PMR testid

Kõik selle lainealaga seonduv
Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

PMR testid

PostitusPostitas randal » L Okt 30, 2021 7:27 pm

(krt, lugedes oleks nagu PCR testid :P)

Aga. Loen siin ajalugu nii foorumist kui Amburi kodukalt ja noh, jummala lõbusaid asjumon tehtud. Minu küss on, et kas ikka veel tehakse? Oleks ju fun vanainimesel kah koroona viljastavates tingimustes pisut hullata vahel :D
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: PMR testid

PostitusPostitas randal » E Nov 01, 2021 9:55 pm

No ma siis hullasin. Eile, nagu teises teemas mainitud sai, ei juhtunud mitte Star FM-igi, käisin õhtul hiljem veel võru vahet tuiamas, aga kõik mis saavutasin oli kõrvulukustav vaikus. Tänane oli aga palju vähem vaikne :D
Alustasin lõuna paiku Põlvas, olles enne seda Põlvast mõne km kaugusellt Perilt ühe kolmekordse maja kolmanda korruse rõdult Põlva suunas kõikidel kanalitel jutti hõisanud ja mingit krõbinat vastu saanud. Paar tundi hiljem keset Põlvat oli vaikus peaaegu terve sealoldud aja, kuni ühel hetkel 4.00 pealt käratati mulle "Käi p***e, raisk!" Käisin, st sõitsin. Edasi Tartusse. Elumärkide otsimine Tartus oli ootuspärane: 4.00 peal sõiduõpetajad ja 5.00 peal kaubajaama laadijad. Need viimased kostavad hämmastavalt hästi üle linna :) No ja siis mingid suvalised sutsud erinevatel kanalitel, mis jõudsid minuni olematu tugevuse ja arusaadavusega. Aga ma olen kangekaelne, nii et tartlased võivad oma pemarid jälle välja otsida ja vahel ka reageerida.

P.S. Kuskil oli juttu, et Tartu kutsekanaliks on 7.00, on see endiselt pädev?
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Loll, aga järjekindel :D

PostitusPostitas randal » T Nov 02, 2021 4:26 pm

Sõidan just praegu, kell 15:25 Sangastest Otepää poole, sealt edasi Kambja ja Vana-Kuuste ning Võnnunpeale. Hõikan ja kuulan 8.00 peal.

73
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Klamber
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 75
Liitunud: E Veebr 11, 2013 9:53 am
QTH: KO38CC
Asukoht: Tartumaa, Aakre

Re: PMR testid

PostitusPostitas Klamber » T Nov 02, 2021 6:01 pm

Täna hoidsingi jaama ligi ja sees, karjusin ka mõned korrad aga noh ega see kaugele jõua! Katsetamiseks peaks päeva kokkuleppima ja torni ronina!

73!
Klamber/ES5AKL/304AKL
304akl (at) gmail.com
YAESU FT-900, SIRO 5/8, YAESU FT-4XE, ML-145

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: PMR testid

PostitusPostitas randal » T Nov 02, 2021 6:44 pm

Klamber kirjutas:Täna hoidsingi jaama ligi ja sees, karjusin ka mõned korrad aga noh ega see kaugele jõua! Katsetamiseks peaks päeva kokkuleppima ja torni ronina!

73!

Jaah, paar korda kuulsin mingeid krõpse Otepääl olles ehk siis 3-4 minuti vältel, aga ma ju ise kah varjestuse all (autos, noh), nii et polnudki midagi väga loota. Isegi suusatajaid ja kraanamehi ei kohanud täna, teine jaam skännis kogu tee.
Ulatumisega on see huvitav asi, et ma ise ju kortermajas esimesel korrusel. Panin täna ühe pisikese Albrechti Tectalk-i lauale arvutist tulevat möla saatma, vox aktiivseks ja tuld, ise jalutasin Cobra MT975-ga mööda küla ja kuulasin. Ja olin üllatunud: minu kolmekordse kaugemas otsas kadus korraks signaal, edasi 400m kaugusel teisel pool kahte paneelmaja ja ühte ridakat (mis kõik karmilt mulle sinna kahe jaama vahele jäid) oli täiesti arusaadav signaal olemas ja hiljem kaardilt vaadates umbes 1,2 km kaugusel teispool maju oli asi veel päris hea. Proovisin ka teisi suundi, noh, eks vahepeal ikka kukkus, aga üllatavalt, et mitte öelda hämmastavalt hea levi. Nii et lootust on, lootust on... :D
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Väsimatu. Veel.

PostitusPostitas randal » K Nov 03, 2021 10:17 am

Täna pealelõunani Tartus, kuulan ja hõikan 8.00 peal, kogu aeg skännin ka teisi kanaleid.
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: Väsimatu. Veel.

PostitusPostitas randal » K Nov 03, 2021 3:04 pm

randal kirjutas:Täna pealelõunani Tartus, kuulan ja hõikan 8.00 peal, kogu aeg skännin ka teisi kanaleid.


Mitte et kedagi huvitaks, aga võtan kiiresti kokku ikka:

Vahi tööstusrajoonis hullas mingi rahvas 2.00 peal, täpselt ei saanud aru, kas jutt oli WC paberist või kätepuhastusvahendist, mis igal juhul otsa oli saanud.
Lõunakeskuse pool olid 2. kanali peal ilmselt teetöölised.
Vahepeal kostis suvalistes kohtades ka kraanajuhte, kuid lõpuks õnnestus Kuperjanovi ja Vallikraavi tänavatelt, Toomemäe alt orust ning Toomemäelt ühendus saada kellegagi, kes ütles, et on Jaak (kui õigesti kuulsin) EPA tornist (või selle kandist). Tema kuulis mind ilusti, minu vastuvõtt (no kuulge, poolevatise laiatarbe-käsijaamaga liikuvas autos) oplnud just parim, seismajäämine aga aitas kõvasti kaasa :)
Annelinnas oli kellelgi mingi teema kuuenda korrusega kanalil 5.00, aga ma ei saanud seisma jääda, et mure korralikult ära kuulata :D
Nii et kokkuvõttes teinekordki. Kui keegi kuuleb, et 8.00 peal elu otsitakse, siis muudkui vastake, ilmselt olen see mina :) Ja ilmselt annan oma liikumistest ka siin märku :)

73
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: PMR testid

PostitusPostitas hall kass » T Nov 30, 2021 3:06 am

Ongi taas põhjus oma Intek PB-1000D käima panna.
Niisama krõbinad on tihti digiseadmete parasiitsignaalid. See põrguma digitehnika kipub mõnel pool
sidet ikka korralikult segama. Vahet pole, on see mingi ruuter, kellegi hiinas toodetud nutitelekas, odavklassi arvuti, LED-pirn...
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: PMR testid

PostitusPostitas randal » T Nov 30, 2021 6:41 pm

hall kass kirjutas:Ongi taas põhjus oma Intek PB-1000D käima panna.
.


Pane jah, ehk joppab järgmine kord paremini :) Aint et 7. kanali peal näiteks Maarjamõisa pool oli paras läbu täna, maitiagi... Hakkame vana repiiterikanalit ellu äratama? :D
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5367
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Re: PMR testid

PostitusPostitas Kaljukits » N Dets 02, 2021 9:08 am

PMR on üks põnev raadioside värk! I Muideks, igal aastaajal on levi erinev. Veel põnevam, kui leiad veel huvitatuid lähiümbrusest. Põnevaid katsetusi!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: PMR testid

PostitusPostitas randal » N Dets 02, 2021 2:57 pm

Kaljukits kirjutas:PMR on üks põnev raadioside värk! I Muideks, igal aastaajal on levi erinev. Veel põnevam, kui leiad veel huvitatuid lähiümbrusest. Põnevaid katsetusi!


On teine päris lõbus jah :) Kahju kohe, et väga palju lähemal kedagi pole, aga ei hullu, õnneks satun Tartusse kainu tihti. Kurb, et Põlva ja Võru välja surnud on, seal olen vaid paari töömeest ja beebinuttu kuulnud.
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: PMR testid

PostitusPostitas randal » N Dets 02, 2021 3:08 pm

Niih, Tartus õnnestus täna Hall Kass kinni püüda, tiirutasin ta koopa ümbruses mõnda aega. Levi täitsa oli, tema oma Inteki jaama ja yagiga kodus, mina Cobra MT975 ja Albrecht TecTalkiga autos erinevates punktides. Järeldus: autole on pemariantenni vaja. Vasktraadi induktsioonipooli jaoks juba leidsin, kaablit on ka :D
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: PMR testid

PostitusPostitas Evo » N Dets 02, 2021 3:50 pm

randal kirjutas: Järeldus: autole on pemariantenni vaja. Vasktraadi induktsioonipooli jaoks juba leidsin, kaablit on ka :D

Vanasti olid NMT antennid magnetalusel, ehk leiad veel kusagilt.
Teine võimalus: antennipesa, keskelt traadijupp püsti, pesa servadest vastukaalud.
Täpsed mõõdud leiad netist.

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: PMR testid

PostitusPostitas randal » N Dets 02, 2021 3:56 pm

Evo kirjutas:
randal kirjutas: Järeldus: autole on pemariantenni vaja. Vasktraadi induktsioonipooli jaoks juba leidsin, kaablit on ka :D

Vanasti olid NMT antennid magnetalusel, ehk leiad veel kusagilt.
Teine võimalus: antennipesa, keskelt traadijupp püsti, pesa servadest vastukaalud.
Täpsed mõõdud leiad netist.


Olen otsinud, aga NMT antenne pole kohe mitte enam liikumas, ilmselt kadusid nii 10-15 aastat tagasi jäädavalt ja jäägitult. Statsionaarseid lahendusi ma üles ei pane, see on kindel, nii et jääbki kas mingi magneti või kronsteini ja reelingu lahendus.
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: PMR testid

PostitusPostitas Evo » N Dets 02, 2021 4:11 pm

Tee päring: simple pmr antenna
Kindlasti leiad omale sobiva lahenduse.
Lihtsaim võimalus: antennipesa, keskelt üles 158 mm. traadijupp,
korpuselt 45 kraadi alla sama pikad vastukaalud.
Kõik see asjandus kinnituskronsteini külge ning kärab küll. Proovitud vanasti.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist