EQSO server

Anna teada kui leidsid mõne huvitava poe või lingi
VR
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 120
Liitunud: K Aug 29, 2007 9:16 am
Asukoht: Rapla

PostitusPostitas VR » N Apr 24, 2008 9:09 am

Muki kirjutas:Oh teid, pärdikuid ... mitte muffigi te ei näe, ei kuule, ei tea aga ainult ajate mingit iba ...
Ma veel liiga unine vist, et pointile pihta saada.
Pagan kirjutas:Mida põrgut te jurate üldse nende serverite ja PMR-ide CB-de ühendamisega. Siis veel kaklevad ka. Las raadioside jääda ikka raadiosideks mitte mingiks msn-sms-gsm-bläm-bum jamaks.
Kui huvi on siis kaugsideks on vist natuke teised sagedused.
Sa, Pagan, panidki paari lühilausega kirja selle, mille ümber ma keerutasin!
VR
PS! tellija mainimine tuli, nemo, sinu postitusest
nemo Veeb 06, 2008 10:59 pm kirjutas:...kui objektil tellija teil iga päev seoses siseviimistlusega ajusid k...b ...

es8bfu
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 241
Liitunud: E Nov 27, 2006 3:40 am
QTH: KO28FJ
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas es8bfu » N Apr 24, 2008 9:18 am

VR kirjutas:Aga ära arva et minul isiklikult midagi selle transleerimise kohta öelda on! Kui lõbu pakub lase käia, aga mina ise arvestaks natuke ka kaasosalistega - kelleks eetrisolijad kindlasti on
VR


Mis valgustkartvaid asju seal kanalil siis üldse räägitakse, et väljaspool Tallinna ja Harjumaa piire seda kuulata ei tohiks? Ja üldse hakkab see teema imelikuks kiskuma...sama hästi võiks kasutaja sys`i ka risti lüüa kuna tema orgunnib 3.670Mhz sagedusel toimuvat netti.

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » N Apr 24, 2008 9:21 am

Võtke mikrofon pihku ja suhelge eetris mõnusalt, kui närv kipub pingule tõmbuma, tehke väljas üks tiir, ilus kevadilm teeb meele rõõmsamaks ! :)

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

PostitusPostitas nemo » N Apr 24, 2008 11:05 am

Selge, müügimeest minust siis ei saa... Ei oska reklaamida ju :lol: :lol: :lol:
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » N Apr 24, 2008 11:13 am

Paar omapoolset uitmõtet eQSO jms. teemadel.

Esimene mõte:
Leidsin netist ühe kena eQSO-d illustreeriva pildikese. [img:498:353]http://www1.ttcn.ne.jp/~js1lqi/images/INET.JPG[/img]
Kui aga hoolega vaadata, siis võib olla on tegu hoopis raadiosidealase karikatuuriga (?).
Käsijaam hõikab: CQ CQ ja vastavad talle kahe läptopi tagant teised "raadioamatöörid". Levi on piltlikult öeldes iga ilmaga mistahes maailma internetiseeritud punkti ja mis kõige olulisem, ei pea raha ega aega raiskama jaamade antennide jms. sh. elektroonika ja raadiotehnika alustõdede õppimise peale, et raadiosidega tegeleda. Arvuti on kõigil olemas.

Teine mõte!
Milleks on vaja seda käsijaamagi ja üldse jube tülikaid antenne :?:
Üle Interneti saab ka ilma nende pisikeste raadiolahenduste sissetoomiseta suhelda. CQ CQ kutsumiseks võib samuti läpakat kasutada või siis kaasaegsemat mobiiltelefoni. No jah.... QRM, QSB jms. jääb siis ära -pole ikkagi nagu päris raadio. Aga äkki keegi viitsib kirjutada programmi, mis ka seda suudab emuleerida :idea:. Lisaks saaks selle progega linkida leviprognoose, päikese aktiivsust ja maa magnetvälja muutusi. Ning nende muutujate abil ka e-levi vastavalt korrigeerida. Siis oleks juba nagu päris! Kõik interneti ja arvutit omavad inimesed saaksid üleöö amatöörideks.
Elagu tehnika võidukäik!
:D
Viimati muutis Kaljukits, N Apr 24, 2008 12:03 pm, muudetud 2 korda kokku.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » N Apr 24, 2008 11:49 am

