Kuidas ehitada antenne?

Kõik antennijutud siia
tankister
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: L Veebr 10, 2024 9:42 pm
QTH: AAAAAA

Kuidas ehitada antenne?

PostitusPostitas tankister » L Veebr 10, 2024 10:07 pm

Tere. Minu hobiks on droonide lennutamine. Side on erinevatel sagedusteel 868mhz 1,2gh 2,4gh 5,6gh. Korralike antennidega on probleem. Mis müügil on laiaribalised. Oleks aga vaja täpselt kasutatavale sagedustele. Siis ei jäägi muud üle kui ise ehitada . Paar nädalat olen üritanud aru saada mis on antenn ja kuidas toimib. Siit antenni kalkulaatirist https://3g-aerial.biz/en/ saab erinevate antennide mõõdud. Ostsin ka 23mhz-6200mhz analüsaatori GS-320 . Mõned antennid on valmis . Mingid parameetrid käes , näiteks takistus: 50ohm LMg: -24dB swr:1,1 aga muudest parameetri lehtedest ma aru ei saa ja millised näitajad veel olulised on . Inglise keelt ei oska, aga eesti keeles selle kohta infot pole leidnud. Ja eks ma siis leitsingi selle foorumi. Äkki siin on spetsialiste kes sellest asjast midagi jagavad. Kui huvi on siis ma hiljem saaks postitada antennide pilte mis on paari nädalaga valmis ehitanud ja mõõtmistulemusi.

muhkelino
Algaja
Algaja
Postitusi: 9
Liitunud: R Veebr 23, 2024 12:09 pm
QTH: KO38EF

Re: Kuidas ehitada antenne?

PostitusPostitas muhkelino » R Veebr 23, 2024 6:41 pm

Siit vast midagi
https://www.dronetrest.com/t/the-comple ... drone/1473

Egas see nii lihtne polegi, kuna sagedused kõrged.
Modelleerid antenni tarkvaras valmis, aga teostus kehvapoolne ja sealt edasi tulemus nõrk.
Nanovnaga vaatad küll et swr paigas, ja teised näitajad ka nagu, aga ikkagi ei tööta, nagu ootasid.
Antenn, kui selline, peab olema võimalikult hästi sobitatud, saatja-vastuvõtjaga, ehk siis RX-TX.
Antennipordist alates, peab silmas pidama geomeetriat, et kõik pesad-pistikud vastaksid näivtakistusele, jootmine oleks tasemel, kasulik, kui oleksid hõbetatud !
Ja kas oled kindel, et sinu puldi antenniport on ikka 50oomi, sest sa ei tea ka vist seda, millist antennitüüpi enne kasutati, 1/4, 1/2, 5/8, 3/4 jne, nendel kõigil erinevad näivtakistused, ja see puldiport ka vast kindla sobitusega. Oletame, et paned nüüd omatehtud antenni juhtpuldile külge, nanovna kõik ok, aga, kui võtad puldi kätte, siis sinu kehamahtuvus ajas antenni häälest välja, ja seda sa ei näe ! Seepärast peakski puldi kõrgsagedusosa ja antennid kuskil eemal olema, näit, 10m mastis. Nii kõrgetel sagedustel, tuleb mängu ka antenni polarisatsioon, ja veel, kas antenn on ringdiagrammis, yagi, paneeel, helix jne.
Aga jõudu ehitamisel !

tankister
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: L Veebr 10, 2024 9:42 pm
QTH: AAAAAA

Re: Kuidas ehitada antenne?

PostitusPostitas tankister » L Veebr 24, 2024 6:28 pm

https://photos.google.com/album/AF1QipO ... 0UjlJ4GT5k Pildid hetkel seal, aga nägemiseks peab google kontosse sisse logima.
Selline küsimus ka , et kui antennid on puit karkassidel ja puit mastidel, maast u 1,5m-3m kõrgusel . Kas tuleks maandusvarras ka maasse lüüa , kas see mõjutab midagi ja kui mõjutab, siis kust kohapealt võtta maandus , kas kuskilt kaabli otsast või apraadi korpuselt .
Viimati muutis tankister, P Veebr 25, 2024 11:01 am, muudetud 4 korda kokku.

tankister
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: L Veebr 10, 2024 9:42 pm
QTH: AAAAAA

Re: Kuidas ehitada antenne?

PostitusPostitas tankister » L Veebr 24, 2024 6:43 pm

Tere , Kaks nädalat olen mässanud. Mõni antenn toimib, mõni mitte. 1,2GHz spiraal hakkas lõpuks tööle , joonistel oli kolmnurk seadistamiseks , mitu päeva mässasin , lõpuks võtsin ära ja panin lihtsalt metalli nurga häälestuseks ja hakkas antenn korralikult toimima . Pilt tuleb päris vingelt läbi . 5,6GHz sagedusel ei saa üldse midagi tööle , madalal sagedusel on lootust rohkem. Tavalised traadijupi antennid toimivad. Aga plaat antenn natuke nagu toimiks aga võiks palju parem olla. Plaadiga saan põllul poole kaugemale kui tradi jupiga aga peaks neli korda kaugemale saama. Antennidel ongi nii , et swr 1,1 on pigem signali saatmise jaoks , vastuvõtul ei piisa kui 50 oomi ja swr 1.05 , seal on vaja kuidagi teisiti seadistada . . Antennid elavadki oma elu ka kui ise ringi liikuda või põllul. Peakski olema mingi 4 m kõrgusel maa pinast varda otsas. Huvitav kas pärnu kandis keegi selliste assjadega tegeleb. Äkki oleks mingid seadmed ja oskused. Kaitseliidus näiteks või midagi taolist.

muhkelino
Algaja
Algaja
Postitusi: 9
Liitunud: R Veebr 23, 2024 12:09 pm
QTH: KO38EF

Re: Kuidas ehitada antenne?

PostitusPostitas muhkelino » L Veebr 24, 2024 9:39 pm

Screenshot (2288).png
Screenshot (2288).png (6.38 KiB) Vaadatud 170 korda
Tere, ma ei näe su pilte, lihtsalt kirjas et pilt !


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist