SAARE MAAKONNA JA HIIU MAAKONNA CB SIDE (0)

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
Kasutaja avatar
KUKI
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 107
Liitunud: N Sept 20, 2007 5:04 pm
QTH: KO18FG82WV
Asukoht: Saaremaa - Kuressaare

SAARE MAAKONNA JA HIIU MAAKONNA CB SIDE (0)

PostitusPostitas KUKI » T Dets 11, 2007 7:26 pm

Viimasel ajal tekkinud foorumisse uusi liikmeid Saaremaalt ja linnas liigeldes märganud katustel värskeid raadiojaama antenne. Mis kanalil mehed suhtlete?
Kutsung: KUKI/Cobra-1/ES0KARI

ES0LCB
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 48
Liitunud: K Nov 28, 2007 7:39 pm
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitas ES0LCB » K Dets 12, 2007 8:23 pm

Õhtuti olen kuuldel CB kanalil 15 AM.
Mõnikord kasutan ka kanaleid 7 ja 9 AM.
Saatevõimsus 1,4W.

Kasutaja avatar
tyyp07
Veteran
Veteran
Postitusi: 334
Liitunud: R Sept 22, 2006 8:48 pm
QTH: KO29FJ
Asukoht: Vääna mets, Sõrve küla, KO29FJ
Kontakt:

PostitusPostitas tyyp07 » N Dets 13, 2007 1:24 am

ES0LCB kirjutas:Õhtuti olen kuuldel CB kanalil 15 AM.
Mõnikord kasutan ka kanaleid 7 ja 9 AM.
Saatevõimsus 1,4W.
Millest selline imelik kanalivalik?
Satun isegi vahel Kuressaarde ja siis võiks ju hõigata aga ei tea siis täpselt mis kanalil.ML nagu aru saan kasutab kah mingit tavapärasest erinevat kanalit.Võiksite mingi kindla kanali kokkuleppida ja siis siia teada anda.Oleks vähemalt kindel kanal kus hõigata.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » N Dets 13, 2007 1:41 am

tyyp07 kirjutas:
ES0LCB kirjutas:Õhtuti olen kuuldel CB kanalil 15 AM.
Mõnikord kasutan ka kanaleid 7 ja 9 AM.
Saatevõimsus 1,4W.
Millest selline imelik kanalivalik?
Satun isegi vahel Kuressaarde ja siis võiks ju hõigata aga ei tea siis täpselt mis kanalil.ML nagu aru saan kasutab kah mingit tavapärasest erinevat kanalit.Võiksite mingi kindla kanali kokkuleppida ja siis siia teada anda.Oleks vähemalt kindel kanal kus hõigata.


Imelikul kanalivalikul võib olla mitu põhjust... näiteks võib see olla sealkandis teatud seltskonnas nii kujunenud (sellele viitab jutt esimeses postituses) või siis tegeletakse neil kanalitel sealkandis kaugsidedega...
304FL, "Three zero four Freyja love"

kala7
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 181
Liitunud: N Okt 25, 2007 8:36 am
Asukoht: KO38DI

PostitusPostitas kala7 » N Dets 13, 2007 8:54 am

No jah, aga kokku võiks ikka leppida, et hõigatakse mingil konkreetsel kanalil.

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » N Dets 13, 2007 9:39 am

ES0LCB kirjutas:

Õhtuti olen kuuldel CB kanalil 15 AM


Tegelikult on see Vene rekkameeste kanal, sama nagu meie rekkameestel kanal 8 AM. Reedeti kindlal kellaajal liigub Räpina maanteel Vene rekkameeste kolonn, ühed ja samad mehed, kellega sai kunagi puht juhuse tõttu sidet proovitud. Nad olid huvitatud, kui kaugele nende jaamad kostuvad. Hiljem oleme siis saatjatest, antennidest, võimenditest jne. vestelnud, kui juhtun sel ajal saatja juures olema ja nende kutset kuulma.

ES0LCB
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 48
Liitunud: K Nov 28, 2007 7:39 pm
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitas ES0LCB » N Dets 13, 2007 2:58 pm

tyyp07 kirjutas:
ES0LCB kirjutas:Õhtuti olen kuuldel CB kanalil 15 AM.
Mõnikord kasutan ka kanaleid 7 ja 9 AM.
Saatevõimsus 1,4W.
Millest selline imelik kanalivalik?

Põhjus väga proosaline.
Mul on hetkel ainult üks vanavana kvartsitud käsijaam kasutusel ja ainult 3 kvartsipaari on CB bandis.

Võibolla ajan ühele vanalevanale Lafayette HE-20Tmudelile ka hääled sisse.

Kasutaja avatar
tanel
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 147
Liitunud: K Dets 21, 2005 12:04 pm
QTH: KO29HI
Asukoht: Autoturg

PostitusPostitas tanel » N Dets 13, 2007 4:00 pm

See lafayette on sul tõsine haruldus ja retro pill 10 ponts !
KL500, kui jõud on taga siis peab minema! ES1TFN / 304DJ

Kasutaja avatar
KUKI
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 107
Liitunud: N Sept 20, 2007 5:04 pm
QTH: KO18FG82WV
Asukoht: Saaremaa - Kuressaare

PostitusPostitas KUKI » N Dets 13, 2007 7:03 pm

Eile õhtul sain siis sidet ES0LCB-ga kanalil 15 (27,135 Mhz) AM. Selgus, et meil vahemaad kõigest 400-500 meetrit ja ES0LCB kasutas käsi CB saatjat, sellest ilmselt ka kehvapoolne side kvaliteet kuigi minu jaama signaali indikaator näitas tugevat vastuvõetavat signaali sain ma aru ainult 2-3 lausest... tyyp07-et hüütsin 07-08 Detsembril üsna mitu korda kanalitel 8, 21, 23. FM ja AM modulatsioonis, kuid tulutult. Järgmine kord anna foorumis teada mis kell ja millal saarde saabud, et siis saab kohe Kuivastust proovima hakata,mul praegu side rekord kahepoolselt Masa risti ja ühepoolselt (mind kuuldi) Anseküla majakast 3 Km. Sääre poole.
Kutsung: KUKI/Cobra-1/ES0KARI

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » N Dets 13, 2007 7:08 pm

ES0LCB kirjutas:

Võibolla ajan ühele vanalevanale Lafayette HE-20T mudelile ka hääled sisse.


See on tõesti mõnus rariteetne jaam, kui selle käima saad. Kahjuks tundub see ainult AM jaam olevat.
Natuke andmeid selle jaama kohta saab siit:
http://www.rigpix.com/cbfreeband/lafayette_he20t.htm

ES0LCB
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 48
Liitunud: K Nov 28, 2007 7:39 pm
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitas ES0LCB » N Dets 13, 2007 7:32 pm

Käima saamisega ei ole selle jaama puhul mingi probleem, see on töötanud minu käes viimased 4 aastat. Lihtsalt viimased poolteist aastat on ta niisama seisnud. Jaamal on see hea omadus, et saatekanalid on küll kvartsiga paika fikseeridud - samas vastuvõtu saab ümber lülitada VFO peale ja "ujumine" vastuvõttuga 26,natuke kuni 28,palju MHz töötab OK. Osad kvartsid on mul sellel seadme sees "vene paigutusega" ja aastatid tagasi sai tehtud 300/400km' isid DXisid (kui saatevõimsuse ajasin 120W peale).
Ketkel ongi aga konks selles, et asun Kuressaares "üürikas" ja "asi" algab ja lõpeb ju antenniga :cry:

Mingi Txkvarts sobis ka mingi poolakate duplex repiiteriga, RXi sain viia siis teise "äärmusesse". Panin arvuti kõlari 107.2Hz sagedusega jaama mikrofoni kõrvale "jõrisema" ja ajasin juttu nagu "piraadid" muiste (sega poola/saare/vene ja inglise keeles).

Linna tingimustes (seda isegi nii vaadates, et Kuressaare on linn) on asi muidugi üsna nutune, Saaremaa raadioamatöörid jms meenutavad heldinult seda aega, kui oli kuulus "jaanuaritorm" - nii puhast eetrit meie lapsed vist ei näe.

