O: skanner

Foorumi reeglid
* Pealkirja ette pane "O:" nagu ostan. Pealkiri peab sisaldama ostetava kauba täpset marki ja mudelit või kirjeldust ostetava kauba kohta.
* Kui tehing sooritatud, klõpsa nupule Pilt, et teatada moderaatorile teema aegumisest.
olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

O: skanner

PostitusPostitas olc » E Sept 03, 2007 3:29 pm

Sõidan siin laevaga ja mõtlen et elu oleks ehk põnevam kui olek kasutada skanner. on kellelgi ehk pakkuda norm. skannerit mõistliku hinnaga :)

edit: kuna keegi miskit ei paku siis mis sellest pillist muidu arvatakse? http://www.tehnoturg.ee/toode.php?id=otsing&toode=LC135
On väga mänguasi või kuuleb peale Marta FM'i ka midagi?

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » T Sept 04, 2007 8:26 am

Kuuleb sellega ikka muud kah kui Raadio-Martat. Ostes pead aga selle skänneri juures kahte asja vaatama:
Aku tundub tal olema monoliitne, veidi parem oleks pulkakudega variant, saad alati vajaliku arvu laetud akusid kaasa võtta, kui pikemaks ajaks välja lähed.
Sel skänneril pole kirjade järgi SSB vastuvõtu võimalust, seega ei kuule sa sellel modulatsiooniliigil töötavaid raadioamatööre.

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

Re: O: skanner

PostitusPostitas smr » T Sept 04, 2007 10:22 am

olc kirjutas:mis sellest pillist muidu arvatakse? http://www.tehnoturg.ee/toode.php?id=otsing&toode=LC135
On väga mänguasi või kuuleb peale Marta FM'i ka midagi?


Eks see on üks suht norm odava otsa skänner. Kindlasti tasuks ikka antenn ka juurde vaadata.
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

Re: O: skanner

PostitusPostitas olc » T Sept 04, 2007 11:32 am

smr kirjutas:
olc kirjutas:mis sellest pillist muidu arvatakse? http://www.tehnoturg.ee/toode.php?id=otsing&toode=LC135
On väga mänguasi või kuuleb peale Marta FM'i ka midagi?


Eks see on üks suht norm odava otsa skänner. Kindlasti tasuks ikka antenn ka juurde vaadata.


Ohjah, seda ma kartsin et nii lihtne see ei ole et valid ja ostad. järgmine oleks Icom R5 aga sellel ma ei näe ka peale AM FM'i muud olevat

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

Re: O: skanner

PostitusPostitas smr » T Sept 04, 2007 11:40 am

olc kirjutas:Ohjah, seda ma kartsin et nii lihtne see ei ole et valid ja ostad. järgmine oleks Icom R5 aga sellel ma ei näe ka peale AM FM'i muud olevat


Hee :)

No kui sa ette ära defineerid, mis sind huvitab st mida sa kuulata tahad, siis on asi tiba lihtsam.

SSB puudumine pärib põhiliselt võimalust kuulata lühilaine amatööre. Väiksemas osas ka lühilaine teenistussidet ning VHF/UHF osasid amatööride sagedusi.
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » T Sept 04, 2007 12:54 pm

Icom R5 ei oma ka SSB vastuvõttu, mis on tema puuduseks. Väliantenni kasutamisel tuleb R5-le kindlasti lisada atenuator, endal on tal see ainult kaheastmeline ja just tõhusat tööd ei tee. Lisaantennide kasutamiseks tuleb talle hankida ka SMA-BNC üleminek, siis on hea igasuguseid antenne külge ühendada. Üldiselt lühilainete kuulamiseks ta just parim pill ei ole. Kõrgematel sagedustel aga ajab ta asja ära. Veel üheks puuduseks, mis mulle ta juures ei meeldi, on see, et WFM-il on liialt lai riba, mis laseb lähedasel sagedusel töötaval FM jaamal läbi kostuda. Minul on ta muretsetud selliseks suvel sõitmise kaaslaseks ja selle asja ta ajab ka ära, tõsisemat kuulamist harrastajal tuleks siiski natuke parema pilli poole kiigata. Võiks kaaluda ka statsionaarse skanneri ostu.

Palju lugemist vene keele valdajatele skänneritest
http://www.radioscanner.ru

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

PostitusPostitas olc » R Sept 07, 2007 1:34 pm

Nüüd on siis skanner olemas, samas see antenn mis kaasas on ei ole vist suurem asi nagu ma aru saan. millist varrast või asja sinna külge on mõtekas pookida?

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

PostitusPostitas smr » R Sept 07, 2007 1:46 pm

olc kirjutas:Nüüd on siis skanner olemas, samas see antenn mis kaasas on ei ole vist suurem asi nagu ma aru saan. millist varrast või asja sinna külge on mõtekas pookida?


ise plaanin enne sügist selle püsti panna - http://www.tehnoturg.ee/toode.php?id=j&toode=X111
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

PostitusPostitas olc » R Sept 07, 2007 1:54 pm

smr kirjutas:
olc kirjutas:Nüüd on siis skanner olemas, samas see antenn mis kaasas on ei ole vist suurem asi nagu ma aru saan. millist varrast või asja sinna külge on mõtekas pookida?


ise plaanin enne sügist selle püsti panna - http://www.tehnoturg.ee/toode.php?id=j&toode=X111


midagi kaasaskantavat oskad pakkuda? :D Pakutud variandi võiks muidu katusele visata küll :roll: lällari oma ma ei tea kas saan püsti panna või mitte. katus on igasugu tv jama täis

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

PostitusPostitas smr » R Sept 07, 2007 2:01 pm

olc kirjutas:
midagi kaasaskantavat oskad pakkuda? :D


autole? taskusse?

kui niisama taskusse siis väga vahet pole. autole saad magnetiga ajutiselt miskit ka panna...
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » R Sept 07, 2007 2:20 pm

Ise olen kasutanud väljas ringi käimiseks ühte omatehtud ja teist tööstuslikku antenni. Mõlemad on teleskoopantennid, tööstuslikul veel sobituspool ka küljes. Teleskoobil on see hea omadus, et saad teda vastavalt vastuvõetavale sagedusele pikemaks-lühemaks sättida.

Osta raadiojuppide poest lühemate, aga samas paljude teleskoopjätkudega antenn (lühikestega seepärast, et kokkulükatuna mahub hästi põue). Siis monteeri talle jäigalt otsa vastav liides, millega saad ta kinnitada kas otse skännerile või siis üleminekule.

Väliantenni ühendamiseks kasutan vahetükki, skanneri poolne ots SMA ja teine ots BNC (bajonett). Sellega on hea kohe kas varrast või siis väliantenni kaablit külge põkata. Skanneri oma antenn on küllaltki tagasihoidliku vastuvõtuga, osadele sagedustele ei taha hästi häälestuda. Linnatingimustes siiski kuuleb ka skänneri oma antenniga ühte-teist.

Tõsisemad skännijad kasutavad sellist antenni
[img:430:612]http://www.thiecom.de/d130j-diagramm.jpg[/img]

Samlaadne oli müügis ka tehnoturus
http://www.tehnoturg.ee/scanantennas/MAMULTI.htm

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

PostitusPostitas olc » L Sept 08, 2007 1:13 pm

Krt mul on tunne et selle scanneriga ei ole kõik päris korras või on siis jubinatepealt kõvasti kokku hoitud. fm 23 (27.255)kanalil on tal koguaeg mingi häire sees. sqelsh põhja panna siis ei ole aga nagu alla tuleb nii kohe hakkab tugev häire läbi käima ja seda ükskõik kus ma asun. just käisin ka valgesool rabaäärses tornis. kuulsin hulga telefonikõnesid ainult. ja fm 23 peal törtustab koguaeg mingi jama. autojaamaga seda ei kuule igatahes.
mis sagedusel tartu taksod elavad? ei kuulnud linnas ka muhvigi selle klotsiga, 171.800 vist nagu oleks midagi olnud aga siis olin linnast eemal

Kasutaja avatar
zeppelin
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 28
Liitunud: P Sept 25, 2005 5:11 am
QTH: KO38MB
Asukoht: Põlva
Kontakt:

PostitusPostitas zeppelin » L Sept 08, 2007 3:16 pm

Õhtuti võid ju proovida miilitsasagedusi:
171,175 MHz FM Põlva
171,350 MHz FM Võru
171,300 MHz FM Tartu

Samuti peaksid skrämbleri abil hästi kuulda olema RAS1000 telefonid seal kusagil 425-430 MHz alas (oli vist).

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

PostitusPostitas olc » L Sept 08, 2007 8:40 pm

zeppelin kirjutas:Õhtuti võid ju proovida miilitsasagedusi:
171,175 MHz FM Põlva
171,350 MHz FM Võru
171,300 MHz FM Tartu

Samuti peaksid skrämbleri abil hästi kuulda olema RAS1000 telefonid seal kusagil 425-430 MHz alas (oli vist).


ah ras föönid ongi need viimased jah, neid on kõikaeg kuulda.
võtsin antenni küljest ja ikka on mingi prääx sees. saadan ilmselt tervitustega t-turgu tagasi. vaatan ehk mõnel sagedusel on veel mingi jama kuulde ka ilma antennita

Mouser
Veteran
Veteran
Postitusi: 299
Liitunud: E Jaan 09, 2006 3:34 am
QTH: KO17OT83SS

PostitusPostitas Mouser » P Sept 09, 2007 4:51 pm

seda pr22ksu, mis sul sees on kutsutakse "birdie".
See on scanneri enda poolt genereeritud h2ire. Sellest lahti ei saagi. Asi ei ole odavates juppides.
Scannerit ostes tasub esmalt netist v6imalike birdie'de kohta uurida.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist