neti jaoks ruuter koos välise antenniga ja isegi sellega ei saa netti kiireks nimetada. Netipulgaga poleks lootustki, sest tavatelefoni levi on toas 0-2 pulka.

Osad netipulgad võimaldavad ka välist antenni kasutada.

Kasutaja avatar
Eve
Veteran
Veteran
Postitusi: 294
Liitunud: T Dets 30, 2008 2:13 pm
Asukoht: Kirna QTH:KO28RU
Kontakt:

Re: Shortcut´d aeglased

PostitusPostitas Eve » R Okt 04, 2013 8:03 pm

Äkki siis üritan MINti?
Toas: Albrecht 5800, 1/2 antenn, KL 35.
Käes: Cobra MT 975

janno
Veteran
Veteran
Postitusi: 759
Liitunud: N Dets 20, 2007 12:59 pm
QTH: KO37MU
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Shortcut´d aeglased

PostitusPostitas janno » L Okt 05, 2013 2:59 am

Brauserid ise avanevad aeglaselt või tõesti ainult otseteed avanevad aeglaselt ja muidu lippab kiiresti kui brauser juba avatud ?
Äkki on aeglane arvuti või ülekoormatud kamaga ?

Mobiilset netti valides vaata ennekõike millise firma levi kõige tugevam, võrgud on piirkonniti erinevalt koormatud, kuigi peavad välja andma lubatud kiirused, kliendil on õigus kaevata kui ei ole lähedaselt paketis lubatud kiirust. Olen erinevaid pakkujaid kordamööda kasutanud, pole erilist uimasust näinud väljaarvatud kui mast jääb kaugele ja levi vilets ja kuna pooled paketid lihtsad kaovad ära siis see põhjustabki neti uimasust.

Muide millist EMT paketti praegu kasutad ?
CB-CH23FM/PMR446-CH6,00/2m-145,500/70cm-433,500/80m-3,670 - http://wiki.kuus.eu

Savi
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 36
Liitunud: R Jaan 15, 2010 5:26 pm
QTH: KO29LF
Asukoht: Harjumaa, Kose vald
Kontakt:

Re: Shortcut´d aeglased

PostitusPostitas Savi » L Okt 05, 2013 11:46 am

Kui Sa kasutad operatsioonisüsteemi "Windows" siis arvata võib, et süsteem ise on aeglaseks jäänud. Pikema kasutamise aja jooksul windows lihtsalt võtab kätte ja kirjutab oma registrid nii suureks, et lõpuks takerdub iseenda failidesse ja masin muutub kasutaja seisukohalt aeglaseks. Lihtsaim viis probleemist üle olla on võta ja tee endale uus kasutaja konto. Proovi ,kas uue konto all programmid alustavad tööd kiiremini. Kui see ei aita tuleb teha isiklikest failidest varukoopia ja operatsioonisüsteem uuest arvutisse installida.

Proovimise mõttes on internetis tasuta allalaetav programm nimega "CCleaner", ehk aitab ka see muret leevendada.
PMR MT 975 + Kõu P-22/460, 450-470 MHz
Toas: Alan 78+ Multi, GPS 27 1/2 Sirio

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Shortcut´d aeglased

PostitusPostitas sombi » L Okt 05, 2013 5:37 pm

Savi jutt on igati asjalik. Ma kasutan ise üldse Linuxit, palju kiirem kui näiteks Microsoft Windows XP. Mul on suvilas neti kiiruseks alla 200kbps, üles 70kbps ja ei kurda, avanevad kõik lehed, mida vaja avada on. Ainult videote vaatamine on üsna võimatu. Ja mul on ka EMT, telefoni kaudu arvutisse.

Ahjaa, testi alustuseks neti kiirust näiteks sellel lehel: http://www.speedtest.net/
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

Kasutaja avatar
Eve
Veteran
Veteran
Postitusi: 294
Liitunud: T Dets 30, 2008 2:13 pm
Asukoht: Kirna QTH:KO28RU
Kontakt:

Re: Shortcut´d aeglased

PostitusPostitas Eve » E Okt 07, 2013 10:12 am

Asja täpsustuseks võin öelda, et olen kõik "cleanerid" läbi teinud, lasin arvuti ka täiesti puhtaks teha ning siis jätsin praktiliselt ainult doc. failid ning fotod. Tookord panin ka kiirust juurde arvutisse,läks meeldivamaks. :D

Windowsiga tuli tõesti ka seda probleemi ette (ja on siiani), et ei lase videosid läbi. Kuigi Chrome seda teeb täiesti veatult. Võtsin maha ka firewall-i, sest see tekitas vahepeal täielikku kaost ja ei lasknud enam vilkuvatel veebilehtedel üldse enam avaneda.