Ei saagi hästi aru, mille ümber see suur vaidlemine käib. Saatele mineku puhul väljub ju antennist signaal, mis on kuuldav vabalt kõigile, kellel vastavad vastuvõtuseadmed ja antennid olemas. Olenevalt antennidest levib see nii mõnekümnegi kilomeetri kaugusele ja kuuldav kõigile, kes vähegi soovivad. Seega mingit ülimalt privaatset juttu ju ajada ei saa. Kas aga see jutt on kuuldav veidi lähemal või kaugemal, avalikkuse ees toimub see niikuinii. Ei ole ju tegu kellegi eratelefoni või muu sellise transleerimisega. Ikkagi ju avalik ja kõigile soovijatele kättesaadav raadioside. Ja on see siis nii paha, kui näiteks Lõuna- Eestis olev raadiohuviline kuuleb, mida Põhja- Eestis raadiomehed teevad?
Ise pole küll suur eQSO kasutaja, paaril korral olen küll puht tehnilisest huvist selle asja ära proovinud, omale istub ikka rohkem saatjaga otse eetrisse minna ja vaadata, kui kaugele sidetada õnnestub. Tekkis lihtsalt küsimus, et mis küll võiks olla selle suure vaidluse põhjuseks.

SiiliOnu

PostitusPostitas SiiliOnu » N Apr 24, 2008 12:04 pm

VR, eetris on sellest asjast räägitud juba tüki aega tagasi. Arvamusi oli igasuguseid. Osadele meeldis, et on võimalik ilma jaama omamata suhelda jaamaomanikega.
    Ja see krempel oli töös 2 õhtut. Ühel õhtul oli see kanalil 21 ja teisel 23.

Ma ei saa aru, miks see 2 õhtut nüüd nii suurt paanikat tekitab nii pikalt?

Kasutaja avatar
NEEGER
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 129
Liitunud: P Veebr 13, 2005 7:27 pm
Asukoht: Rannamõisa
Kontakt:

PostitusPostitas NEEGER » N Apr 24, 2008 12:15 pm

Minu arust lihtne, kui keegi kardab, et niigi vabalt õhus leviva sageduse peal keegi räägib midagi - mida keegi kuulda ei tohiks, siis kasutagu GSMi.

Kuna hääletusest oli ju näha, et vastuhääli sellele EQSOle ju polnud, siis mida siin krt enam jahuda. Asi töötab ja jokk. Ilm on ilus, minge grillige ja jooge õlut ;)

73
CB NEEGER

SiiliOnu

PostitusPostitas SiiliOnu » N Apr 24, 2008 1:40 pm

Transleeritakse avalikku kanalit - organiseerijad on tegelased, kes ise jutuajamistes ei osale.

No kui mul oli asi toimimas, siis sai sealt ka räägitud. Ja see oli ka asja mõte, et oleks võimalik rääkida kohast, kuhu ei saa jaama panna.


Teine moment: No sellest ma saan aru küll, et kaardi pani teine tegelane üles, aga koostöös netist kuulamisega moodustab see variandi, mida võidakse kuritarvitada.


Amatööridel on samuti striim netist kuulatav ja neil on ka nende postiaadressid väljas. Ma ei ole näinud nende foorumis sellist paanikat.
Samas sellest kuritarvitamisest sai siin ka räägitud juba ja Kaljukits tegi ka vastavad korrektuurid ja paljud palusid oma andmeid cbkaardil muuta.

No jutt ei käi kahest õhtust, enne seda toimetas asi ju nn. kaardistajate kaudu.


See vist lahenes Nemo kaabli lõikumisega ära ju.

Miks siin, CB-foorumis, see teema (EQSO server) on? Kas keegi teeks rumalale maainimesele selgeks?


See on hea võimalus ühendada Saaremaa ja Tallinn ja miks ka mitte Tartu omavahel ja teha see ka kuuldavaks ja räägitavaks neile, kes ei ulatu oma jaamaga ei ühte egas teise kohta. CB 4W ja PMRi 0.5W ei ole just võimsused, mis leviks teab kui kaugele, kui sul on võimalus antenn ainult rõdule või aknaplekile panna.
Samas saab ka katsetada digimodesid üle eQSO ilma, et peaks keevitama jaamale lisavidinaid kokku.[/quote]

janno
Veteran
Veteran
Postitusi: 759
Liitunud: N Dets 20, 2007 12:59 pm
QTH: KO37MU
Asukoht: Võru
Kontakt:

PostitusPostitas janno » N Apr 24, 2008 1:58 pm

Tegelikult kannan mina kõike üle kui kellegil on midagi öelda kirjutage siia :D

Hr. Veljo Raplast on sul midagi selle vastu või ?

Väljamaal on eQSO jms. väga levinud, miks ei tohiks asi Eestis töötada, üks Euroopa Liit kõik.

Minu arust on eQSO väga teretulnud nähtus, et erinevate maakondade, inimesed saaksid omavahel, kas nüüd läbi Repeaterite käsikaubulaga või otse arvuti kaudu läbi eQSO suhelda.

Jõudu jaksu kõigile, kes on viitsinud asjaga tegeleda, et asja töös hoida, edu !!!