UUrin asja. kas õnnestub teha sarnast asja nagu kunagi ES0RVX repiiteriga, mis algselt oli Kuressaare veetornis ja siis hiljem Saaremaal Vättal asuva Pereraadio mastis - siis sai amatööride repiiterile pandud külge (pandud külge ei tähenda seda, et mina panin :oops: ) iPhone liides, Nüüd on isegi iPhone termin oma sisu muutnud. Aga kel huvi - www.ham.tt.ee (Blogimisest ei teatud suurt midagi aga mõned mehed pidasid "blogi" eelmisel sajandil).
Midagi ei luba aga võibolla midagi õnnestub ka.

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » N Dets 13, 2007 9:30 pm

ES0LCB kirjutas:
Saaremaa raadioamatöörid jms meenutavad heldinult seda aega, kui oli kuulus "jaanuaritorm" - nii puhast eetrit meie lapsed vist ei näe.

Jah, kuulasin ka sellel ajal eetrit akude pealt. Vastuvõtt oli tõesti puhas, ei mingeid industriaalhäireid, kuna elekter oli kõikjal ära. :)

Kasutaja avatar
Mario
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 212
Liitunud: K Nov 21, 2007 11:54 pm
QTH: KO18WU
Asukoht: E-R: Laagri ja R-P ko18wu
Kontakt:

PostitusPostitas Mario » N Dets 13, 2007 9:53 pm

OT küll aga sai siin umbes 3 nädalat tagasi saaremaal komandeeringus oldud ja sai kahe auto vaheliseks sideks kasutatud pemareid( nüüd mõlemal autol peal juba lällarid, kuna side pemaritega ei olnud vastuvõetav meie nõuetele), siis oli töökaaslane nn 1. auto ja "juhatas teed" kui me omavahel suhtlesime(3. kanalil), siis pakkus keegi hea inimene abi Kuressaares liiklemisel(tolleks hetkeks olime leidnud õige tee). Nii, et Kuressaares side fanaatikuid leidub. Ise suht algtasemel sidetamisega aga meid aidata proovinud inimene lisas side lõppu väljendi 7-3, mida igaüks ei lisa/tea. See tähendab, et fanaatikuid leidub.

Kasutaja avatar
KUKI
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 107
Liitunud: N Sept 20, 2007 5:04 pm
QTH: KO18FG82WV
Asukoht: Saaremaa - Kuressaare

PostitusPostitas KUKI » N Dets 13, 2007 10:20 pm

Mario kirjutas:OT küll aga sai siin umbes 3 nädalat tagasi saaremaal komandeeringus oldud ja sai kahe auto vaheliseks sideks kasutatud pemareid( nüüd mõlemal autol peal juba lällarid, kuna side pemaritega ei olnud vastuvõetav meie nõuetele), siis oli töökaaslane nn 1. auto ja "juhatas teed" kui me omavahel suhtlesime(3. kanalil), siis pakkus keegi hea inimene abi Kuressaares liiklemisel(tolleks hetkeks olime leidnud õige tee). Nii, et Kuressaares side fanaatikuid leidub. Ise suht algtasemel sidetamisega aga meid aidata proovinud inimene lisas side lõppu väljendi 7-3, mida igaüks ei lisa/tea. See tähendab, et fanaatikuid leidub.
Jah oli küll niimoodi ja see hea inimene olin sel õhtul mina ise 73 siis
Kutsung: KUKI/Cobra-1/ES0KARI

Kasutaja avatar
tyyp07
Veteran
Veteran
Postitusi: 334
Liitunud: R Sept 22, 2006 8:48 pm
QTH: KO29FJ
Asukoht: Vääna mets, Sõrve küla, KO29FJ
Kontakt:

PostitusPostitas tyyp07 » N Dets 13, 2007 11:48 pm

Age te seal saares võiks ikkagi mingi üldise kutsekanali kokkuleppida.
Kui sinna jälle satun(vanemad elavad seal) siis tean vähemalt kus hõigata.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 25 külalist