Millist baofengi kablukat soovitate?

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
Kasutaja avatar
matveikin
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: P Okt 10, 2021 6:27 pm
QTH: KO38dg

Millist baofengi kablukat soovitate?

PostitusPostitas matveikin » N Okt 14, 2021 11:15 pm

Tervist.Plaan soetada ühe grupi tarbeks mõned käsisaatjad ja hinna ning saadavuse poolest on silma jäänud just baofengi omad.Et kellel kogemusi ehk oskab soovitada just võimalikult pika leviulatuse ja mingigi niiskuskindlusega saatjat.Ja milline pikem antenn näiteks lisaks vaadata,Või oleks üldse mõtekam mõne muu tootja kalleimaid raadioid vaadata?Nii palju kui igasugu toote tutvustusi,foorumite teemasid ja youtube võrdluste videosid vaadanud siis oleks ehk valinud baofeng uv-82hp või BF-F8HP.
Aga ehk oskab keegi soovitada mis kõige mõistlikum?

Vend_Vahhindra
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 134
Liitunud: T Dets 29, 2020 7:13 pm
QTH: KO38CC
Asukoht: Aakre

Re: Millist baofengi kablukat soovitate?

PostitusPostitas Vend_Vahhindra » L Okt 16, 2021 7:44 pm

Ma kahtlustan, et ega seal mingit vahet ole, millise hiinaka või brändijaama võtad. Hiina kauba puhul ei tasu uskuda nende reklaamnumbreid a'la 25W väljund ja 100000mAh aku. Sama ka pikemate antennide koha pealt - sai ise proovitud ja mängitud, a aru küll väga ei saanud, et pikem antenn midagi annaks.
Kutsung: Vend Vahhindra / 304VVH / ES5VVH Tel: 51717null7 es5vvh (ät) erau.ee

Kasutaja avatar
matveikin
Algaja
Algaja
Postitusi: 3
Liitunud: P Okt 10, 2021 6:27 pm
QTH: KO38dg

Re: Millist baofengi kablukat soovitate?

PostitusPostitas matveikin » L Okt 16, 2021 10:54 pm

Ega ei lootnudki neile 18 ja 20w muinasjutulisele võimsusele.Youtubes seal kanalil Ham radio 2.0 on igasugu kablukatele võimsuste testimisest videosid ja seal andsid need võimsamad kohati alla 4w lausa. Need 8w andsid ka vist 4-5w välja aga olid suurema akuga lihtsalt kui 4watine..Raudvara pidavat neil baofengidel suht sama olema,lihtsalt softi erinevused.

Arved
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 82
Liitunud: E Juul 21, 2008 10:49 pm
QTH: KO29QH
QTH2: KO29QH

Re: Millist baofengi kablukat soovitate?

PostitusPostitas Arved » E Okt 18, 2021 10:06 am

Mul endal on käigus 4-5 aastat vana Baofeng uv5r 1,5 ja 8w 3800mAh akuga.Aku hoiab väga hästi vaatamata vanusele.Võrrelda ei saa teistega sest pole teisi jaamu kasutanud.Kui 8w pikalt tuututada siis läheb võrdlemisi ruttu kuumaks.Tundub et kärab teine veel.Igati ok jaam algatuseks.Selle raha eest on jaama küllaga.

Kasutaja avatar
mart
Vanem lällaja
Vanem lällaja
Postitusi: 76
Liitunud: K Juul 02, 2008 1:47 pm
QTH: KO38II
Asukoht: Tartu

Re: Millist baofengi kablukat soovitate?

PostitusPostitas mart » T Okt 19, 2021 10:39 am

Tere,

Just täna mõõtsin ühte väidetavalt 10W Baofeng UV-S9 III. Powermeeter 50 oomise koormuse taga näitas ainult 6,23W. Sellegipoolest on tegemist täiesti töötava raadioga.
Enam-vähem aiman, mis grupiga tegemist on. Ärge siis unustage TTJA-st sagedusluba taotleda või HAM eksamit teha. LPD sagedustel tööloata 500 korda lubatust suurema võimsuse pidevalt kasutamine ei lähe mitte.

Lähitoime seadmetena töötavad vahest näiteks ka meditsiiniseadmed, sealsamas lähedal on satelliitide uplingid, 70cm lainealas peetakse teinekord kuusidet. Üpris lähedal käib suuremate spordivõistluste ajal kaamerate juhtimine, auto alarmipultide blokeerimine läheb juba väga suure sigaduse alla jne. Ühesõnaga on eetris palju signaale, millele teadmatusest baofengiga pähe astuda ei ole ültse soovitatav.
See, kui kaks baofengi omavahel enam sidet ei saa, ei tähenda veel, et signaal kaugemale ei levi.

Mõned näited:
Paarkümmend aastat tagasi mul mõned koolivennad otsustasid, et hästi lahe on käsijaamadega eetris ropendada. Täiesti harju keskmise yagi antenniga amatöör kuulas kogu seda "toredust" mitukümmend km. eemalt pealt ja parajal ajal andis märku, et võiks vähe viisakam olla.
Igapäevaselt võib Tartu ja Põltsamaa vahel sidet pidada VHF lainealas ~0,2W saatevõimsusega. Tõsi, antenn peab natuke asjalikum olema, kui baofengi originaal pulk.
Valgjärge kandist saab igapäevaselt 2W Baofeng UV-3R-iga Tartu 70cm repiiteriga rääkida.
Minu isiklik rekord tagasihoidliku varustusega sidest on võistluste ajal Tallinnast 3 korruse akna pealt käsijaamaga Tartu külje alla side ES5PC-ga. Viljo varustust ma muidugi siinkohal kommenteerima ei hakka ja tõenäoliselt olid levitingimused üle keskmise. Aga on tehtav.

Ühesõnaga, edu katsetamistel, ag aproovige enam-vähem mängureeglite järgi toimetada.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist