LÄÄNE-VIRUMAA JA IDA-VIRUMAA CB SIDE (4)

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » P Okt 14, 2007 7:11 pm

Kuulsin Olci ja Halli kassi sidet pealt, Olc oli hästi kuuldav, vastaspoole jutt oli paar korda vaevalt tajutav, sõnadest aru ei saanud.

Kasutaja avatar
goodkiller
Veteran
Veteran
Postitusi: 306
Liitunud: L Juun 16, 2007 1:35 pm
Asukoht: Tartu [KO38ii] | goodkiller<>3Ø4GK

PostitusPostitas goodkiller » P Okt 14, 2007 7:37 pm

Olc-iga sain isegi kokku korraks, kuid jah, käsikabulaga olin, autoga ei saanud seekord kahjuks tulla.
Halli-kassi ka kuulsin oma 2 palli venitas müra sees välja, aga sõnadest sain aru isegi. Hiljem 19:00 ajal proovisin Halli Kassi tema maja juures hüüda aga ei õnnestunud, ju ta puhkas tänasest päevast.

Aga millalgi võiks uuesti seda korrata! :)
Midland Alan 48, 78, 59x2

Kasutaja avatar
zeppelin
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 28
Liitunud: P Sept 25, 2005 5:11 am
QTH: KO38MB
Asukoht: Põlva
Kontakt:

PostitusPostitas zeppelin » P Okt 14, 2007 11:54 pm

Evo kirjutas:Kuulsin küll kella 17:00 ajal kellegi häält eetris, kuid nii nõrgalt, et tekst polnud loetav.
Umbes sel ajal üritasin hõigata oma kortermaja eest Uus tn. 4-Põlva, kuid keegi ei vastanud. Seega võisin olla mina olla isik hüüdnimega"tekst polnud loetav". Mõtlen vaikselt baasantenni ja võimendi peale... Ehk kunagi eetris kohtume jälle.

POST SCRIPTUM: Ega ma ilmaasjata ei alustanud sidet Mammaste külast, arvesse võttes igasugu häireid tekitavaid allikaid nagu wifi levialad, elektrivõrgud jms.

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » E Okt 15, 2007 9:39 am

Kui vähegi võimalik, siis pane kindlasti baasantenn koos väikse lisavõimuga üles. Sedasi oleks meil stabiilne side kindlustatud :)

Kasutaja avatar
goodkiller
Veteran
Veteran
Postitusi: 306
Liitunud: L Juun 16, 2007 1:35 pm
Asukoht: Tartu [KO38ii] | goodkiller<>3Ø4GK

PostitusPostitas goodkiller » E Okt 15, 2007 11:38 am

Millalgi võiks jälle korrata, isegi võimaluse korral kokkugi saada :)
Midland Alan 48, 78, 59x2

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » E Okt 15, 2007 1:04 pm

Kindlasti võiks sidetamist korrata :)
Kui Tartus olles mahub ajaplaani mõni vaba tund, siis annan sellest teada. Kohapeal oleks mõnus natuke pikemalt sidetamise asju arutada.

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

PostitusPostitas olc » E Okt 15, 2007 3:27 pm

tööpäeviti peale 17'st lylitan ikka fm23 peale nii et hõigake aga

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » E Okt 15, 2007 7:29 pm

Olen püüdnud ka peale kella 17:00 eetris olla. Siiani on õnnestunud stabiilselt sidetada Olc-iga tema Tartust Põlvasse sõitmise ajal ja seda peaaegu kogu tee vältel, vahel küll tee madalamatel kohtadel orgudes kipuvad kahinad peale tulema. Samuti toimis ka side Zeppeliniga tema liikumisel Mammastest Põlvasse, millest oli eelpool juttu.
Kui Tartu mehed omad antennid joonde saavad, siis ehk õnnestub nendega ka side maha pidada :)

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » E Okt 15, 2007 9:09 pm

Täna veidi peale kella viit sain Olc´iga side, mis katkes kusagil Riia tänaval, nagu ma aru sain.

Taas oli ülinõrgalt läbi sahina kellegi juttu kuulda, millest aga paraku aru ei saanud.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
goodkiller
Veteran
Veteran
Postitusi: 306
Liitunud: L Juun 16, 2007 1:35 pm
Asukoht: Tartu [KO38ii] | goodkiller<>3Ø4GK

PostitusPostitas goodkiller » E Okt 15, 2007 9:53 pm

Mina igatahes 17:25 ajal kuulsin väga selgelt kellegi vanema meesterahva häält. Arutasid mingise antenni häälestamisest. Proovisin küll vahele breikida aga ei õnnestunud või siis ei kuulnud mind.
Midland Alan 48, 78, 59x2

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » T Okt 16, 2007 8:44 am

Sa võisid kuulda mind, meil käis just Olc-iga jutt antennidest, vastukaaludest jne.:)
Kellaaeg ka just sama, natuke peale 5-t.

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

PostitusPostitas olc » T Okt 16, 2007 10:15 am

hall kass kirjutas:Täna veidi peale kella viit sain Olc´iga side, mis katkes kusagil Riia tänaval, nagu ma aru sain.
Taas oli ülinõrgalt läbi sahina kellegi juttu kuulda, millest aga paraku aru ei saanud.


Liikusin hoopis suunal tlna ringtee ja sealt võru poole mööda ringe. parim side oli raudtee sillalt, sealt alla sõites kadus ka side. minuarust on hall kass sul oma seadmega mingi jama, sest signaalitugevust mõõdab mul vastuvõtul hea mitu pulka aga hääl jääb ei tea kuhu soki sisse. pühapäeval oli sama asi, 7 palli tuli signaal aga hääl lahja. kandev sagedus tuleb pärale aga sellega ka asi piirdub. kas siis mikker jamab vms

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » T Okt 16, 2007 10:50 am

Kui S-meeter näitab head näitu, samas aga on kõne halvasti loetav, siis võib viga olla saatja modulatsioonis. Kandevsagedus on tugev, aga seda moduleeritakse nõrgalt. Mõnedel jaamadel on kas astmeline või sujuvalt reguleeritav mikrofoni tundlikkus, tasuks seda kontrollida, ehk on liialt maha keeratud. Selle puudumisel tuleb juba täpsemalt uurida, mis jaamal viga võib olla. Kindlasti on kuskil skeemis ka modulatsiooni reguleerimise võimalus, kuid selleks tuleb juba täpsemalt uurida, mis karul kõhus on.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » T Okt 16, 2007 1:32 pm

Olc, su oletustel võib tõepõhi all olla... igatahes täna otsustas mu põhikabul (President Glenn) lihtsalt vait jääda ja kuni olukord pole paranenud (Glenn korda või uus FM jaam), saan istuda vaid AM peal Alan 38 abil. Enne aga tuleb mul leida kusagilt kaablile sobiv UHF pesa, et saaks ülemineku teha ja Alani oma autoantenni külge panna... goddam.

EDIT: Sain Alan 38 üles seada. 8 AM võib mind kutsuda, kokkuleppel ka muude AM kanalite peal... FM sidest jään paraku määramata ajaks eemale. Eks annan teada, kui FMi peale tagasi pääsen :)

Aga see-eest sai tänane hommik sisukalt veedetud - arendasin oma antennimajandust. Nihutasin antenni majaseinast 1 m kaugusele ja seniste plekiribade asemele monteerisin antenni aluseks kobedama risti, materjaliks vardad läbimõõduga mõni mm ja risti laius ca 1 m.
Viimati muutis hall kass, T Okt 16, 2007 2:47 pm, muudetud 1 kord kokku.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » T Okt 16, 2007 2:44 pm

Ma soovitaks küll korraliku statsionaarse (auto) AM-FM (võimalusel ka SSB) jaama hankida. Antennidega kergem katsetada ja muidu ka paremate omadustega. Käsijaamaga CB-sagedustel on rake kaugemat sidet pidada, seda eriti linna oludes.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist

cron