CB kaart

Anna teada kui leidsid mõne huvitava poe või lingi
Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: andmetest

PostitusPostitas Kaljukits » E Nov 10, 2008 3:44 pm

cbhull kirjutas:Kaardi tegemisel olen lähtunud avalikust infost mis pärineb klubi lehelt http://www.club304.ee/?id=155&keel=ee

Klubi liikmete nimekirjast said Sa ainult perekonnanime. Tänavanimesid seal siiski ei esine ja muud juttu hoopis mitte. Sellest, et klubi liikmete nimekiri on avalik, ei järeldu veel, et copy-pastega oleks eetiline ilma subjektilt luba küsimata kelle iganes nime kuskile mujale ülesriputada, nö. paljundada vms. Olen varemgi kirje min. formaati Sulle soovitanud:

KALJUKITS
Op: Tõnis
QTH: Keila, Harjumaa
Locator: KO29EH

Ma usun, et kui nii, siis ei tekiks kellelgi ka nurinat. Kes soovib, võib lisada ka oma CB DX ja HAM kutsungi või minupoolest kasvõi luuleread.
Kuna Sa oled kaarti nimetanud CB kaardiks, siis poleks ka vaja üle korrata, et "kohalik kutsung: KALJUKITS".
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
ALFA5
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 52
Liitunud: K Mär 16, 2005 3:46 am
Asukoht: Kolmas planeet päikesest

PostitusPostitas ALFA5 » E Nov 10, 2008 8:21 pm

Isikuandmeteks loetakse kõiki andmeid tuvastatud või tuvastatava füüsilise isiku kohta, mis väljendavad isiku füüsilisi, psüühilisi, füsioloogilisi, majanduslikke, kultuurilisi või sotsiaalseid omadusi, suhteid ja kuuluvust. Seega tuleb isikuandmetena käsitleda kõiki andmeid, mis kasvõi kaudseltki on füüsilise isikuga seostatavad.

Igasuguse andmete töötlemise aluseks peab olema andmesubjekti ehk isiku nõusolek saadud andmete kasutamiseks. Isikuandmete töötleja on kohustatud isiku nõusoleku küsimiseks isikule teatavaks tegema, millisel eesmärgil ta andmeid kasutab, kes neid kasutama hakkab (või hakkavad) ning töötlemise eest vastutava asutuse või isiku nime ning aadressi. Samuti peab teavitama juhtudest, millal on isikul õigus saada juurdepääs tema kohta töödeldavatele andmetele ning millal on õigus nõuda isikuandmete töötlemise lõpetamist, parandamist, sulgemist ja kustutamist.

Nõusolekut on võimalik igal ajal tagasi võtta - see ei oma küll tagasiulatuvat jõudu. Nõusolek kehtib isiku eluajal ja 30 aastat peale tema surma, kui isik ei ole teistsugust soovi avaldanud.

Isikul on õigus teada saada, kuidas tema isikuandmeid kasutatakse, st milliseid andmeid on isiku kohta kogutud, missugustel õiguslikel alustel ja kelle poolt neid andmeid töödeldakse ning kellele isiku kohta käivaid andmeid üle antakse.

Kasutaja avatar
Marukoer
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 21
Liitunud: T Mai 23, 2006 7:59 pm
QTH: KO28SV
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

PostitusPostitas Marukoer » E Nov 10, 2008 8:33 pm

kui juba muutmiseks läheb siis ma jääks kah lihtsalt Marukoera nimega... :wink:

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

PostitusPostitas Mihka » E Nov 10, 2008 8:37 pm

Oh jumal..minuarust tahtis inimene head ja usun ka siiralt seda...kahju ainult, et mõned nii kiivalt oma asukohta salgavad.. kui juba lainel suhelda siis pole küll vaja salatseda..raadiolained ju ka avalikud igatahes on see kaart tore aga kes ei soovi ..võta siis need isikud maha...aga noh mis ma ikka...
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » E Nov 10, 2008 9:25 pm

RAHU! Ei maksa ärrituda ega otsuseid langetada neil, keda teema ei puuduta. Igal ühel meist on õigus enda kohta infot anda või seda mitte teha, otsustada millist infot kõigile affiseerida ja mis kujul.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

PostitusPostitas Mihka » E Nov 10, 2008 9:34 pm

No eks siis igaüks öelgu, kes mida soovib sinna panna ..kõige lihtsam...siis pole muret...aga usun, et see kaart siiski vajalik ja tore ja usun et paljud sellega nõus...
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » E Nov 10, 2008 9:43 pm

Mihka kirjutas:Oh jumal..minuarust tahtis inimene head ja usun ka siiralt seda...kahju ainult, et mõned nii kiivalt oma asukohta salgavad.. kui juba lainel suhelda siis pole küll vaja salatseda..raadiolained ju ka avalikud igatahes on see kaart tore aga kes ei soovi ..võta siis need isikud maha...aga noh mis ma ikka...

Üldiselt samal seisukohal Mihkaga. Usun samuti, et inimene tahtis ainult head.
Raadio teel sidet pidades ütleme ju samuti oma QTH (asukoha).
Samuti võib QRZ COM-ist leida igaühe (kes seal kirjas) täpse aadressi.

Aga meie CB kaardil võiks olla samad andmed, mis DX klubi liikmete nimekirjas,
sest need andmed on seal nagunii üleval ja igaühe nõusolek selleks olemas (mis oli DX klubiga ühinemise tingimuseks).
Kohalik kutsung, DX kutsung (kellel on), nimi, asula või linnaosa nimetus (mitte tänava) ja lokaator (kui on olemas).

Ja pakun välja ka teise variandi. Kuna see on CB kaart, mitte DX klubi ega ka HAM kaart, siis jätta kõigile ainult:
Kohalik kutsung, asula või linnaosa ja lokaator (kellel on). Pole vaja ei nime, CB DX kutsungit ega ka HAM kutsungit.

Ehk siis lõppevad segadused.

Ja kaardile kandmine peab olema vabatahtlik, kes ei soovi, ei pea seal olema.
Mulle kaart meeldib. Näeb, palju on Eestis just CB harrastajaid, kus kandis nad asuvad ja kellel nendest on ka statsionaar püsti.

cbhull! Sinu enda asukoht (Lõna-Eesti) on küll väga ebamäärane QTH seisukohast.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » T Nov 11, 2008 10:27 am

...kahju ainult, et mõned nii kiivalt oma asukohta salgavad..

Aga ei salga ju...siin foorumil suuremal osal liikmetest ilusti QTH lokaator ära märgitud.

Kasutaja avatar
KUKI
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 107
Liitunud: N Sept 20, 2007 5:04 pm
QTH: KO18FG82WV
Asukoht: Saaremaa - Kuressaare

PostitusPostitas KUKI » T Nov 11, 2008 12:03 pm

Minu kohapealt nüüd kõik perfektne (perfecto) :D Tänud tegijale...
Kutsung: KUKI/Cobra-1/ES0KARI

Kasutaja avatar
Marukoer
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 21
Liitunud: T Mai 23, 2006 7:59 pm
QTH: KO28SV
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

PostitusPostitas Marukoer » R Nov 14, 2008 7:58 pm

kusjuures minu Kaspersky räägib kaardi lingi kohta "trojan downloader" nimelisest asjast :roll:

SiiliOnu

PostitusPostitas SiiliOnu » R Nov 14, 2008 8:50 pm

Mul on postimehega vist olnud sellist jama ja hetkel siis
leiab NOD32 siit http://live.hot.ee/aggregator//postimees/48533 et BAT/FormatC trojan.
Samas ühe tööteervishoiuga tegeleva firma kodukal oli ka päriselt asi olemas.
Et väheke ettevaatlik peaks olema.

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » R Nov 14, 2008 11:28 pm

Ka minu viirusetõrje andis kaardil oma andmeid vaadates hoiatuse.

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » E Nov 17, 2008 6:43 pm

Viskasin üle tüki aja pilgu kaardile. Andmed paistavad olema kenasti ühtlustatud ja ei tohiks vast kellegi privaatsust enam riivata (kõike ei jõudnud ma loomulikult vaadata). Avaldan tehtud töö eest tunnustust hr. Cbhullule! :)

Veel paar ettepanekut arutamiseks, mis minu arust võiks seoses kaardiga sisse viia:
Eesnimi võinuks siiski kaardile jääda (minu arust), etiti veel, kui see ei kattu kutsungiga. Kui on aga keegi, kes seda ei soovi, siis nendele tuleks loomulikult ka kindlasti vastu tulla.
Vahva oleks, kui kaardil oleks link, millele klikkides avaneks loetelu (tabel) kõikdest kaardil olevatest "sibilistest". Veel vahvam oleks, kui seda tabelit saaks klikkides vastaval päisel ka vastavalt järjestada (kutsungi järjestuses, maakonna järjestuses jne).
Siis saaks lihtsamini ülevaate, kes on ja keda ei ole (ei pea kogu kaarti läbi klikkima), ka nimekirja soovi korral välja trükkida.
73!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » E Nov 17, 2008 7:55 pm

Kaljukits kirjutas:Vahva oleks, kui kaardil oleks link, millele klikkides avaneks loetelu (tabel) kõikdest kaardil olevatest "sibilistest". Veel vahvam oleks, kui seda tabelit saaks klikkides vastaval päisel ka vastavalt järjestada (kutsungi järjestuses, maakonna järjestuses jne).
Siis saaks lihtsamini ülevaate, kes on ja keda ei ole (ei pea kogu kaarti läbi klikkima), ka nimekirja soovi korral välja trükkida.
73!

See oleks tõesti hea, operatiivne info, aga... siis ei jõuaks jälle seda vingumist ja vigisemist ära kuulata,
et nüüd andmed veel otse tabelisse seatud, kõigile vaatamiseks.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » E Nov 17, 2008 8:20 pm

Ambur kirjutas:
Kaljukits kirjutas:Vahva oleks, kui kaardil oleks link, millele klikkides avaneks loetelu (tabel) kõikdest kaardil olevatest "sibilistest". Veel vahvam oleks, kui seda tabelit saaks klikkides vastaval päisel ka vastavalt järjestada (kutsungi järjestuses, maakonna järjestuses jne).
Siis saaks lihtsamini ülevaate, kes on ja keda ei ole (ei pea kogu kaarti läbi klikkima), ka nimekirja soovi korral välja trükkida.
73!

See oleks tõesti hea, operatiivne info, aga... siis ei jõuaks jälle seda vingumist ja vigisemist ära kuulata,
et nüüd andmed veel otse tabelisse seatud, kõigile vaatamiseks.

Kui andmed on täpselt samuti minimaalsed, poleks ju vahet (tabel ei näita erinevalt kaardist isegi täpset asukohta mitte). Aga loomulikult -kõigil on sõnaõigus (foorum ju). Vaatame, kuulame arvamusi, eks jõua otsustada.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist