Soovitage autoantenni...

Kõik antennijutud siia
Kasutaja avatar
igiliikur
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 117
Liitunud: R Aug 07, 2009 7:02 am
QTH: KO37MV
QTH2: KO37LV
Asukoht: Väimela
Kontakt:

Soovitage autoantenni...

PostitusPostitas igiliikur » L Jaan 24, 2015 7:57 pm

Vaja oleks maasturi katusele mingit piitsa. Ilmselt magnetiga ei taha. Mu ML145 ei sobi sinna mitte kuidagi, sest metsas võsa vahel ta lendab lihtsalt sealt minema :D Hea, kui vajadusel saaks varda küljest ka kruvida, võib olla on vaja midagi katusel transportida(suusabox, tõukekelgud).
Ma arvan, et võiks olla kuni 100cm. On mingeid soovitusi?
ES6ADE

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: Soovitage autoantenni...

PostitusPostitas sombi » L Jaan 24, 2015 8:52 pm

Miks ML145 ei sobi? Varda saad maha keerata vajadusel. Lühemad antennid pole nii head, seega kaugele lobiseda ei saa. Olen käinud antenne häälestamas traktoritel, kuni 1m antennid ei levi üle 2km kuidagi. Sai paarile pandud 1,5m vardad ja kohe 4km probleemivabalt. Testid sai tehtud metsavahel. Sa mõtled ikka CB ehk 27MHz ala?
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

Kasutaja avatar
igiliikur
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 117
Liitunud: R Aug 07, 2009 7:02 am
QTH: KO37MV
QTH2: KO37LV
Asukoht: Väimela
Kontakt:

Re: Soovitage autoantenni...

PostitusPostitas igiliikur » L Jaan 24, 2015 9:06 pm

CB ikka jah. Magnetiga ML lendab metsas sealt kohe minema, testitud. 2km? 4km? Ml145 auto katusel ja küllal siin varasemal ajal Einariga ca 25km peale sidet peetud. Mul on muidugi võim ka vahel :D Kui meetrine 10km välja võtaks, oleks ma rahul.
ES6ADE

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Soovitage autoantenni...

PostitusPostitas Evo » L Jaan 24, 2015 9:46 pm

Kui võimendi on vahel, siis lisab see Sinu signaalile võimsust, vastuvõttu see ei paranda.
Seetõttu on kasulik ikka ise paremat antenni omada. Olen ka rekkameestel neid pisikesi jupatseid häälde ajanud, ega neist suurt tolku pole, side ulatus on võrdne enam- vähem nähtavuse ulatusega.

Kasutaja avatar
igiliikur
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 117
Liitunud: R Aug 07, 2009 7:02 am
QTH: KO37MV
QTH2: KO37LV
Asukoht: Väimela
Kontakt:

Re: Soovitage autoantenni...

PostitusPostitas igiliikur » L Jaan 24, 2015 10:24 pm

Arusaadav. Evo, ma olen isegi sinuga siit Võru lähedalt sinna Läänistesse paar sõna rääkinud. Tuli vist mingi 46-48km? Eks sellepärast see ML145 ennast õigustabki.
Hetkel on natuke teine teema. Asi polegi nii väga selles, kui kaugele ma sidet saan pidada. Pigem teema selles, et kui kusagil metsa vahel ära oled uppunud, siis võib olla on keegi, kes on mõne kilomeetri raadiuses.
Seega ma ikkagi ootaks soovitusi mõne lühema antenni teemal. Ilmselt tehnoturust mingi valik? Või on eestis veel mõni asjaga tegelev netipood?
Ma olen siin mõned aastad teemast eemal olnud ja pole väga kursis kes kus mida pakub :oops:
ES6ADE

vaa11
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 143
Liitunud: R Mär 20, 2009 12:34 am
QTH: KO18VM
Asukoht: Paadrema
Kontakt:

Re: Soovitage autoantenni...

PostitusPostitas vaa11 » P Jaan 25, 2015 8:31 pm

Tere
Et siis testitud teema. ML-145 paindub kuskil 30cm pealt maha ja temaga ei juhtu midagi.
Kui kasutad suusaboksi siis on eeldatavalt katuse raam autol olemas ? Kui katuseraam on olemas, siis pane ML-145 stats jalg ja asi lahendatud. Stats jalast saab väga lihtsalt antenni eemaldada ja ka tagasi panna.
Aga jahh nõustun eelpool kõnelejatega , et väiksem ehk lühem antenn ei kipu levima.
Ja samas ega ma muud antenni ( ML-145 ehk piits) ei teagi mis nii madalalt painduks ja terveks jääks.

Rohkeid sidesid.

73
304AAM/ES8PW / Matu , 73
IC-9700, FT-847 , ALBRECHT AE 6890

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Soovitage autoantenni...

PostitusPostitas EINAR » E Jaan 26, 2015 5:01 pm

[quote="igiliikur"]Vaja oleks maasturi katusele mingit piitsa. Ilmselt magnetiga ei taha.... Hea, kui vajadusel saaks varda küljest ka kruvida, võib olla on vaja midagi katusel transportida(suusabox, tõukekelgud).
Ma arvan, et võiks olla kuni 100cm. On mingeid soovitusi?[/quote]

Tere üle pikema aja!
Olen paigaldanud mitmele autole lingil toodud 945 mm pikkuseid antenne, saab vajadusel kiiresti liblikmutriga auto katusele lasta. Sidekauguseks saime Põlvast (järve äärest) Võrru, u. 5/5...5/7 oli signaal. /Ei mäleta enam, kes Võrust vastas?/
Ehk tasub proovida ka Sinul?
www.tehnoturg.ee/antennid/omega-27-ante ... sirio.html

Tervitustega
Einar, 304EI/ES6EI KO38MC
5078385

CbHuviline
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 10
Liitunud: E Dets 29, 2008 4:56 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Soovitage autoantenni...

PostitusPostitas CbHuviline » K Juun 17, 2015 11:19 pm

Tehnoturus öeldi, et ml145 pole stats olemas. Ainult magnetiga. Ehk oskate täpsustada mis stats jalast jutt käib?

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Soovitage autoantenni...

PostitusPostitas Ambur » N Juun 18, 2015 8:56 am

CbHuviline kirjutas:Tehnoturus öeldi, et ml145 pole stats olemas. Ainult magnetiga. Ehk oskate täpsustada mis stats jalast jutt käib?

Statsionaarse antenni all mõeldi Tehnoturus antenni, mis kinnitatakse autole statsionaarselt, kas läbi katuse või siis katuse raami külge, suurtel autodel ka peegli või stange külge.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

arvo
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 102
Liitunud: R Veebr 04, 2011 9:46 pm
QTH: KO29HK08
Asukoht: Tallinn, Kakumäe

Re: Soovitage autoantenni...

PostitusPostitas arvo » N Juun 18, 2015 12:41 pm

Kui sul on võimalus ja viitsimine katusesse auk teha siis kasuta seda alust ( loodan, et oli see, uuel lehel pooled pildid puudu), sinna peale keerad siis millise piitsa soovid, ka ml-145-e või veel parema (pikema) , kui antenni pole vaja paned korgi ( ära anusta, et jaama saatele lülitamine ilma antennita mõjub jaamale tavaliselt fataalselt . Kui saad panna selliselt keset katust, siis on parim võimalik antennilahendus su autole garanteeritud.
Arvo / 3Ø4JA /ES1JA
Yaesu FT-847
Yaesu FT-897D
President Lincoln
IC-706MKIIG autos
Midland CT790

JM75
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 106
Liitunud: P Juul 27, 2014 1:56 pm
QTH: KO29IJ

Re: Soovitage autoantenni...

PostitusPostitas JM75 » N Juul 09, 2015 1:36 pm

arvo kirjutas:ära anusta, et jaama saatele lülitamine ilma antennita mõjub jaamale tavaliselt fataalselt

Natuke off-topic aga see asi kipub minema sinna linnalegendide valda. Päris palju olen teemat uurinud ja lugenud erinevaid arvamusi ja neid on seinast seina. Mõni ütleb, et kohe põleb kõik maha, mõni ütleb, et sittagi ei juhtu ja kõik ütlevad, et neil on sellega väga palju kogemusi.

Minuga juhtus selline lugu, et unustasin oma President Grant II külge üldse midagi ühendada. Jaam kogu aeg autos ei ole ja seetõttu tuleb antenn sinna külge panna iga kord. Niisiis sai sõbraga sõitma mindud ja antenn jäi ühendamata. Räägime juba päris pikalt juttu aga 50m ja rohkem ei ole midagi kuulda enam. Arutame raadio teel, mis võiks olla viga. Päris mitmeid saatele minekuid ja mitte lühikesi. Järsku vaatan, et SWR on laes no ja siis avastasin, et antenni polegi. See jaam töötab siiamaani ja väga hästi.
CB: President Taylor III Classic ASC, Sirio Omega 27 | PMR: Midland G18 / Midland GB1

Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

Re: Soovitage autoantenni...

PostitusPostitas Pagan » R Juul 10, 2015 2:41 pm

Vot see nüüd küll hea uudis. Siis ju linnas lühisideks polegi enam antenni vaja, häireid kah vähem. Hakkame sideteste tegema et kes kaugemale kostab ilma antennita.
Äkki varsti saab juba ilma mikrofonita ka hakkama. :lol:
es5cc

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Soovitage autoantenni...

PostitusPostitas Evo » P Juul 12, 2015 5:19 pm

Pagan kirjutas: Hakkame sideteste tegema et kes kaugemale kostab ilma antennita.
Äkki varsti saab juba ilma mikrofonita ka hakkama. :lol:

Peale teist viina karjun ma katuselt ilma igasuguse jaama ja antennita kaugemale, kui 4W jaamaga, millel on kehv antenn. :)

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: Soovitage autoantenni...

PostitusPostitas Kaljukits » E Juul 13, 2015 8:52 am

Evo kirjutas:Peale teist viina karjun ma katuselt ilma igasuguse jaama ja antennita kaugemale, kui 4W jaamaga, millel on kehv antenn. :)

:D :D :D
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

ignasio
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 17
Liitunud: L Veebr 04, 2012 2:01 pm
QTH: KO28FK92

Re: Soovitage autoantenni...

PostitusPostitas ignasio » K Aug 12, 2015 2:24 am

sombi kirjutas:Miks ML145 ei sobi? Varda saad maha keerata vajadusel. Lühemad antennid pole nii head, seega kaugele lobiseda ei saa. Olen käinud antenne häälestamas traktoritel, kuni 1m antennid ei levi üle 2km kuidagi. Sai paarile pandud 1,5m vardad ja kohe 4km probleemivabalt. Testid sai tehtud metsavahel. Sa mõtled ikka CB ehk 27MHz ala?

Pole veteran ega suurem asi asjatundja ja teema ka vähe teine aga kerisin oma antenni poolilt mõned tiirud maha ja panin pikema traadi ca. 90cm. Ajasin antenni SWR-i paika ja 5km saadab puhtalt, seda Pärnu linnas. Teiseks jaamaks millega kuulata sai on Intek 520+ oma jupatsist antenniga, niiet ei saa kurta. Kuid kui aega saan üritan üle raba Pärnust Sinti, linnulennult 10km, siis oleks juba päris hea. Antenniks on Midland 18-244 N originaalis ca.25cm traat http://tehnoturg.ee/antennid/cb-27-mhz/magnet-antennid/18-244-n-vedruga-magnetantenn-660-mm.html Räägivad, et kesk mähisega antennid pidavatki paremad olema kui alumise mähisega vb asi selles.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist