Tartu PMR Repiiter P7.00

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
Kasutaja avatar
ermo
Site admin
Site admin
Postitusi: 447
Liitunud: R Jaan 23, 2009 11:32 am
QTH: KO38JJ
Asukoht: Tartu, Annelinn
Kontakt:

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas ermo » L Aug 29, 2009 6:22 pm

Vaatame, kaalume. Ehk saan enda juurde üles panna.
Midagi pole enam alles

Kasutaja avatar
Valdur
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 112
Liitunud: R Juul 14, 2006 8:44 pm
QTH: 000000
Asukoht: Võrumaa, Obinitsa oinapää talu

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas Valdur » L Aug 29, 2009 8:29 pm

otsid korterit papgoile Hall Kass?

vaata siia http://www.kv.ee/?act=search.simple&com ... earch=Otsi
Valdur , PMR jaam Cobra 525

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas hall kass » L Aug 29, 2009 11:30 pm

Evo kirjutas:Kuramuse kahju, et pead antennid maha võtma. :cry:
Loodame, et leiad siiski mingi lahenduse ja pääsed taas eetrisse.


Noh, tuppa saaksin antenne panna, aga siis ei kata isegi linna ära, nagu juba testitud. Akna taga on pisike dipool 70 cm peal suhtlemiseks, vähemalt Tartu 70 cm repiiter ja selle kaudu kaugemad UHF sided on mulle kättesaadavad. CB jaoks saaks visata traadi aknast mõne tänavaäärse puu otsa, aga niimoodi ma CB peal Evot ei kuule - kah testitud, kui mul CB antenn katuse tänavapoolses servas asus.

Nii et kui imet ei juhtu, tuleb raadiohobi jaoks ikkagi uus pind leida.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas hall kass » E Aug 31, 2009 6:41 am

Nii, kaks varianti juba välja pakutud, mõlemad Annelinnas ehk siis Ermo kodu ja Marxi tutvused. Ermo juurde proovime siiski ennemini, aga sinna läheb veel aega - praegu arvaks, et umbes paar nädalat kuni kuu. Seni muidugi otsin võimalusi repiiter taas enda juures käivitada ja üks idee juba mõttes on, nimelt kasutada J-antenni. Kui see teha jäigast traadist, saab asi olema ehk piisavalt märkamatu. 70 cm peale ma ühe juba katseks tegin ja tundub, et töötab - kas ta hääles on, ei tea (pean Januse või Ermoga kokku saama, et lasta üle mõõta), kaabli otsad jootsin skeemil näidatud kohta (skeemil oli ka toitepunkti asukoht mm täpsusega antud), kuid selle antenniga on 70 cm repiiterilt tagasi tulev signaal ikka hulga tugevam kui dipooliga. Kui leian kusagilt paar meetrit pika ja jäiga, aga peenikese varda, siis pole antenni kõrgele sirutamiseks vaja katusele minnagi, ma lihtsalt kinnitan selle varda oma akna taha. Arvestades J-pole´i andmetes lubatavat võimendust (kuni 6 dB) võib loota, et kuhugi ikka levib.

Selle kalkulaatori järgi ma antenni tegin:

http://www.i1wqrlinkradio.com/antype/ch15/chiave1816.htm

Kogenud matkajad leiavad alati lahendusi :director:
304FL, "Three zero four Freyja love"

Tarmo Tanilsoo
Veteran
Veteran
Postitusi: 256
Liitunud: T Juun 26, 2007 2:45 pm
QTH: KO38FD48
Asukoht: Laguja, Tartumaa
Kontakt:

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas Tarmo Tanilsoo » E Aug 31, 2009 9:08 am

hall kass kirjutas:Nimelt läinud päeval esitas perenaine julma ultimaatumi - ma kas koristan katuselt kõik enda antennid või tuleb mul ära kolida. Põhjendusi töi ta välja kolm - esiteks olla kellelgi seal ETV pilt tuksis ja minu antennid olla selles süüdi, teiseks naervat tuttavad tema üle mu antennide pärast ja kolmandaks kardab ta, et lõhun katuse ära seal käies. Viimane kartus võib põhjendatud olla, aga ETV pildi jama võib ka bluff olla (pole saanud kontrollida, sest otse mulle ütlema ei tuldud - perenaine hoopis mainis seda)

Võinuks tõesti kasvõi tõendeid tuua. Mõnikord ei talu hamitehnikat need odavad võimendiga toaantennid - enda koduski selline, üks millivatt 2m peal ja võimendi keerab telepildi kihva. Aga inimesed ja nende kinnisideed... Saan aru, et see sell vaatab ETV'd analoogi pealt? Keegi peaks talle ütlema, et järgmise aasta 1. juulist ei näe ta ETV'd niikuinii, kui ta just tehnikasse ei investeeri.

Aga jah, leidub ikka tõpraid...
Parimate soovidega,

Tarmo Tanilsoo
ES5NHC / 304WX

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas Evo » E Aug 31, 2009 9:55 am

Tarmo Tanilsoo kirjutas:Saan aru, et see sell vaatab ETV'd analoogi pealt? Keegi peaks talle ütlema, et järgmise aasta 1. juulist ei näe ta ETV'd niikuinii, kui ta just tehnikasse ei investeeri.

Kui on "Poola pesurest" antenniks, siis pole vahet, kas sellega võetakse analoog- või digisaateid vastu. Analoogil lööb pildi siiru- viiruliseks, digisaadetel aga pildi täiesti tummaks.
Omal käel tuttava juures ära proovitud 4W autosaatja, hääldeaetud autoantenniga ja ühekordse maja katuseservas madalal oleva poolakate restantenniga. Õuel autosaatjaga saatele minnes kadus digitelekast pilt nagu naksti, analoogreziimis lõi pildile tugevad viirud sisse. Peale antenni vahetamist ilma võimendita Yagi vastu (mis oli niikuinii päevakorras) polnud enam mingeid häireid. Asi on selles viletsa ülesehitusega võimendis, mis poolakatel sinna antenni külge on vusserdatud. Sama lugu on ka osade Rantelon- i vanemat tüüpi võimenditega. Vahel on abi, kui võimendi ette lisada kõrgpääsfilter.

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas hall kass » E Aug 31, 2009 10:44 pm

Ei, võimendiga restantenne meie majas pole. On vaid 3 üsna uue väljanägemisega TV yagi, millest 1-2 tk on jagatud korterite vahel läbi splitterite (kui sisse kolisin, siis öeldi, et saan ka endale sealt teleka jaoks kabla tuua, aga noh, mulle telekas huvi ei paku ja seetõttu pole ma endale sellist aparaati soetanud). Kaablid tunduvad ka suht uued olevat, mitte vene omad. Tartu mastist on antennid suunatud mööda, ilmselt Valgjärve poole. Otse all elavad naabrid kasutavad üldse miskit digitaalset televisiooni, nendega on mul head suhted ja neilt pole kaebusi tulnud. Küll aga on nad ka mulle majaomaniku kiiksudest rääkinud :)

Nüüd kuulsin naabrite käest, et kui ma antennid alla võtsin, oli majaomanik õnnest lausa hõisanud :D
304FL, "Three zero four Freyja love"

goodeye
Veteran
Veteran
Postitusi: 636
Liitunud: N Juul 26, 2007 4:20 pm
QTH: KO38II45AP
QTH2: KO29GJ82VO
Asukoht: Tartu, Tammelinn

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas goodeye » R Sept 18, 2009 4:51 pm

tartus 7 ndale kanalile kolinud jällegi beebimonitor
Pilt3Ø4GE
President GLENN, Cobra MT-725

olc
Veteran
Veteran
Postitusi: 717
Liitunud: P Juul 08, 2007 8:13 pm
QTH: KO38JJ

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas olc » R Sept 18, 2009 8:09 pm

goodeye kirjutas:tartus 7 ndale kanalile kolinud jällegi beebimonitor

Ilmselt kolib ta sealt ära kui repiiter ellu ärkab

hanno
Veteran
Veteran
Postitusi: 331
Liitunud: N Juun 19, 2008 4:25 pm
QTH: KO38MB62
QTH2: KO38OA
Asukoht: Põlva
Kontakt:

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas hanno » R Sept 18, 2009 8:14 pm

Mis seis üldse repiiteriga on? Kas on veel lootust Tartu Kana millalgi veel kuulda?
HAM: ES6ACY; CB: 304HT

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas hall kass » R Sept 18, 2009 9:32 pm

Nii, repiiter on taas aktiivne. Tõsi küll, seekord on antenniks 9 dB yagi, mis on suunatud umbes kesklinna poole, aga see yagi on üsna laia haardega ja võtab päris hästi ka külgedelt. Eks testige siis :)
304FL, "Three zero four Freyja love"

jointsmith
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 44
Liitunud: T Apr 14, 2009 2:33 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Tartu PMR Repiiter P7.00

PostitusPostitas jointsmith » T Sept 22, 2009 6:07 pm

Toomemäel kassitoome augu kõrval oleva künka tipust oli ilma kahinalukuta võimalik mingisugust signaali kätte saada, lukku käsitsi maha võtmata ei olnud mitte midagi. samuti tähtvere tumm, laululava tumm, supilinn tumm, kesklinnas kuni raekojani oli ka täiesti tumm. mõnest kohast ainult ilma lukuta midagi nagu oleks kostnud. signaaliks kasutasin enda juttu või kutsungisignaali mis pisut paremini võiks nagu levida....

Kasutaja avatar
nemo
Veteran
Veteran
Postitusi: 832
Liitunud: E Juul 30, 2007 11:06 pm
QTH: KO39CC99
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Re: Repiiter Tartus

PostitusPostitas nemo » T Sept 22, 2009 7:23 pm

hall kass kirjutas:Nii, repiiter on taas aktiivne. Tõsi küll, seekord on antenniks 9 dB yagi, mis on suunatud umbes kesklinna poole, aga see yagi on üsna laia haardega ja võtab päris hästi ka külgedelt. Eks testige siis :)

Kas horisontaalis või vertikaalis?
Wouxjunn
Nemo
ıqoɥ ǝɹoʇ uo snpunuuǝןןǝpnɯ
˙˙˙ʎɐqǝ ɯoɹɟ pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ɹǝʌǝu
73!

Mihka
Veteran
Veteran
Postitusi: 931
Liitunud: E Apr 18, 2005 11:42 pm
QTH: KO38IH
Asukoht: Tartu maakond, Ülenurme
Kontakt:

Re: Tartu PMR Repiiter P7.00

PostitusPostitas Mihka » T Sept 22, 2009 10:41 pm

Vaja oleks ikka üks korralik dualband antenn üles ajada..kas X-50 või nii...
Yaesu FT-8900R, FT-7800E,Baasantenn triband 6m/2m/70cm V-2000(ES5LCN)

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: Tartu PMR Repiiter P7.00

PostitusPostitas hall kass » T Sept 22, 2009 10:57 pm

Yagi on vertikaalis. Sai ka ise veidi testitud ja tõsi ta on, praegu sobib repiiter rohkem PMR lisaantennide katsetamiseks kui modimata jaamadega sidepidamiseks :D Modimata jaamaga tundub levikaugus lihtsalt olevat umbes sama, mida on võimalik saada Tartus kahe modimata Cobrase vahel.

Üks koht on mulle silma jäänud. Nimelt Kauburi kaubamaja kõrval raudtee ääres on üks betoonblokkidest estakaad, millel kunagi oli raudteeharu ja mille peal kunagi vagunitest kivisütt maha laaditi. Selle estakaadi kõrval asub üks kümnekonna meetri kõrgune metallmast, mille tippu viib redel ja mille otsas on platvorm. Ilmselt kunagine valgustusmast, nagu neid siin-seal ikka leidub (platvormil peaksid asuma võimsad prozektorid). Ma küll pole selle masti otsa veel roninud, aga ma mõtlen, et kas ei annaks kuidagi seda masti enda kasutusse sebida... saaks sinna ehk elektri orgunnida, repiiteri seal üles panna ja platvormi sissepääsu lukustada. Kesklinna suunda kipuvad seal suurhooned varjama, aga Karlova, Ropka, Tammelinna ja Vaksali linnaosa suunad on üsna vabad.

Paraku on see koht väga ebaturvaline, sest inimeste pilgud sinna ei satu.

Dualband antenn - kas on mõttekas? See Januse tehtud antenn on sama hea.
304FL, "Three zero four Freyja love"


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 33 külalist

cron