President Wyoming UP

Kõik antennijutud siia
Kasutaja avatar
hard0
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 117
Liitunud: N Nov 29, 2007 7:50 pm
QTH: liikuv
Asukoht: Läänemaa

President Wyoming UP

PostitusPostitas hard0 » K Juun 21, 2017 10:29 pm

Pilt

https://president-electronics.com/Antennas/Magnetic/UP/WYOMING-UP

Täna kontrollisin ühe sellise antenni häälestust. Minu üllatuseks oli SWR 2,0@CH1 ja 1,5@CH40. Lisaks tuli välja, et tootja pole häälestusvõimalust sellel antennil ette näinud.
Seega pidin fiibervarrast ettevaatlikult maha lõikama ja sealt seest paljastunud vasktraadile jupi otsa jootma ning seda jupikaupa maha lõikama hakkama. Pärast häälestamist jäi juurdejoodetud traadijupi pikkuseks umbes 6mm.
SWR näidud olid pärast häälestamist 1,4@CH1 ja 1,2@CH20 ning 1,4@CH40

Kuna antenn hetkel minu käes on siis ehk saan mahti nüüd pühade ajal katsetada, kusmaale sellise 70cm ridvaga üldse rääkida kannatab. Välja arvatud häälestusvõimaluse puudumist, on antenn siiski minu arvates hästi ehitatud ja auto katusel oma musta värvi tõttu küllalti vähe silmatorkav. Antenn ise kinnitub jala külge keermega(tundub standartne meeterkeere, pühade ajal saan kodus kontrollida). Ühe asjana mainiksin veel antennikaabli, milleks on selle antenni puhul RG174A/U. Diameetrilt on ta umbes poole peenem RG-58 kaablist ning on küllaltki hästi painduv. Pealavaadates aga tundub kaabel kuidagi nõrguke ja kardan, et palju väntsutamist see ei kannata. Küll aga saab seda kindlasti vägagi mugavalt autos paigutada ja servade taha ning vahele peita, et see salongi lihtsalt tolknema ei jääks.

Kokkuvõtteks öelduna soovitan ka "tehases eelhäälestatud" antennide SWR näidud üle kontrollida :wink:

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5366
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: President Wyoming UP

PostitusPostitas Kaljukits » N Juun 22, 2017 8:56 am

Minu soovitus enne, kui lõikate, juurde lisate vms on see, et teostage swr mõõtmised mitmes kohas. Majade ümbruses või koduhoovis on swr näit erinev lagedal maastiku või metsateega võrreldes.
Head jaani ka kõigile!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
sombi
Veteran
Veteran
Postitusi: 1096
Liitunud: K Nov 29, 2006 2:28 am
QTH: KO19SA21NG
QTH2: KO19SA04OM
Asukoht: Noarootsi (Pürksi)
Kontakt:

Re: President Wyoming UP

PostitusPostitas sombi » N Juun 22, 2017 9:39 am

Kaljukits, õige tähelepanek. Olen märganud, et antenni häälestust mõjutab näiteks ka lahtine autouks või auto kõrval seismine, rääkimata suurematest esemetest.
RG174U näiteks sisaldab mitmekiulist soont, seega pole ta nii kehvake midagi, kasutan ise mitmeid aastaid juba PMR-i kaasaskantava antenni küljes ja pole midagi juhtunud.
53907675, 57439192
ES3RLA
160m, 80m, 10m, 2m, 70cm, PMR, CB

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: President Wyoming UP

PostitusPostitas Evo » L Juun 24, 2017 2:53 pm

Mul on tsikli küljes ka selline lühike antennijupats CB- sageduste jaoks.
Õnneks on ta kergesti häälestatav, ülemises otsas on sisse- välja nihutatav eraldi element,
kinnitus umbes selline, nagu vanasti oli täitepliiatsitel, lased näpitsate abil vabaks, püüad häälde saada ja keerad kinni tagasi.
Ega ta igas olukorras absoluutselt ei häälestu, isegi kõrval seistes kätt lehvitades muutuvad näidud veidi.
Ajasin ta alguses enam- vähem täpseks CB 8 AM sagedusele, et mõnel korral reisides ja ära eksides saaks rekkameestelt kas või teejuhatust paluda. Muidugi, ega selle pisikese antenniga mingit sidekaugust saa... rohkem selline hädaabinõu.

tsikliantenn.jpg
tsikliantenn.jpg (201.27 KiB) Vaadatud 4439 korda


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron