PMR 446 huvilistele test

Jaga infot ürituste kohta ja kommenteeri
Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PMR 446 huvilistele test

PostitusPostitas Ambur » K Mär 16, 2005 10:11 pm

25.03.2005 Soome PMR klubi korraldab lahtised PMR 446 MHz vöistlused "Nõiaring 2".

"Suurel Reedel nõiad lendavad luudadel, pemaripoisid raadiolainetel!" :supz:

Aeg 19.00 - 21.00. Kasutusel kõik kaheksa kanalit. Osa võib võtta igaüks, kes viitsib ronida oma kabulaga kõrgema koha peale (parema kuuldavuse saamiseks). Vaja oleks vaid teada oma koha lokaatorit, mis on koos oma kutsungiga raportiks.
Keda huvitab oma kabula võimete proovimine, kas saab ühendust üle lahe, saab lisainfot lingilt: http://krh.cjb.net/ Head breikamist!
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kala
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 165
Liitunud: T Mär 08, 2005 12:42 am
QTH: KO29IK
Asukoht: Tallinn,maanteel 8AM,TLN 23FM ES1SOR
Kontakt:

PostitusPostitas Kala » K Mär 23, 2005 11:50 pm

Ilmselt on Tallinna Teletornis siis reede õhtul restorani korrus kabulatega pemarimehi täis.Kahjuks tuleb endal Tartumaale minna,aga teistele edukat breikamist siis.

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » N Mär 24, 2005 10:02 pm

Kala kirjutas:Kahjuks tuleb endal Tartumaale minna,aga teistele edukat breikamist siis.

Kui sul on CB jaam peal või PMR kaasas, hõika Tartu linnas ja informeeri neid CB vendade foorumist, kui nad veel ei tea. Las teevad häält, mida huvitavat toimunud/toimub sealkandis CB 27MHz ja PMR 446MHz lainetel.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: PMR 446 huvilistele test

PostitusPostitas Ambur » R Mär 25, 2005 11:38 pm

Ambur kirjutas:25.03.2005 Soome PMR klubi korraldab lahtised PMR 446 MHz vöistlused "Nõiaring 2".

No nii, Nõiaring sai läbi. Kahjuks oli levi nii nagu ta oli, ühtegi jaama Soome poolt polnud kuulda. :cry: Loodame, et suvepoole kui levi paraneb, saab uuesti proovida sarnast ülelahe breikamist.
Asja helgem pool on, et kohapeal sai poolevatistega lobisetud Lasnamäe, Mustamäe, Tondi, Pääsküla ja Tabasalu vahel üksteisega täiesti normaalselt.
Ka need pole väikesed vahemaad... :lol:

NB! Kui keegi Tallinnast kaugemal sai ühendust Soomega, andke teada.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
RADIST
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 139
Liitunud: N Apr 14, 2005 9:14 am
QTH: KO29JK
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

PostitusPostitas RADIST » N Apr 14, 2005 9:40 am

Xm... Ma ei saa ühest asjast aru... PMR sagedusala on ettenähtud vabakasutamiseks kodus, ehitusobjektil,matkas j n.e.. No miks soomlased arvasid, et see on uus amatöörsagedusala ja hakkavad seal oma sportlikud võistlused teha???! 430-440MHZ on lai ja puhas amatöörvahemik, võta raadiosaatjat, pane 0.5W, ühenda oma katuseantennid lahti, pane kummiantenni ja karju seal niipalju ja niikaua nagu tahad. See, et PMR saatjad on väga odavadja kõigile kättesaadavad, ei ole vabandus, ja see ei tähenda, et sa võid selle band'i amatöörbandiks teha.

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » N Apr 14, 2005 6:02 pm

Tere Radist!
Sul on täiesti õigus, PMR446 sagedusala on kõigile vabaks kasutamiseks ja mitte ainult tööl. Keegi ei keela seda kasutada ka sportlikuks harrastamiseks, see pole laineala muutmine amatöörsageduseks. Ja seda pole välja mõtelnud Soomlased, vaid sellega tegeletakse kogu maailmas. Pole meie asi õpetada teiste maade inimestele, kuidas seda sagedust kasutada. Kui põhjanaabrid saatsid meile kutse osaleda nendel testidel, siis oli see kutse mõeldud nendele, keda asi huvitab, osavõtt pole kohustuslik. Kõigil pole HAM amatöör kutsungit ja nemad ei tohigi töötada amatöör sagedustel. PMR446 on aga üks laineala, kus nad saavad sidepidamist harjutada oma lõbuks.
Loomulikult levib 70 cm amatöörsagedusel Yagi antenni ja 100 watiga palju kaugemale. 500 watiga levib veelgi kaugemale. Aga näiteks mulle pakub palju rohkem huvi võtta õhtusele jalutuskäigule PMR kaasa ja proovida, kui kaugele ma saan ühendust just 0,5 watiga.
Ja muide PMR446 sagedustel kasutatav maksimaalne võimsus ongi ainult 0,5W, ka töötarbeks, nii et võimsamaid jaamu ei tohiks ka teistele soovitada.
Viimati muutis Ambur, K Apr 20, 2005 10:02 am, muudetud 3 korda kokku.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
RADIST
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 139
Liitunud: N Apr 14, 2005 9:14 am
QTH: KO29JK
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

PostitusPostitas RADIST » N Apr 14, 2005 11:13 pm

Tere Ambur!
Sul on õigus, aga see on ka ideaalne variant :-) Ma tean palju objekte Tallinnas, kus kasutatatakse PMR sagedustel Yaesu, Icom, Kenwood raadiosaatjad, näiteks Hotell Tallink, Vene kultuurikeskus, "Dvigateli" valve... Ja Tehnoturg vabalt müüb TK3107 jaamad ja paneb sisse 446 sagedused (aga paar aastat tagasi see sama kodanik seal ei tahtnud panna minu jaamale mõned takso-, elektrikute- ja politseisagedused, ütles et ei saa, ei tohi j.n.e Järgmisel päeval tegin endale programmaatori ja panin neid ise :-)))

430-440mhz sageduatel meil aga aktiivsus ainult 1 kord kuus, kui toimuvad testid :-)
PS. äkki tead, missugune luba peab olema repiiteri ehitamiseks (430-440m)? Ja kas keegi tahab selle eest raha ka?
Jõudu sulle!

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » R Apr 15, 2005 4:03 pm

RADIST kirjutas:
430-440mhz sageduatel meil aga aktiivsus ainult 1 kord kuus, kui toimuvad testid :-)

Tere Radist!
Just nimelt üks kord kuus ja ülejäänud ajal on bänd peaaegu tühi. PMR446 sagedustel on aga tegevust pidevalt, nagu ka CB-l, kui on levi.
Repiiteri võid aga PMR sagedusel panna üles, kui soovid ja maksab see ainult niipalju, kui tema hind Tehnoturus on.
Kui tahad repiiterit töös proovida, siis Helsinkis-Vantaas töötab repiiter kanalil P7, CTCSS 37. Kui on vähegi levi, avaneb ta ka Tallinnast normaalselt.
Viimati muutis Ambur, K Apr 20, 2005 10:02 am, muudetud 1 kord kokku.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
RADIST
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 139
Liitunud: N Apr 14, 2005 9:14 am
QTH: KO29JK
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

PostitusPostitas RADIST » R Apr 15, 2005 4:50 pm

PMRil on ainult 100khz vahemik, "popugaid" ma küll ei taha, ma mõtlesin korraliku duplex repiitri. Praegu tegin katsetamiseks repiitri NMT TMF1 telefoni alusel, üsna huvitav asi ;-)

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » R Apr 15, 2005 7:25 pm

Selge jutt. Kui see sul töötab amatöörsagedusel, siis pead registreerima selle ERAÜ-s. Mismoodi see praeguste eeskirjade järgi täpselt käib, küsi klubist. :evil3:
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
RADIST
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 139
Liitunud: N Apr 14, 2005 9:14 am
QTH: KO29JK
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

PostitusPostitas RADIST » R Apr 15, 2005 9:39 pm

praegu ta töötab mul NMT sagedusel :-)

Kala
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 165
Liitunud: T Mär 08, 2005 12:42 am
QTH: KO29IK
Asukoht: Tallinn,maanteel 8AM,TLN 23FM ES1SOR
Kontakt:

PostitusPostitas Kala » P Apr 17, 2005 10:14 pm

Ambur kirjutas:Kui tahad repiiterit töös proovida, siis Helsinkis-Vantaas töötab repiiter kanalil P7, CTCSS 37. Kui on vähegi levi, avaneb ta ka Tallinnast normaalselt.
Tervitades, Ambur
Kas seda papagoid peab proovima kusagil kõrgemal viibides,või saab ka näiteks Pirital mere ääres hõigates asja tööle?

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » P Apr 17, 2005 11:05 pm

Praegu pead kindlasti proovima kõrgema koha pealt, kuna levi on kaunis vilets. Suve poole levi kindlasti paraneb, siis võib see ka Pirita rannast avaneda. Eelmisel suvel hea leviga see papagoi avanes sealt küll. Ja siit Tabasalu kõrgelt kaldalt sai selle kaudu ühendust pidevalt.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

rannamees
Väga vana tegija
Väga vana tegija
Postitusi: 509
Liitunud: T Jaan 18, 2005 5:21 pm
QTH: KO29KI
Asukoht: P8.00
Kontakt:

PostitusPostitas rannamees » R Mai 20, 2005 1:22 am

RADIST kirjutas:PMRil on ainult 100khz vahemik, "popugaid" ma küll ei taha, ma mõtlesin korraliku duplex repiitri. Praegu tegin katsetamiseks repiitri NMT TMF1 telefoni alusel, üsna huvitav asi ;-)

kas sellist asja kuskile kõrgele tallinna või selle lähdusse ei kannataks üles panna? ainuke kulu oleks vist aparaat ise ja toide sellele? see papagoi tundub suht mõttetu mu arust... :roll:

Kasutaja avatar
RADIST
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 139
Liitunud: N Apr 14, 2005 9:14 am
QTH: KO29JK
Asukoht: TALLINN
Kontakt:

PostitusPostitas RADIST » R Mai 20, 2005 8:29 am

Ta on mul ülespandud juba nädal aega, testimiseks:) Aga NMT sageduste peal, sest mul ei ole praegu ampl.-sageduskarakt. mõõtjat duplekseri ümberhäälestamiseks.
Koht on aga päris hea, 9k. maja mäe peal, 9m mast, antenn dualbander 8db 2meetril ja 11db 70cm-l. Lisaks repiitril on teine vastuvõtu kanal 150 mhz kandis. Võimsus on 8w


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist