TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

Piirkondade kaupa sidetajatele mõeldud alamfoorum.
Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas Evo » L Dets 04, 2021 6:08 pm

Joosep kirjutas:Ma käisin mõned aasta tagasi Narvas ja seal olid taksojuhtidel kõikidel CB vardad katusel, käis CB sagedusel kõva andmine,

Eestis peaks praegu taksosõitjatel omad kindlad sidelahendused olema.
Mingil ajal müüdi ka endised autojaamad maha.
73 !

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas hall kass » E Dets 06, 2021 1:30 pm

Peipsi rannikuga pole sidet teinud. Aga kunagi oli ülilevi abil juhus tabada mingit kauget Venemaa repiiterit. Oligi CB 23 FM peal ja vastas täitsa selgelt. Kuna toona oli meil see Pronksimäsu teema veel tuline, oli mingi tolle repiiteri kohalik kasutaja pahane, et mingi faśist sinna kiiritada julges :D

Nüüd on mul mingi hädapärane CB-valmidus olemas, sest läksin mugavat teed ja ostsin Oomipoest CB autoantenni. Aknaplekil ma seda veel häälde ei saand, swr on 3. Kuid miskipärast tuli idee panna see antenn jaama korpuse peale ja proovida... Ilmselt jaama korpusel on maandust enam kui küll, sest antenn läks häälde. Ja kuna mu juurest ei levi nagunii kuigi kaugele, siis esialgu jätangi antenni niimoodi tuppa seisma.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas randal » E Dets 06, 2021 8:20 pm

hall kass kirjutas: Kuid miskipärast tuli idee panna see antenn jaama korpuse peale ja proovida... Ilmselt jaama korpusel on maandust enam kui küll, sest antenn läks häälde. Ja kuna mu juurest ei levi nagunii kuigi kaugele, siis esialgu jätangi antenni niimoodi tuppa seisma.


Krt, see kõlab küll jaburalt hästi :D peaks ise kah proovima... Tegelikult pean oma antenni korralikult lahti võtma ja vaatama, mis seal toimub.
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas Pagan » T Dets 07, 2021 2:25 am

hall kass kirjutas:tuli idee panna see antenn jaama korpuse peale ja proovida... Ilmselt jaama korpusel on maandust enam kui küll, sest antenn läks häälde. Ja kuna mu juurest ei levi nagunii kuigi kaugele, siis esialgu jätangi antenni niimoodi tuppa seisma.

Väägade uhke käsijaam sai nüüd sul. Mikrofoni juhe on vastukaaluks ja kui saatele vajutad siis omal ka juuksed püsti.
es5cc

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas hall kass » T Dets 07, 2021 3:43 am

Saaks kuskilt Instagrammi endast hea pildi panna siis :D Paraku mõjutab antenn veidi ainult lähedal asuvaid LED-jõulutulesid, mis on mul aknale pandud. Saatele minnes juhtub nii, et jõulutuledel antennile lähemal asuv osa tuhmub ja kaugemal asuv osa läheb eredamaks. Kuigi need on vaid mingid patareidel toimivad jõulutuled.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas randal » L Dets 11, 2021 2:25 pm

Täna õnnestus liikumise pealt täitsa kenasti pea Tartu linna idapiirilt Evoga Läänistesse side saada, mida edasi, seda paremini. Ja ei saa kuidagi mainimata jätta, et umbes samalt maal (8km linnapiirist) tuli eetrisse ka Einar Põlvast :twisted: Nii et Tartust Põlvasse autoantenniga ilma võimendita, 4W saatjaga... Põmst tehtav.
Hiljem katsetame võimendiga versiooni ka ;)
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Klamber
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 75
Liitunud: E Veebr 11, 2013 9:53 am
QTH: KO38CC
Asukoht: Tartumaa, Aakre

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas Klamber » L Dets 11, 2021 5:49 pm

Hei, sain side Einariga ja kuulsin Evot. Siis läks tänavavalgustus põlema ja hääd ööd!

73
Klamber/ES5AKL/304AKL
304akl (at) gmail.com
YAESU FT-900, SIRO 5/8, YAESU FT-4XE, ML-145

Kasutaja avatar
Joosep
Veteran
Veteran
Postitusi: 315
Liitunud: L Nov 28, 2009 4:41 pm
QTH: KO29KK
Asukoht: Iru, Jõelähtme vald, Harjumaa

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas Joosep » L Dets 11, 2021 8:07 pm

Olge Einariga ettevaatlikud, ta salvestab iga side ja võib kasutada seda teie vastu. Evo teab.
Joosep 3Ø4AJ, ES2AJK
President George, Alan 42, ML 145, Sirio 827 5/8, Sirio SY-27-4 jagi, PMR

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas Evo » L Dets 11, 2021 9:58 pm

Joosep kirjutas:Olge Einariga ettevaatlikud, ta salvestab iga side ja võib kasutada seda teie vastu. Evo teab.

Tegelikult ei tea, aga võtan teadmiseks, olen ettevaatlik.
Üldiselt on mu sided neutraalsed: kutsung- raport- parimad soovid.
Pole põhjust Einaril kahjunõudeid taotleda ega politseile avaldusi esitada.
73 !

Kasutaja avatar
hall kass
Veteran
Veteran
Postitusi: 1789
Liitunud: R Juul 27, 2007 4:02 am
QTH: KO38JI42
Asukoht: Tartu

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas hall kass » K Dets 15, 2021 1:58 pm

Siit toast levib kilomeetri jagu küll ja esialgu on seegi asi. Kaugeim koht, kus Randali signaal veel minuni ulatus, oli Puiestee-Jaama ristmik, sealt on distants umbes 2 km.
304FL, "Three zero four Freyja love"

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas randal » K Dets 15, 2021 3:26 pm

hall kass kirjutas:Siit toast levib kilomeetri jagu küll ja esialgu on seegi asi. Kaugeim koht, kus Randali signaal veel minuni ulatus, oli Puiestee-Jaama ristmik, sealt on distants umbes 2 km.

Just. Kehval ajal on ka vares laululind.

Üritus jätkus aga sellega, et Prisma juurest sain Evoga ühenduse, liikusin edasi üle Ringtee sildade vangla juurde ja sealt edasi postimajani, ning Evo oli suht kogu aeg liinil, minul oli lihtsalt vastuvõtuga probleeme, seal on meeletu kaablite, mastide ja postide meri :D Postimaja sõlmes oli korralik ühendus kogu aeg olemas ja nii kuni Ülenurme esimese otsani, kust alates läks ühendus lihtsalt väga heaks :D Ja seda ilmselgelt kuni kojujõudmiseni.

Vahemaad: Lääniste - Nõlvaku Prisma 24,5km; Lääniste - Võru tn liiklussõlm (Postimaja) 26,3 km. Sealt eadsi hakkasid vahemaad lühenema. Positiivne osa, et seekord, erinevalt eelmisest katsetusest, oli kuuldavus mõlemapoolne.

Sellele aktsioonile eelnes aga Tartu-Elva tiir, kus mina Tartust Lõunakeskuse juurest sõitma hakkasin (sest igav oli) ninf Vend Vahhindra Elva-Puhja teel viadukti pealt vastu hõikas. Selle sündmuse raames suutsime luua modulatsioonide-vahelise side, sest kuigi mina hõikasin 23FM peal, kuulis tema mind 23AM peal, kuhu siis minagi üle kolisin ja seal oli side täiesti olemas, kuni FM taastatud sai :D Siis kimas VVH Puhja ning mina tagasi Tartusse, aja taas kuni enam-vähem Külitseni oli vahelduva eduga side olemas.

Vahemaad: Külitse - Metsalaane (on vist see asundus seal ristis) 17,01 km; Puhja - Külitse (viimane koht kus mingit hingamist veel kuulda oli) 17,29 km.

Kokkuvõttes: paari autoantenni ja pisikese võimendiga saab nii mõndagi ja vahel ka pisut rohkem.

EDIT: läinud nädalavahetuse Põhja-Eesti tripi raames sain ainsana sidet sellise toreda vanaga nagu Vanapagan, kes palus kõiki lõuna-eestlasi tervitada. Nii et olege tervitatud :)
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas randal » K Dets 15, 2021 3:43 pm

hall kass kirjutas: Kuid miskipärast tuli idee panna see antenn jaama korpuse peale ja proovida... Ilmselt jaama korpusel on maandust enam kui küll, sest antenn läks häälde.

Ma proovisin plekk-kandikuga, väga hea sai, oleks ainult kohta kus seda akna taga panna... Lihtsalt uitmõte...
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas Evo » K Dets 15, 2021 4:12 pm

randal kirjutas:Üritus jätkus aga sellega, et Prisma juurest sain Evoga ühenduse, liikusin edasi üle Ringtee sildade vangla juurde ja sealt edasi postimajani, ning Evo oli suht kogu aeg liinil, minul oli lihtsalt vastuvõtuga probleeme, seal on meeletu kaablite, mastide ja postide meri :D Postimaja sõlmes oli korralik ühendus kogu aeg olemas ja nii kuni Ülenurme esimese otsani, kust alates läks ühendus lihtsalt väga heaks :D Ja seda ilmselgelt kuni kojujõudmiseni.Positiivne osa, et seekord, erinevalt eelmisest katsetusest, oli kuuldavus mõlemapoolne.

Kinnitan sidet.
Kogu Randali teekonna vältel oli tekst loetav 100%, signaali tugevus alates 4 kuni 9+2.
Keskmine raport: 5/7.
73 !

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas randal » P Dets 19, 2021 5:54 pm

Sattusin täna Põlva kandis olema ning samades kohtades, kus kord Evoga sidetatud sai ja kus lõpuks igasugune ühendus kadus. Saime samast kohast uuesti ühenduse üles, vahepealsete katkemistega (millest tingitud pause aitas edukalt täita Einar Mammastest) kokku vahemaaks 35+ km. Nagu ikka, Evo oma baasjaamaga nimg mina autos, Midland Alan 200, ML-145 ja nende vahel KL-35. Seega tuleb järgmiseks vastuvõttu parandada, kuna mina Evoni jõudsin suht kogu aega, aga ise kippusin teda kaotama. Samas, kui suvel maakodus midagi kuuse otsa riputada, peaks päris kenasti suure tüki Lõuna- ja Kagu-Eestist ära katma :)
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: TARTUMAA JA JÕGEVAMAA CB JA HAM SIDE (5)

PostitusPostitas Evo » E Dets 20, 2021 4:03 pm

randal kirjutas:Sattusin täna Põlva kandis olema ning samades kohtades, kus kord Evoga sidetatud sai ja kus lõpuks igasugune ühendus kadus.

Sellel korral oli Randali side kuni tema jõudmiseni Leevakule ilusti loetav.
Peale seda läks side katkendlikuks. Autojaama puhul ilus tulemus !
73 !


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist

cron