SAARE MAAKONNA JA HIIU MAAKONNA CB SIDE (0)

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
Kasutaja avatar
KUKI
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 107
Liitunud: N Sept 20, 2007 5:04 pm
QTH: KO18FG82WV
Asukoht: Saaremaa - Kuressaare

PostitusPostitas KUKI » L Dets 15, 2007 7:44 pm

8 kanal (27,055 Mhz) AM ikka, sest Saaremaal eriti midagi muud ei kasutatta... minule teada olevalt küll mitte...
Kutsung: KUKI/Cobra-1/ES0KARI

Kasutaja avatar
maffia666
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 18
Liitunud: R Veebr 01, 2008 1:46 pm
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitas maffia666 » K Mär 26, 2008 11:09 pm

Küsimus selline et kes täna Kuressaares päeval punase autoga sõitis? Igatahes Smuulis ma teda nats jälitasin. Kas mõni selle foorumi asukas? Oli tal keskmist kasvu (või natuke lühem) ritv keset katust (mitte magnetiga). Ise täna kahjuks lällata ei üritand kuna teeolud päris head :lol: ja pidi neile keskenduma, kiire oli ka nats.

Kasutaja avatar
KUKI
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 107
Liitunud: N Sept 20, 2007 5:04 pm
QTH: KO18FG82WV
Asukoht: Saaremaa - Kuressaare

PostitusPostitas KUKI » N Mär 27, 2008 11:43 am

maffia666 kirjutas:Küsimus selline et kes täna Kuressaares päeval punase autoga sõitis? Igatahes Smuulis ma teda nats jälitasin. Kas mõni selle foorumi asukas? Oli tal keskmist kasvu (või natuke lühem) ritv keset katust (mitte magnetiga). Ise täna kahjuks lällata ei üritand kuna teeolud päris head :lol: ja pidi neile keskenduma, kiire oli ka nats.
Mis autoga tegu oli (sõidu või kaubik), kui kaubik siis ühte punast läbi katuse antenniga olen ise ka märganud nimesildiga HILLAR käib mandrilt 2 korda nädalas, minu kutsungitele ta kunagi vastanud pole... Kui mõni muu masin siis ei oska kommentaarida võibolla kasutas FM ringhäälingu vastuvõtuks seda antenni... maffia666 millal ise jälle häält teeme FM modulatsioonis võiks proovida...
Kutsung: KUKI/Cobra-1/ES0KARI

Kasutaja avatar
maffia666
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 18
Liitunud: R Veebr 01, 2008 1:46 pm
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitas maffia666 » N Mär 27, 2008 9:20 pm

KUKI kirjutas:
maffia666 kirjutas:Küsimus selline et kes täna Kuressaares päeval punase autoga sõitis? Igatahes Smuulis ma teda nats jälitasin. Kas mõni selle foorumi asukas? Oli tal keskmist kasvu (või natuke lühem) ritv keset katust (mitte magnetiga). Ise täna kahjuks lällata ei üritand kuna teeolud päris head :lol: ja pidi neile keskenduma, kiire oli ka nats.
Mis autoga tegu oli (sõidu või kaubik), kui kaubik siis ühte punast läbi katuse antenniga olen ise ka märganud nimesildiga HILLAR käib mandrilt 2 korda nädalas, minu kutsungitele ta kunagi vastanud pole... Kui mõni muu masin siis ei oska kommentaarida võibolla kasutas FM ringhäälingu vastuvõtuks seda antenni... maffia666 millal ise jälle häält teeme FM modulatsioonis võiks proovida...

Tegu oli vanema sõiduautoga, marki kahjuks ei jõudnud tuvastada. Ei oska õelda millal linna poole satun, viimasel ajal vähe käimist olnud. Olen vahetevahel siin (Karalas) jaama katsetand ja hõikand aga ei midagi :oops:

Kasutaja avatar
KUKI
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 107
Liitunud: N Sept 20, 2007 5:04 pm
QTH: KO18FG82WV
Asukoht: Saaremaa - Kuressaare

PostitusPostitas KUKI » N Apr 17, 2008 9:08 pm

12.04.2008. tehtud Kuressaarest korralik side Eikla-Karja vahel liikunud autosse kanalil 8. FM (4W saatevõimsus, jaam Taylor, antenn Skylab 1/4 7dB) üldse olen tähele pannud, et mul sellel suunal parem levi kui mujale...
Kutsung: KUKI/Cobra-1/ES0KARI

Kasutaja avatar
maffia666
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 18
Liitunud: R Veebr 01, 2008 1:46 pm
Asukoht: Saaremaa

PostitusPostitas maffia666 » E Mai 26, 2008 12:21 pm

Viimastel päevadel on päris palju venelasi kuulda olnud (Karala kandis) ja üllatavalt selgelt. Ise kahjuks vene keelt ei jaga :?

Kasutaja avatar
KUKI
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 107
Liitunud: N Sept 20, 2007 5:04 pm
QTH: KO18FG82WV
Asukoht: Saaremaa - Kuressaare

PostitusPostitas KUKI » K Mai 28, 2008 10:29 pm

Nii ta on jah... Tegemist rahvusvahelise sidega Venemaalt Peterburist sealne taksopark kasutab CB 8 FM kanalit oma asjaajamisteks, tulevad kauglevi ajal Kuressaarde 9-palliga sisse... Ei tea mis võimsustega nad töötavad, aga mind nad vist ei kuule , kui ma neile vastu püüan rääkida. Veel on kuulda kanalil 31 FM Sakslasi , Prantslasi.
Kutsung: KUKI/Cobra-1/ES0KARI

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » N Mai 29, 2008 8:04 am

KUKI kirjutas:Ei tea mis võimsustega nad töötavad, aga mind nad vist ei kuule , kui ma neile vastu püüan rääkida.

Kauglevi ajal ei olegi need võimsused niiväga olulised. Aga reeglina nad ei vasta, kuna me "segame nende tööd". Paljud on kiisudega ka juttu puhunud. Alles hiljuti kirjutas Evo oma kogemustest foorumis.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » N Mai 29, 2008 9:20 am

Eile (28. mai) õhtupoolikul tulid tugevalt kaks taksoparki sellisel sagedusel nagu 27.555 FM. Kuna nad tulid üsna tugevalt ka USB peal sisse, (küll erinevad modulatsioonid, aga läbi kostub ikkagi), siis otsustasin FM-i peal järjekordselt küsida, millisest linnast nad töötavad. Sain aga kohe sõimata, et nende tööd segan. Küsimusele, et miks nad töötavad raadioamatööride kutsekanali sagedusel ja kas neil siis radionadzor-i (raadiojärelvalvet) pole, vastati, et see on nende kindel sagedus ja isegi kõvad paberid selle kohta olemas. Sellega vestlus lõppes, sest edasine jutuajamine oleks olnud kasutu. Istuvad ju tegelikult seal saatjate juures kiisukesed, kes raadioasjandusest miskit ei tea ja teevad seda, mida ülemused käsevad.
Mitmetel kordadel on olnud Vene ja Ukraina raadioamatööridega juttu sealsetest taksoparkidest, sest raadioamatöörid on nendega tõsiselt hädas. Kiidavad meid, et siin on teenistused omadel kindlatel sagedustel. Valgevenes oli ka taksod ja muud sellised teenistused CB- bändilt ära viidud. Sama loodetakse Ukrainas (mõnes linnas olevat see juba toimunud). Venemaal aga jääb see vist veel hulgaks ajaks kestma. Vene sidetajad võtavad tihti suuremates linnades ette ja kolivad taksoparkide kanalitele lobisema, muusikat või siis niisama kandevsagedust laskma, et natukenegi enda eest võidelda.
Ärge siis pange mu pikka juttu pahaks :)

Kasutaja avatar
tyyp07
Veteran
Veteran
Postitusi: 334
Liitunud: R Sept 22, 2006 8:48 pm
QTH: KO29FJ
Asukoht: Vääna mets, Sõrve küla, KO29FJ
Kontakt:

PostitusPostitas tyyp07 » R Sept 26, 2008 12:11 am

Nii...Kuna jälle on aastake möödunud ja Saaremaa ralli jälle päevakorras siis annan ette teada, et praeguse seisuga tulen Virtsu poolt Kuivastusse 10.10.2008 kell 17.00 ja lahkun saarelt 12.10.2008 kell 17.00 suunaga Tartusse ja sealt siis edasi Tallinnasse.Reede õhtu kohta ei oska midagi öelda, et kus ja mis kuna linnakatsed on kahjuks ümbertõstetud kuskile mujale.Ralli hakkab siis minu jaoks laupäeva varahommikul kaugatuma katsega ja siis päevapeale ilmselt samas Saarema osas.Ei viitsi kuskile orikülla trügima minna.Autoks siis ilmselt Toyota Hilux millel piits vasaku kasti äärel.Aknal silt "TYYP"

zumm007
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 26
Liitunud: R Dets 12, 2008 9:56 pm
QTH: KO29IJ
Asukoht: Tallinn / Kuressaare

PostitusPostitas zumm007 » R Dets 12, 2008 11:53 pm

Oleks võinud enne rallit veidi foorumit vaadata. Kimasin ka ringi seal ning süsteemid ja skännerit töötasid koguaeg =) Kuigi kuulasin mis rallil toimub oleks võinud veidi lobiseda ka ju =)

saarlane
Algaja
Algaja
Postitusi: 9
Liitunud: P Veebr 08, 2009 1:47 am
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

PostitusPostitas saarlane » P Veebr 08, 2009 1:48 am

Terv,
Sai omalegi lällar autosse soetatud. Mis kanal se levinuim on Saaremaal?

Kasutaja avatar
KUKI
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 107
Liitunud: N Sept 20, 2007 5:04 pm
QTH: KO18FG82WV
Asukoht: Saaremaa - Kuressaare

PostitusPostitas KUKI » P Veebr 08, 2009 3:02 pm

8 AM väljakutsekanal (27,055 Mhz) kuna seal juttu rohkem, siis istume seal- hiljem saab ju mujale üle minna...
Kutsung: KUKI/Cobra-1/ES0KARI

saarlane
Algaja
Algaja
Postitusi: 9
Liitunud: P Veebr 08, 2009 1:47 am
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

PostitusPostitas saarlane » E Veebr 09, 2009 10:55 pm

Ei hakanud uut teemat tegema, Kuki nagunii oskab öelda.

Nimelt mul intek m790. Aga Kanal 8AM olen juba 2 päeva ringi lasnud, aga ei miskit. Vaikus. Isegi rekkamehi pole. Arvan, et mul midagi valesti.
Juhtmed öigesti, antenn ka küljes.
Tal saab valida neid "reginoone". Hetkel EU peal, on öige?


Vöi ongi Kuressaares vaikus?

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » E Veebr 09, 2009 11:13 pm

saarlane kirjutas:Tal saab valida neid "regioone". Hetkel EU peal, on öige?

EU on muidu õige, aga selles on AM ainult 1W.
Parem on panna IT (Italy), seal on nii FM kui ka AM 4W. Kuulevad teised sind ka AM-is vähe paremini.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist

cron