Cobra akude tuuning

Kõik selle lainealaga seonduv
Kasutaja avatar
Ralfwind
Veteran
Veteran
Postitusi: 1298
Liitunud: E Jaan 23, 2006 2:23 pm
QTH: KO38JI38
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Cobra akude tuuning

PostitusPostitas Ralfwind » P Nov 26, 2006 4:49 pm

Pool aastat tagasi sai ostetud Tevalost Cobra 925. Nüüd koolesid originaalakud. Akud olid sellel mudelil äärmiselt nõrgad.
Lugedes juhendit sai selgeks, et väidetavalt Cobra 925 laadija laeb ainult Cobra poolt toodetud spetsiaalseid akusid. Vaatasin, hind on väga kallis, see ei sobi mulle. Lõhkusin vana aku.ploki lahti ja alustasin uue ehitust. Vana akuplokk oli ka ülemõistuse lahja 600 mAh. Ostsin fotopoest uued AAA foto-akud ning asendasin uutega. Vanast akuplokist sain spetsiaalsed klemmid ning ühe „elektroonilise vidina” Tinutasin ka selle.
Tulemus on nähtav fotodelt. Cobra akulaadija laeb akusid ja tulemus on väga hea. Akude kestvus on normaalne.
Kuna mul hetkel mõõteriistasid pole, paluks kommentaare mis „imevidiniga” tegu on. Kas see on mingi diood?
Kuidas olete teie oma Cobra 525 / 725 seeria akusid asendanud ja laadimissüsteeme teinud? Kommentaarid ja kogemused teretulnud.

Pilt
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Cobra akude tuuning

PostitusPostitas Ambur » P Nov 26, 2006 6:41 pm

Ralfwind kirjutas:Vanast akuplokist sain spetsiaalsed klemmid ning ühe „elektroonilise vidina” Tinutasin ka selle.
Kuna mul hetkel mõõteriistasid pole, paluks kommentaare mis „imevidiniga” tegu on. Kas see on mingi diood?

See on jah diood ja pandud sellejaoks, et aku ühendamisel laadijaga, kui laadija + ja - on omavahel vahetuses (kui kasutad mõnd teist laadijat, millel otsad vastupidi), ei juhtuks midagi jaamaga ega akuga.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

peeter
Veteran
Veteran
Postitusi: 324
Liitunud: N Juul 13, 2006 10:42 am
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Cobra akude tuuning

PostitusPostitas peeter » E Nov 27, 2006 1:06 am

[quote="Ambur"][quote="Ralfwind"]Vanast akuplokist sain spetsiaalsed klemmid ning ühe „elektroonilise vidina” Tinutasin ka selle.
Kuna mul hetkel mõõteriistasid pole, paluks kommentaare mis „imevidiniga” tegu on. Kas see on mingi diood?[/quote]
See on jah diood ja pandud sellejaoks, et aku ühendamisel laadijaga, kui laadija + ja - on omavahel vahetuses (kui kasutad mõnd teist laadijat, millel otsad vastupidi), ei juhtuks midagi jaamaga ega akuga.[/quote]

See peamiselt ikka seepärast, et kui tuleb tahtmine neid laadimise klemme väljastpoolt lühistada, siis midagi ei juhtuks.

Kasutaja avatar
sys
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 181
Liitunud: L Okt 08, 2005 2:36 pm
QTH: KO28TJ00
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitas sys » E Nov 27, 2006 2:46 pm

MIs tüüpi see diood on ? Markeering ma mõtlen? Tavalisel alaldusdioodil on üsna suur pingelang ~1V ja see võtab päris tugevalt pinget alla.
Võimalik et see on siiski schottky, millel pingelang on minimaalne.
ES7SYS
Yaesu FT-897D, Yaesu FT-7800

peeter
Veteran
Veteran
Postitusi: 324
Liitunud: N Juul 13, 2006 10:42 am
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

PostitusPostitas peeter » E Nov 27, 2006 3:39 pm

bannbann kirjutas:MIs tüüpi see diood on ? Markeering ma mõtlen? Tavalisel alaldusdioodil on üsna suur pingelang ~1V ja see võtab päris tugevalt pinget alla.
Võimalik et see on siiski schottky, millel pingelang on minimaalne.