Savi jutul paistab ka minu arvutis tõde olevat, kuna uued versioonid tekitavad mingeid uusi automaatvorme ja progesid juurde, mis takistavad nt ka töölaua korraliku käivitamist (takerduvad endi progedesse) ja otseteedesse ma ei jõuagi. Siis eemaldasin osad minu jaoks mõttetud prog-d.

Kui i-neti maht on täis, saan ma lisaraha eest osta juurde. Kiirus i-netis on tõesti kõikuv, esimesest 5.st oktoobrikuu päevast, kolm ei saanud ma üldse netti. Otseteed ei avane ja netti ei pääsegi, vanasti tuli kiri et nett maas või nii, nüüd ootad nagu surnud hobuse ärkamist. :roll: Vahest nagu oleks otseselt netist tulenevalt, vahest tõrgub iseseisvalt.
Toas: Albrecht 5800, 1/2 antenn, KL 35.
Käes: Cobra MT 975

Savi
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 36
Liitunud: R Jaan 15, 2010 5:26 pm
QTH: KO29LF
Asukoht: Harjumaa, Kose vald
Kontakt:

Re: Shortcut´d aeglased

PostitusPostitas Savi » R Okt 18, 2013 9:53 am

Aga kas proovisid uut kontot/profiili teha arvutis? Neti aeglusest on terve "peldikusein" juttu täis. Tundub et EMT on oma 4G ühendust arendanud 3G arvelt.

Kui juhtub olema mingit suuremat sorti nii 8GB suurune mälupulk siis proovi sinna peale installida näiteks "Mint 15". Ja proovi sellega. Äkki on kiirem ja mugavam.
PMR MT 975 + Kõu P-22/460, 450-470 MHz
Toas: Alan 78+ Multi, GPS 27 1/2 Sirio

Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: Shortcut´d aeglased

PostitusPostitas ermo » R Okt 18, 2013 12:30 pm

Mul on selliste asjadega päris pikad kogemused, nii Windowsi kui ka Linuxi all. Kuna põhitööks on tarkvaraarendus mõlemas süsteemis, siis proovitud neid asju nõrkemiseni. Ei saa öelda, et 1 või teine parem oleks, windows ise ennast pekki ei keera, pekki keerab ta ikka kasutaja kes installib/deinstallib programme valimatult. Ja paljud programmi tootjad pole oma uninstallereid korralikult teinud, mis siis jätvad oma sodi üles. Linuxil on samad mured vähe teises võtmes (lõpmatud library linkimised).
Mul 1 koopia ubuntust mis käivitub 20 minutit :D

Igasugused CCleanerid jm parandajad on saatanast, samuti hoidu kõikidest driveri uuendajatest (nt driverguard). Need programmid vaid reklaamivad, et teevad head, kuigi reaalselt kustutavad ära olulisi kirjeid või siis modifitseerivad neid suvaliselt. Netis mõned pikad blogid ka selle kohta.

Mida julgen soovitada on registry defrag. Kõik muu minu kogemustes ainult jama kokku keeranud.

Antud probleemi lahendamiseks on ainult 1 kindlalt töötav lahendus - kopeeri oma asjad ära, formaadi ketas üle ja paigalda värske op-süsteem.

Savi - kui op-süsteemi core on rikutud, siis uue kasutaja tegemine 99% juhtudel asja ei paranda.

Firewall ei tohiks asja segada, seda eeldusel, et süsteem on korras, windowsi firewall reguleerib vaid sissetulevaid ühendusi, väljaminevad on vaikimisi lubatud.

Ahjaa, mis arvutiga tegu?
Tänased Chromed, Firefoxid jm sirvijad tahavad ikka koledasti resursse, käivitusajad minu arvutis ikka pikad ja seda seisus kus CPU on I7 ning RAM 16Gb. Ise olen viimasel ajal hakanud taas kasutama internet explorerit ja kaalun üldse selle peale tagasi liikuda, aga see selleks.


Veel võid proovida Chrome ja Firefoxi juurde installida AdBlockeri, mõnus asi, hoiab igasuguse reklaami eemal, kuid võib vajad veidi seadistmaist, aga asi seda väärt. Ei laadita mõtetuid reklaame jne, mis ummistab niigi kitsa mobiilinterneti riba ära.

oeh, palju plära, ehk aga leiad midagi kasuliku ka :)
Midagi pole enam alles

Savi
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 36
Liitunud: R Jaan 15, 2010 5:26 pm
QTH: KO29LF
Asukoht: Harjumaa, Kose vald
Kontakt:

Re: Shortcut´d aeglased

PostitusPostitas Savi » L Okt 19, 2013 12:06 pm

Kokkuvõtteks siis.

Ermoga nõus. 100% garantii kordategemiseks annab:

1. Vajalikest asjadest backup;
2. Uus süsteem installida.
PMR MT 975 + Kõu P-22/460, 450-470 MHz
Toas: Alan 78+ Multi, GPS 27 1/2 Sirio


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist