PÕLVAMAA, VÕRUMAA JA VALGAMAA CB JA HAM SIDE (6)

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
Kasutaja avatar
igiliikur
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 117
Liitunud: R Aug 07, 2009 7:02 am
QTH: KO37MV
QTH2: KO37LV
Asukoht: Väimela
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA JA VALGAMAA CB JA HAM SIDE (6)

PostitusPostitas igiliikur » K Okt 14, 2015 6:45 pm

Nii, mina ka üle pika aja tagasi :D Õhtud lähevad pikemaks, seega sai muretsetud üks Baofeng, 70cm ja 2m siis. Kuigi ega ma vist väga kaugele ei kosta :D
ES6ADE

Kasutaja avatar
Ralfwind
Veteran
Veteran
Postitusi: 1297
Liitunud: E Jaan 23, 2006 2:23 pm
QTH: KO38JI38
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA JA VALGAMAA CB JA HAM SIDE (6)

PostitusPostitas Ralfwind » K Okt 14, 2015 7:34 pm

Tartus kolisme üle 23 Fm ümarlaua kanalile kellaaeg 21.00-21.15 iga õhtu kui vähegi võimalust

Kasutaja avatar
igiliikur
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 117
Liitunud: R Aug 07, 2009 7:02 am
QTH: KO37MV
QTH2: KO37LV
Asukoht: Väimela
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA JA VALGAMAA CB JA HAM SIDE (6)

PostitusPostitas igiliikur » L Jaan 16, 2016 8:08 pm

Einar kostab 2m peal päris hästi :) Teisi pooli ma kahjuks ei kuule, üks oli vist Tõrva? Mingi 110+ km ilmselt?
ES6ADE

jaan92
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 14
Liitunud: L Juul 02, 2016 1:15 am
QTH: KO37LU92

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA JA VALGAMAA CB JA HAM SIDE (6)

PostitusPostitas jaan92 » L Juul 02, 2016 3:08 am

Kas Võrus keegi PMRi ka sees hoiab/scannib?

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA JA VALGAMAA CB JA HAM SIDE (6)

PostitusPostitas EINAR » L Juul 02, 2016 9:57 pm

Ilmselt ei ole Võrus PMR-i operaatoreid - mina pole sealt kutsungitele veel kordagi vastust saanud.
Suure-Munamäe tornist olen foorumis eelnenud reklaami järel saanud mõned PMR-sided Võru kandist.
Hommikuti Tõnu ES6QB 2m lainel 145,500 MHz, peaaegu iga päev viimatel aegadel, pööratava, horisontaalis yagiga.
73! de ES6EI

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA JA VALGAMAA CB JA HAM SIDE (6)

PostitusPostitas Evo » L Okt 15, 2016 5:38 pm

Kas Põlvamaal, Võrumaal, Tartumaal ja mujal Lõuna- Eestis veel CB- lainetel ka sidetajaid on?
Kuna tegu siiski CB- foorumiga, siis mõtlesin, et küsin siin.
Olen paaril viimasel õhtul korraks (nii igaks juhuks) 23FM peal kutsunud, aga pole kedagi vastamas olnud.
Aastaid tagasi käis sellel sagedusel sügiseti ning talvistel pikkadel õhtutel üsna vilgas tegevus.
Olid isegi kellaajad kokku lepitud, et rahvas teaks, kuna eetris vestluseks läheb.

henry
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 161
Liitunud: T Jaan 25, 2005 6:34 pm
QTH: KO28UI3

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA JA VALGAMAA CB JA HAM SIDE (6)

PostitusPostitas henry » P Okt 16, 2016 9:25 am

Hea tähelepanek, et CB foorum.
CB'ga on lõunas vist tõesti lood kehvad. :-(
kahe meetri ja kolme kiga peal veel mingi liiklus toimub aga kahekümne seitsmes vaikib kui haud.
Välja arvatud kaheksas kanal.
Pesitsen hetkel Viljandi lähedal ning cb valjuhääldaja ragiseb vaid juhul kui jaam kaheksandal kanalil ning läheduses asuvatel raskeveokijuhtidel on midagi öelda.
Muusosas vaikus.
Teinekord kui mahti, püüan kutsuda erinevatel kanalitel ning diapasoonidel aga tulutult.
(ei pea silmas suhtlust veokameestega)

Vaatan mis tali toob aga hetkel on küll selline aimdus, et tuleb katusele ronida, antenn alla lasta, jaam karpi, fotod ja müüki.

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA JA VALGAMAA CB JA HAM SIDE (6)

PostitusPostitas Ambur » P Okt 16, 2016 11:20 am

Evo kirjutas:Kas Põlvamaal, Võrumaal, Tartumaal ja mujal Lõuna- Eestis veel CB- lainetel ka sidetajaid on?
Kuna tegu siiski CB- foorumiga, siis mõtlesin, et küsin siin.
Olen paaril viimasel õhtul korraks (nii igaks juhuks) 23FM peal kutsunud, aga pole kedagi vastamas olnud.
Aastaid tagasi käis sellel sagedusel sügiseti ning talvistel pikkadel õhtutel üsna vilgas tegevus.
Olid isegi kellaajad kokku lepitud, et rahvas teaks, kuna eetris vestluseks läheb.

Tundub jah, et CB27 MHz aeg hakkab kohaliku sidevahendina läbi saama. Kauglevi puhul on veel mingit aktiivsust,
aga lähiside on jäänud peamiselt autojuhtide pärusmaaks.
Teised istuvad, nii tööl, tänaval, autos kui ka kodus puhkehetkedel ninapidi nutifonides.
Võibolla pikkadel ja külmadel talveõhtutel, kui tekib suhtlemisvaegus ja nutifonide nühkimisest isu täis saab, aktiivsus veidi suureneb.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA JA VALGAMAA CB JA HAM SIDE (6)

PostitusPostitas EINAR » E Okt 17, 2016 11:13 am

Tere.
CB lainetel kohalikku suhtlemist piirab eelkõige väike saatjavõimsus ja sellest tulenevalt ka väike levikaugus.
Ka operaatoreid on aastatega järjest vähemaks jäänud, kaugemateni CB-lained ei ulatu ja nii olen ka mina sellel lainealal kuulamise lõpetanud.

2011...2012 a. suurenes Lõuna-Eestis aktiivsus 2m lainealal, minu logis leidsin päeva, kus oli eetris samaaegselt 14 kutsungit. Suhtlemine toimus põhiliselt 145,475 MHz-il, kuulata ja kutsuda oli mõtekas ka 145,500 MHz-il.
Ka praegu kuuldub nii hommikuti kui õhtuti 145,500 MHz-il kutsungeid päris tihti nii statsionaarsetest kui ka mobiilsetest raadiojaamadest. Seepärast tegin ka mina muudatusi oma 2m antennipargis. 2m vertikal X200 sai tõstetud 23m kõrgusele (u. 100 m merepinnast) - nüüd peaks sidekaugus ulatuma Tallinn-Tartu maantee u. poole kauguseni Põlvast.
Vertikaliga X200 sai sidet mitmel korral ka Haapsalu lähistele ES3BM-iga. Tallinnaga pole seni õnnestunud. Autoantennina on seni parimad tulemused 5/8 GP-ga. Plaanis on tõsta ka stats. 7-elem. 2m yagi 20m kõrgusele, ka praeguse 15m kõrgusega saab sidet Tallinnaga kui vähegi levi on.

Kutsun kõiki huvilisi suhtlema 2m lainealal.
Kutsungid 145,500 ja pikemad jutud 145,475 MHz, kes soovivad, et nende suhtlemisega teisedki ühinevad.

73! de 304EI/ES6EI

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA JA VALGAMAA CB JA HAM SIDE (6)

PostitusPostitas Evo » E Okt 17, 2016 7:29 pm

EINAR kirjutas:CB lainetel kohalikku suhtlemist piirab eelkõige väike saatjavõimsus ja sellest tulenevalt ka väike levikaugus.


4W- ga sidetati ju mõned head aastad tagasi üsnagi kaugele. Kellel oli või on siiani paigaldatud korralik statsionaarne antenn, milline on korralikult häälestatud, see just kohaliku side kauguse üle viriseda ei saa. Paljudel olid varematel aegadel ka lisavõimendid kasutusel, sellisel puhul olid ilusti kuuldavad enamuses Lõuna- Eesti sidetajad.
HAM- transiiverite omanikel on võimalus oma aparaat CB- sagedustele "lahti lasta", kui jootekolb vähegi õiget otsa pidi peos püsib.
Siis läheb üldjuhul 100W antenni suunas ja sellest peaks kohaliku side jaoks piisama.
Minu kaugeim side CB- laineil on sellise meetodi abil Uus- Meremaaga.

2 meetri sagedusel sidetamine nõuab eksamite läbimist, tööloa, kutsungi jne. omamist.
CB- lainetel saaks aga alustajad kätt proovida ning alles siis otsustada, kas veidi tõsisemalt edasi minna.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA JA VALGAMAA CB JA HAM SIDE (6)

PostitusPostitas EINAR » N Juun 28, 2018 11:07 am

Hei,
reedel, 29.06.2018 pärast lõunat käsijaamaga Suure-Munamäe tornis. Täpsemat aega ei oska hetkel pakkuda, oleneb, millal seltskonnaga Kagu-Eesti ringreisilt torni jõuame. Keda huvitab, hoidke kõrvad kuuldel.
Kutsungid vertikal- ja horisontaalpolarisatsioonis.

CQ 145,500 MHz, FM, käsijaam 5W, 1/4 laine antenn ja vastukaal.

Kohtumiseni eetris!
73! de ES6EI

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA JA VALGAMAA CB JA HAM SIDE (6)

PostitusPostitas Evo » R Juul 06, 2018 6:40 pm

Einarile: Kui juhtud taas Munamäele minema, prooviks hea meelega ka CB- sidet pidada. See sideliik on meil siin Lőuna- Eestis unustusse jäänud, sagedusi skännides kostuvad vaid rekkamehed 8AM peal.

Kasutaja avatar
Valdur
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 112
Liitunud: R Juul 14, 2006 8:44 pm
QTH: 000000
Asukoht: Võrumaa, Obinitsa oinapää talu

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA JA VALGAMAA CB JA HAM SIDE (6)

PostitusPostitas Valdur » T Juul 10, 2018 9:37 pm

Proovi neid kohalikke PMR repiitereid ka Põlva 2.00 ja Uhti 4.37, Need peaks vabalt olema avatavad Munamäelt.
Valdur , PMR jaam Cobra 525

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA JA VALGAMAA CB JA HAM SIDE (6)

PostitusPostitas EINAR » R Juul 13, 2018 9:49 am

Tervitused!
Evo, Valdur ja kõik teised sidetestide huvilised: kahjuks puudub mul CB- ja PMR-lainealal torni viimiseks sobiv aparatuur ja antenn ja ei ole plaanis CB valdkonda enam arendada.
Edaspidised tornideretked (plaanis ka üle Eestimaa) ainult 2m ja 70 cm lainealadel.
Kellel testimishuvi, varustage end sobiva aparatuuri ja antennidega.

Loodan taas Munamäe tornist kutsungitega kuuldav olla veel juuli kuus, 2018.
Kohtumisteni eetris!
73! de ES6EI

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: PÕLVAMAA, VÕRUMAA JA VALGAMAA CB JA HAM SIDE (6)

PostitusPostitas EINAR » N Aug 09, 2018 9:32 am

Liigun autoga nii siinkandis kui ka mujal Eestimaal, katusel 2m 5/8 GP ja salongis käsijaam + 45W võimendi.
Kes soovib, see proovib, mina proovin ka aeg-ajalt.
145,500 MHz, FM
73! ES6EI


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist

cron