VR
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 120
Liitunud: K Aug 29, 2007 9:16 am
Asukoht: Rapla

PostitusPostitas VR » N Apr 24, 2008 2:40 pm

janno kirjutas:Hr. Veljo Raplast on sul midagi selle vastu või ?
Mnjah, Hr. Veljo seisukohta mina ei tea, pole olnud au temaga kokku puutuda :lol:
janno kirjutas:Väljamaal on eQSO jms. väga levinud, miks ei tohiks asi Eestis töötada, üks Euroopa Liit kõik.
Siit tulebki väga hästi välja paar erinevust Eesti ja Euroopa vahel.
Kuritegevus
Selline enda igameheõiguse taga ajamine - ma ju võin, see pole seadusega keelatud (täpselt nagu delfikommentaarid). Muideks tean tuua Eestis avalikuks kasutuseks oleva Krediidiinfo kohta võrdluse Saksamaaga (nn. CB-amatööride pärusmaa), seal on selliste andmete vabalt netist kättesaadavaks tegemine rangelt keelatud (Maksehäireregister avaldas neile väga muljet). Nii et ärgem ikka pangem ühele pulgale portugaallast ja lätlast. :wink:
SiiliOnu kirjutas:CB 4W ja PMRi 0.5W ei ole just võimsused, mis leviks teab kui kaugele, kui sul on võimalus antenn ainult rõdule või aknaplekile panna.
No aga mis siis amatörismi hasart muud on - said kätte kollegi 50km pealt, järgmine on 70km peal... ES5TV-le (kes oli Pealtnägijas) sellist juttu vist pole mõtet rääkida, et keri oma mastid kokku ja räägi üle interneti. Selleks kõlbab Skype.
janno kirjutas:Jõudu jaksu kõigile, kes on viitsinud asjaga tegeleda, et asja töös hoida, edu !!!
No aga kas siis on ka mingi süsteem praegusel ajahetkel töötav??
VR

SiiliOnu

PostitusPostitas SiiliOnu » N Apr 24, 2008 3:05 pm

No aga mis siis amatörismi hasart muud on - said kätte kollegi 50km pealt, järgmine on 70km peal... ES5TV-le (kes oli Pealtnägijas) sellist juttu vist pole mõtet rääkida, et keri oma mastid kokku ja räägi üle interneti. Selleks kõlbab Skype.


Mastid ja jaamad pole kuhugi kadunud. Ootab mul praegugi üks katusel tuulevaikset ilma, abikäsi ja rahalisi võimalusi mõnede kinnitusdetailide ostuks.

Sa nüüd hakkad natike juba lahmima võrdlustega.
Keegi ei ole soovitanud kellegil midagi kokku kerida ja netti kolida. Ja amatöörid räägivad samuti vahel üle neti (läbi kellegi jaama). Ja neid, kellel on Skype ja jaam seotud, neid vist üks kodanik ainult, mida mina olen kuulnud.

SiiliOnu

PostitusPostitas SiiliOnu » N Apr 24, 2008 7:24 pm

Aga sinu jutust võib järeldada, nagu oleks internetindajad pigem ikkagi kuulajad eetris kui kaasarääkijad.

Ära tee järeldusi ... tule kuula parem ja suuna oma PMRi jagi Rannamõisa peale. Kuula Saaremaad ja räägi ise nendega. Aga ära tee lihtsalt mittemillestki järeldusi.
Aga 23 peal ma rääkisin eile lõuna kandis. Täna üritasin autost hõigata, kuid sel ajal ei olnud rahvas veel jaamade taha jõudnud autoantenni leviulatuses.

VR
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 120
Liitunud: K Aug 29, 2007 9:16 am
Asukoht: Rapla

PostitusPostitas VR » N Apr 24, 2008 7:30 pm

SiiliOnu kirjutas:Aga 23 peal ma rääkisin eile lõuna kandis. Täna üritasin autost hõigata
See on tore, tegelikult oleme sinuga eetris trehvanud - umbes kuu tagasi!
Pmr'i ei kasuta, olen truu 27-le megale!
VR
OK - las teised ka arendavad teisi teemasid, see siin on pika järje täna saanud!

goodeye
Veteran
Veteran
Postitusi: 636
Liitunud: N Juul 26, 2007 4:20 pm
QTH: KO38II45AP
QTH2: KO29GJ82VO
Asukoht: Tartu, Tammelinn

PostitusPostitas goodeye » L Mai 03, 2008 1:40 pm

Kõikidele linukatele sobib suvaline versioon winest kuid peab installima vähemalt v2 eQSO kliendi. soovitatav oleks ka installida gnome-alsamixer )mille saab kui kirjutada ubuntus terminali sudo apt-get install gnome-alsamixer)

seaded tuleb panna niimodi

[img:1280:800]http://goodeye.serverimaailm.net/forever/eQSO.png[/img]


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

cron