Sinna sobib suvaline räni alaladusdiood mis kannatab mõnisada mA voolu. Pingelang pole üldse oluline, kuna laetakse vooluga ja laadijas on lisapingelangu tekitamiseks veel niikuinii eeltakk sees (mida suurem pingelang, seda ühtlasem laadimisvool). Need laadijad on tavaliselt lihtsamad, kui võiks arvata.

Peeter

Kasutaja avatar
sys
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 181
Liitunud: L Okt 08, 2005 2:36 pm
QTH: KO28TJ00
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitas sys » E Nov 27, 2006 4:18 pm

Alles nüüd vaatasin ma skeemi :) vanadel kobradel on laadija sisse ehitatud ja ei laeta eraldi klemmide pealt.
ES7SYS

Yaesu FT-897D, Yaesu FT-7800

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

Re: Cobra akude tuuning

PostitusPostitas Ambur » E Nov 27, 2006 6:28 pm

peeter kirjutas:See peamiselt ikka seepärast, et kui tuleb tahtmine neid laadimise klemme väljastpoolt lühistada, siis midagi ei juhtuks.

Ka seda loomulikult. Aga mulle neid ennegi parandada toodud, mida suvalise laadijaga üritatud laadida ja laadimise asemel suitsukabul saadud.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

peeter
Veteran
Veteran
Postitusi: 324
Liitunud: N Juul 13, 2006 10:42 am
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

Re: Cobra akude tuuning

PostitusPostitas peeter » E Nov 27, 2006 8:26 pm

Ambur kirjutas:
peeter kirjutas:See peamiselt ikka seepärast, et kui tuleb tahtmine neid laadimise klemme väljastpoolt lühistada, siis midagi ei juhtuks.

Ka seda loomulikult. Aga mulle neid ennegi parandada toodud, mida suvalise laadijaga üritatud laadida ja laadimise asemel suitsukabul saadud.


Pole hullu, nagu teada töötab elektroonika ju suitsuga - niikui suits välja tuleb, jääb vait. Teistpidi järeldus: kui veel sees on siis kõik OK.

Kasutaja avatar
tanel
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 147
Liitunud: K Dets 21, 2005 12:04 pm
QTH: KO29HI
Asukoht: Autoturg

PostitusPostitas tanel » T Nov 28, 2006 10:22 am

Kui "kallis kraam" (loe suits) on seadmest välja tulnud,siis ole mees,ürita suits kinni püüda ja sinna tagasi panna :lol:
KL500, kui jõud on taga siis peab minema! ES1TFN / 304DJ

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5371
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » T Nov 28, 2006 11:19 am

Tanel kirjutas:Kui "kallis kraam" (loe suits) on seadmest välja tulnud,siis ole mees,ürita suits kinni püüda ja sinna tagasi panna :lol:

Võiks ka proovida mõnest korras asjast suitsu siirata ;)
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
NõmmeHenry
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 48
Liitunud: N Nov 09, 2006 3:29 pm
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

PostitusPostitas NõmmeHenry » R Dets 01, 2006 6:07 pm

.
Viimati muutis NõmmeHenry, N Okt 08, 2009 4:36 pm, muudetud 1 kord kokku.
Doro PMR 512
Cobra 750
73!
:weedman:

Kasutaja avatar
lohe
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 163
Liitunud: E Sept 05, 2005 2:56 pm
QTH: KO29KK13
QTH2: KO29IF65
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas lohe » E Veebr 12, 2007 10:18 pm

Tekkis üks väike plaan. Tõsi ei plaani tuunida Cobra akusid, vaid ilma akude ja laadijata variandile selle funktsiooni kuidagi lisada. Tegemist siis 725-ga. Kas õnnestub kuidagi mobiili laadijat (5,7V 800mA või 3,7V 355mA) rakendada? Ei peaks VEEL ühte laadijat omama. Vanalt telefonilt saaks pistiku ka selleks otstarbeks.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist