2m pärnus ja viljandimaal kuulata

Kõik teemad mis ei sobi teiste teemade alla
smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas smr » P Mär 18, 2012 5:24 pm

iBand kirjutas:
Xpike kirjutas:
smr kirjutas:Aega ajalt kerkib jälle kuskil foorumis mõni, kes teab kõike


Ei arva end kõiketeadjaks kohe kindlasti mitte, kuid lambana kotti pähe tõmmata lasta ja siis kuulata juttu, et see on õige kõik see on õige kõik, ma arvan, et ma ei pea. Kontrollin kindlasti asjad üle ja seadus ei ole mitte ainult valitsuse ja suurfirmade jaoks, et meid keti otsas hoida, vaid see on kõigile, et üle piiri ei mindaks ja kindlasti on ka mõttetuid seadusi ja iganenud seadusi. Muidugi on lubatud sinul käituda nii, nagu kõik mis on tehtud sulle halba ja mis on keelatud, on sinu jaoks hea ja sa tunned end hästi kui keegi on sulle kärbseid pähe ajades sinust võitu saanud.

Niikaua kui seda infot mis sa nt airbandis kuulad,saad,ei levita kusagil avalikult,kasvõi mp3 failina,niikaua ei sega see kedagi. Kuula palju jaksad.


Ei ole nii. Kui sa kuulad näit eelmainitud sagedusel taksosid, on tegemist teabe hõivamisega ning too on keelatud.
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

Kasutaja avatar
Xpike
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Juul 27, 2010 10:34 pm
QTH: KO28YY
Asukoht: Viljandi-Pärnu

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas Xpike » P Mär 18, 2012 7:10 pm

Sõnastus paraku näitab vastupidist. Toogu siis keegi mõni teine seadus lagedale selle kohta. Muidugi mõistan, et kuulduga midagi ette võtta on keelatud, kuid kuulamise keelamist ma siiski veel kuskilt välja lugenud ei ole.
Maailm, milles õppisid eksisteerima jääb igaveseks minevikku.

smr
Veteran
Veteran
Postitusi: 325
Liitunud: T Okt 04, 2005 5:53 pm
QTH: KO29JK

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas smr » P Mär 18, 2012 7:24 pm

Ei pea mina sind ümber veenma :)
rääkimine hõbe, kuulamine kuld

Kasutaja avatar
Xpike
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Juul 27, 2010 10:34 pm
QTH: KO28YY
Asukoht: Viljandi-Pärnu

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas Xpike » P Mär 18, 2012 8:00 pm

smr kirjutas:Ei pea mina sind ümber veenma :)

Tänud teabe eest, aga jah ma pole veel veendud.
Maailm, milles õppisid eksisteerima jääb igaveseks minevikku.

myller
Veteran
Veteran
Postitusi: 338
Liitunud: E Apr 21, 2008 11:16 pm
QTH: KO18KI

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas myller » L Mär 24, 2012 1:17 am

Xpike kirjutas:Seaduses tuleb tähti närida ja kõik kes soovivad mingit pointi läbi ajada, tuleb esitada seadus nii, nagu ta tema jaoks soodus on. Paraku käesoleva seaduse Elektroonilise side seadus §2 punkt 56 (teabe hõivamine on raadiosageduste kasutaja kohta ja raadiosageduste kasutaja poolt edastatava teabe kohta informatsiooni hankimine;), sõnastus minu nägemuses tähendab pigem raadioside kuulamise luba, kui keeldu.


Maakeelde ümberpanduna oleks teabe hõivamine, kui sa uurid, kes räägib või tunned huvi, mida ta räägib. Kui sa kuulad taksodispetšeri juttu, siis hangid sa sellega taksofirma ja klientide kohta kohta informatsiooni.
Sama seaduse §22.2 järgi on teabe hõivamine keelatud, kui pole öeldud vastupidist. Kui tähte väänata, siis võib kuulata ainult juttu, millest midagi aru ei saa. Nii et teatud joobeastmes võib kuulata mida iganes, sest infot enam peale ei tule.
Inglaste arutelu lennujuhtimise kuulamise teemal: http://www.pprune.org/archive/index.php/t-110433.html.

Kasutaja avatar
Xpike
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Juul 27, 2010 10:34 pm
QTH: KO28YY
Asukoht: Viljandi-Pärnu

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas Xpike » P Mär 25, 2012 11:39 pm

Siiski jõuan ma alguses oleva väiteni, et sidet kuulata võib, kasutada ei tohi. Lingil, millest juttu on, on võetud teabega midagi ette, mitte küll kuulaja poolt vaid edastaja poolt. Aga jah sellel teemal on minu jaoks jutt ammendanud. Muidugi kõrvu, silmi kinni ei hoia, kui kellelgi veel midagi öelda on.
Maailm, milles õppisid eksisteerima jääb igaveseks minevikku.

Kasutaja avatar
iBand
Veteran
Veteran
Postitusi: 264
Liitunud: L Nov 13, 2010 3:04 pm
QTH: KO28GJ11
Asukoht: Pärnu,Pärnumaa
Kontakt:

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas iBand » E Apr 23, 2012 3:09 pm

Märgin ära, et sagedus/kanal mida saab ka Pärnus kuulata on cb peal,17am kus taksojuhid juttu ajavad!
Tervitades,Andrin
ES8BAR,304CW
Pilt
E Pluribus Unum

Kasutaja avatar
Xpike
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Juul 27, 2010 10:34 pm
QTH: KO28YY
Asukoht: Viljandi-Pärnu

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas Xpike » E Apr 23, 2012 7:28 pm

iBand kirjutas:Märgin ära, et sagedus/kanal mida saab ka Pärnus kuulata on cb peal,17am kus taksojuhid juttu ajavad!

9 AM on need tegelased kes seal keset vana silla esist kõik üles kaevasid. 10 am on veel mingid kopajuhid. 7am olen kuulnud, et veokajuhid kasutavad alternatiivina.

Viljandimaal olen kuulnud ka 6am peal veokajuhte.


OT: ketrasin enda jaama (alan 95 plus) kanalile 22f am ja seal peal oli arusaadavalt andmeside. Mõni signaal tundus ikka täitsa nii puhas olevat, et panen või arvuti modemile järele. Eeldatavasti oli saadetud signaal 5khz madalam ja SSB modulatsioonis. Vastuvõtmisel oli kõrvajärgi signaal piisavalt puhas vastuvõtmiseks.
Maailm, milles õppisid eksisteerima jääb igaveseks minevikku.

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 831
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas postikana » T Apr 24, 2012 10:22 am

SSTV äkitse. Saad ehk pildid isegi lahti siis.

Kasutaja avatar
Xpike
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Juul 27, 2010 10:34 pm
QTH: KO28YY
Asukoht: Viljandi-Pärnu

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas Xpike » T Apr 24, 2012 6:42 pm

Xpike kirjutas:OT: ketrasin enda jaama (alan 95 plus) kanalile 22f am ja seal peal oli arusaadavalt andmeside. Mõni signaal tundus ikka täitsa nii puhas olevat, et panen või arvuti modemile järele. Eeldatavasti oli saadetud signaal 5khz madalam ja SSB modulatsioonis. Vastuvõtmisel oli kõrvajärgi signaal piisavalt puhas vastuvõtmiseks.


Miks mul sellised eeldused, on see, et
http://wiki.wifi.ee/index.php/Raadioamat%C3%B6rism#10m_-_Vahemik:_28000.E2.80.9329700_kHz kirjutas:28120.00 kHz USB - PSK
ja
http://wiki.wifi.ee/index.php/CB#A.2C_B.2C_C.2C_D.2C_E.2C_F.2C_G.2C_H.2C_I.2C_J_Bandi_Sagedused_-_valik_RU_-_400_kanalit kirjutas:alan 22f = 28.125 MHz
näitavad, et mu jaam on ilmselt suutlik mingit moodi (võibolla moonutatult) vastu võtma Raadioamatööride 10m PSK sidet. Aga ehk oskad soovitada, mismoodi ma selle arvutiga ära ühendan. 3.5 jackiga saab selle audiosignaali mu alanist tulema, aga kas peaksin selle modemi otsaga ühendama või siis hoopis 3.5 line-in? Mis tarkvara kasutada soovitad? Ja mida ma peaksin SSTV signaaliga ette võtma, et seda näha saaks?
Maailm, milles õppisid eksisteerima jääb igaveseks minevikku.

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 831
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas postikana » T Apr 24, 2012 6:53 pm

Lihtsalt kuulad mikri abil ja lased lahti lammutada siit miskil progel
http://www.dxzone.com/catalog/Software/SSTV/

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: 2m pärnus ja viljandimaal kuulata

PostitusPostitas Evo » K Apr 25, 2012 9:03 am

SSTV programmi saad siit:
http://hamsoft.ca/pages/mmsstv.php
PSK, RTTY jne. programm:
http://hamsoft.ca/pages/mmvari.php
Ühendad transiiveri kuulari (kõrvaklapi) väljundi arvuti helikaardi sisendiga ja saadki esimesed jälgimised ära teha.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline