Peeter Põhja Norrast

Kauglevi mehed, andke minna!
Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5373
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

Peeter Põhja Norrast

PostitusPostitas Kaljukits » R Juul 20, 2007 11:54 pm

20.07.2007. kl. 20:45 UTC QSO Põhja Norrast Peetriga (kodukoht ja -QTH Eestis: Nõmme, Metsanurga). FM 21.ch, 5/7 pisikene QSB. Peeter on Norras matkamas ja sidet pidas ta autost. Peetril võimsus ca 70W, jaam President Herbert, autoantenn. Koordinaadid: N 69 15' 41" E 16 4' 38" (JP89AG) Vahemaa 1174 km. Evo, Tarvi, Marja Jürka, Ilmar, Vahur ja Kaljukits (KO29EH).
Lubas olla veel lähiõhtutelgi eetris.
73!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » L Juul 21, 2007 11:22 am

Eile oli jah selline üllatav lugu:
Olime saanud just olc-i jaamal sagedused paika ja lubasin olla saatja juures seni kui ta tagasi sõidab, et vaatame kuidas asi tööle jääb ja kui kaugele ühendust pidada saame. Valisime kanaliks 21FM, olgugi, et siin Lõuna-Eestis on see türklastest ja taksoparkidest küllaltki kärarikas. Õhtul aga järsku kuulen, et kutsub Peeter. Signaal oli nii puhas ja ilus, et esimene mõte oli: ometi on keegi veel minu lähistele baasjaama püsti ajanud. Signaali tugevus oli 7 balli. Siis aga selgus, et oh üllatus, Peeter hoopis Põhja-Norras Lofootide saarestikus Andenes-i linna lähistel ja autojaamaga. (Andenes-i asukohta näeb aadressil:

http://www.strynsvatn.no/norsk/nordnorgekart.php)

Vahepeal oli küll mõningane feeding, aga side oli kogu aeg toimiv. Kuna aeg oli ka juba hilisõhtune, siis oli kanal ka üsna müravaba. Sedasi olime siis väikesi vaheaegu tehes ühenduses kuni kella 01:15 meie aja järgi, et vaadata, kauaks levi on. Peetril oli muidugi kõvasti rabelemist, et meie kõigiga sidetada. Lõpus hakkas juba kuuldavus kehvaks minema, samuti hakkasid Vene taksode sided kanalile sisse lööma. Sedasi siis leppisimegi kokku, et üritame täna õhtul jälle sidet proovida, kui levi peaks edasi kestma.
Peetrile mõnusat rändamist ja head lainelevi :) 73!

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5373
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » E Juul 23, 2007 3:03 pm

73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

henry
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 161
Liitunud: T Jaan 25, 2005 6:34 pm
QTH: KO28UI3

PostitusPostitas henry » T Juul 24, 2007 5:46 pm

Tervitused minugipoolt Põhja - Norrast.
Linnast nimega Narvik.
Küll ei ole autoga aga tsikliga.
Sellel on vaid PMR.

Henry

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » T Juul 24, 2007 6:40 pm

henry kirjutas:Tervitused minugipoolt Põhja - Norrast.
Linnast nimega Narvik.
Küll ei ole autoga aga tsikliga.
Sellel on vaid PMR.

Kahju, et pole CB jaama. Aga tee sealt kõrgete fiordide pealt paar pemari kaugusrekordit. :lol:
Ja mõnusat reisimist.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5373
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » T Juul 24, 2007 6:51 pm

henry kirjutas:Tervitused minugipoolt Põhja - Norrast.
Linnast nimega Narvik.
Küll ei ole autoga aga tsikliga.
Sellel on vaid PMR.

Henry

Tuletan vaid meelde, et Tallinna repiiter avaneb 3/37 ;)
Head reisi minugi poolt!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Ambur
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 2583
Liitunud: K Veebr 02, 2005 9:42 pm
QTH: KO29GK
Kontakt:

PostitusPostitas Ambur » L Juul 28, 2007 10:53 am

Hetk tagasi, laupäeva hommikul (28. 07. 2007) kell 10.20 sain side Peetriga, kes nüüd hetkel põhja Rootsis (lokaator KP16GL. Side kaugus ~790 km). Tuli puhtalt, RS 5/5 - 5/6, kuigi leviga tulevad Saksa jaamad natuke segasid.
Momendil, kui eetris oli vaiksem, proovis Peeter rääkida ilma võimuta, ainult jaama 4 W-iga ja tuli kohale RS 5/1 -5/2, aga täiesti loetavalt.
Kui keegi momendil loeb foorumit, tehke proovi, levi sealtpoolt hea.
Enne mind sai Peetriga ühenduse ka Jahimees.
73! Ambur / 3Ø4MR / ES2RDX
Koduleht: http://www.ambur.ee

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5373
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » L Juul 28, 2007 12:32 pm

Eile õhtul poole 10 paiku kuulsin Peetri kutsumist 21. kanalil. Kuskil 5/6. Vastasin talle ja temagi kuulis mind, kuid siis lõppeski meie side.
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » P Juul 29, 2007 7:21 pm

Kahju, et ei saanud ise kuuldel olla, olin Jõgevatreffil.

peeter
Veteran
Veteran
Postitusi: 324
Liitunud: N Juul 13, 2006 10:42 am
Asukoht: Nõmme
Kontakt:

PostitusPostitas peeter » N Aug 02, 2007 10:30 pm

Erikorrespondent Norrast tagasi

Tervitusi kõigile, kes minuga Norras sidetasid. Olen juba mõni päev tagasi, kuid pole seni olnud aega kokkuvõtet teha.

Tunnistan, esimest korda kuulsin kedagi Eestimaalt jutustamas juba reedel, 13-ndal juulil, kuid siis kadus see levi niisama kiiresti kui oli tulnudki. Või ei sattunud ma lihtsalt õigel ajal peale. Minu koordinaadid olid siis 70k26m30s N ja 28k29m10s E. Seega olin Eestist umbes 1200km otse põhja. Ei tea, kas siis oli viletsas levis süüdi reede ja 13-s, või pealetrügiv vene taksodispetserite mulin, kuid nii see oli.

Kuid see peamine sidetamine Andenesi lähistelt oli ka minule suureks üllatuseks. Võrdlesin seda hiljem kalamehe õnnega (kuigi ise kalamees ei ole) -nii kui jaama sisse panin ja hõikasin, olid mehed otsas. Ise ka algul ei uskunud oma kõrvu. Kahju, et ei tulnud mõttele proovida sidetada 4 watiga, oleks kindlasti õnnestunud. Seda sai hiljem Põhja-Rootsi metsavahel proovitud. Seekordne side Eestiga katkes, sest väga tugevalt tulid mulle sisse rootslased, eriti just Stockholmist, mis ka suht kaugel sel hetkel minust.

Mis puutub laupäevasesse sidesse Kaljukitsega, siis sõidu ajal autos kuulsin teda järsku ja hõikasin ka vastu, kuid enam sidet luua ei õnnestunud. Otsisin küll koha ja jätsin auto seisma, kuid oli juba hilja. Sõidu ajal see häda ka veel, et häireväli suurem autos ja nõrk signaal mattub nendesse.

Teistel õhtutel hüüdsin samuti, kuid tulemus sama mis kõrbes hüüdmisel.

Tervitades
Peeter
peeter@labus.ee

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5373
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » R Aug 03, 2007 8:04 am

peeter kirjutas:Võrdlesin seda hiljem kalamehe õnnega (kuigi ise kalamees ei ole) -nii kui jaama sisse panin ja hõikasin, olid mehed otsas.

Tere, Peeter, ka foorumi vahendusel!
Eks see, et 21. nii palju rahvast oli, oli tõesti tore juhus. Teinekord valitseb täielik vaikus. Hüüad ja ei hingelistki. Ma ise olin juba magama kobinud, kuid und ei tulnud ja siis otsustasin pisut eetrit kammida. Nii ma Sinu peale sattusingi. Eelnevalt olid juba mitu meest Sinuga side teinud.
See oli ühtlasi ka minu esimene CB side Norraga. Nii, et kui huvitatud oled, saada privasse oma aadress, panen Sulle QSL kaardi posti! :D
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Ralfwind
Veteran
Veteran
Postitusi: 1298
Liitunud: E Jaan 23, 2006 2:23 pm
QTH: KO38JI38
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

PostitusPostitas Ralfwind » R Aug 03, 2007 2:40 pm

Väga huvitav lugeda, eriti seepärast , et enda esimsed PMR 446 sided said 2005 aasta juulis ja augustis maha peetud just samades kohtades. Sai tervepohjanorra Nordkapp Alta kanjon, Lofoodid, Vestråleni saarestiku viimanegis saar läbi käidud. Selleks kulus 2 nädalat ja ilmaolud olid ylikarmid sadas palju vihma. Väga huvitav siderekord Teil!

onnitulused eduka side pudul!

Kasutaja avatar
Kaljukits
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 5373
Liitunud: P Aug 06, 2006 8:56 pm
QTH: KO29EH
Asukoht: Keila KO29EH
Kontakt:

PostitusPostitas Kaljukits » R Aug 03, 2007 4:21 pm

Ralfwind kirjutas: Väga huvitav siderekord Teil!
onnitulused eduka side pudul!

Aitäh õnnitluste eest, aga jah, ega seda kahjuks CB bändis siderekordiks ei õnnestu liigitada. Oleks vahemaa olnud kordases väiksem, näiteks 200-300km, siis küll. Esimesed ionosfääri peegeldused harilikult maanduvadki ca 1000km kaugusele maha, aga palju lühemad hüpped, mis on tropolevist näiteks tingitud, on märksa haruldlasemad. Aga ega ka see asjaolu selle side tähtsust meie CB maastikul seepärast veel sugugi ei vähenda. Loodame, et see ei jää ka viimaseks. Edaspidi oleks hea, kui keegi, kel reisimise kavatsus, oma sõidust ka foorumis ette teataks (vahest parem, kui vaid liitunud kasutajatele nähtavaloleva "Kes ma olen" rubriigi alt). Siis oleks kindlasti juba teadlikult palju kõrvapaare teda kuulamas ja palju näppe kannatamatult mikrofonil tangendinupul nihelemas :D .
73!
73! de ES1TL, ES2TL, 3Ø4TL

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

PostitusPostitas Evo » R Aug 03, 2007 6:11 pm

Ühinen Kaljukitsega. Peeter, kui oled QSL- kaardist huvitatud, pane privaatsõnumisse oma aadress, saadan Sulle QSL-kaardi.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist

cron