Antenni häälestusega jama!

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
jaanu53
Lällaja
Lällaja
Postitusi: 39
Liitunud: T Veebr 22, 2005 3:45 pm
QTH: KP20LF98FV
QTH2: KO38MS15OI
Asukoht: Helsinki/ Jõgevamaa

PostitusPostitas jaanu53 » E Veebr 23, 2009 9:41 pm

No olen siin igas poosis ja pidi proovinud, aga ikka sama tulemus. Äkki tõesti on minu kasutataval SWR mõõteriistal viga küljes. Sain sõbralt sihukese antenni nagu President Dakota- kavas siis lähiajal seda proovida, saab näha missuguse näidu sellega saab. Tõsi küll ta ei ole täpselt niisugune nagu TT lehel- nimelt tal on seal all, kus loeb siniselt "President", nagu mingisugused vastukaalu "ogad" :) . Aga noh kohe kui rohkem aega proovin seda. Ja veel niipalju, et kas see, nn hõbepaberi lapakas, mis tuleb Sirioga kaasa on sinna hädavajalik- äkki see mõjutab seisulainet!? :roll:

Kasutaja avatar
officer
Veteran
Veteran
Postitusi: 1626
Liitunud: N Jaan 15, 2009 10:51 am
QTH: KO29KL
Asukoht: Viimsi

PostitusPostitas officer » E Veebr 23, 2009 10:14 pm

....kas sul oleks võimalus SWR mõõtjat kontrollida Dummy'ga?
ES2JT/304JT

SiiliOnu

PostitusPostitas SiiliOnu » T Veebr 24, 2009 2:55 am

Kui on hõbepaber, siis mõjutab.
Sai miski aeg timmitud SWRi sedasi, et nii paari cm suurune tükk PL120 magneti alla. Seega uuri juhendist ja tee mõõtmised teise mõõtjaga.

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1087
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

PostitusPostitas äpu » T Veebr 24, 2009 4:28 pm

Kui seal on väikesed vastukaalud musta värvi,siis on need plastikust ja ilu asjad ilmselt.Kui sull oleks Dummy,siis võiks antenni asemele selle panna ja siis mõõta ilma antennita.Võiks ka 50ohmi taki ilma indukt.panna ja väikese võimsusega kontrollida,äki on probleem hoopis kaablis või magnet aluses,mis on näiteks läbi ligunenud.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 25 külalist

cron