Tartu PMR

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
Marx
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 212
Liitunud: L Nov 17, 2007 11:48 am
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Marx » L Dets 15, 2007 10:17 am

Ahjaa :D to: kala7 Ma närin natuke tähti. Sa kuulsid katkendlikult minu ja halli kassi vahelist väga hea kvaliteediga sidet. Mitte katkendlikku 8)
Cobra MT 950, Intek M490+, 1/2 baasantenn

kala7
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 181
Liitunud: N Okt 25, 2007 8:36 am
Asukoht: KO38DI

PostitusPostitas kala7 » L Dets 15, 2007 10:31 am

to Marx: Jutt oli tõepoolest katkendlik, viibisin paksude kiviseintega majas. :) Varem kui Tartus repiiter veel töötas, oli seda võimalik kabulaga praktiliselt kõikjalt linna piires avada, nii et igati positiivne idee. :D

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » L Dets 15, 2007 2:53 pm

Marx kirjutas:Mulle on ka vist see sidepisik sisse löönud :D Ma mõtlen, et kui näiteks Aura keskuse kanti panna ca 20m kõrgusele miski antenn koos repiiteriga püsti... Sihuke mõte käis peast läbi. Muidugi võtaks see projekt kindlasti teoks saamiseni ka ikka aega, aga mida Tartu inimesed asjast arvavad? Ja kindlasti oleks vaja nõuandeid antenni jms kohta. Niiet tõstan teema arutlusse.



Eks selle plaani teostamise viis oleneb ka sellest, kas sul jootekolb peos istub või kas sa leiad kellegi, kes saaks jootekolviga aidata - kui ei, siis on repiiteri juurde parem panna selline käsijaam, millel antenni saab lihtsalt ära kruvida, sel juhul saad ikkagi originaaljupi vahetada korralikuma vastu (sobivaid "piitsasid" on Tehnoturus ka müügil). Tehnoturus selliseid jaamu, kusjuures, leidub.

Mina olen käsijaamu juba ümber teha proovinud, aga kogemust on veel liiga vähe (üks läks metsa, teine õnnestus), seega mina praktiliselt aidata ei saa.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Marx
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 212
Liitunud: L Nov 17, 2007 11:48 am
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Marx » L Dets 15, 2007 9:49 pm

Jootekolb pole probleem. Kõik juba ammu olemas:) ning kasutamine ka käpas, lihtsalt "Orto" jootevedelik kipub juba otsa saama ning vanematel pudelikestel on korgi pealt maha saamisega raskusi. Ära kristaliseerunurd, rsk.
Cobra MT 950, Intek M490+, 1/2 baasantenn

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » L Dets 15, 2007 10:42 pm

Nüüd küsiks küll kogenud meeste arvamust... kui kõrgele oleks repiiter Aura juures vaja panna, et terve linn saaks kaetud? 15 m kärab küll või oleks vaja rohkem?

EDIT: Marx peaks praegu linnas liikuma ja 4. kanalil kuuldel olema... ja muuseas - jootekraami saab odavalt Tiigi Elektroonikast.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kristjan
Noorem lällaja
Noorem lällaja
Postitusi: 21
Liitunud: R Dets 29, 2006 2:23 am
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Kristjan » P Dets 16, 2007 5:54 am

Ideaalis võiks selle repiiteri pläsku katusele sebida, sealt võiks küll väga kaugele levida. Aga noh mis ma tallinnainime nendest tartu asjadest tean. :D

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » P Dets 16, 2007 6:13 am

Kristjan kirjutas:Ideaalis võiks selle repiiteri pläsku katusele sebida, sealt võiks küll väga kaugele levida. Aga noh mis ma tallinnainime nendest tartu asjadest tean. :D


Eh, kui saaks sebida tutvust mõne Tigutorni nüüdse või tulevase elanikuga, eriti kui tema asukoht saab olema mõni kõrgem korrus... :P

Või veel etem, kui saaks mõne Tartu telemasti peal töötaja PMRi pisikuga nakatada ja ärgitada teda repiiterit kasvõi 150 m kõrgusele sättima - siis saaks sidetada Peipsist Viljandini või kaugemalegi :roll: Ja kui veel repiiterile lisada mõnekümnevatine võimendi :idea: Äkki siis saaksime Tallinna suunal kasvõi ühepoolseid sidesid pidada...
304FL, "Three zero four Freyja love"

kala7
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 181
Liitunud: N Okt 25, 2007 8:36 am
Asukoht: KO38DI

PostitusPostitas kala7 » P Dets 16, 2007 10:20 am

Kas keegi teab kui kõrgel eelmine repiiter asus? Levi oli küll enam-vähem korralik.

Marx
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 212
Liitunud: L Nov 17, 2007 11:48 am
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Marx » P Dets 16, 2007 10:54 am

Tigutorn oleks küll hea koht, vahest isegi parem kui pläsku. Telemast oleks ideaalne, kuid sinna vaevalt keegi miskit amatööri asja aretada laseb. Samas mõtlen, et Toomemäel, see taevalaotuse vaatlejate pesa oleks ka väga hea koht. Ja kui ülikooli inimestega suhelda, vast saaks isegi kaubale.
Cobra MT 950, Intek M490+, 1/2 baasantenn

Marx
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 212
Liitunud: L Nov 17, 2007 11:48 am
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Marx » P Dets 16, 2007 11:20 am

Nii, Tartu Tähetorni aadressile sai üks kiri postitatud, vaatab, mis nad asjast arvavad. Küsisin, et kas Tähetorni saaks repiiteri panna.
Cobra MT 950, Intek M490+, 1/2 baasantenn

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » P Dets 16, 2007 12:14 pm

Senine Tartu repiiteri stoori on siin:

http://cbfoorum.pri.ee/viewtopic.php?t=245


EDIT: just sai Marxiga väike side peetud, minu jaamal on yagi küljes ja kuuldavus oli priima :supz:
304FL, "Three zero four Freyja love"

Marx
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 212
Liitunud: L Nov 17, 2007 11:48 am
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Marx » L Dets 22, 2007 10:57 am

Olen täna päevläbi 5. kanalil. Niiet kui keegi kabulat testida soovib, siis palun. :D
Cobra MT 950, Intek M490+, 1/2 baasantenn

Kasutaja avatar
Ralfwind
Veteran
Veteran
Postitusi: 1298
Liitunud: E Jaan 23, 2006 2:23 pm
QTH: KO38JI38
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

PostitusPostitas Ralfwind » L Dets 22, 2007 9:13 pm

hall kass kirjutas:Nüüd küsiks küll kogenud meeste arvamust... kui kõrgele oleks repiiter Aura juures vaja panna, et terve linn saaks kaetud? 15 m


Vana koolenud repiiter asus Tartus "Mäe tänava piirknnas" ja umbes 8 meetri kõrgusel ja tal oli ALAN originaalantenniga kabul.
Nagu tead Mäe tänav on mäe otsas.
Leviala kattis 100% supilinna, suure osa Tähtverest , väikese osa Tallinn Tartu mnt algusest, 40% Raadi linnaoast. 60% Annelinnast , 0% Tammelinnast , 0% veerikust, tetava osa Turu tänavaga piirnevast, paar protsenti Karlovast
Linnast välja levis Kabina suunas umbes 7-10 km-t , aga originaalantenniga avada ei õnnestunud kuna antenn oli repiiteril originaal.

.... Ideaalsed kohad oleks: 16 korruseline EPA ühiselamu katus / Vilja salve torni katus /Tigutorn /Pläsku katus.
..... Eelmise repiiteriga pea samaväärne või veitsa parem oleks Tähetorni variant
# Muidugi peab olema antenn piisavalt tundlik, mis tagab käsikabulatele kvaliteetse leviala. Ideaalis võiks kasutada UV 300 / UV 200 või midagi mille võimendus ja tundlikkus on suurepärased 8-13,5 dB . Aga jah ka 5dB saab maismaa timgimustes ideeals 8- 15 km-t kätte kui midagi ette ei jää.
Head meisterdamist soovides!
Lugupidamisega
RALF
Viimati muutis Ralfwind, L Dets 22, 2007 10:03 pm, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
goodkiller
Veteran
Veteran
Postitusi: 306
Liitunud: L Juun 16, 2007 1:35 pm
Asukoht: Tartu [KO38ii] | goodkiller<>3Ø4GK

PostitusPostitas goodkiller » L Dets 22, 2007 9:21 pm

Pakun et tigutorni tipp oleks ideaalne!
Midland Alan 48, 78, 59x2

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hall kass » P Dets 23, 2007 1:20 am

goodkiller kirjutas:Pakun et tigutorni tipp oleks ideaalne!


Jah, kui vaid õnnestuks mõni seal kõrgemal tasandil elav tegelane PMRi pisikuga nakatada... :) Iseasi, kas just tippu saaks (uutel suurmajadel ma ei näe miskipärast antenne katusel - tundub, et hakkavadki svenssonite eeskujul seda ära keelama), aga mõne kõrgema korruse aknal või lifti tehnoruumis teeks repiiter kah asjalikku tööd...
304FL, "Three zero four Freyja love"


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 24 külalist

cron