LÄÄNE-VIRUMAA JA IDA-VIRUMAA CB SIDE (4)

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » T Sept 25, 2007 11:45 am

Eile õhtul kella 23:30 alates kuni südaööni õnnestus Läänistest , mis asub Tartu kesklinnast 28 km. kagu suunas (asukoht KO38NG, kaugused võetud QTH-kalkulaatori abil) sidetada Albus oleva Eimoga (asukoht KO29SD). Side toimus kanalil 23FM. Kuna hilisõhtul oli kanal puhas, oli kuuldavus hea. Mõlemal pool antenniks baasjaama antenn. QTH-kalkulaator näitab Lääniste-Albu vahekauguseks 133,7 km, ümardades teeb see siis 130 km. ringis. Seega soovitaks ikka kõigil, kellel selleks vähegi võimalust, kasutada korralikku ja häälde aetud baasantenni :)

Kasutaja avatar
tanel
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 147
Liitunud: K Dets 21, 2005 12:04 pm
QTH: KO29HI
Asukoht: Autoturg

PostitusPostitas tanel » T Sept 25, 2007 12:46 pm

Seda juhtusin pealt kuulama päris huvitav juhtum,Evo sind ma ei kuulnud aga Albu tuli mulle ilusti kohale harkusse autopeale nagu alati,huvitav oleks aga teada saada kas selline side Albu ja Evo vahel on igapäev võimalik kui on puhas eeter? Või oli antud juhul tegemist siiski mingi peegeldusega?
KL500, kui jõud on taga siis peab minema! ES1TFN / 304DJ

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » T Sept 25, 2007 12:52 pm

Vaevalt, et igapäev. Hetkel on tropolevi kaart meie kohal üsna soodsates värvides http://www.dxinfocentre.com/tropo_eeu.html
Igati vahva tulemus küll! Õnnitlused!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » T Sept 25, 2007 12:55 pm

Tundub, et eile oli tegu mingi väikse peegeldusega. Olen ka varem sellel kanalil öö hakul kodukeelseid jutukatkeid kuulnud, kuid eile oli korralik ja puhas side Eimoga. Samas polnud sellel ajal kauglevisid, need lõppesid umbes kella 17:30 ajal ära ja hilisõhtul oli kanalitel täielik vaikus. Samas aga eile õhtupoolikul töölt koju jõudes kuulsin 23FM peal tugevat saksakeelset juttu, breikasin ja sain Frankfurt-iga side maha peetud. Sedasi on lood nende lainelevidega.

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » T Sept 25, 2007 5:28 pm

133,7 km !
Olgu otseleviga või peegeldusega, ikkagi väga hea tulemus Eestisisese side kohta CB 27 MHz-il.
Õnnitlused ka minu poolt!
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » K Sept 26, 2007 3:11 pm

Aitäh :)

jaan
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 56
Liitunud: R Mai 11, 2007 9:57 am
QTH: KO29UD
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

PostitusPostitas jaan » K Sept 26, 2007 5:46 pm

Õnnitlused minugi poolt Eimole ja Evole.Kuna Eimol momendil internetiühendus puudub, siis tahtsin lisada,et Eimol baasantenniks 11m pikkune J-antenn, mis asub piisavas kõrguses- täiesti aukartust äratav vaatepilt- kes teab, palju selliseid toredaid antenne üldse eestimaal üleval on. :D Ja miks ma üldse sõna võtsin- no selleks, et Eimo on minu kõige lähedamal asuv CB-lane, me oleme sidelenud juba vähemalt 100 aastat, asume üksteisest umbes 10KM kaugusel. Nii et ikka sidelema CB-peal nii need saavutused tulevad :Mina see Jaan, või Aravete Jaan, nagu Ilmar Kiisalt mulle vastab. :lol:

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

PostitusPostitas olc » K Sept 26, 2007 6:26 pm

Väga lahe side Evol ja Eimol. Keegi veel teab pajatada sarnastest õnnestumistest?

Kasutaja avatar
tanel
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 147
Liitunud: K Dets 21, 2005 12:04 pm
QTH: KO29HI
Asukoht: Autoturg

PostitusPostitas tanel » N Sept 27, 2007 10:09 am

Kui ma õigesti mäletan siis kunagi mingid aastad tagasi õnnestus Reigol ruhnust sidetada Ilmariga mähele,samuti väga kift ja haruldane side.
KL500, kui jõud on taga siis peab minema! ES1TFN / 304DJ

Mouser
Veteran
Veteran
Postitusi: 299
Liitunud: E Jaan 09, 2006 3:34 am
QTH: KO17OT83SS

PostitusPostitas Mouser » N Sept 27, 2007 10:26 am

Tanel kirjutas:Kui ma õigesti mäletan siis kunagi mingid aastad tagasi õnnestus Reigol ruhnust sidetada Ilmariga mähele,samuti väga kift ja haruldane side.

See oli nii, et mina teda kuusin, aga tema mind mitte.
Tal oli 5/8 antenn +30-40W v6im.
Mul oli danita 440 jaam ja suvalistest torujuppidetst tehtud poollaineanten.

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » L Sept 29, 2007 8:12 pm

Täna katsetasime Olc-iga Tartu linna ja linna ümbruse levitingimusi.

Side aeg: 29. september 18:35-19:20.
Sagedus: 27.255 FM (23. kanal)

Olc autoga rändamas, antenniks ML-145, marsruut Võru teelt Tartusse, edasi ring linnas, edasi linnast Vastse-Kuustesse. Mina koduse stasionaarjaama otsas, antenn 5/8 GP, 12 m. kõrgusel maapinnast, asukohaga Läänistes (KO38NG).

Panen siis järgnevalt kirja Olc-i marsruudi, minu jaama S-meetri näidud vastuvõtul ja signaali loetavuse.

Saabumine linna Võru teelt - 5. väga hästi loetav
Aardla rist - 2-3. hästi loetav
Riia mägi - 0-1. kohati kahinatega, kuid loetav
Riia mäelt kesklinna suunas - 0. side katkendlik
Maaliinide bussijaama juures - 1 loetav
Vangla lähedal - 3-5, väga hästi loetav
Turu tn. selveri juures - 0, kuid loetav
Ülenurme, Lennujaama teeots - 1-2. hästi loetav
Pööre Põlva teele - 3-4, hästi loetav
Vana-Kuuste - 0-1, asula vahel kahinad, kuid siiski loetav
Voore küla kurv - 3-4, hästi loetav
Vastse-Kuuste - kuni 6, väga hästi loetav

Tartu mehed - antennid häälde ja sidetama ! :)

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

PostitusPostitas olc » L Sept 29, 2007 8:59 pm

täna oli jah kuidagi väga hea levi. linnulennult mõõtsin 27km kopikatega kaugeima punkti. ja see punkt asub vee tartus kesklinnas. bussijaama juurest sai juba tätsa vabalt Evoga suhelda. samas pole veel ikka tartust kellegi kohalikuga sidet luua suutnud:S rekkamehed ei loe :!:

ainus kellega tartus sidet ei saanud oli eesti politsei :? telefon oli lihtsalt kinni, loodetavasti andis keegi sellest rimi juures lamanud mehest ikkagi võimudele teada.

Märgin vee siia ära ka ühe side Evoga Valgjärvelt, vahemaad 34km kopikatega. järgmisena peaks vist otepää uude hyppetorni ronima oma varustusega:D ehk saab vee kilomeetreid juurde:D
Viimati muutis olc, L Sept 29, 2007 9:09 pm, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » L Sept 29, 2007 9:08 pm

Täna on kanalid puhtad, sest pole kauglevi. Kogu meie sidetamise jooksul kostus vaid paar korda hästi nõrgalt üks Vene taksodispetser sisse. Seega olid siis meil head tingimused kohaliku side pidamiseks.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » L Sept 29, 2007 11:26 pm

Evo kirjutas:Täna katsetasime Olc-iga Tartu linna ja linna ümbruse levitingimusi.

Side aeg: 29. september 18:35-19:20.
Sagedus: 27.255 FM (23. kanal)

Olc autoga rändamas, antenniks ML-145, marsruut Võru teelt Tartusse, edasi ring linnas, edasi linnast Vastse-Kuustesse. Mina koduse stasionaarjaama otsas, antenn 5/8 GP, 12 m. kõrgusel maapinnast, asukohaga Läänistes (KO38NG).

Panen siis järgnevalt kirja Olc-i marsruudi, minu jaama S-meetri näidud vastuvõtul ja signaali loetavuse.

Saabumine linna Võru teelt - 5. väga hästi loetav
Aardla rist - 2-3. hästi loetav
Riia mägi - 0-1. kohati kahinatega, kuid loetav
Riia mäelt kesklinna suunas - 0. side katkendlik
Maaliinide bussijaama juures - 1 loetav
Vangla lähedal - 3-5, väga hästi loetav
Turu tn. selveri juures - 0, kuid loetav
Ülenurme, Lennujaama teeots - 1-2. hästi loetav
Pööre Põlva teele - 3-4, hästi loetav
Vana-Kuuste - 0-1, asula vahel kahinad, kuid siiski loetav
Voore küla kurv - 3-4, hästi loetav
Vastse-Kuuste - kuni 6, väga hästi loetav

Tartu mehed - antennid häälde ja sidetama ! :)


Ja mina olin sel ajal Peipsi ääres... just sain koju ja ehmatasin ära - millest ma ilma jäin :D Muidu ma ise oma esimese korruse aknal asuva autoantenniga kuulen kesklinnas asjatavaid rekkamehi küll. Enda poolt pikim levi (minu senistel andmetel) oli umbes 500 meetrit - mina kodus Hiinalinnas, rekkamees Kivilinna poe juures (juhatasin teda Räpina maanteele, kuhu ta kohe minna ei osanud).
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » R Okt 05, 2007 3:25 pm

Võiksime mõnel nädalavahetuse õhtupoolikul Tartu sidet CB lainealal katsetada. Lepiksime eelnevalt mingi kindla sageduse ja kellaaja kokku ning prooviksime hõigata. Hiinalinnaga peaks side teostatav olema, see jääb just minupoolsesse linna serva. Võtsin QTH-lokaatorite abil KO38JJ-KO38NG vahekauguseks 23,944 km. seega siis umbes 24 km.
Kohe saabuval nädalavahetusel läheb ehk kiireks, aga kui järgnava nädala sees ajad paika panna, siis peaks see asi ehk järgmisel nädalavahetusel teoks saama. Tegelikult võib see ka nädala sees toimuda, peale tööpäeva lõppu. Seni oleks veel aega katses osalejatel antenne putitada. :)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist